Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zabka788
29. júl 2018
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

https://www.protopan.sk/ toto ste skušali? pomaha to?

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubicka76
18. sep 2018

Holtov krem, bez receptu stoji asi 1 Euro. Odporucila nam ho detska lekarka, bez kortikoidov, je perfektny. Vyhybat sa sladkostiam, korenenym a paradajkovym jedlam.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonka1981
30. sep 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

každemu zabera niečo ine, može zabratz aj obyčajny krem, len otazka je, či to vydrží, alebo sa ekzem vrati

lubicka76
8. okt 2018

@doriss_po zabral okamzite, ulava prisla po natreti kremu, dbame aj na stravu, klasicke sladkosti sme vynechali, ja kojim takze doma co si upecieme zo spaldovej muky palacinky, babovka, mafiny velmi rada robievam dookola to iste, takze ked je chut na sladke, moj muz mal od detstva atopicky ekzem, natieral si kortikoidy, teraz si natiera Holtov krem, minimalne sa skrabe, /ale ma zas rad korenene jedla, takze aj strava ma na tom podiel/, takze je uzasne, ze aj pre neho je ucinny Holtov krem.

essenceee
5. nov 2018

@lubicka76 prosím, prosím, ktorý krém vám okamžite zabral? Nejak som to z toho nepochopila. Dakujem 🙂

stanislava1010
6. nov 2018

Nás malý mal ekzem od nejakých troch mesiacov a nám mastičky nepomáhali ( kortikoidy áno, ale len nachvíľu) . Ja som prestala piť mlieko, zmenila som prací prach, začala som dávať do pláchania trošku octu a krémovali sme to eucerin atopi control. Neviem čo z toho zabralo, ale ekzem nasťastie zmizol 🙂

lenkahrehusova
6. nov 2018

@essenceee nam pomaha Holtov krem. V lekarni za 1,50€, teda uz dlho sme nemali, ale sk by nieco, hned to zmizne.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
12romi34
6. dec 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

@magda15 tiež ho mame. Doporučila nam ho naša prakticka dr. tak som zvedava, ako to pomože. Ale čo som o nom čitala dost pomaha.

demonika11
9. jan 2019

Ekzém treba liečiť z vnútra. 3 ročne trápenie so synom a jedine co mu zabralo boli zelenáce za necelé 2 mesiace.
🙂

panda6
11. jan 2019

Ahojte, ako by som zistila ktora potravina skodi? Maly ma rok, atopicku dermat., drzi sa mu na tvari, ocnych vieckach. Mame masticky od koznej, u alergolog.sme este neboli. Nedavam citrusi, sladkosti, kakao, med, rajciny a pod. Neviem ako ho otestovat kedze je papkac, chuti mu, 5xdenne. Je to beh na dlhe trate...

valerya
31. jan 2019

Overené mám u viacerých prípadov. Aloe Vera od Forever krásne lieči atopický ekzém. Na hrubé črevo nikto ešte nič lepšie ako aloe vera nevymyslel. Zdravé hrubé črevo rovná sa zdravý človek 🙂 Vylieči sa tým mnoho vecí. Ekzém je vidno, takže to presvedčí. Len tiež nieje aloe ako aloe. Preto ja používam len Forever. Ak máte záujem napíšte alebo zavolajte mi 0915936917

maajka23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubicka76
4. máj 2019

@essenceee Prepacte, nic mi neprislo na email, preto az teraz reagujem. Nam odporucila pediatricka Holtov krem, bez receptu stoji cca 1Euro. Je TOP.

zabka788
13. máj 2019
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

Tiež som mala u syna problém s atopickým ekzémom. Nebola som rada kortikoidom čo nám chceli dať. Kamarádka mi poradila krém od firmy protopan a ten nám pomohol. Používam ho i ja, trpím na veľmi suchú pokožku.

mdz31
22. máj 2019

Pozná niekto dobrého homeopata v okolí PB a ZA? Vopred dakujem

sono2
27. okt 2019

@luthien.k ahoj. Mohla by si mi prosím odporučiť, čo dcére pravdepodobne na ekzem?
Dojčila som do dvoch rokov asi od roka a pol červené miesta pod nohami a pazuchami, myslím, v zahyboboch. Ako bábätko nemala žiadne problémy. Stolica je aj teraz ok, nikdy nebol problém. Od jari začala viac sladkého jesť, a ekzem sa ťahá v podstate celý rok odvtedy. Aktuálne bude mať v decembri 3 roky. Natieram len od weleda nechtikovym krémom na zadky. Je to ako sudokrem.
Ani neviem, kedy to má horšie, asi na tu jar a v lete asi čiastočne. Pri mori zle. Potom akoby nárazovo dobre neskôr opäť zle. Také rovnaké. Červené, a svrbí. Kortikoidy nedávam. Krémujem ju od laroche posay AP momentálne zlepšenie nevidím, ale ani zhoršenie. My problémy nemáme.
Ďakujem za tvoj čas. Môžem dať fotku zajtra ak by si chcela! Vďaka.

sono2
28. okt 2019

@kam.zyk ahoj! Prosím vieš mi poradiť vyššie problém adresovaný už neaktívnej? Ďakujem veľmi!

karin158
21. jan 2020

@macinka13 dobrý deň sudokrem práveže vysušuje nie?

katulaaaa
13. júl 2020

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či je tu mamička ktorá dávala Hylak Forte dieťaťu okolo ôsmeho mesiaca? Ak áno v akom množstve? Nakoľko na pribalovom letáku je písané od dvoch rokov. Ďakujem pekne ☺️

karin158
13. júl 2020

@katulaaaa dobrý deň dávala som viem ze menej kvapiek do 10 ale už si nepamätám presne

katulaaaa
13. júl 2020

@karin158 dobrý deň. Ďakujem za odpoveď. Aj ste to konzultovali s lekárom alebo na základe vášho rozhodnutia? Som na vážkach či dať či nie

karin158
13. júl 2020

@katulaaaa bála som sa toho aj ja keďže je to od 2 rokoch a moja nemala ani rok ale sestra ma známu v lekárni a sa pytala a povedala ze môžem dať ale nie 3 krát denne a nie takú dávku ako pre deti 2 ročne tak ja som dala neviem teraz presne nechcem klamať ale viem ze do 10 a iba raz za deň asi dva krát a prešlo hneď super ale ak máte obavy tak skúste sa bud v lekárni alebo zavolajte si doktorovi predsa každé dieťa je iné

lucianak
3. sep 2020

@demonika11 co vam prosim zabralo na ekzem? Asi preklep "zelenáce" je pisane a neviem si to prelozit nijako

taelia
12. okt 2020

@lraloevera dobry den. Je to sice staravtema ale viete mi dat info o tom. Dakujem

visna6
4. dec 2020

Ahojte, chcem sa s vami poradiť. Dcére (17mesiacov) sa teraz pod oboma kolenami urobili takéto fľaky. Je to ekzém? Neskrabe sa ani sme nemenili prášok nejedla nič nové tak preto neviem z čoho to môže mať. Ďakujem 🙂
...inde to nemá len tam, je to také jemne ružové, a na dotyk suchšie

monkovec
4. dec 2020

Ahoj baby, my sme s ekzemom trapili 7rokov, teraz som vyskusala krem skin cap a ekzem nemame uz 2 mesiace. Predtym na tyzden zmizol po kortikoidoch, alebo po premastovani sa udrziaval v znesitelnom stave. Teraz je konecne pokozka uplne cista. Pozor na ceny, cez internet sa da kupit za 13€, priamo v lekarni ho mali za 20€.