Bábätko vydáva čudné zvuky. Je to normálne?

petra1985
27. apr 2009

ahojte.. moja dcerka stale vydava cudne zvuky.. stale ako keby sa pucila ako keby sa zlostila zo spanku ale aj pocas bdenia v kuse vydava zvuky nie take klasicke babatkovske ale take cudne 🙂 pride nam to smiesne ale nie je to nejaky problem? Este aj ked sa zobudi neplace ale vydava tie zvuky🙂 a v noci nam celu noc premurci ako macicka pripada nam to ako keby sa zlostila, pucila sa ako keby kakala alebo nemohla sa vykakat.. len v tom problem nie je pretoze kaka dost a vela 😀 mate niektora s babatkom ten isty problem?

amaja
29. apr 2009

tak my sa pridavame 😉 samik prve dva mesiace v spanku robil zvuky, ako jelen v ruji, potom sme mali mesiac pokoj a po kolotoci ockovani prisli dalsie problemy, teraz zo sna vzlyka a pastickami si pretiera oci aj tri hodiny v kuse...ked mu ix xytim place, ked nexytim place tiez ☹

mailinka
30. apr 2009

no skoro som zabudla,este nejake zvuky nam ostali 😀 ,vcera som ich podlhsej dobe poculatak som skoro na ne zabudla,nasa mala niekedy zo spanku strasne rychlo dycha a potom vydava take hikave zvuky 😵 .no uz to nie je rusive ako pocas tych prvych mesiacov 😝

katkabod-takco sa tyka jedenia my takto jeme asi 5-6 min uz skoro dobre 2 mesiace.a s tym priberanim to praveze mame biedne,raz priberie akurat,potom menej,potom nic a takto sa to toci od 4 tyzdna.na prevazenia chodim ako na hodiny klavira.ale doktorka povedala ze si z toho nemam nic robit,asi bude babo,ktore pribera pomaly.aksa na nu niekto pozrie,tak mi povie ako dobre vyzera a aka ja do tvaricky baculata,aj dve brady ma 😅 ,a popri tom ja mam hrozu z toho jej jedenia.

mailinka
30. apr 2009

Petka ako si dopadla v poradni,co ti povedala doktorka??? 😉

dankadina
30. apr 2009

to ako keby som pocula o nasej malej, tá nielen pucila ale v perinke dvihala noch a vydávala strasne neuveritelné zvuky. Od mala sme sa smiali že je naša opička a to doslova 🙂 Teraz v kočíku vydáva zvuky ako šimpanz (hu hu hu až sa za mnou ludia otáčajú a to už máme skoro rok

petra1985
autor
30. apr 2009

mailinka noo pribrala 700g za tri tyzdne..uz ma 4350g! 🙂 no povedala vraj to je dobre, ze si dava tri vykricniky, ale vraj to je dobre ine by bolo keby bola prikrmovana umelym mliekom.. ze ma materske tak to je dobre.. takze som spokojna.. 😉

dankadina 😀 😀 aspon mate veselo hehee

mailinka
30. apr 2009

petka a na tie zvuky si sa jej nepytala ana to hnevanie pri kojeni???teraz som nepochopila ci je to pre doktorku malo alebo vela ten hmotnostny prirastok?

petra1985
autor
30. apr 2009

mailinka vydavala tie zvuky aj pri nej a nic na to nepovedala.. a dnes jej brali krv strasne plakala ja som bola z toho taka mimo, ze som sa jej zabudla pytat na kopu inych veci co som chcela 😠 je to pre nu vela ale vraj to je ok

pikino
30. apr 2009

ahoj som rada ze nie som sama. nasa tiez stale hika zo sna ako keby nemala vzduch a lapala po nom a sem tam tak zareve a potom o sekundu je ticho a funi ako jezko v lese. 😀 v spanku je aktivnejsia ako ked je hore.
ked si junad ranom beriem do postele tak sa sem tam ujde pastou aj mne do tvare. 😀

mailinka
30. apr 2009

petka,-to je krasny prirastok,mne tak mala pribrala prvy krat 980g ,doktorka sa nad tym vobec nepozastavila,a potom to uz slo s nami dole vodou,priberame hrozne,raz normalne,potom malo,potom nic... ☹ ale Dr,povedala ze asi bude z tych babatiek co pomaly priberaju,aj teraz sa mi najedla asi za 4 min.pusti prsnik a veselo si blaboce,a ja neverim ze za taky kratky cas si dokaze vytiahnut svoju davku,ale co mam s nou robit ked viac nechce.takze to vacsie priberanie z MM je lepsie ako pomale,aspon podla mna,ja somsa strasne kvoli tomu nastresovala

pikino-tak tvoje babo je malilinke a uz vydava taketo zvuky,nasa mala to zacala robit asi po takych 2 tyzdnochuz to skoncilo,ale to hikanie jej este zostalo 😀 no tak to mas riadne aktivne babo ked ti ani nie 2 tyzdnove da pastou do tvare 😀

petra1985
autor
30. apr 2009

jabera no to doverne poznam to chvatanie a pustanie prsnika 😀 asi to bude fakt tym tvrdohlavym znamenim 😝

adus22
30. apr 2009

Nam pediatricka na to pucenie a s tym suvisiace zvuky povedala, ze to je normalny novorodenecky prejav... Ked som to pisala do jednej poradne, lekar mi odpisal, ze je to kolika ako z ucebnice, tak neviem. Mozno ze tak tlacia a nejde im... Moja sa tiez obcas na prsniku myka a krici, pusta a hlada, no veselo tiez mame 🙂

pimpa
30. apr 2009

Ahojte, ked sme pri tych zvukoch, je to ok, ked nase dietatko pri dychani chrapka? my mame asi take chrapčátko 😀 😀 😀
Ale normalne pri tych zvukoch chrapcivych dycha cez nostek

katkabod
30. apr 2009

Pimpa, neviem, ci mate to iste, ale aj nasa chrapcala v spanku, kym bola mensia a ja som jej odsavala a striekala morsku vodu v spreji a vsetko mozne skusala a nic neslo von, lebo ziadny suchy soplik tam nebol , ako som si najprv myslela, potom som niekde citala, ze to chrapcia chrupavky, ktore este nie su celkom zrastene. Tak som to nechala tak a postupne to prestalo, uz ani neviem kedy.

pimpa
30. apr 2009

Dik kati, ukludnila si ma 😉

mimuska773
18. máj 2009

mame tiež tento problem s chrapčaním.Pripadá mi to ako keby mala niečo zaseknuté v krku a nemohla odkašlať.Neviete niekto poradiť čo to može byť.Dr vravel že priedušky aj dýchanie je čisté len pri tom pučení mi to robí.A tiež hlavne v noci.Už mam z toho obavy.

veronika1982
18. máj 2009

k tym zvukom.. nas maly sa puci jedna radost a pri tom este vydava take zvuky ktore sa podobaju zvukom ktory vydavaju kozicky tak ho volame kozicka... 😀 😀

boise
21. jan 2010

Tak trosku ozivim tuto temu. Aj ja mam doma take sesttyzdnove pucidlo, vzdy pri prebudzani krochka a vydava tie cudesne zvuky a natahuje sa. Maminy ktore ste mali doma take babo, kedy z toho vyrastlo? Lebo ja som pri kazdom zakrochkani na nohach 🙂

robka
21. jan 2010

no ja mam doma sedemtyzdnove pucidlo, a tiez to robi ked sa prebudza a ked zaspava 😒 tiez by som chcela vediet kedy ho to prejde lebo je to dost na nervy 🙂

boise
22. jan 2010

ostatne maminy nepomozete nam?To len dve mame doma pucidla??? 😕

catrine
22. jan 2010

Caute baby tak vidim že nie sme sami čo maju doma babo čo vydava divne zvuky začalo to ked mala asi tri tyždne, aj mne sa to zdalo divne že ake zvuky vydava, ale iba ked spinkala , stale sa natahovala, pučila sa, ani neviem kedy to prestala robit som sa velmi potešila, ale nie nadlho bude mat tri mesiace a od včera to robi zase tak nechapem, už som myslela že z toho vyrastla. A pri kojení sme sa začali jedovat minuly tyžden, niekedy je to s nou važne boj dúfam že ju čim skor prejde, ale už si nato pomaly začinam zvykat že mame doma maleho jedoška.

sisiska
30. mar 2010

baby, a to híkanie je teda v poriadku? nemoze to byt nejaka nervova porucha alebo nieco podobne? nasa mala niekedy zhikne tak, ze az ...alebo zeby to suviselo s refluxom, co mame...neviete poradit?

svetlankat
30. mar 2010

Čaute baby, tak aj ja sa pridávam, aj my máme doma také malé pučidlo. Naša malinká sa pučí aj cez deň, aj keď nespinká. Naťahuje sa, pučí, krochká, no je to zaujímavé. Tiež by ma zaujímalo, kedy to prestane a či je to v poriadku? Myslela som si, že je to kvôli vetríkom, že ju bolí bruško, ale bolo by to nejako často.

boise
31. mar 2010

baby tak ja hlasim ze nasmu pucidlovi to uz preslo 🙂 🙂 🙂 a nebojte, je to normal, pisala som aj s jednou pediatrickou (tej svojej som totiz nechcela verit 🙂) ) a ta ma tiez ubezpecila ze tie nase pucidla su ok a prejde to 😉 nam to predlo asi koncom druheho mesiaca, zaciatkom tretieho....
sisiska tak moj nehikal, ale pediatricka mi spominala aj to, nic neboj, ziadna porucha 😉

svetlankat
1. apr 2010

Boise ďakujem, veľmi si ma ukľudnila. Takže už len čakať.

boise
1. apr 2010

svetlankat ten pocit strachu poznam 😉 neboj, ani si nevsimnes kedy to prejde...ja som si len zrazu uvedomila, ze uz to nepocujem...teraz pocujem ako sa rehoce zo sna 😵 😵 😵

boise
1. apr 2010

a krasne meno si dala dcerke, aj ja sa tak volam 😵 😵 😵

rainee
1. apr 2010

nasa sa tiez tak puci, k tomu vydava zvuky ako by kloktala no sranda

ivanka85
27. júl 2010

ahojte aj my sme rodicmi takeho maleho pucidla🙂ked sa zacal takto jedovat, najskor sme sa aj zlakli ci to nie je nejaka porucha ale ked vas citam, tak ste ma potesili🙂teraz uz len vydrzat a dufat ze z toho rychlo vyrastieme..

oranzada
27. feb 2011

ten nas malinky tiez funi a krochka, az mi je ho luto ☹ davame mu solny sprej a na noc mokry uterak na postielku, nam totiz pride akoby to mal zo sucha 😒 rozmyslali sme ze kupime zvlhcovac, ale ked citam, ze to prejde, tak neviem, aby sme zbytocne kopu penazi nevyhodili

zszudorova
26. feb 2013

skoda ze sa uz dalej nediskutuje na tuto temu,tak budem dufat..🙂no s mojou malou je to na nevydrzanie...a vonkoncom sa mi to nezda normalne a ze kludne cakat kedy to prejde, vraj obycajne novorodenecke zvuky...ja som zrela na psychiatriu!!!!moja mala 20h denne vydava otrasne zvuky, v jednom kuse sa hmyri alebo reve skratka vyzera akoby sa ,,nezmestila do koze,,. Keby viac chapala nacapem ju na rit a poslem spat taka som uz zufala!!!!!!!!!!!!!neviem ci mam hladat pomoc u pediatra u ktoreho je tiez vsetko ok alebo psychiatra pre seba a muza!