Bábätko sa ráno naťahuje a mrnká. Je to normálne?

matinkam
23. jún 2009

Ahojte dievcata. Zakladam temu asi so zvlastnym nazvom. Ale akosi sa mi nieco na mojom trojtyzdnovom syncekovi nepozdava. Vo vacsine nadranom sa mi zacne hrozne natahovat, sponovat, do toho ochkat, vzdychat, niekedy mu to prerasta az do placu, a cele to trva velmi dlho, aj vyse dvoch hodin. Vidiet, ze by si aj pospal, ale neda mu, a dookola sa natahuje. Uvolnim ho aj zo zavinovacky, ked treba, skontrolujem plienku, dam mu jest, takze v tomto to nie je. Ci je to len normalny rast? Dakujem za kazdu odpoved.

asitka
23. jún 2009

a čo takto ho nedávať do zavinovačky??? možno to prestane....možno sa len necíti dobre....alebo to spomenúť na najbližšej poradni svojej pediatričke....

matinkam
autor
23. jún 2009

Asitka - no pediatricke som to spominala. Nijako slavne sa k tomu nevyjadrila ☹ . Vyssie pisem, ze ked je v posteli so mnou, tak ho vacsinou aj z tej zavinovacky uvolnim, a to uplne, ale robi to nadalej. Aj teraz som pri nom bola asi trikrat, co sa sponujeeee, a sponuje, do toho mu cervenie tvaricka, az zacina plakat. Ked ho zoberiem na ruky, trocha pohojdam, tak zaspinka.

kristinka.s
23. jún 2009

ahoj matinka, je to vraj normalny jav u babetiek, ked si posuvaju prdiky dole, robi to aj moja mala - uz sice nie tak casto ale predsa (ma 3m)
podla mojej pediatricky je to normalne

janajanajana
23. jún 2009

Matinkam, nie je to skor take tlacenie nez natahovanie? Aj moja to robila, teraz to robi len obcas, kazde rano tak cca od 4 zacala akoby tlacit, pucit sa a tiez pri tom vydavala take zvuky, robila to akoby v polospanku. Je to normalne

martinka1981
23. jún 2009

Ahoj Martinkam,aj moja mala sa vie strašne naťahovať,ale netrva to dlho ako u vas 😒 a hlavičku tak velmi zaklana dozadu že mam niekedy až strach že si ubliži a občas ako keby pri tom prehltala sliny naprazdno a potom ako keby sa s nimi začala dusiť ☹ vždy sa tak zlaknem. Aj prvu noc po porode mi to urobila tak som chytila paniku a volala sestričku. A že ti pediatrička k tomu nič poriadne nepovedala je dosť smutne ☹ ...

tin007
23. jún 2009

matinkam, podla popisu ide o to, ze malemu sa hybe obsah v crievkach, a kedze take male babo este nevie tlacit a tak napomoct kakaniu alebo prdeniu, tak sa to prejavuje aj takto. skus pripadne masaz bruska s gelom pupik (kupit sa da v lekarni) po prebaleni (masiruje sa jemne okolo pupceka v smere hodinovej rucicky).

asitka
23. jún 2009

matinkam..hm...najhoršie je, keď ti pediatrička nevie poradiť...či vôbec sa vyjadriť...vtedy by som strielala...nie, žeby mali mať patent na rozum...ale aspoň sa snažiť prísť na čosi...nooo...dúfam, že sú to len tie prdíky ako kristinka spomínala...a že to prejde.... 😅

kasis
23. jún 2009

Martinkam, aj mne to robi Janka od porodnice, Matko to nerobil, tak som tiez nevedela. Kazde rano medzi 4-5 zacne ochkat, stonat, natahovat sa. Porozbalujem ju celu,aj plienku,pomasirujem brusko, pocvicime nozkami, ked prestane dam papat a pekne zaspinka a taha aj do 9tej.Dr mi na to nic nepovedala tiez.Podla mna to robia preto, ze v noci sa vyspinkaju v jednej polohe su strnule,crievka sa menej hybu,ja nedavam v noci ani odgrgnut, nakojim a spime dalej. Ocividne jej to rozbalenie robi dobre,lebo odkedy sa smeje,tak ked ju rozbalim, okamzite prestava ochkat a hadze po mne usmevy od ucha k uchu 😵 . Matko neochkal zrejme preto, lebo nespal v noci bohvieako dobre. Janka spi od 20 do 2 a potom do 4-5

matinkam
autor
23. jún 2009

Moc dakujem za odpovede. Znie mi to aj logicky, ze to bude asi tymi pochodmi v traviacej sustave. Inak tie masaze bruska sa ako robia? Mate to z kniziek, ci z nejakeho kurzu, ci proste len troska postlacate brusko?

bibi1711
23. jún 2009

martinkam, naša to robí tiež, v tom istom čase. Iste je to kvôli tým črievkam. Skús pomôcť tými masážami, nám pomáha aj keď ju dám na chvíľku na bruško, samozrejme, že som pri nej, keď je na brušku.

mimi21
23. jún 2009

aj nasa to robi, hlavne ked sa prebudza
natiahne rucicky, pokrci nozicky a kruti sa so zaklonenou hlavickou
ja som si doteraz z toho nic nerobila, tak dufam, ze je vsetko OK

wiwienne
23. jún 2009

Moj maly sa tak natahuje a potom prdi ostosest:o)takze tak🙂 a pani pediatricke by som dohovorila 😕

adus22
23. jún 2009

ahojte, nasa mala to robi od troch tyzdnov a trva to doteraz, nadranom a zo spanku aj niekolko hodin ☹ .Pediatricka povedala, ze je to normalny prejav. Ja sa skor priklanam k problemom s bruskom. Dufam, ze to uz coskoro prestane a my sa vsetci traja v klude vyspime 😉

noricka
23. jún 2009

tak moj malý to robil prvých 8-10 týždnov a to som potom zistila že sa ukludní na brušku.tak som ho tak dávala a potom kludne spinkal dalej.Sice som sa bála,poriadne som oka nezazmurila,ale jemu bolo dobre.To iste som mala aj so staršou dcerkou,ukludnila sa až na brušku.

mishusha
24. jún 2009

aj my sme mavali vetriky a presne ako popisujes, natahovanie, sponovanie.... a celkovo bola taka nespokojna... na brusku nepomahalo, ale masaze nam vzdy urobili dobre....a este som jej kupila flatulin, a vzdy vecer som natrela a tym som masirovala brusko... toto nam vzdy zabralo a prespinkala celu noc 🙂

matinkam
autor
24. jún 2009

mishusha - a preco flatulin, a nie masticku pupik, o ktorej sa teda povacsinou pise?
babulky, inak moc dakujem za odpovede, uz aspon viem, co mojmu drobcekovi je, a teda cvicime s nozkami a masirujeme brusko
kvapky zatial nebudem davat, az keby bolo naozaj zle (to brusko mal nafuknute)

mishusha
24. jún 2009

flatulin je to iste ako pupcek...neviem ci aj zlozenim.. ale pravdepodobne ano...
je cisto na prirodnej baze 🙂

jochabet
31. dec 2017

Nám na toto pediatrička povedala, že je to prejav tichého refluxu. Otočím ju vtedy na bruško a malá si odgrgne (pri prebudzaní), aj bruško si postláča, pocvičí a veľakrát tak aj zaspí znova.