Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mctrusty
30. máj 2015

@dedian ahoj, chcem sa opytat na tie valovicove kvapky, moja 6 mesacna dcerka ma ekzem a trapime sa uz par mesiacov, Mohla by ich uzivat aj ked je taka malicka

dedian
30. máj 2015

@mctrusty , joj tak to ti nepoviem, my sme ich mali az neskor, su to bylinky v alkohole tak by som bola opatrna, ale mozno ti poradia priamo oni, kontakt najdes priamo na ich stranke, nam davkovanie tiez urcil p. Valovic..

anitta41
5. jún 2015
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

@ivana_t vankus s aloe vera? A je aj paplon? a kde ho kupim?

minulin
5. jún 2015

@anitta41 skus intermedic.sk

malaikasana
5. jún 2015

Ano do 5 ci 6m katastrofa nic okremkortikoidov nepomahalo nasrala som sa dala mu jogurty do ace acidko a zo dnana den sa tratil a dnes ma pokozku cistu, ale ked mu 3 dbi nedam acidko tak znova vidim ze vystupuje

lubical
6. jún 2015

Dievcata, aky pouzivate opalovaci krem? A najskor natriete nejakym kremom na ekzem az potom opalovak? Dakujem

ingusz
7. jún 2015

To by aj mna zaujimalo zevraj je aj pre atopikov

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
demo
7. jún 2015

pre atopikov sú ideálne opaľovacie krémy s fyzikalnymi filtrami (mineralnymi). Obsahujú zinok, čo je ďalšie plus. Kedysi bol microsun, teraz tuším bioderma ma taky, ale určite aj iné značky (badger)
@lubical
@ingusz

lubical
7. jún 2015

@demo a najskor dam premastovacie mlieko a napr.o pol hodku yen opalovak?

demo
7. jún 2015

@lubical nie, rovno opalovak.

ingusz
8. jún 2015

Dakujeem🙂

martina833
8. jún 2015

odporucam norsky prirodny krem Tyroler Natursalve http://www.atopickyekzem.me/
na dcerke som videla zlepsenie uz po 1 dni pouzivania, odkedy ho pouzivame, uz som nikdy nepouzila hormonalnu mast, samozrejme treba dbat aj na ine veci, napr. periem v Bupi geli, nepouzivam avivaz, susim v susicke, nie vonku...

martina833
8. jún 2015

odporucam norsky prirodny krem Tyroler Natursalve http://www.atopickyekzem.me/
na dcerke som videla zlepsenie uz po 1 dni pouzivania, odkedy ho pouzivame, uz som nikdy nepouzila hormonalnu mast, samozrejme treba dbat aj na ine veci, napr. periem v Bupi geli, nepouzivam avivaz, susim v susicke, nie vonku...

majcuch
9. jún 2015

Ahojte, kedže moj syn mal ekzém a žiadne mastičky či antibiotiká, kortikoidy nám nepomohli hľadala som informácie na webe. Narazila som na tuto stránku, ktorá nás zachránila a môjmu synovi sa zlepšila pokožka takmer o 100%. V krátkosti moj syn ma od 3 mesiaca ekzém a dôvodom sú tzv. Detergenty v pracom prášku ( dokonca aj v tom pre bábätka, hypersensitivnu pokožku), v šampónoch, mydlach. A riešenie je jednoduché ale zároveň tazke. Zbaviť domácnosti detergentov, problem je ze to nie je ľahké a nestačí veci preprat. V prvom rade musíte vyhodiť doma všetky klasické prášky, vrátane tých pre bábätka, avivaze, čistiace prostriedky ako je Okena, prostriedky na čistenie kuchyne, kúpeľne. Vsetko toto sa musi nahradiť prostriedkami z pravého mydla, áno počujete správne pravého mydla. Nizsie je link na prostriedky ktoré som ja objavila a ktoré používam. V skutočnosti nie je mydlo ako mydlo. Práve mydlo da vyrába zo živočíšneho alebo rastlinného tuku a žiaľ od 60-70 rokov pravé mydlo vymyzlo a nahradilo sa práve týmito detergentmi, ktoré sú vyrobené z ropy. A v súčasnej dobe sú prítomne takmer vo všetkom, vrátane kozmetiky pre bábätka.
Riešením je ako som vyššie spomenula odstrániť detergenty, problem je ze z oblečenia ktore už bolo prane, je potrebné tieto detergenty odstrániť 5-6 cyklami prania ( jedného a toho istého oblečenia, kedže jeden cyklus prania nepomôže) s pomocou pravého mydla (soap flakes alebo liquid soap flakes) a sódy ( soda crystal). Neuverite aké jemnučké vaše oblečenie ostane po takomto praní. Potrebné je vyprať nie len oblečenie bábätka ale aj celej rodiny, všetky deky,sedačku do auta, skratka vsetko co príde do kontaktu s pokožkou bábätka. Taktiež ak sa vaše vlasy dotýkajú babatka je potrebné zmeniť šampón na taký bez detergentov.

Symptómy ze vaše bábätko môže trpieť sensitivitou na tieto detergenty sú:
- ekzém na celom tele mimo oblasti plienky, čela ( v podstate všade kde príde pokožka do kontaktu s textíliami ktore sa perú)

Produkty ktore pomohli nám( dajú sa zakúpiť na Amazon.co.uk)
- soap flakes (http://www.dri-pak.co.uk/soap-flakes-for-laundr...)
-liquid soap flakes http://www.dri-pak.co.uk/liquid-soap-for-laundr...
- soda crystal http://www.dri-pak.co.uk/soda-crystals-for-laun...
- borax http://www.dri-pak.co.uk/borax-for-laundry.html...

Žiaľ nepoznám alternatívu na SVK, ale myslim ze obyčajne kokosové mydlo na pranie je ok.

majcuch
9. jún 2015

Este som zabudla uviesť link na webové stránky, kde môžete nájsť detailne informácie, vysvetlenie

- http://www.solveeczema.org
- http://www.itchybaby.co.uk/causesofeczema.html

1veronika125
10. jún 2015
Používateľ 1veronika125 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1veronika125.

Baby poculi ste o tom ze paplon s aloe vera zlepsuje ekzém? kamoska mi to vcera hovorila mate s tým niektora skusenost?

ingusz
10. jún 2015

@1veronika125 mame aj matrac a nic nebol lacny ...aj vankuse treba castejsie prat a zehlit alebo ked mas pracku s naparovacim programom tak treba naparit ... casto menit ja mu davam aj plienku pod hlavu

moje123
11. jún 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Ja som začala používať eko prací prášok a ten nám problém nerobí. Ale mám rovnaké skúsenosti z detskými pracími práškami. Synček mal tiež stále červené fľaky, musela som dávať pozor na všetko a hlavné je naozaj vyprať všetko s čím príde bábo do kontaktu. Najhoršie to bolo, keď som ho dala na chvíľu k nám do postele a mala som čerstvo vyprané a naškrobené návliečky. Chúďatko malé, celú tváričku mal červenú. Aby som nemusela stále prať paplónik a vankúšik v postieľke, tiež som používala plienku pod hlavičku

srenata
11. jún 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ahoj maminky, máte niekto skúsenosti s kosmetikou protopan? Našla som na ňu dobré recenzie, používate ju niekto?

moje123
11. jún 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Ja ju používam asi rok aj so synom. Skúsenosti mám s Local Cream-om, dostali sme vzorku na vyskúšanie zadarmo a vyhovovala nám obom, tak som objednala celý krém. teraz na leto mám od nich aj mlieko na opaľovanie. Neviem, či sa to dá kúpiť aj v lekárni, ja ich objednávam z www.protopan.sk

mctrusty
11. jún 2015

@dedian , ok dakujem, uvidim co mi teda povie pan Valovic.

lubical
11. jún 2015

@mctrusty daj potom prosim vediet sem,dakujeem

majcuch
14. jún 2015

Baby este dávam fotku predtým ako sme začali používať obyčajne mydlo, a potom keď sme vsetko VYPRALA 4 krat vymyslel tento rozdiel je v priebehu 4 dni ale už po prvom bol viditeľný rozdiel

Before- používali sme práci prostriedok pre detskú citlivú pokožku
After- mydlo a soda

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1veronika125
15. jún 2015
Používateľ 1veronika125 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1veronika125.

@ingusz ja som kupila taký paplon v ktorom je vstreknute aloe vera a malej to pomaha nemá az taký ekzém ale v lete sa jej to vzdy trosku zhorsi no ako mame ten paplon s vankusom tak je to lepsie 🙂

ingusz
15. jún 2015

@1veronika125 tak to je dobre potom pre vasu malinku
Baby ja Vam odporucam fakt davajte pozor na stravu a slnko
A chemiu lebo to je nieco hrozne sak to male tak svrbí moj sa vie tak statocne doskriabat ... este stale sme na materskom.mlieku aj prikrm mu zavadzam ale aj alergeny v malom.mnozstve lebo Aj tak sa stym stretne v jedalnicku ci s obsahom vajec a podobne .. trochu sa musi popasovat jeho imunita neverim ze robim zle davam pozor strasne male mnozstvo ale je pravda a nebudem klamat stane sa ze zjem aj ja nieco a uz sa skriabe . Dam mu nato dvakrat sudokrem vysusim premastim a potom to zmyzne no nakolko okolo seba mame same alergeny vsetkemu branit sa neda ale aj snaha sa ceni 🙂drzim palce nech sa vase drobce dostanu z toho

anitta41
16. jún 2015
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

@ingusz ako vysvetlis malemu 3 rocnemuz dietatu ze sa nema skrabiat hmmm. @1veronika125 a kde si ho kupila prosim ta? uz vyskusam hocico aby som jej aspon trosku pomohla

antuanet
16. jún 2015

@martina833 idem ho vyskusat uz sme ho objednali, dufam ze zaberie 🙂

ingusz
16. jún 2015

No kto povedal ze mu mas vysvetlovat aby sa neskriabal ? A ked nahodou prides nato tak daj mi navrh mozno a ja poviem svojmu polrocnemu asi si ma.nepochopila co som napisala