Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zustre
12. júl 2015

@sofhia ...a myslis ze ako kojaca by som tiez mala vylucit zo stravy tieto potraviny?? Ma to efekt? Lebo tych alergennych potravin je tolko! a potom si kladiem otazku, ake vyzivne bude moje mlieko??

sofhia
12. júl 2015

@zustre najalergennejsie su lepok , vajcia, mlieko,skus aspon mesiac. potom uvidis. par dni nestaci, kedze alergen zostava v organizme aj tyzden, dva.. resp. jeho stopa. vyskusaj, teraz je leto, mas moznost jest vela ovocia, zeleniny. osobne si myslim,ze tie potraviny a la nafukovacky su somarina - kapusta, kel. atd....my sme si vsetko studovali,a skusali.ziaden lekar ani liecitel nam potrebne nepomohol.co sa AE tyka plati jedna vec, ze kazdemu funguje nan - z vonkajsieho hladiska nieco ine.. jednym staci modra indulona, inym kokos. olej.. my sme aj vazelinu skusali, speci krem detsky na AE bez parabenov...atd... a nic.
kedysi, ked mala dcera 5 tyzdnov, tak nam zaberal zvonka Weleda nechtikovy olej pre dojcata, neskor nefungoval, teraz mame bambucke maslo doma zmiesane s vit. E.
no zaklad je zvnutra, ta strava. na tvojom mieste by som skusala este studovat...

lubical
12. júl 2015

@zustre pozri si eliminacnu dietu na stranke proalergiky.cz ja som ju drzala 3mes a telicko sa uplne vycistilo. Potom postupne po jednom zacnes pridavat alergeny. U vas mozno nebude potrebne tak dlho a ked tak nemusis tak striktne,moj maly mal ekzem napadnuty kvasinkou,takze to trvalo. Plus je dobre brat hylak forte 1poliev.lyzicu po jedle,ty ked kojis.

mamkamirka
13. júl 2015
Používateľ mamkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamkamirka.

@1veronika125 dakujem 🙂 už som ho aj objednala pozajtra by mal byt doma tak dufam ze pomoze 🙂

zustre
13. júl 2015

@lubical ahoj vedela by si mi prosim ta poslat link na tu eliminacnu dietu?? Asi som neschopna neviem to tam najst 🙂

betka239
14. júl 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

@mamkamirka dufam ze vam pomoze ako nám my sme z tadial objednávali asi vankuse a paplony bez diery su fakt kvalitne a super sa pod nimi spi ale paplon s dierou nemá chybu

1veronika125
15. júl 2015
Používateľ 1veronika125 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1veronika125.

@mamkamirka dufam ze vam pomoze je to super hlavne teraz ked su aj zmeny tepla deti sa tak nespotia 🙂

lubical
15. júl 2015

@zustre nejde mi to na mobile pridat,ale daj si do google eliminacna dieta proalergiky.cz a malo by ti to najst

demo
15. júl 2015

@zustre choď na modrykonik. cz , tam vyhladaj nick kam.zyk. Je to autorka diéty, všetky články z proalergiky.cz tam ma nakopirovane

demo
15. júl 2015

@zustre vo svojom fotoblogu ich ma, neviem či som to napísala zrozumiteľne

mamkamirka
17. júl 2015
Používateľ mamkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamkamirka.

@1veronika125 no asi chvilu potrva kým si nan mala zvykne ale dufam ze pomoze teda aspon zmierni ten ekzem

buba1993
18. júl 2015

Ja som už skúšala snáď všetko, od zmeny stravy, po more, krémy, kortikoidy, časté nesprchovanie,kokosový olej, hentaký olej,tamtaký... no jednoducho všetko.

Moja záchrana je aktuálne dermatologicky testovaná kozmetika E45. Neviem či sa dá u nás kúpiť.
Našla som link len na toto
http://www.coucou.sk/produkt/e45-dermatological...

ale vyrába sa z tej značky čokoľvek. Oleje do kúpela, krémy na ruky, na tvár. Umývacia pena jednoducho všetko a je to fakt najkvalitnejšia vec čo som skúsila.
Ak by to niektorá z vás chcela tak môžem doniesť z Anglicka...

lubical
18. júl 2015

@buba1993 a mozes mi prosim napisat zlozenie? Dakujeeem

eevveelliinn
19. júl 2015

@zuzanask presne toto ma nas maly a co Vam pomohlo, odskusana dieta pomohla? dakujem

michala11111
20. júl 2015

Ahojte prosím viete mi niekto poradiť, čo dať malej na riťku, má celý červený zadok, nemyslím, že sú to zapareniny, lebo tie vyzerali inak a tie keď mala tak okolo konečníka a tam nemá nič. Mám podozrenie, že to má z pracieho prášku, síce ho používam už dlho len sa jej to začalo keď som ju odučila od plienok a dávala jej nohavičky..... Inak dcérka má skoro dva roky a veľmi ju to svrbí, stále si to škriabe. Ďakujem za každú radu

michala11111
20. júl 2015

ešte priložím foto

michala11111
20. júl 2015

@majcuch Ahoj ten rozdiel je neskutočný, prosím ťa rada by som sa spýtala, či ti prádlo dobre vyperie a či tak perieš len veci malému alebo všetkým. Inak to mydlo dostať hocikde v drogérke, vôbec s tým nemám skúsenosť a soda tiež tá čo sa dáva do prádla kryštalická?

zuzanask
22. júl 2015

@eevveelliinn snad reagujes na moje cca spred roka davane foto, vtedy mal maly 5 mesiacov. Nasa diagnoza od koznej bola atopicky ekzem, masticka od koznej po vysadeni stav len zhorsila (Afloderm, kortikoid). Pomohlo pravidelne premazavat kozu A-dermou Emoliencnym balzamom (aj na cervene miesta, rovnako posluzi aj nieco obdobne pre Atopikov od Biodermy) a plus na zacervenane zapalene navrch Sudokrem, zapalene miesta zacnu mozno praskat ako starecka vysusena koza, vtedy 1-2x navrch pouzit nacas napr. Bepanthen. Po 3 tyzdnoch by pekne od stredu kruhovych miest zapal mohol ustupit, chce to trpezlivost. Mastit do 3 minut po kupani, aby sa pokozka nestihla vysusit a zadrzala sa v nej voda, kupat kratko a co najmenej, iba v cistej vode alebo odvare z ovsennych vlociek. Mazala som ho aj 3x denne, ked zapal ustupil tak menej casto.
Dietu sme drzali, skus si pohladat prispevok o eliminacnej diete na www.proalergiky.cz, nam stacilo vysadit kravske mlieko a vsetko co obsahovalo naznak bielkoviny kravskeho mlieka (aj z mojej stravy kedze bol este plne kojeny). Od 1,5 roka alergia ustupila, teraz ho pije na litre a je cisty.

eevveelliinn
22. júl 2015

@zuzanask ano ano reagovala som na staris prispevok, dakujm velmi pekne za uzitocne rady, budem skusat ako pises , leb ma na chrbatiku take suche mapy a na brusko a vsade sa skriabe stale. len sa cudujem preco nerobia detom testy co netoleruju. skusim zacat tym mliekom aj ja, lebo stale sa skriabe, uz som rozmyslala ci mu aj kava nevadi, pijem take slabsie ,fakt neviem. dakujem

langac
22. júl 2015

@eevveelliinn u nas zabralo vysadit zo stravy vajcia (hl.vajecne bielko)...ale nejedavam vajcia ani ja (este kojim), a ani syn (nedavam mu ani zltko). Dlllllho sme patrali, co mu skodi...prakticky od 3 mesiacov ma problemy..teraz ma rok, kozu ma fajn, je stabilizovany. Ked sa nieco drobne vyskytne, premastujem modrou indulonou. Maleho sprchujem, pouzivam tekute mydlo od biodermy (tu tyrkysovu). Asi by nebolo odveci dat ho pretestovat na alergologii na vaj.bielko,soju, cokoladu (to su tie zakladne) a tiez na histamin (pri histaminovej intolerancii byva ekzem tiez).

eevveelliinn
22. júl 2015

@langac histaminovu mam inak ja, ale kozny to neriesia, ze je moc maly na testovania, ma skoro 7 mesiacov.

langac
23. júl 2015

@eevveelliinn testy na histamin mojmu synovi robili na alergologii, ked mal 7 mesiacov. vtedy mu zobrali aj krv na zistenie alergie na cokoladu, soju a vajecny bielok /pozitivny sme mali len vajecny bielok/. Na gastre mu zase robili testy na BKM /ten bol nastastie negativny/. Pokial kojis, a mas ty histamiovu intoleranciu, tak by som povedala, ze to histamin nebude. Urcite sa vyhybas ty veciam, ktore ti skodia...

zuzanask
23. júl 2015

@eevveelliinn ak chces vysadit mlieko a odskusat toto, treba ale vo vsetkych potravinach pozerat..aj sladke pecivo napr. vianocka alebo makovky (aj srvatka obsahuje kravsku bielkovinu), moj reagoval napr. aj ked som zjedla horalku alebo len Bebekeks a nasledne ho nakojila - vzdy mal novy fliacik a pri vacsom mnozstve aj vygrckol alebo po mnou zjedenom jogurte ho prehnalo. UM sme nastastie nedavali (tiez je vyrobene z kravskeho mlieka a bielkovinu obsahuje).
Ja som bola s nim na teste na BMK z krvi az ked mal 1,5 roka, tiez alergoimunolog povedal, ze krvny test na zistenie alergie na kravske mlieko ukaze iba silnu alergicku reakciu a ak je iba taka mierna, vyjde negativny, ale to neznamena ze mu nevadi, iba ze mu vadi menej. A ze ostatne je na mne, odsledovat ci mu naozaj robi zle.To iste pediatricka tvrdila, ze najlepsie u takychto malych deti je odsledovat alergen eliminacnou dietou, lebo testy nemusia ukazat nic.
Na test som isla lebo sa mi zacalo zdat ze cca od roka cim viac zhresim ja cez moju stravu (no nedaj si kusok cokolady, zmrzlinu alebo susienku na navsteve), tym je postupne jeho reakcia slabsia az skoro ziadna a nechcela som uz ochudobnovat ho o mliecne vyrobky, ak uz z toho vyrastol ako zvyknu deti do 3 rokov. Tyzden po testovani sa mi odstavil strajkom od mojho mlieka, este mesiac sme fungovali na odstriekanom, kym som skusala najskor toleranciu jogurtov a vyrobkov a odvtedy uz pije normalne kravske a bez problemov.

eevveelliinn
23. júl 2015

@zuzanask a do akej doby od zjedenia ja ked nieco zjem mam sledovat maleho? joj je to beh na dlhe trate vidim, ale diky, este ze vas mam dozviem sa viac ako od doktorov

eevveelliinn
23. júl 2015

@langac vies co nevyhybam sa nicomu, mne sa obcas spravi zihlavka ked nieco zjem, napr dnes cokolada ale mne to za 3 minutky zmizne tak to neriesim, nic vaznejsie mi to nerobi a tak jem vsetko

langac
24. júl 2015

@eevveelliinn aha..tak asi by som si to na tvojom mieste odsledovala tiez. Ale postupne. Ja som napriklad o tej elimimacnej diete nevedela...ale citala som si to az teraz, a dava to vsetko zmysel. Chce to vela trpezlivosti a sebazaprenia. Tak ako pisala zuzanask, musis sledovat zlozenia na vsetkych potravinach.. napr. Biela coko obsahuje tiez vajce...alebo hocijaky keks (okrem sedity -tie maju len vajecny zltok)..a musis na to vkuse mysliet a byt velmi striktna a dosledna, ze si to nedas... Je to velmi tazke, ale da sa to. Za pokus to stoji!! Drzim ti palce.

virivka
26. júl 2015

Ahojte. Zaujima ma ake postelne obliecky maju vase deti atopici? Moje dieta ma bavlnene ale dnes som v jednom clanku citala ze pre atopikov su dobre aj z mirkovlakna. Bola som proti mirkovlaknu, ze je to umelina, ale teraz neviem. A hlavne sme dostali jedny obliecky z mikrovlakna, tak neviem ci ich mam vobec vytahovat, nerada by som aby sa nam zhorsil kvoli oblieckam ekzem.

gabikkas
27. júl 2015

@sofhia ahoj, drzim dietu od mlieka, vajec, kuracieho a hov.masa tyzden, maly ma ekzem, je len kojeny, len neviem ci mozem morcaie a telacie maso, vsade pisu inak...co si myslis? inak aj tento tyzden pri drzani diety sa ekzem zhorsil :( ja viem,ze tyzden je malo, ale je to velmi narocne drzat dietu a este ked vidis, ze sa nic nelepsi, naopak zhorzuje :( po tom mesiaci ak by bol problem v niektorej z potravin ekzem sam od seba zmizne?