Atypický zápaľ pľúc

mata95
19. apr 2014

ahojte, dcera ma 3roky a už dlhšie kašle,berie solmucol,isoprinosine,aerius,erdomed a ventolin ... v pondelok jej dr. robila CRP,kôli tomu že pri kašli mala aj zvyšenu teplotu ale vždy len večer a bolo nulové čiže zápal vylučila, vstredu sme boli na kontrole kašel stale hrozný,tak nas poslala na rontgen a nasledne na detske odd.kprimarke na vyjadrenie.tá ma privítala s vetou že malá má zápal pľúc!! celá som sa rozklepala lebo toto som fakt nečakala,kedže to crp bolo nulove. hospitalizaciu som odmietla pretože by jej vraj nasadili ATB,ventolin a inhalacie.odmietla som kôli tomu že inhalator mam aj doma. - prosm nesudte ma za to, moja otazka sa netyka tohto!!!dakujem ... šla som teda svysledkom k našej dr.tá nasadila Klacid a inhalaciu ambrobene,plus ostatne lieky čo brala uživať dalej. .... klacid berie od stredy, zda sa mi že kašle menej ale ked jej dam ruku na chrbatik tak citim ako chrapči,vnoci spi kludne,nezakašle vôbec,ked kašle neciti bolesť... takže sa chcem opytať len na to, či ma niektora z vás skusenosti a sliečbou tohto zápalu pľuc...???dakujem za každu odpoved

fofolusik
6. jan 2017

Mykoplazmovy zapal pluc decko chyti v bazene alebo v klimatizacii a nie ked je slabo oblecene. Moj syn to mal tiez a v nemocnici to bol horor. Nedali mu infuziu, asi cakali uplatok, spala som na zemi na vsetko sa vyhovarali ze nemaju peniaze.mojmu dali doxybene s tym, ze ani mu vlastne nemaju co dat.

kaskya
8. jan 2017

@7katka aj ja som si to dnes objednala, plus beriem aj Candimis - oreganovy a olivovy extrakt. Plus antibiotika - Klacid dvojita davka.

minyminy
12. feb 2018

@luciferkax Dobrý chcela by som sa opýtat ako ste prisli na ten atypický zapal plus u synceka ..Ja som bola chorá/ klasické nachladnutie/ teploty som mala do 38 .. to bolo pred tromi týždňami- no otvtedy mam teplty 37 takmer vkuse- ja viem že to nie je vysokyá teplota, no je zvýšena a otravuje ma to ..dop toho sa mi tažko dýcha a pychá ma pod rebrami :/ .. ako dkho to mal kým mu to zistili? dakujem

luciferkax
12. feb 2018

@minyminy zdravim
Bolo to davno
Neviem presne
Ale nebolo mu dokopy nic len sa dr.nezdalo dychanie a v noci vela kaslal...poslala nas pre istoru na rtg a tam sa ukazal

minyminy
12. feb 2018

@somjankad Dobrý chcela by som sa opýtat ako ste prisli na ten atypický zapal plus u Vas vola chorása/ klasické nachladnutie/ teploty som mala do 38 .. to bolo pred tromi týždňami- no otvtedy mam teplty 37 takmer vkuse- ja viem že to nie je vysokyá teplota, no je zvýšena a otravuje ma to ..dop toho sa mi tažko dýcha a pychá ma pod rebrami :/ .. ako dkho ste to mali kým to zistili?dakujem

7rebeka11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minyminy
12. feb 2018

@luciferkax dakujem

somjankad
14. feb 2018

@minyminy nám to zistili na crp na pohotovosti... Hneď odber... Vysoké leukocity... Hneď nás poslali na snímok pľúc...

bdska
11. jan 2019

môj syn (2,5) mal teraz cez sviatky zápal priedušiek, 2 lekári ho vyšetrovali, nič nepočuli cez fonendoskop, okrem vlhkého kašľa potom dostal teploty do 39, CRP negatívne, až RTG snímok ukázal obojstranný zápal priedušiek. Dostal ATB Klacid na 7 dni, doma sme inhalovali.