Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hudzinka
17. apr 2014

@kam.zyk fotky z dnesneho rana... Ako som pisala v sprave... Dakujem

kam.zyk
17. apr 2014

@mizulienka

Natírejte stále stejnými krémyjak doposud, akorát ten XeraCalm od Avene smíchejte s Bepanthenem a natírejte jen toto, ani nedávejte Sudocrem.

V žádném případě ne zarobenu kortikoidnu mast ani Protopic.

Parazity by mělo zničit Citrovital, dávala bych 10 kapek do jakéhokoli nápoje.

Ty BKM, že jsou omezeny, to je dobře.

Aloe - vypadá to na reakni, nedala bych, krom toho, není to poprvé, co vidím reakci.

kam.zyk
17. apr 2014

@hudzinka kvasinka...jdu se kouknout na zprávu, co mě v ní píšete, ještě jsem tam nebyla 🙂

kam.zyk
17. apr 2014

som maminou 5 mesacneho chlapceka... Odkedy nas zaockovali
(25.2.2014) na pneumokoky, sa nam do tyzdna spustil slaby zapal
priedusiek (prve atb Zinnat) a odvtedy registrujem suchsiu pokozku
na synovom tele... Zacalo sa to zhorsovat a tento tyzden nam bolo
povedane ze to je AE. Nikto v rodine ho doteraz nemal, ale priatelova
mama je astmaticka, takze vraj predispoziciu mal... Som z toho dost
nestastna, preto hladam pomoc ako mu co najviac pomoct...
Dali nam kortikoid ADVANTAN a zarabanu masticku s ichtiolom.
Zatial som mu ten ichtiol dala len raz, kortikoidom by som sa rada vyhla...
Premastujem mu to uz vyse tyzdna Bioderma Atoderm PP Baume a PO Zinc.
Doteraz mu zaberala zinkova mast aspon ciastocne to zmiernilo pokozku,
Ale mam pocit ze uz to tak nezabera... Ma to hlavne na licku pri usku,
@hudzinka

Klasická kvasinka, neboli infikovaný ekzém a sice vyvolaný očkováním, naprosto typické pro očkování touto vakcínou.

Fenistil je OK, probiotika také, Cebion můžete (dokonce na to váš prcek nereaguje kopřivkou ani jiným výsypem, což je super, na Cebion děti dost často reagují) a Espumisan- nepomůže, ale ani neuškodí.

Nutno přejít z Beba Comfort na Bebu HA zpětně.

Babo bohužel není OK, to očkování rozjelo masivní kvasinku, jak už to tak po očkování bývá. Indulona i Bepanthen je špatně - na kvasinku nikdy mastné, rozjedete to a naskočí zlatý stafylokok...neboli, teď mazat jen Sudocremem, má to seschnout a odrudnout, můžete ale mazat něco hydratačního typu Exomega, Atoderm, Eucerin a až na to Sudocrem.

HA strava je správně.

kam.zyk
17. apr 2014

@hudzinka Omlouvám se, jsem na PC se starým prohlížečem, takže nemůžu ani opravit překlepy a už se mě to odeslalo, takže znova: mažte jen tím Atodermem PP a navrch Sudocrem, nebo i tu zinkovou mast.

Kortikoid ne, rozjela byste to ještě víc, ichtyol taky ne, ani Atoderm PO Zinc.

Nejdůležitější je tady zpět nasadit tu Bebu HA a příékrmy dát hypoalergenní, viz moje tabulka, na tomto PC sem nedám odkaz, ale ženy tady vám jí kdyžtak pošlou (je v 4.článku v mém fotoblogu, je to tabulka HA a neHA potravin, které se držte při zavádění příkrmů).

Můžete urychlit návrat do normálu tím, že dáte Hylak 2ml denně (s jídlem).

hudzinka
17. apr 2014

@kam.zyk Dakujem velmi pekne... takze to neni atopicky ekzem? Myslite ze sa to da uplne vyliecit?
Opat papa Bebu HA a uz mu inu ani davat nebudem... tabulku od vas mam nejaku stiahnutu, podla toho budem zavadzat prikrmy, ale chcem az ked sa to trosku ukludni... Dnes som prvykrat pouzila ovsemy kupel a namazala Biderma Atoderm PP a trosku sa to ukludnilo... Mysliete ze ten ovseny kupel mozem pouzivat?
kupim sudokrem a na to budem mazat nadalej tym atodermom PP... hylak je ok pre 5 mesacne babo?
Dakujem este raz, trosku ste ma ukludnila...

mizulienka
17. apr 2014

@kam.zyk dakujem velmi pekne, kupim ten bepanthen.

Mala reaguje na citrusy, myslite, ze jej aj napriek tomu mozem dat ten Citrovital?

inac ma napadlo, ci tie pluzgieriky nemoze mat aj zo saponatu, neustriehla som ju a bola pri dreze a chvilku sa hrala so zinkou na umyvanie riadu.
dnes tie pluzgiriky vyzerli takto
dakujem

kam.zyk
17. apr 2014

@hudzinka Jisté je, a to říkám s 100% jistotou, že je možnost to zcela zhojit. Ano, ovesnou koupel používejte dál. A mažte tak, že napřed Atoderm a až na to navrch Sudocrem.

Hylak je OK, dává se i menším dětem. Nebojte, tohle se dá vyhojit.

@mizulienka Ničím to moc nemažte, ta kůže chce šetřit, a ten Citrovital - neobsahuje alergen citrusu, takže ano, lze.

mizulienka
17. apr 2014

@kam.zyk super, dakujem velmi pekne za radu.

hudzinka
17. apr 2014

@kam.zyk Dakujem... Dam vediet ako pokracujeme... Pekne sviatky

denula84
18. apr 2014

@kam.zyk ahoj prosim ta ako mam dat tu thuya pred ockovanim ? zamiesat do jedlam ale vo vode rozpustit ? ked mame v stredu ockovanie, kedy mam zacat ? dakujem pekne 🙂

kam.zyk
18. apr 2014

@denula84 Rozpudziz v malém množství vody a nechat polknout. Ve středu očkování = začít v neděli a dávat až do 5.dne ode dne očkování.

mizulienka
19. apr 2014

@kam.zyk dakujem za tip s Bepanthenom, zda sa, ze to zabera, mala uz 3 noc prespi celu, neuveritelne, len zaspat nevie kludne ale inac sa stal zazrak 😉 len teraz sa casto stazuje, ze ju boli brusko a vobec neviem prist na to, co by to mohlo byt, nie je nic nove, mlieko ma doma uplne vysadene...
pred 2 tyzdnami mala v tele parazity, detsku mrlu, uzila 1 tabletku vermoxu, asi tyzden bolo dobre, na nic sa nestazovala az vcera zacala...
chcem sa spytat uzivame probiotika Biogaia, 5 kvapiek denne, je to postacujuce? alebo mame zmenit probiotika na nejake ucinnejsie?
dakujem velmi pekne a este Pekne velkonocne sviatky vam prajem 😉

demo
19. apr 2014

@mizulienka to brusko mozu byt mrle. Nemali ste jej po dvoch tyzdnoch dat druhu davku vermoxu? Pri mrliach je to dolezite. Pozri.si pribalovy letak.

mizulienka
19. apr 2014

@demo doktor nam povedal, ze po mesiaci jej mame dat druhu tabletku.

jelen
19. apr 2014

@kam.zyk posielam foto, ostatne v IP. ak je mozne, odpiste mi prosim cez IP. dakujem vam

kristina2406
19. apr 2014

Dobry vecer, ono ja napisem trosku od veci ale hadam to pomoze. Viem ze mam 19 a uz nepatrim k detom ale prekonala som tento vek, tym ze to mam od narodenia. Ked som ja bola mala este sa o tom vela nevedelo a davali sa len robene maste a kortikoidy, mamina mi RAZ dala kortikoidy a pomohlo do ta tyzden a potom sa to strojnasobylo. Kazdy lekar povedal ze to je z alergie, z psychiky... Bla bla bla.... Tak ma mama len premastovala a nehala ma 'trpiet' (samozrejme ja si to nepametam, vidim to len na fotkach). V 6 rokoch to zahadne zmyzlo (ako citam tak sa to stalo vela ludom tak mamicky hadam vam aspon na chvilku odlahne 🙂). Potom som 6 rokov vsetko jedla a nic nebolo. Od 12 do 17 to bolo take ze aj som ho mala aj nie... Vravi sa ze ked to po tomto veku prejde mame vyhrane, mne sa to vsak nestalo..... V 17 mi zacali dost vazne zdravotne problemi, nevedela som chodit, cele dni som spala (doslovne), kazdu noc som prebdela koli vysokemu tlaku, horucke, zvracaniu atd ( to by bolo vela rozpisovania) a ako sa mi zdravotny stav zhorsoval zhorsil sa aj atopicky az do takeho stadia ze mi vypadala polovica vlasov mala som ho vsade ... Zrazu lekarov napadlo ci nemozem mat niake bacile, samozrejme mala som nejake na plucach v zapalovom stave, povedali ze to vsetko sposobuje, avsak asi to nebolo to lebo atopicky sa horsil dalej nezavratnou rychlostou... zistili mi aj ine choroby ( momentalne mam 7 diagnoz :D a stale nevedia co to presne je ). V januari som zacala este k tomu spuchat, lekari mi hned povedali ze to je alergicka reakcia, avsak ked sa mi robili alergicke testy jak z krvy tak aj tie pichance vsetko bolo negativne. Cize vysledok bol ze som mala tak zhorseny atopicky ze sa mi hnis ukladal v tvari. Zase len kortikoidy.... Mimochodom po 3 mesiacoch stale spuchania som bola aj v nemocnici a nic nepomohlo a na nic neprisli. No a tu ide ta podstatna cast, ak vase male nieje alergicke a uz moze aj pit a papat normalne tak mne pomohlo zazvorovy caj so skoricou(ako presne sa to robi vie mamina ale vedela by som to zohnat), a kazde rano na lacno strucik cesnaku....Musi sa to liecit znutra a nie zvonka. A hlavne ak nechcete ublizovat detom nedavajte im kremi z drogerie s parfumami ale skuste nieco kde nic vlastne neni :D bud cista vazelina, prasacia mast (bez soli) (pretoze viem co je to za bolest a za nechutny pocit ked je to parfumovane a s alkoholom a neviem cim :D momentalne skusam homeopaticke kvapky a maste zo zahranicia, tak uvidime co to da) a vela vela vody treba pit!!!!
PS: V Irsku mi poradili v bio obchode kokosovy olej!!! Uvidime co to spravi 🙂 A dufam ze som to nenapisala nepochopitelne :D
Drzim vam palce!!! 🙂

kristina2406
19. apr 2014

A este jedna vec, na kupanie hypermangan! To davaju aj v kupeloch a je to bomba na ukludnenia a dezinfekciu.

kam.zyk
20. apr 2014

@mizulienka Bříško - nasaďte ještě Hylak, a ty probiotika neměňte, 5K denně stačí.

Je to střevní mikrofl´ora ovlivněná tím Vermoxem, ale to spraví právě Hylak. Dávkování 2xD 2 ml.

Hezké Velikonoce 🙂

kam.zyk
20. apr 2014

@jelen Tam je infikovaný ekzém, napíšu víc do IP.

enuliek
21. apr 2014

@kam.zyk dobry den.Tak sa ozyvame.Skusame jogurt - dala som biely smotanovy.Dnes je to treti den a reakcia nieje ziadna.Alergologicka nam este nechala antih.aj tabletky jedny a nasadila novy sirup na imunitu-ma poruchu bunk.imunity.Caka nas koncom maja ockovanie,ale aj tak som skusila nasadit jogurt.Uz sme sa nacakali dost a citila som,ze teraz je ten spravny cas.Ako postupovat daleh zo zavadzanim BKM?Potom nas caka aj skusanie vajicok.Mame aj ine alergie na potraviny no ked skusam zaviest nereaguje na ziadnu.klop klop klop nech nezarieknem.Dakujem..

michala11111
21. apr 2014

@kam.zyk Dobrý deň, hľadala som niečo o ekzéme a čítam si tu ale len posledné príspevky, nakoľko je tu toho hrozne veľa, rada by som sa spýtala či ste lekárka alebo ako to funguje. Totiž aj ja mám dcérku ktorá má 7 mesiacov a už asi dva mesiace nás trápi som myslela, že ekzém ale tu čítam že to je kvasinka?. Totiž vyzerá to úplne presne ako uvádza hudzinka na tom bruško, som pozerala ved to je bruško mojej dcéry. Nám kožná predpísala zarábanú kortikoidovú masť, oilatum a excipial. Na začiatku ako sme šli kožnej mala len jeden fliačik na brušku a potom sa jej vyhádzalo celé bruško, potom to trošku ustúpilo a ako sme vysadili kortikoidovú masť má to hrozné. Preto by som veľmi prosila o radu či mám používať ten excipial a oilatum nadalej alebo nie. Ďakujem pekne

kam.zyk
21. apr 2014

@enuliek Kolik je prckovi? Jaká bere antihistaminika? A jak se jmenuje ten sirup?

Zítra ještě dejte ty BKM, a když reakce nebude, tak můžete začít testovat vejce, a ty BKM můžete v pohodě dávat.

@michala11111 kdy byly naposledy kortikoidy? Ono, cca dva dny poté, co se vysadí, vyjede na povrch to, co kortikoidy zatlačily (tzv.makeup efekt, kortikoidy jen zatlačí zánět pod povrch kůže, v tom tkví jejich funkce - a zánět tělo vytlačí , po vysazení kortikoidové masti ven, neb zánět v těle je pro tělo silně nevýhodný). Oilatum v žádném případě, Excipial ano, ale navrch na ty fleky dejte zinkovou mast. Hlavně to chce upravit příkrmy, jak jsme si řekly v IP. Hoďte sem fotky 🙂

enuliek
22. apr 2014

@kam.zyk drobcovi je 18m.Lieky nspisem do IP ak nevadi.Dakujem..Do kolkych dni sa moze prejavit reakcia z BKM?Mozme skusat aj ine vyrobky?Vajicka som este nenasadila ani sebe zatial,najem nic co obsahuje vajicka.Asi pockam az po ockovani s nimi.

mizulienka
22. apr 2014

@kam.zyk dakujem velmi pekne, ste mila, ze si stale najdete cas poradit 😉
to bolenie bruska, som si vsimla, ma stale asi tak pol hodinu po jedeni, vacsinou, ked zje chlebik s maslom a s dzemom, alebo chlebik s niecim inym, nevsimla som si, aby to mala aj po zjedeni hlavneho jedla....
pravdu povediac uz som na nervy, pretoze mam pocit, ze cim viac je na diete, tym viac sa jej to horsi, moze to byt, alebo to je iba nejake prechodne obdobie? 😕
boli sme na chate, je to taka starsia chata, starsie koberce, madrace, paperove paplony...je alergicka na roztoce, zaspali sme o pol 4 rano, ako sa nevedela prestat skriabat, nohy, co uz mala zahojene, ma znova tak doskriabane, az do ziveho 😒

demo
22. apr 2014

@mizulienka ak si vysledovala, ze ma problem po chlebe, mozu to byt kvasnice. Dlho mi trvalo, kym som to vysledovala, ale kvasnice sa ukazali byt problemom u nas. Subezne s tym naskocila aj kozna kandida. Chlieb sme teraz asi 4 mesiace nejedli, kozny problem aj bolesti brucha presli. Tiez som podla rad kam.zyk nasadila ten hylak a probiotika.

hudzinka
22. apr 2014

@kam.zyk ...tak poctivo natierame uz 4 den atodermom PP a na to sudokrem 3-krat
denne, absolvoval uz 2 ovsene kupele a vyzera to sice lepsie... Ale tentokrat je ta koza
celoplosne extremne sucha (ked sa poskrabal, tak to hned krvacalo).. Mam viac premastovat?
Dokedy pouzivat tuto 2-kombinaciu kremov?
A este jednu otazocku mam...
Buduci tyzden mame ist na druhe ockovanie hexa-vakcinou a predpokladam ze po takych
2-3 tyzdnoch na druhu davku pnemokokov... Mam vsak pocit, ze kym ma tu kozu takuto,
tak by sme to mali este odlozit... Nie som proti ockovaniu vseobecne, aj ked vidim ake to je svinstvo;(
Aky je vas nazor? Dakujem

michala11111
22. apr 2014

@kam.zyk pridám fotky ale nie je to dobre vidno, neviem dobre nastaviť foťák. Inak na začiatku mala len jeden fliačik o velkosti 1eurovej mince a rozšírilo sa jej to na celé bruško, plus ako som písala má také suché miesta na ručičkách, nožičkách a pod bradou. Tie kortikoidy sme vysadili asi pred týždnom. Inak včera po kúpaní som jej natrela celé telíčko CEUMED BABY KRÉM a zdá sa mi akoby to mala lepšie. A ten oilatum teda nie? Kožná nám kázala len s tým umývať bez mydla, tak na kúpanie mám čo používať? A Ďakujem veľmi pekne

mizulienka
22. apr 2014

@demo napadlo to uz aj mna, ze to drozdie moze robit sarapatu?
ako ste prosim ta vydrzali bez chleba? mala je uz teraz zufala, ze nemoze mlieko a jogurty 😒

mizulienka
22. apr 2014

este som sa chcela spytat, nemate niektora tip na dobru alergo doktorku v BA? dakujem