Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
29. mar 2014

@brtkulka Občas zkusíte to syrové a budete tak trénovat organismus prcka 🙂

@matotibo Můžete vysadit Hylak.

Všecko děláte dobře 🙂 Ten pribinák se ve stravě kojící matky projeví druhý den.

@fifitko25 Tak on tam ten alergen je i po převaření, ale zkusila bych to. Zkuste a uvidíte 🙂

@dlugi Takže: piš jídelní deník, to jídlo tam vstupuje dost. Vajíčka podle mě ten ekzém zhoršila, a hroznové víno. tam zas alergizuje šlupička a pecičky, některé děti jsou na to hodně citlivé a dráždí je to.

Ten ekzém: maž Eucerin krém AtopiControl + Bepanthen na střídačku s mazáním Eucerin krém AtopiControl + Bepanthen+ zinková mast (takhle střídat furt pryč).

Zatím mažme takto 3 dny, ať vidíme, zda je to tak lepší, pak najedeme na test BKM.

kam.zyk
29. mar 2014

@demo u řady dětí je to přesně naopak - zabere genciána a nezabere Sudocrem, je to ohromně individuální....

@zuzanask Bioderma Photoderm SPF 50

@kenka1988 nepsaly jsme si v Atop.poradně? 🙂 jak mám hodně maminek, tak teď nevím,ale myslím, že ano 🙂

kenka1988
29. mar 2014

@kam.zyk ano, neskor som objavila poradnu, dakujem 🙂

sjusi
31. mar 2014

Dobrý den,prosím znovu o radu.Dnes jsem ráno byla v nemocnici na kožním a dostala jsem mastě a prášky které po přečtení bříbalového letáku nemužu brát v těhotenství.Dr jsem to řekla že jsem v 10 týdnu a ona že tyto léky nevadí,ale já jsi tím nejsem tak jistá.
Předepsala mě Dithiaden na noc,Locoid lipocrream a Excipail U Lipolotio a ten jediný mužu když jsem v 10 týdnu těhotenství.Mám hlavně v noci šílené svědění.Prosím poradte

kam.zyk
31. mar 2014

@sjusi Nemám já vás v poradně o atop.ekzému? Jestli ne, tak - ten Locoid bych nebrala (s ohledem na těhu), Dithiaden...těpic....pošlete foto ekzému.

xkittikex
31. mar 2014

Dobry den @kam.zyk,posielam Vam aktualne fotky synceka, uz viac nez tyzden nemame antibiotika,od utorka pouzivam ten Hylak ako ste Vy povedali,vidim ze to lepsi.. ten Hylak dokedy mame este brat?? od antibiotik uz mame aj na celom tele vyrazky,co sme vobec predtym nemali...muku uz mame zavedenu v strave,s tym vobec nemal problem, este cakam na mliecne vyrobky,tie kedy by som mohla mu davat? pouzivame Exomegu co nam pekne aj zabera, keby sme nedostali tie ATB,tak by uz mal uplne peknu pokozku ☹

sjusi
31. mar 2014

takto vypadám...šíleně to svědí

kam.zyk
1. apr 2014

@xkittikex Tohle je důsledek ATB, ale Hylak to pomůže srovnat, ještě ho berte. Zatím bych BKM nezaváděla, počkala bych ještě tak týden-díky mléčným výrobkům by mohla teď naskočit kvasinka, a té bychom se hodně těžko zbavovaly. Zatím to dělejte jak doposud, hlavně ten hylak je důležitý. Exomega je správně, můžete navrch na ní na těch nejčervenějších ložiscích namazat zinkovou mast.

@sjusi Tady vy máte tu kůži hodně "zrasovanou" - já bych pořídila Eucerin krém na obličej a zinkovou mast. Anebo ještě předtím - napište, co máte všechno doma v lékárničce za masti (Bepanthen, Infadolan, všechno co najdete).

zfidorka
1. apr 2014

@kam.zyk kontrola po tyzdni - dcera 15 mes., dojcena, ma dietu podla hornej casti vasej tabulky, ja takisto + ja mam v strave aj lepok, surove ovocie (jablka a jablcna stava), slnecnicovy, lanovy a olivovy olej... podla vasej rady ju natieram 3x denne ambiderman + na to zinkova mast... berie antihistaminikum alerit (citrezin dichlorid) 2x denne 2.5 mg... po pozitivnom vytere z hrdla - moraxella a zlaty stafylokok jej davam podla vasej rady citrovital... po spanku ma pokozku pekne kludnu, posledne 2 dni sa vsak jej z cervenych bodiek robia zase flaky a viac sa skrabe... neviem o ziadnom vonkajsom podrazdeni, ani sme nejedli ona ani ja nic nove... pridavam fotky, v skutocnosti to vyzera viac cervene ako na fotkach...

kam.zyk
1. apr 2014

@zfidorka Ta infekce se tam pokouší rozjet, dáváme Hylak, vy i dcerka?

zfidorka
1. apr 2014
zfidorka
1. apr 2014

@kam.zyk pozeram, ze hylak sa odporuca od 2 rokov, keby som malej davala probiotika - infants dophilus plus? http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/deta...

enuliek
1. apr 2014

Zdravim Vas.Rada by som Vam napisala svoju skusenost.Mame doma atiopika,asi od 2 mes.Teraz mame skoro 18m a za sebou kopec lekarov,masti a aj kortikoidy ked uz bolo velmi zle.Zistili nam aj potravinove alergie cize aj okliestena strava.Presne to co kazda poznate a cim si prechadzate.Bereme aj antihistaminiká.Nebudem opisovat celu cestu,ale neda mi nenapisat,ze sice nam alergologicka trosku aj zmenila liecbu co urcite ma svoj efekt,nasli sme super krem ktory nam pomaha.Ozaj ma krasnu pokozku,nie ako ine babatka ale na atopika super stav.Pouzivame krem aj olej na kupanie vola sa to XeraCalm A.D. od firmy Avene.Mozno k tomu pani kam.zyk bude mat nieco blizsie ci je to vhodne.Nam pomaha 🙂

sjusi
1. apr 2014

@kam.zyk eucerin už nepomáhá a infadolan jsem tet používala týden,promastí ale nehojí moc a dost mě po něm mokvala kuže.v lékarničce nic není vše jsem vyházela,bylo to prošlé ale koupím si cokoli co pomuže a co chlapice????????

skipka2
1. apr 2014

@enuliek ako dlho ho pouzivate? Ja tiez nad tou kozmetikou rozmyslam. Pomohla vam aj v akutnych vzplanutiach ci iba na premastenie pouzivate?
@kam.zyk aj mna by zaujimal nazor na Xera Calm od Avene, odporucila mi ho kozna, teda umyvaciu emulziu a dala mi vzorku kremu a dnes som skusala na nozicku a zda sa mi to dobre...

kam.zyk
1. apr 2014

@zfidorka Ne ne, ten Hylak dávejte, tady u nás se to dává už třeba půlročním dětem, to ten Infants je spíš vhodný až od dvou let. Chce to Hylak, je tam opravdu silně rozjetá kvasinka, jinak to nespravíte. Anebo probiotika s Hylakem, ale ten Hylak je hlavní. Dcerka 2x denně 2 ml, vy 2x denně 4 ml.

@sjusi co to je chlapice? 🙂 Popravdě, tohle chce vyfasovat v lékárně tunu vzorků a hledat, dokud nepomůže něco, co , to nevím, protože v dospělosti vychytat krém, to je dlouhodobá testovací procedura, každému sedí něco jiného...zkusila bych zinkovou mast.

kam.zyk
1. apr 2014

@skipka2 chce to vzorek, je to dobrý krém. Jasně, kdyby byla příčina třeba ve stravě, tak žádný krém nepomůže, ale obecně, tohle je dobrá značka.

nikky81
1. apr 2014

Ahojte, máte niekto skúsenosť s kozmetikou Skin Cap?

sjusi
1. apr 2014

@kam.zyk dekuju moc,vyzkouším

jamelia
1. apr 2014

@kam.zyk
Dobry den, hlasim sa po tyzdni - maly ma sklon k alergii - uziva aerius a singulair - uz tri tyzdne sme vynechali zo stravy vsetko mliecne - aj ja, kedze este kojim. Tento treti tyzden som mu podla vasej rady dala 2x kyslu smotanu s "kulturou" a licka mu natieram s kremom Bubchen.
Zatial som si na nom nevsimla nejaku velku zmenu - po akej dobe mozem zaznamenat zlepsenie stavu pokozky? Ked ma sklon k alergii - nebolo by lepsie, keby som vyskusala tu eliminacnu dietu?
Na ramienkach ma takyto vysyp. Cim by som mu to mohla natierat, respektive, co by ste mi na to odporucili? A este posielam fotku mojej ruky - chcem sa spytat, ci si nemyslite, ze ma toto nejaku suvislost s alergiou mojho syna. Mam ich taketo strasne dlho - vlastne si ani nepamatam odkedy. Robili mi aj alergologicke testy zhruba 10 rokov dozadu, pretoze som byvala casto chora, ale nic mi nezistili, kedze to bolo v dosledku mechanickeho poskodzovania hlasiviek v praci. Inak celkovo mam dost vysusenu pokozku, ale musim sa zasa priznat, ze sa nicim nenatieram. Dakujem velmi pekne za pomoc.

enuliek
1. apr 2014

@skipka2 pouzivame ho asi od polky januara..Uz neviem presne ale mysim,z ked mal cerveny cely chrbatik som mastila tiez.Nemal ale mokvave.Na tom kreme ma prijemne prekvapilo aj to,ze uzaver je sterilny.Po vytlaceni kremu sa tam zatiahne a nic nevojde dnu z okolia.Od kedy mazeme ma hebku pokozku uz ziadny smyrgel.Dufam,ze nezarieknem.
Prosim aj o radu . Dnes sme dostai hylak..Drobec je chory.Mame brat 3x10kvap.Nechce mi to vsak papat kdze je to kysle.Ako ho podavate deturencom ?Vsimla som si vo fore,ze ho odporucate aj na ekzem.Doteraz sme brali biogaiu.
Dakujem

skipka2
2. apr 2014

@enuliek prave preto mi ho nasa kozna odporucila ze ma sterilny uzaver. Mne povedala ze si zatial mam kupit iba umyvaci olej ale na nhonemala vzorku, tak m i dala aspon vzorku kremu a zda sa mi dobry, ale skusala som iba nozku a chrbat ci nebude mat rekaciu. Ale mozno kupim obe veci. Tiez nema mokvavy exem, ani suchy, praveze cerveny, take malinke vyrazticky sa zlievaju do lozisk. Dakujem za info.
A ten hylak sa opytajte kam.zyk, ona ho tu odporuca casto. Vam ho predpisala pediatricka? A ake stary je drobcek? Ja mam ten hylak tiez doma, aj som mu ho par krat dala, na lyzicku s mliekom a teda tvaril sa strasne skvasene, ale moj ma iba 5 mesiacov a v letaku je ze od 2 rokov, tak som radsej nepokracovala.

enuliek
2. apr 2014

@skipka2 Drobec ma 18m a ano pediater koli hnacke.
@kam.zyk Poprosim o radu..Pediater nam vcera odporucil Hylak Forte koli hnacke.Sledovala som obcas tuto stranku a Vy ho doporucujete aj na ekzem.Ako ho podavat ? Drobec ho nechce ked ho zaciti.Dnes som mu rozmocila piskotu vo vode a dala do toho ale obavam sa ze na obed to tokto uz prekukne.Pise sa tam ze do mlieka nie.Plati to aj o materskom mlieku?Zevraj sa moze zrazit.Dakujem 🙂

skipka2
2. apr 2014

@skipka2 inak ja som skusila do materskeho a to sa nezrazi 🙂

skipka2
2. apr 2014

@enuliek inak ja som skusila do materskeho a to sa nezrazi 🙂

enuliek
2. apr 2014

@skipka2 dakujem,na obed mi to preslo v polievke.uvidime teraz ako to zakamuflujem 🙂

lili50
2. apr 2014

@dadulka19 aj ja prosím telefón na toho pána.
dakujem

dadulka19
2. apr 2014

@lili50 .Tel.na p.Dedíka 0905 513 908 🙂

maca_p
2. apr 2014

u mojho syna fytoterapia p. dedika vobec nezabrala, prave naopak, jeho stav sa rapidne zhorsiel. ale bol to totalny extrem... p. dedik ma naflaskovanych asi 4-5 druhov extraktov a to dava vsetkym pacientom.
clovek v nudzi v yskusa vsetko.