Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
17. apr 2009

vladka - no věřím Ti, já jsem s ní taky právě předtím prala 😅 Ale ten Ariel a Persil - na ty bych si dala taky teda bacha, protože obsahují všelijaké zjasňovače a bělidla a kdovíco všechno za chemikálie a i po několika mácháních to zůstává ve vláknech oblečení a může to opravdu hodně dráždit 😒

eva.85
17. apr 2009

jabber, opravdu jak na houpačce, prostě si to dělá co chce 😠 . Od prosince do února jsme měli šílený fleky na tvářích, mokvavý, teď je to sem tam rudý, ale naštěstí to nemokvá. Máme období zavádění příkrmů, tak je to taky obtížné to rozpoznat. Nejsem si jistá, zda to zhoršuje přímo určitá potravina, před týdnem jsem dávala květák, tři dny docela dobrý a čtvrtý se nám to zhoršilo a rozšířilo, vždycky jsem si myslela, že potravinová alergie se projeví do 24 hodin. Už si připadám jako blázen, po každém novém jídlu ho pozoruju. 🙂

vladkaz1
17. apr 2009

Eva no ja som ties takto pozorovala malu v 8 mesiaci bola strasne ale strasne vyhadzana a zistili sme ze je to z Brokolice, sranda na tom je ze doki nam dala kortikoidy mesiac nam ich menila malu to strasne svrbelo a nic nepomohlo az tu mi kocky poradili tie otruby a zazrakom za 3 dni exem nikde.... Vazne ...
No to ty popisujes mam pocit ze je to uplne iste ako mame my ,len nam to nikdy nemokvalo mi to mame ako nejky vred alebo neviem ako by som to popisala cervene flaky vo velkosti asi 2 cm niekedy je to vystupene ako vred niekedy zaschnute ako teraz a supe sa to..
No a na zozickach to je malicke ako ked sa popalis s cigaretou asi tak lepsie prirovnanie som nenasla..

eva.85
17. apr 2009

Vladkaz1 - brokolice nám dělala přesně to co květák, zkoušela jsem i cuketu, taky se to mírně zhoršilo (vždycky až ten 3. - 4. den), ptala jsem se kožní, jestli je to vůbec z toho jídla, že mu nemám skoro co dávat k jídlu, tak říkala, že pokud to nereaguje tak moc, že by to měl hodně rudý a rozmokvaný, tak mu to sem tam můžu dát. Tak uvidíme. Třeba předevčírem, byl hezky čisťounkej, šli jsme ven a po procházce už měl zase ty červený flíčky na tvářích a to papal mrkev, brambor a králíka (a to máme vyzkoušený, že nás nezlobí), tak jsem potom z toho jelen. Jinak nám to mokvalo trochul, jsou to jakoby takový pupínky a z nich to trošku mokvá, jsou hodně vedle sebe, jako trochu větší potničky a pak se nám slijou do jednoho červenýho fleku. Za dva dny se to začne vysušovat a blednout a takhle to jde pořád dokola. Na zbytku těla to nemáme takhle červený, jsou to různě velké flíčky, od malinkejch po větší, asi 1 až 2 centimetrové. Jinak peru v persilu sensitiv (na radu kožní) a používám aviváž Lovelu, ale teď teda nevím, jak tady píšete, možná jí vysadím, ale bez aviváže mi přijde to oblečení hrozně tvrdé.

jabber
17. apr 2009

eva - no právě, čtvrtý den se to zhorší a víš prd z čeho to je 😒 navíc, když se takhle osype, tak pak zas nějakou dobu trvá než se to zklidní, takže to by člověk nesměl dávat nic a pak zkoušet nanovo 😖 🙄 Já jsem takhle měla několik podezření - na laktózu, na brambory atd, vždycky jsem se zaradovala, že už to mám a najednou prásk, osypala se zase a po něčem úplně jiném a když jsem zkusila po nějaké době znova třeba ty brambory, tak se nedělo nic 😖 to bylo úplně na mrtvici 😅 🙄 Jako já jsem nabyla přesvědčení, že není v lidských silách přijít na to, která potravina to způsobuje (pokud není prokázaná třeba vyloženě alergie na bkm nebo lepek), protože to může vadit třeba vajíčko v pečivu nebo semínko na housce - a že je lepší to prostě řešit třeba tou homeopatií

jabber
17. apr 2009

aviváž vysaď určitě 😉

jabber
17. apr 2009

To tvrdé prádlo - prý funguje dát do nádobky na aviváž trošku octa (místo aviváže) - ale já jsem to nezkoušela

S těmi pracími prášky - to je těžké - někteří doktoři na ekzém doporučí jedině Persil, jiní zase jedině Lovelu - a pak se v tom vyznejte. Člověk to musí vyzkoušet sám. Ale myslím, že u ekzému platí, že čím míň chemie do oblečení a povlečení, tím líp

eva.85
17. apr 2009

jabber - máš pravdu, souhlasím s tebou, u těch prcků se to nedá vypozorovat (to bych za chvíli byla na švestku). Dětská říkala, že pokud se neosype hned po podání určité potraviny, tak to není přímo potravinová alergie. Zatím si myslím, že mu nejvíc vadí, když se trochu zpotí, tak se ho snažím otužovat. Pak taky hodně vadí ty sliny, vždycky když je v kočárku a dám mu hračku, tak je celej mokrej a pak to ofoukne a to je právě to, že pak přijdeme domů a je v obličeji celý flekatý, ale nechci být macecha a nedopřát mu hračku 🙂 . Kamarádky strejda je homeopat, tak jsem si řekla, že ještě chvíli počkám a pak bych ho zkusila, v zimě to měl strašný, ale teď se nám to trošku uklidnilo. Jenom mám strach, že těch homeopatik je spousta a někdy se to i zhorší, ale na druhou stranu si říkám, že ten zyrtec co mu dávám, že je asi taky pěknej driják a to na konci května jdeme na alergo, to nám taky určitě budou cpát nějaký léky.

eva.85
17. apr 2009

jabber - zkusím tu aviváž vysadit, třeba se to opravdu zlepší

vladkaz1
17. apr 2009

Eva presne!!!!! co pises s tou hrackou uplne kopia u nas!!!!!!!!!!! A este som si vsimla ,ze ked je oslinkovana tak zasa to scervenia az do ruda, inak mam presnu kopiu teba, az nato ,ze nam to nemokva no zaklopem si snad ani nebude ,skor to ma krvave ja to neviem pochopit ,ze jeden den to ma a napr, druhy ma krasnu plet.... nejde mi to do hlavy ......
S tym octom no nieje to az taka pravda mam to skusene skor dat troska samponu na vlasy kde nieje ziadna chemikalia nejaky detsky, uteraky mam jak z reklam 😀 😀 😀

eva.85
17. apr 2009

vladkaz1 dokud budou malinký, tak to asi jen tak nezjistíme, podle mě na to má vliv více věcí, venku ty sliny, pak se na to dostane prach, teď navíc ten pyl, někdy smog, je toho spoustu. Ale pevně doufám a věřím, že čím budou větší, tak budou aspoň trochu odolnější. Ještě doktorka říkala, že než půjdeme ven, tak ty tváře hodně promastit, aby ty sliny hned nepronikli na tu kůži. Jinak my od prosince neměli ještě úplně čistý obličej ☹ , i když to má hodně zklidnění, tak pořád má takový hodně světlý lišej (neumím to popsat). Zkusím vynechat tu aviváž, šampón mám z lékárny hypoalergení za 260,-, tak ten nedám 😵 .

garfie
17. apr 2009

s těma potravinama-švagrová má dvě děti, silný atopiky, pořád mají nějaký problémy a ta mě varovala i před instantníma kašema, že jsou to pěkný svinstva, zvlášť ty ochucený, tak na to bacha-a fakt je, že malá se mi po jedné taky osypala. A taky říkala, že záleží i na tom, kde potraviny nakoupíte!!!! Že (příklad) z brambor z Billy se jí děti osypaly, z brambor z Tesca ne-a tak....je to věda, už aby maturovali a byl klid 😀

jabluncanka
17. apr 2009

My jsme včera byli u dětské MUDry,protože to měl na obličeji opravdu ošklivé a navíc máme permanentně červené víčka.MUDra mi řekla,že děti pylovou alergii mít nemůžou,když jsou takhle malé...Když je doma,je to OK,ale jak jsme venku,tak si je pořád tře...Pokud má atopák,tak si jako zdravotník myslím,že už je mu dána určitá přecitlivělost a ten pyl to nevylučuje...
Jinak nám napsala míchanou mastičku s Triamcinolonem(kortikoidy).Jsem z toho docela zdrblá,protože tomu moc nefandím... ☹ 😠

jabluncanka
17. apr 2009

P.S. dokonce mi MUDra tvrdila,že to není atopák,ale kontaktní dermatitida...Jen moc nerozumím tomu,kde by se vzala kontaktní dermatitida za ouškama a ve vláskách... 😠 😠

garfie
17. apr 2009

Jabluncanka: Jakože jsi z Jablůnky? Máme v Pržně chalupu.... 🙂

jabluncanka
17. apr 2009

Přesně tak... 😀 😀 Do Pržna jezdím kočárkovat,nejezdí tam tolik aut... 🙂 😉

garfie
17. apr 2009

Jabl: jo jo, je tam nádherně....tak pozdravuj na Valašsku 🙂 A dej si za mě v prženské hospůdce na zahrádce pivko!

jabluncanka
17. apr 2009

Garfie,to není technicky možné,kojím!! 😀 😀 😀 Ale dám si za Tebe na pasekách grilované koleno! 😀 😉

garfie
17. apr 2009

Jabl: jejda, kolenem na dálku taky nepohrdnu! 😉 Ale pivo prý podporuje laktaci, tak neboj...

jabluncanka
18. apr 2009

Garfie,

škoda,že neexistuje pivo bez bublinek... 😀 😀 kluci totiž strašně trpí na koliky... 😉 😎

vladkaz1
18. apr 2009

Ahojte no dnes ma mala nadhernu tvaricku, sa tesiiiiimmmmm.... 😀

eva.85
18. apr 2009

Ahojky, my taky, snad to na tak zůstane co nejdéle 😀 , určitě to bylo tím květákem 😠 , teď zkoušíme jogurt, tak snad nic nebude.

diddi
18. apr 2009

a ake masticky ste pouzili,lebo ja uz neviem aku dat.....Miuska podla mna nema AE....je vysypana po celom telicku,vyzera to akoby mala husiu kozu od zimy,len je to miestami cervene....ale je to vsade....uz som vyskusala: advantan, modru indulonu, fenistil, excipial, balneo olej do kupela, calcium....stale to ma a uz je to mesiac....stravu ma upravenu,ziadne citrusove ovocie,sladkosti,mliecne....pije len Nutrilon HA 3, lucku neperlivu a hipp stavu jablkovu....a stale je to rovnake, uz som v koncoch ☹

jaja0110
18. apr 2009

diddi, my sme mali take "krupicove licka" a kozna nam predpisala borovu mast a je uuuzastna, po 4-och dnoch mame licka ako detsku prdelku 🙂 🙂 Borova mast sa da kupit v lekarni aj bez predpisu ale len pre deti OD troch rokov, pre mensie deticky musi kozna napisat slabsiu koncentraciu a zarobia ju potom v lekarni podla receptu... 😉 tiez sme inak skusili uz asi vsetko 😉

eva.85
19. apr 2009

diddi - my mame AE, tak se nám to zlepšuje a zhoršuje jak chce (teda mně to tak připadá), ale na tu krupičku nevím, takhle to u nás vypadalo ve dvou měsících (tenkrát jsme dostali od kožní zinkový olej, sice to vysušuje, ale pak jsme to zase promastili), nevím je to těžké, zinek má snad dezinfekční účinky. Někdo si na tu krupičku chválí holtův krém, ale asi nejlepší bude dohodnout se s kožní lékařkou. A nemůže to mít z nějaké potraviny? Nebo pracího prášku? Nebo nějaká kosmetika? Nebo nemáte nové zvířátko?

vladkaz1
19. apr 2009

Evi o tom holtovom kreme som uz pocula, zanama mi hovorila ze nech nekupujem malej drahe maste ze toto stoji 13 sk a ze jej to lieci psoriozu, no ale neviem neviem..... nechcem mat z malej pokusneho kralika

eva.85
19. apr 2009

Taky ho mám doma, ale nám moc nepomohl, nebo je to možná tím, že jsem ho použila asi jenom 3 dny, měl to ještě víc červený a já bych vždycky chtěla vidět výsledek hned 😒 . Teď taky používám jenom ten krém Linola Fett a modrou indolunu a zatím dobrý. Chtěla jsem vyzkoušet zase něco jinýho (radila doktorka co bych mohla koupit v lékárně a taky podle toho co tady čtu), ale zůstanu u toho co mám. Třeba teď naposledy mi doporučila pod kolínka, když to má červený Ichtamol krém, má to 30g a stál asi 120,-Kč a vůbec nepomáhá, je to vyhazování peněz, ale zase co by člověk pro prcka neudělal 🙂 .

vladkaz1
19. apr 2009

Evi ja pouzivam na tvar malej dost casto sebamet, nezmizne to s nim ,ale ma tu pokosku premastenu a vlacnu 🙂

martaha
19. apr 2009

Skusali ste niektora vysadit uplne mlieko a mliecne vyrobky? Malo to nejaky pozitivny efekt?

vladkaz1
19. apr 2009

ja som skusala raz nic a na dhuhy krat vyhadzana ja nevidim v tomto efek neviem to odsledovat, ale napr. zo zvolenskych jogurtov sa nevyhadze