Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

eva265
29. jan 2008

Me se o vikendu zhorsil ekzem tak, ze jsem si uz vubec nevedela rady. Kuze popraskana, svediva a nic nepomahalo. Vzpomnela jsem si, jak tu nekdo radil, ze pomaha vlastni moc a uvedomila jsem si, ze jsem videla prodavat masti na ekzem obsahujici ureu (mocovinu). Tak jsem si zkusila ekzem pocurat a za par hodin jsem ho nepoznala. Najednou prestal svedit a prasklinky jako zazrakem zmizely. No, nevim jestli to byla nahoda, ale ted je to mnohem lepsi. Synovi ekzem nastesti v prosinci zmizel a od te doby se zatim vubec neobjevil. Vubec neni poznat, ze nejaky ma.

stanka3
29. jan 2008

zuzitka - dakujem moc

wali
30. jan 2008

baby,sme na prazdninach u nasich, exzem je stale prec (klop/klop), a idem skusat tie kase ako prikrm.

zuzitka - dakujem za cislo na p. Dedika. keby nahodou, nevaham a idem k nemu. zatial este netreba, ale ak sa nam exzem zjavi, tak asi pojdem. uvidime, ako zvladneme tieto 2-tyzdnove prazdniny, pretoze su tu nove veci,ktore by teoreticky mohli exzem vyvolat - napr. ina voda, iny prasok na pranie (nezohnala som tu ten, co pouzivame doma ☹ ) a teraz tie vecerne kase. apropo, mam k nim otazku, ak mi viete niekto poradit: daju sa rovno kupit mliecne kase s hypoalergennym mliekom?? alebo ste skusali rovno tie klasicke mliecne kase?

eva - mam tiez kupeny krem s ureou (mocovina) pre drobca a tym ho premazavam 2x denne. a som s nim spokojna, krasne udrzi pokozku dlho premastenu 😉

jabber
30. jan 2008

eva265 - no tak to je super, že ta moč takhle fakt funguje, to asi nebyla náhoda 🙂

wali - jaký krém s ureou máš? Našla jsem jich několik značek...
Mě o kaších říkala naše dr, že máme dávat nemléčnou rýžovou, že je nejmíň dráždivá a rozdělat jí buď v MM nebo ve vodě. A že ty nemléčné jsou právě od toho, aby si jí každý rozdělal v mléce na jaké je mimčo zvyklé. Nevšimla jsem si, že by se dělala nějaká už rovnou s hypoalergenním mlékem 😒 . My jsme kaši ještě nezkoušeli.

jabber
30. jan 2008

zuzitka - a jak to vlastně u toho pana Dedika probíhalo?

zuzitka
30. jan 2008

prisli sme do kulturneho domu v Prievoze, BA - na chodbe cakalo asi 15 ludi - stary ale aj mamicky s detmi.

dostali sme sa dnu, posadili sme sa pred pana Dedika - na malom hned videl ze ma ekzem - mal cervene licka aj zapastie. hned vybral kelimok s mastou a kvapky a povedal ze toto mame uzivat. a treba dovtedy az ekzem uplne nezmizne.

sestra bola so mnou - pan Dedik vzal lupu a pozrel jej do oka - povedal jej ze problemy so stitnou zlazou.
ona tam isla vlastne kvoli tomu, ze ma celiakiu a na hrudi ma skarede vyrazky. lekari jej to vypalovali dusikom.
pan Dedik povedal ze nech nechodi viac na ten dusik, dal jej mast a kvapky, vraj treba liecit telo zvnutra, treba tu chorobu znicit vo vnutri..... a nie vypalovat kozu dusikom.
tak sestra mastila a brala tie kvapky a vyrazky ustupili. trvalo to od juna 2007 😉

za prvu navstevu sa plati asi 150 - 200sk. za mast a kvapky sme platili tusim 200sk.
ked ich minieme, tak kupime nove, za dalsiu navstevu sa uz neplati 😵
a potom sa da uz len s pani asistentkou stretnut, nie je potrebna navsteva u pana Dedika. ona je ochotna sa stretnut aj v centre... podla dohody.

wali
30. jan 2008

jabber, mame telove mlieko od Babe laboratorios a to pouzivam uz dost dlho. stalo 318 ck. ked je problem tak jasne, ze zinok a indulonu, ale teraz mazem stale drobca tymto a som s tym moc spokojna. je to na topicku pokozku vyrobene z prirodnych surovin a teraz som si od nich objednala aj krem na atopicku plet, ale ten uz nie je s ureou. ten som brala preto, aby som mu na tvaricku davala krem a nie telove mlieko, ale na zaciatku som mala len to mlieko aj na tvaricku a uplne v pohode. tak to mozno bolo aj zbytocne 😒
mne sa to mlieko aj krem osvedcil preto, ze nemusim teraz maleho premazavat v noci, lebo ked som ho kojila, vzdy mal suchu plet, tak som mu licka natierala aj v noci po kojeni.a pri tomto to netreba - vzdy skusim prejst po licku a ma ho vlacne, nie suche (na moju radost 😀 )

stanka3
30. jan 2008

wali ja malej na veceru varim normal ryzu vo vode a do toho zamiesam banan pripadne pridam MM, alebo klasicku detsku krupicku. Chcem skocit do obchodu zdrava vyziva a kupit klasicke kase bud kukuricnu, pohankovu, al.take co neobsahuju lepok. Davas malemu aj piskotku? Ja len tak obcas na zabavenie, aby si skusala sama davat do pusy.

lusil2005
30. jan 2008

ja davam malej nemliecnu ryzovu - nestle. ta je nesladena. aj sunarku mam, kukuricno ryzovu (tiez nemliecna) ale ta je dost sladka. ja to zarabam s odstriekanym mm a to je samo o sebe nasladle, takze v kombinacii s tou sunarkou je to az moc. inac nemliecne co som zatial objavila su: nestle ryzova, nestle osmizrnna bifidus, nestle slivkova proti zapche, hami ryzova s bananom a sunarka - kukuricno ryzova. mliecnu sa este neodvazim jej dat. raz som dala mliecnu sunarku, a mala mala skaredu alergicku reakciu ale niesom si ista ci to bolo na tu kasu, alebo na cajik ktory som jej potom skusila dat. bol v nom harmancek takze je dost mozne ze ta reakcia bola na ten cajik. ale riskovat to nebudem 😅. nemliecna kasa zarobena s MM je vyzivnejsia, a na desiatu jej niekedy zarobim tu ryzovu kasicku s vodou a primiesam nejaku ovocnu vyzivu. malej to strasne chuti.

susika
30. jan 2008

babulky.ja teda osobnú skusenosť s ekzemom nemám u mojej malej, ale náhodu som našla toto.kuknite, uvidíte. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2174667 - je to niečo na ekzém + je tam fotografia chlapčeka s ekzemom a po vyliečení po 2 mesiacoch

jabber
31. jan 2008

susika - díky 🙂 ježiš, chudák chlapeček, úplně jsem se zděsila ☹

lusil2005 - heřmánek je dost velký alergen, je možný, že to měla po něm 😖

wali - díky, tak to možná taky vyzkoušíme 🙂

zuzitka - díky za info, zajímá mě to jen tak ze zvědavosti 😉 - takže se na nic nijak nevyptával? Já jsem si tak nějak myslela, že to u léčitele chodí jako na té homeopatii a že dá každému nějaký jiný lék, tady dává teda všem stejný, nevíš?

kachne23
31. jan 2008

ahoj holky, tak se asi hlásim do klubu ☹
Vypadá to, že máme ekzem - doktorka sice řiká, že tyhle problémy má dost pražskejch dětí kvůli vodě a že mu to ješzě může zmizet, ale přítel má taky ekzém, takže se bojim, že to tak jednoduchý nebude ☹
Dostali sme excipial těl mléko a ještě máme zkusit modrou indulonu + něco do koupele (stejně se ho snažim koupat minimálně). Jen co budu mít trochu času, tak to tu začnu pročítat, kvůli tipům, ten excipial zatim nic moc, spíš je to ještě horší, jaký s tim, prosim, máte zkušenosti vy?

jabber
31. jan 2008

Ahoj kachne23 - tak vítej do klubu ... 😒
nám excipial taky nic moc nedělal, musíš to vyzkoušet, každýmu mimískovi sedí něco jinýho 😖 - nám třeba nejvíc ta indulona. Na koupání máme balmandol a ten je super 😉

agny
31. jan 2008

Ahoj holky-tak jsme tady taky. Máme suchá červená místa na nožkách a na krku, trochu i na trupu, kožařka nám dala zinkovou mast a Lokoid krém, ale nepoužívám to, jen promazávám Lipobásí.Včera jsme navštívili homeopata, tak uvidíme co se z toho vyklube, máme očekávat zhoršení + rýmu, pak to má zmizet. Věřím tomu, že to pomůže.Přeju všem maminám a jejich dětičkám hodně síly při boji s tímto trápením.

kachne23
1. feb 2008

indulona mi taky příde fajn, přes den mu jí mažu na krk a obličej.. V případě, že by se to nezlepšilo, tak jsem taky rozhodnutá pro homeopatii, tys ji, jabber, taky zkoušela, žejo? Můžete mi pak napsat, jak to na vás funguje? dík

lusil2005
1. feb 2008

mne sa mala vcera pri zaspinkavani tak strasne doskrabala na lickach ☹ normalne mala cele pyzamko krvave na ramienkach. normalne som plakala ked som ju nasla. a najlepsie ze ona sa na mna skerila od ucha k uchu 😔

kachne23
1. feb 2008

lusil úplně tě chápu 😔 , i dyž naštěstí do krve nejsme (ovšem vy tu máte většinou starší děti, tak kdoví, co bude, až se začne hejbat)..
ještě jsem se chtěla zeptat - já doteď kašlala na jakýkoliv diety při kojení - na prdy je Matěj zlatej, ale dočetla jsem se, že jsou všelijaký alergenní potraviny. Nejim teda citrusy a kiwi apod., teď ještě přestanu s čokoládou ☹ a dám bacha na oříšky, doteď jsem jedla banány, tak je taky zkusim vysadit. Jak ste na tom v tomhle směru vy, měla změna stravy nějakej efekt?

lusil2005
1. feb 2008

kachne u mna nemala. banany mozes, tie su tusim vynimka. aj malej ich uz davam. len pozor na tie oriesky, aj jahody, korenove zeleniny ako petrzlen, zeler, mak, bielko, a je toho fakt vela. ja som skoncila pri suchom rozku s uhorkou, a aj tak nepomohlo 😠

kachne23
1. feb 2008

já právě v životě nedržela dietu a nějak na to neumim myslet, co pak člověku taky zbude k jídlu 🙄

lucik77
1. feb 2008

baby tie čo máte už definovaný AE od doktoriek, tak to Vaše detičky svrbí??? Nám sa akosi stratil (možno a ja dúfam, že to AE nebol)síce ho ešte vidieť na zápästí, to ale vypadá ako zaparenina. Krémujem, čo mi dala kožná a hlavne som začala dávať probiotiká Infants Dephilus a normálne nám ten ekzém ustúpil. Dúfam, že vymizne úplne.

lusil2005
1. feb 2008

ked bola moja mala mensia, tak nevyzerala ze by ju to svrbelo. ale teraz sa skrabe jak besna

jabber
3. feb 2008

agny - co jste dostali u homeopata za lék - jen tak pro zajímavost, zatím tu máme každý něco jiného 🙂

kachne23 - my máme homeopatické léky 3, bere je na střídačku, každý den nějaký podle toho jak nám to homeopatka rozepsala. Řekla bych, že to pomáhá, má to lepší. Respektive to má výkyvy, někdy není vidět nic a pak se to zas zhorší, ale to je prý normální průběh léčby. Ale každé to zhoršení vypadá líp než to předchozí 🙂 , tak jsem zvědavá co po těch 3 měsících, které nám homeodr prorokuje 🙂
Alergenní potraviny jsou citrusy, rajčata, kakao, ořechy, vejce, může vadit i mlíko (konzumovat jen jogurty a zakysané věci), ale mě dr zrazovala i od banánů, že jak je trhají zelené a nezralé, tak že nejsou nic moc a že prý mám jíst ovoce jen co roste u nás - takže jabka, hrušky, švestky, na netu jsem našla, že může vadit i bílý cukr, takže kupuju už jen hnědý. Bacha na koření. No a pak samozřejmě pozor na prášky na praní a kosmetiku. Jinak musím říct, že mi nepřišlo, že by to omezení např vajec nebo mlíka k něčemu vedlo - u nás - asi na nic z toho tu alergii nemá. Ale u vás to může být třeba jinak. Četla jsem, že při ekzému se jako první vyřazuje mlíko, je to nejčastější alergen 😒 .

lucik77 - u nás taky, jak píše lusil, když byla malinká, tak vypadala, že jí to nesvědí (dr mi řekla, že je to tím, že se ještě poškrábat neumí), ale já myslím, že jí to opravdu nesvědilo, protože prostě spala úplně normálně, v klidu. Teď se občas podrbe, člověk musí pořád dbát aby měla hodně krátké nehty.
Je dobře, že vám to mizí, snad to AE není 😉

lusil2005 - je to strašný, když se takhle zřídí, taky jsem to vždycky ořvala ☹

kachne23
4. feb 2008

kromě citrusů jsem se cpala snad všim ☹ tak schválně, esli změna pomůže

lusil2005
4. feb 2008

drzim palce 😉 vzdy ked pocujem ze niekto sa toho zbavil, je to take povzbudzujuce 😵

wali
5. feb 2008

tak holky,uz treti den skusame tie kase (vyskusala som rovno tie mliecne) a sme ok - stale uplne bez exzemu. nechcem to zakriknut, ale myslim, ze malemu nevadia, snad by sa uz nieco ukazalo, keby ano. tak sme snad za vodou 😎

kachne - ja som sa musela vzdat cokolady, mala som pocit, ze u nas robila problem 😢

stanka - malemu piskoty nedavam, na obale som precitala, ze su az pre deti od 3 rokov, co ma teda prekvapilo 😲 , preto som mu kupila len take bezlepkove keksiky. povedala som si, ze skusim najprv tie vecerne kase a az o mesiac na to (alebo radsej o 2) aj obilninove, teda lepkove. idem na to pomaly, lebo zo vsetkeho mam obavy, aby sa nam exzem nevratil ☹ este ma napadlo, ze mi niektore maminy odporucili dat malemu na ozuzlavanie kukuricne chrupky nesolene, tak snad tie este vyskusam.

lucik77
5. feb 2008

ahojte, mám jeden dotaz. Súvisí atopický ekzém nejako s alergiou na mlieko a mliečne výrobky?
Ja som už spomínala, že nám sa tie fliačky krásne stratili, ibaže my sme od 3.mesiaca na dietetickom mlieku AL 110 a nemliečnych kašiach( v 3 mes. nám začal vadiť nutrilon, našla som krvavé vlákna v stolici a malý mal stolicu aj 8 krát za deň - hnaačky). Mne gastroenterologička odporučila, nedávať malému do roka nič mliečne.A čo Vaše deti? Čo konkrétne im vadí?

lusil2005
5. feb 2008

ju lucik to keby sme vedeli, mali by sme vyhrate 😀
ale viem ze mojej urcite vadi mango a sampiony vo vacsom mnozstve (obidvoje ked som ich zjedla ja samosrejme). a asi aj harmancek. cokolada neviem, tu som ani neskusala...

a s tym mliekom - moze to mat suvis. atopicky exem je vlastne alergicka reakcia. ja stale nemam odvahu vylucit mlieko... ☹ ale - mozno to nieje zly napad 😕

mischell7
6. feb 2008

Ahojte mamičky...Moj 4.mesačný synček má vraj Tento ekzém ale čím viac otom čítam tým viac sa mi zdá, že on
nemá také príznaky ako ostatné detičky.Má to už asi dva mesiace s prestávkami a to červené líčka a suchú pleť na celom tele, ale žiadne červené fľaky na zhyboch, ani svrbenie som si nevšimla...Chcem ho začať prikrmovať, lebo ho nekojím a neviem sčím a ako začať aby sa mu to nezhoršilo, neviete mi niektorá poradiť?????
Za radu vopred ďakujem...

tini
6. feb 2008

Lucik77, ja som u nas vypozorovala, ze sa nam ekzem vyrazne zhorsi, ked si ja dam mliecne vyrobky z kravskeho mlieka, takze sa snazim o nemliecnu dietu.

junovka
6. feb 2008

mischell, ake stare dieta mas?