Bábätko vydáva čudné zvuky. Je to normálne?

petra1985
27. apr 2009

ahojte.. moja dcerka stale vydava cudne zvuky.. stale ako keby sa pucila ako keby sa zlostila zo spanku ale aj pocas bdenia v kuse vydava zvuky nie take klasicke babatkovske ale take cudne 🙂 pride nam to smiesne ale nie je to nejaky problem? Este aj ked sa zobudi neplace ale vydava tie zvuky🙂 a v noci nam celu noc premurci ako macicka pripada nam to ako keby sa zlostila, pucila sa ako keby kakala alebo nemohla sa vykakat.. len v tom problem nie je pretoze kaka dost a vela 😀 mate niektora s babatkom ten isty problem?

boka79
27. apr 2009

ahoj, no ja to poznam, mame to od malicka, uz som aj hodila podobnu temu do eteru, pomaly si na to zvykam. Tiez sa pucui, akoby chcela kakat, prdka, dviha nohy a mrvi sa v postielke. Popripade stona. A robi to hlavne v noci, takze som neustale nevyspata. Vraj to prejde pocasom, uvidime. Dufam, lebo ja sa casto zobudim a nemozem potom zaspat. Aj si obcasne kvikne.

veronika81
27. apr 2009

Peťa, my malého kvôli tomu voláme "pučidlo" 😀 😀

petra1985
autor
27. apr 2009

ahoj.. ah jo.. no som zvedava ako dlho jej to bude trvat🙂 niekedy je to az neznesitelne.. no kazdopadne som rada, ze nie som sama 😅 asi je to normlane...

petra1985
autor
27. apr 2009

veronika a ty si sa kde stratila? 😀 no takze aj vy?🙂)

veronika81
27. apr 2009

jááj Peťka, malý mi berie 110% času 😀 nič nestíham. A začína mi skúškové, budeme mať rušno..

Inak, aj môj kaká veľa a často 😝

mailinka
27. apr 2009

Ahoj Petka,tak toto velmi dobre poznam ☹ aj ja,to pucenie u nas trvalo asi 1,5 mesiaca.hlavne v noci,take zvlastne zvukya este k tomu aj kopcovala nozkami ako ty hovoris,a vobec som nemohla spat,ona to sice robila zo spanku ale mna to strasne rusilomala strasne nekludny spanok.po tych asi 6-7 tyzdnoch to preslo a uz sa nepuci nastastie.teraz ma tri mesiace 🙂

petra1985
autor
27. apr 2009

veronika 😀 viem o com hovoris... 😝

mailinka no presne to spanie je hrozne.. ked spusti v noci tak nie a nie zaspat ona sice spi ale my.. 😅 ja som zvedava kedy ju to prejde🙂 uz ma mesiac tak pol mesiaca este zvladneme 😝 hehehe

katkabod
27. apr 2009

Ahojte, my sme to tiez mali, nastastie asi v cca 3 mesiacoch to uz prestalo, presne take pucenie, ale aj rozhadzovanie rukami a mrvenie sa, veru, to boli noci...! Urcite vam to babatka prestanu tiez robit, my sme celkovo zaspavali prapodivne, o 01.30h a podobne. Teraz v takmer 7. mesiacoch zaspavame o cca 21.0h a spinkame do 05.0h az 06.0h az vtedy papame a to mala od narodenia papala kazde 3 hodiny v noci a mala noci, ze aj kazdu hodinu. Od nocneho jedenia som ju oducila tak, ze 2 noci som jej namiesto mlieka dala cajik, bez problemov, ziadny plac nebol a tretiu noc uz spinkala do pol siestej. 😉 Teraz si uz ani nespomeniem na to pucenie a nespanie 🙂

mailinka
27. apr 2009

Petka neboj,to urcite prejde 😵 ,mozno uz za tie 2 tyzdne.ja som si myslela ze mam nejake nekludne,nervozne dieta.pri prvej dcere som nic take nepoznala,ta spala ako dudok,ani som nevedela ze ju mam a od 6 tyzdnov prespala celu noc,a to podotykam ze bola kojena.az som nechcela tomu verit,zato tuto druhu malu si teda vychutnavam poriadne,ten spanok,este nema taky kludny,ale aspon sa uz nepuci 😖

petra1985
autor
27. apr 2009

a nezlostili sa vam deti aj pri kojeni? akoby im neslo mliecko alebo sa im nechcelo tahat, hm? mailinka?

mailinka
27. apr 2009

mne sa prva nezlostila,atato druha sa teda zlosti,a nechce tahat poriadne,aj sa zle prisava,nejako sa pokazila,uz ju to neviem oducit.to mliecko jej moze tiect pomay alebo rychlo,vtedy sa zvyknu zlostit babatka.zlosti sa ti na zaciatku kojenia alebo skor ku koncu kojenia? 😠

petra1985
autor
27. apr 2009

mailinka no mne sa zlosti len obcas.. raz ju nakojim v pohode a raz mi pri tom krici a chvata prsnik a kyve hlavou a neviem co este🙂 a ked sa zlosti tak skor tak v strede kojenia 😀 alebo skor uz ked tak ku koncu

eimiky
27. apr 2009

Skús sa opýtať doktorky na poradni, mňa sa na to minule len tak pýtala, či sa malý nepučí a pod...

mailinka
28. apr 2009

Petka,to moze byt aj brusko,moze ju pobolievat pocas papania a preto je taka nekludna,nemusi mat typicke koliky aleobacs ju tam nieco zaboli,my sme mali tiez obacs taketo hnevanie sa ,pucenie aj pri kojeni,este kym bola taka malicka ako tvoja,davala som sab simplex vecer pred poslednym kojenim.trvalo to asi do 9 tyzdna potom som s tym prestala a uz to nerobieva,uz ju to brusko asi nebolieva,ale typicke koliky so srdcervucim placom sme nemavali,len obacs takto kopala,krcila nozkami a pucila sa.teraz sa uz puci aj z ineho dovodu 🙂 uz je vacsia a vie co je pre nu dobre,tak si to vyzaduje,ked to nema tak veeeelky plac,tie babatka su take mudre 😅

petra1985
autor
28. apr 2009

mailinka no neviem zajtra idem do poradne kazdopadne sa budem na vsetko pytat.. 😉 skoda, ze nevedia rozpravat.. ah🙂

mailinka
28. apr 2009

jasne popytaj sa,ale mozes ju pozriet aj ty ci nema nafuknute brusko ☹

mailinka
28. apr 2009

no mala ako keby tusila o com sa rozpravame a teraz sa mi pocas kojenia zacala pucit,odtrhat sa od prsnika 😠 tak neviem co jej bolo

petra1985
autor
28. apr 2009

hm no mne to nepripada zeby ju bolelo brusko lebo ona sa odtiahne od prsnika zacne kvicat a tak sa prisaje ako prisavka a je ticho a papka dalej a tak zas a zas a zas dokola🙂 .. ja som zvedava co mi povie no..

hehe musi byt uz velka 3mesacna ah jaj ja uz by som chcela za svojou behat🙂

mailinka
28. apr 2009

noo,Petka,tak neviem co povies ked ti mala zacne behat 😅 ,ale ja tiez cakam kym tento stuplik vyrastie,lebo si vyzaduje ovela viac pozornosti a starostlivosti ako moja prva dcera,tam mi praveze bolo luto ze mi tak rychlo vyrastala z babatka 🙂 nebola by som dbala keby bola aj rok take male babatko,myslela som si ze druhe babo si uzjijem kym je malicke,ale.ale opak je pravdou,riadne s nami cvici 😝 ,ale kazde obdobie ma svoje caro,teraz je aspon ta vyhoda ze kam ju polozis tam bude,ale ked zacne behat,to este len bude veselo,a mozno nie,mozno budes mat super disciplinovane babo, 🙂

katkabod
28. apr 2009

No mne sa tiez zlostila a ano, je to pravda, ze kvoli brusku, proste ked zacala papat, aj v brusku sa to nastartovalo, vzdy sa aj pokakala pocas papania a tiez som si myslela, ze jej nejde mliecko, lebo sa odtahovala a mrncala a hnevala sa, ale nejako som pozorovanim prisla na to, ze to kvoli brusku. Tiez to casom prestalo, tiez okolo 3. mesiaca, teraz sa tiez odtahuje pri papani, lebo je velmi zvedava, stale sonduje, vsade musi byt ticho, lebo uz sa obzera, ked niekto nieco povie, alebo ide tv pocas papania 🙂

mailinka
28. apr 2009

katkabod,tak aj toto poznam,ja som od 2 mesiacov musela zacat kojit v izbe kde nikto nebol,ziadna tv,ani nikto iny,nemozem sa rozpravat s nikym,lebo mala na to reaguje a prestane tahat,teraz ma 3 mesiace a vsetko naokolo ju zaujima,sleduje vsetko naokolo aj pocas papania gula tymi velkymi ockami 🙂

katkabod
28. apr 2009

Mailinka, len pockaj, kym bude este zivsia o par mesiacov 🙂 Ani by mi to az tak nevadilo, keby sa mi nejako podarilo ju naucit ze prsniky nie su zuvacky, alebo gumenne hracky, ze kamkolvek sa otaca a putuje, aby prsnik najprv pustila a ze ked ho chce pustit najprv treba otvorit pusinku a pustit to zovretie dasienok a spodnych zubkov, auauuu...A pokial ide este o zvlastne zvuky, teraz robieva múmúú a zavyja ako vlcatko, xixi.

adus22
28. apr 2009

Baby vdaka za tuto temu. Som myslela, ze to trapi len nas. Nasa Natalka sa puci uz asi tri tyzdne, cez den to nie je tak casto ale v noci zo spanku je to katastrofa, vytahuje sa a hrozne zvuky vydava. Vase babatka to robia v noci obcas, alebo casto? Nasa ide v kuse ☹

petra1985
autor
28. apr 2009

mailinka ja sa tesim na to .. furt si myslim, ze ked bude vacsia bude aj kludnejsia lepsia lebo teraz napriklad mi vecer nic nerobi len place ah 😢 babatkam tazko rozumiet... prve mesiace su tazke

adus22 no nasa to robi cez noc tiez ale v kuse zas nie.. ale robi to casto.. a cez den az velmi casto a zo spanku cez den ani nehovorim.. a stale sa dviham, ze uz ide vstat a kym dojdem k postielke tak spi ako zarezana.. lahnem na postel a zas zacne huckat a tak dookola to ide.. niekedy uz ani nevstavam necham ju tak.. je to katastrofa ☹ dufam, ze to coskoro prejde.. nerobi to casto v noci ale zas ked ju kojim alebo v noci uspavam tak zvykne takto murcat aj hodku v kuse kym nezaspi ah... v noci som permanentne hodku, hodku a pol hore po kazdom kojeni kym nezaspinka...

mailinka
29. apr 2009

katkabod- nasa mala to zacina tiez robit,natahuje prsnik jedna radost a otaca sa snim kade tade,uz teraz sa bojim co bude ked jej narastu zubky 😢 ,myslim ze mala vychytala vsetky zle muchy ktore babatko moze mat.a tvoje babo ma kolko?

adus22- to som si aj ja myslela ze to robi iba nase babo,doteraz som nikoho nepoznala co by mal taketo abtko co by sa zo spanku puchrilo,my sme ju volai puchrik 😅 kvoli tomu,ale nastastie to uz skoncilo.teraz zvykne zalostne plakat zo spanku,neviem co sa jej moze snivat ☹

petka-to ta uplne chapem,ze chces aby uz bola vacsia,to som chcela aj ja,lebo som nevedela co s nou,ako ju zabavit.teraz je to uz lepsie,uz ju dokaze aj nieco zaujat,nejake hracky,ale nie je to pravidlo,niekedy ma den ked ju nic nebavi.

este dodam k tym zvukom zo spanku,robila nam to aj cez den,kolkokrat som mala chut si snou zdriemnut pocas dna vo velkej posteli,len tak si ju pritulit a spokojne si zdriemnu,proste nemohla som.tie zvuky boli strasne.dost co som sa v noci nevyspala kvoli tomu.tak som babo dala do postielky ,zapla Nanny a isla spat do druhej izby
😔 aspon pocas dna som chcela dobehnut prebdenu noc,lebo ako petka pisala nic ine som v noci nerobila len kojila a nakukala do postielky co sa tam deje a ona spala a moj muz tiez 😀

katkabod
29. apr 2009

mailinka, nasa ma 6 a pol mesiaca, takze uz trosku starsia ako tvoja. ale mas aj prvu dcerku, tak uz si ,,svetaznalejsia,, ja si to vsetko zazivam este len prvy krat. vies co, nasa mala uz zubky ma vylezene asi tak 2 mm a nehryzie ma nimi, aj som citala, ze babo hryzie az ked ma aj horne hryzaky, ze vtedy stisne bradavku medzi 4 zubky, ze kym ma len spodne, tak to je v poho, samozrejme, este nemozem povedat s istotou, ake to bude, ked aj tie spodne vyrastu uplne...ja som v podstate rada, ze mam taku malu divosku zivu, neviem, ci by som bola spokojna s takym kludnuckym babatkom, asi by som stale rozmyslala, ci je vsetko ok, radsej takehoto divocha, ale aspon napreduje, ako sa patri, ba dokonca az predbieha vyvoj, ale aspon nemusime cvicit a na poradni vidime skor udiv, ako nejake obavy a bedlive pozorovanie. inak, citala som, ze tie zvuky nocne mozu byt aj preto, ze to bude nadmerne energicke babatko, ze tie zvuky znamenaju, ze spracuva spatne cely den, vsetky vzruchy, ktore zazilo. Tak ja to mozem potvrdit s tou energiou, ma jej na rozdavanie :oD No uz kope ostosest a vykrikuje, proste nudA, idem vymyslat nejaky program a aj polievocka sa nam uz dovara, tak budeme papat 🙂

mailinka
29. apr 2009

katkabod-no neviem ci som svetaznalejsia,rozdiel medzi detmi mam 6 rokov a za ten cas som kopec veci pozabudala.ale jedno viem velmi dobre ze prve babo som si viac vychutnala,bolo lepsie,v noci spavalo cez den pohoda,v 10 mes zacala chodit,bola sikovna, v 15 mesiacoch sa oducila od pampersiek.proste pohoda,ziadne uplakane baby.akurat sme mali problem s jedenim,chcela iba mlieko a mliecne vyrobky.to sa potom upravilo v 2 rokoch ked isla do jasliciek a videla ostatne deti papat.
no a tento maly 3 mesacny stuplik mi dava riadne zabrat,ale vzdy som vravela ze ked budem mat druhe babo urcite si ho riadne uzijem aj za to prve.a aby som toho nemala malo,tak teraz uz vymysla aj to prve, uz predskolaca 😅
mam uplne rozdielne deti,takze kopec veci neviem porovnat,tato mala mi teraz zacala slinit,co ta prva nerobievala vobec.uz neviem ci je hladna lebo preco to robi,jej papanie je hrozne potaha 5-6 min a dost,reto neviem ci je najedena alebo nie.ale ked jej nukam viac nechce ☹
na zubky je este asi skoro,prvej vysli spodne ked mala 4,5 mesiaca,to asi ako tvojej
a este k tym zvukom,co moze take mesacne baby zazit ked to potom v noci takto reprodukuje takymi zvukmi???je to zvlastne.nasa mala sa od narodenia usmieva ked zaspava,ktovie co sa jej premieta v tej malej hlavke,inac je to pohlad pre bohov ked drzi prsnik v ustach a usmieva sa popri tom so zavretymi ocami 😉

katkabod
29. apr 2009

mailinka, im staci malo a uz su rozrusene, nasa mala napriklad ked okolo nej spacirovalo vela ludi a kazdy do nej nieco hucal, tak potom vecer sme mali cirkus vzdy, bola z toho hotova. aj teraz este sem tam je mrzuta ked ideme niekam na navstevu a ked taki piati naraz sa na nu skeria, grimasuju a blabocu jej. veru nasu bambulku zacali zubky trapit okolo 4 mesiaca a 5 mesacna uz mala vonku spodne. S tym jedenim si podla mna nic z toho nerob, presne mi to moja mala zacala robit tiez niekedy po 3. mesiaci, ze proste jedavala uz velmi kratko, fakt len takych 5 minut, tiez som sa obavala, ze uz nemam mlieko, ci co, ale bola spokojna a viac uz nechcela a priberala krasne az az. aj teraz zosrotuje vsetko, co jej dam. chvalabohu, lebo ked pocuvam tie story, ako ostatne deti papaju tie prve prikrky, dufam, ze to tak aj ostane. a slintala tiez velmi, ked ju zacali hnevat zubky, musela som davat podbradnik na cely den, lebo bola mokra az do pol bruska vecne 😀

katkabod
29. apr 2009

to mali byt prikrmy, xixi

jabera
29. apr 2009

jej, baby tak to je skvele, ze to mate tiez!!!! je to take akoby aj chrochtanie niekedy? mne to maly robieva skoro vzdy. je to hruza... neviem to ignorovat, strasne ma to rusi.

petri, asi su ti nasi barani nejaki nervaci... aj pri kojeni zacne obcas hysacit, hovori take hehehehe a vypluva bradavku a zas ju chyta..... maly nervacik... ale tak aj ma byt po kom...