Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katkavv
2. feb 2015

ahojte, ano v roku 1997 mali problemy ale to je uz strasne davno.... dali si robit testy vo viacerych statoch a vsetko bolo ok ;) verim tomu ze viacere firmy proti nim bojuju a vymyslaju veci ... ale respektujem kazdeho nazor, nam to pomaha a tomu sa tesim... krasny den prajem

kiarkak
5. feb 2015

Milí rodičia, mohla by som Vás poprosiť o vyplnenie daného dotazníka na stále diskutovanú tému, a to "Informovanosť rodičov a ich postoje k očkovaniu detí" a vyjadrenie svojho názoru. Dotazník je ANONYMNÝ. Údaje z dotazníka budú použité výhradne vo výskumnej časti mojej bakalárskej práce. Dotazník je zameraný na DETI DO 6 ROKOV (vrátane).
V prípade záujmu o vyplnenie kliknite tu:

http://www.survio.com/survey/d/D6G8V6E7O1C5K2X7V

emka13
6. feb 2015

@xxx007 ahojky aj my chodime k Zelenkovej...ako ste na tom s ekzemom a cim sa liecite, co mate na liecbu predpisane?

xxx007
6. feb 2015

@emka13 ekzem nam ustupil ale drzime dietu + premastujem to nejakou robenou mastickou

emka13
7. feb 2015

@xxx007 kolko mate rokov? lebo nasa ma 5 a to jej dietu...no neviem si predstavit ☹ ked na by len sladke jedla a rozky chleba...vsetko co by nemala. my mame ten ekzem stale v zahyboch ☹

barbyes
9. feb 2015

práve som čítala jeden zaujímavý článok...tak som sa rozhodla ho sem pridaž 🙂 možno to niekomu pomôže..

http://zivot.azet.sk/clanok/8003/utajena-lieceb...

salome123
9. feb 2015

@barbyes vdaka za snahu, ale ten clanok je par rokov stary a za ten cas tu liecebnu zrusili 😔

barbyes
10. feb 2015

@salome123 to som nevedela..to ma mrzí ☹

larnaca
10. feb 2015

moc som to tu nečítala, ale napr. môjmu bratovi pomohlo Mydlo z farmy- z ovsených vločiek na ekzém, majú na FB stránku a tiež recenzie na toto mydlo sú veľmi dobré čo sa týka ekzémov @salome123 @emka13

lukaxxx
13. feb 2015

@demo tak som skusila eliminacnu dietu, klasicku liecbu a aj homeopatika. Pomohlo najmae tvaricka sa vycistila, brusko a chrbatik stale zle... Ale akoby aj na miestach kde ekzem zbledol sa babatko silno skriabe - najmae hlava zatylok a nozicky... Neviem si predstavit ze by bola bez fenistilu:( buduci tyzden skusim pridat mlieko a uvidim ako bude reagovat.
Buduci tyzden ideme aj na prve ockovanie, mate niekto skusenosti ako na to ekzem reaguje? Citala som ze sa to vie velmi zhorsit:/

demo
13. feb 2015

@lukaxxx po eliminacnej diéte by mala by koža čistá a až vtedy by sa mali pomaly zaraďovať podozrivé potraviny. Až vtedy sa jasne ukáže, čo škodí. Ak to má zle, tak ešte stále je možné, že jej niečo v strave nerobí dobre. Ako je stará? Pises, že babetko. A keď sa tvaricka zlepšila a pokožka na ktorej je oblečenie nie, možno by som skúsila vymeniť prášok na pranie. Čo používaš?
Ja by som neockovala, kým sa to nezastabilizuje.Nie je problém očkovanie odložiť.
Inak ak doverujes homeopatii, odporúča sa nejaké homeopatikum ako prevencia pred následkami očkovania. Nemám na to nejako vyformovany názor, skôr homeopatiu neuznavam, ale pred očkovaním by som to možno použila. Pre pokoj v duši.
Tam kde ekzem zbledol používaš čo na mastenie?

demo
13. feb 2015

@lukaxxx našla som si ta, má iba tri mesiace. A jadrové mydlo by malo byť ok, ale škodiť môže všetko. Skús napr. Ecofeel z DM. To jediné u nás neskodi. Mastis sudokremom a emoliencnym mliekom? Foto by pomohlo.

lukaxxx
14. feb 2015

@demo hm ockovanie mi uz odsuhlasila kozna, mali sme odlozene..mozno prave preto ze to ma momentalne lepsie..ja pouzivam na suche miesta kyselinu mliecnu, tam kde treba hustejsiu, na ostatnych miestach kyselinu mliecnu v kreme..ine pripravky skusam ale zatial sa mi zda ta kyselina v kreme najlepsia. Na cervene miesta pouzivam ichtyol (pasta aj krem podla potreby) a na velmi zle ichtyol s advantanom, ale napriklad na kolenne zahyby nic nezabera len vcera som skusila rybaciu mast a pekne to na par hodin zhnedlo..potom zase cervene..:/. Na mokvave zahyby - u nas len krk davam striedavo repikove a hypermanganove obklady. Kupem denne velmi kratko (neviem si predstavit nekupat kazdy den, ako potom zmyvate kremy a maste?) v hypermangane, zahyby umyvam mydlom a derma (ale zda sa mi ze obycajne detske mydlo bolo lepsie) ovseny kupel sa mi moc neosvedcil mala po nom vyhadzane brusko takymi drobnymi vyrazkami ale rozmyslam ze znova skusim. So sudokremom mam taku skusenost ze sa jej cervene miesta super rychlo zhojili ale po takych troch dnoch sa jej to zacalo zhorsovat a vobec nezaberal..tak neviem
Periem momentalne v tekutom prasku frosch lebo jadrove mydlo uz nemam a neviem zohnat..vsade maju len lanzu...
Na eliminacnej diete som dva tyzdne skusim teda este potiahnut ale je dost tazke zostavit jedalnicek...
Uz zo stravy nemam velmi co vylucit a hlavne po jedle sa jej to odkedy som na diete nezhorsuje..predtym jej vzdy hned zcervenela hlavicka a tvar..tak si myslim ze ten alergen je medzi vylucenymi potravinami..
Homeopatikam ja verim ale uvedomujem si, ze tam treba dlhsie cakat na vysledok..
Moc dakujem za rady..skusim znova vymenit prasok..ak si v mojom postupe nasla nejaku chybu urcite mi napis. Dakujem. (Foto takto verejne posielat nechcem)

keziah
14. feb 2015

@lukaxxx ahoj, necitala som moc predosle, ale dovolim si vstupit. co sa tyka prasku na pranie, asi najbezpecnejsie je vyrobit si mydlovy sliz na pranie- aspon na detske veci. treba potom ale prat na 60tke a pracia sila nie je moc dobra. ja som uz presla na sol na skvrny z DM, to ma vraj rovnake zlozenie ako rozne ekologicke prasky a aj to cosi vyperie, malo by to vsak byt setrnejsie ako bezne prasky. ako teraz citam, pouzivas frosch, ten by tiez mal byt fajn. miesto avivaze je dobre pouzit ocot.
inak u nas som vypozorovala, ze na ekzemovu pokozku velmi zle posobia saty s primesou umeliny, takze teplaciky, tielka a spodare som postupne zacala sit, lebo skoro vsetko v obchodoch bolo s primesou polyesteru.

demo
14. feb 2015

@lukaxxx mastenie, ktoré ti odporúčam netreba zmyvat. Ak sú maste také mastné, že ich treba zmyvat mydlom,tak ssú na ekzem príliš mastné. Ak sa ekzem rýchlo zlepšil a potom zase zhoršil - to je dôsledok kortikoidov. Preto ešte raz: natrieť celé telo, alebo podľa potreby, emoliencnym mliekom. Na vrch, na červené ložiská sudokrem. Keď ekzem vybledne a vysusi sa, tak pár dní používať bepanthen+ infadolan+dr.muller vitamín E masť zmiešané v rovnakých pomeroch (1:1:1). Už vysuseny a bledy ekzem toto znesie. Červené miesta v zahyboch môžu byť plesen. Tie skús potierat IBA sudokremom. Veľmi dobre zaberá aj gencianova violet - to je na kandidu veľmi účinné a neobsahuje to nic mastné. Potriet tycinkou na čistenie uší, keď fialovost vymizne, tak znova a znova až po vyliečenie. Ty uzivaj probiotika a hylak forte. Mokvave zahyby sú stopro infikovane plesnou - zahyby, vlhkosť rovná sa pleseň. Tam iba sudokrem a dopre pomôže aj kombinovanie s genciankou.

demo
14. feb 2015

@keziah áno, oblečenie musí byť iba čistá bavlna.

lukaxxx
14. feb 2015

@keziah dakujem, pouzivam uz 100% bavlnu vsetko ostatne som vyradila, vsetko musi mat hladke a aj bodyckanesmu mat na bokoch svy lebo ma hned pasy cervene vyhadzane na bokoch..:( chuda moje male snad jej to prejde este v dojcenskom veku..

lukaxxx
14. feb 2015

@demo vsetko si pozapisujem a kupim v lekarni, snad je vsetko bez receptu? No rano som sa teda vratila k sudokremu tak uvidim..dnes ma cele brusko a chrbatik cervene a nq dotyk ako rasplicka..suche to vsak nie je..
A skusim mazat menej. Inak masticky mi zo zahybov kazali vytierat olejom (mam olivovy z lekarne) robite to takto tiez?

lukaxxx
14. feb 2015

@demo a kupat musim asi lebo ma na hlavicke este trochu seboreu tak to riesim tou salic.mastou a to sa musi oplachnut..

demo
14. feb 2015

@lukaxxx olej do zahybov ktoré sú zaparene, mokvave je naistejsia cesta k zhoršeniu. Na seboreu skús kokosovy olej, nechaj pôsobiť pár hodín a vyces hustým hrebienkom. Ešte lepšie je kravské maslo, ale príšerne to smrdí. S tou gencianou robia v lekárňach problémy, ak si z BA môžem ti napísať, kde ti to namiesaju.

lukaxxx
14. feb 2015

@demo hej som BA

salome123
14. feb 2015

@lukaxxx u nas nemalo ockovanie vplyv na ekzem...

lukaxxx
15. feb 2015

@salome123 a isli ste ockovat ked to mali deti zle, alebo ste cakali na nejaku kludnu fazu ekzemy? Lebo ja sa obavam ze u nas taka ani nebude a zaockovat ju potrebujem, pretoze nastupujeme potom este inu liecbu a tam musi byt ukoncene toto prve ockovanie.

salome123
15. feb 2015

@lukaxxx ockovali sme ju v case ked ten ekzem mala relativne dobry.

mizulienka
19. feb 2015

@xxx007 ahoj, citam, ze drzite dietu a ekzem sa vam polepsil...to je super...ja drzim dietu uz vyse mesiaca ale nevycistil sa mu ekzem uplne...vam ano?

mizulienka
19. feb 2015

@lukaxxx ahoj, ked som citala tvoj prispevok, tak ako keby som citala o mojom malom 😔 presne miesta, kde sa skriabe, a aj ked navonok ekzem nevidno, stale sa tam skriabe....aj s tym ockovnaim je to u nas rovnake, buduci tyzden idme ockovat a aj nam to uz odobrila kozna...velmi sa mi do toho nechce, obavam sa reakcie...
ja som uz vyskusala viacero praskov, najprv sme pouzivali ariel, potom som kupila mydlove vlocky, reagoval na to vysypom, teraz som kupila persil sensitive, mam pocit, ze tiez zareagoval...uz neviem, co mam kupit 😕

majkapu
19. feb 2015

@llela -viem čo je to za hnus, zdedila som to aj ja

lukaxxx
22. feb 2015

@mizulienka no mojej sa najnovsie ekzem zaniesol zlatym stafylokokom takze ho ma komplet vsade. Od stredyma antibiotika ..uz si zacinam zvykat ze je to taky marny boj. Uz sa zbytocne netesim ze sa nieco vyliecilo lebo za par hodin to najdem este horsie. A ty nemas synceka este vobec ockovaneho? Lebo pozeram ze ma 7 mesiacov uz..mne ju lekarka ked ju videla nezaockovala tak neviem ako dlho mozme cakat.
Ja uz perem v rukach jadrovym mydlom a do pracky dam na 65° oprat bez prasku. Nase veci periem v lovele alebo vo froschi bez avivaze. Pokracujem v diete a homeopatikach a len dufam ze ked pride jar ze bude lepsie.

sunshineka
22. feb 2015

@lukaxxx ekzem ma podla mna aj z antibiotik,pretoze antibiotika a celkovo lieky su chemia.mam odmalicka ekzem a musim si davat pozor na vsetko,co zjem a odkedy sledujem ecka v potravinach mam pokoj od ekzemu,nedavno som ochorela a musela uzivat antibiotika a ekzem je naspat.takze na 100% viem,ze sa objavil po uzivani liekov.