Beba Pro 1 a nespokojný 3 týždňový synček

gabulka15
13. mar 2012

Ahoj , mam doma 3 tyzdniveho chlapceka . Kojim ale aj dokrmujem s Bebu Pro 1 , maly ma vetri ale stale akoby tlacil potom velmi place , aj ked spinka s nicohonic zacne velmi srdcervuco plakat v zapati sa ukludni . neviem co mam robit davam mu aj na vetriky kvapky . Velmi je nepokojny . neviem mi niekto poradit ?

aju
14. mar 2012

ahoj. mali sme to iste. teraz este kojim ale velmi malo a dokrmujem babou 1 pro. ale uz je vacsi pomer UM. mala mi presne takto reagovala ako pises. aj sme jej masirovali brusko, aj sme davali espumisan, vykakala sa len ked som jej pomohla (teplomer do ritky). ked som povedala dr. ze espumisan nezabera, tak len povedal ze nech nedavam. s tym asi nic neurobis. skus masirovat, dvihat nozicky vysoko, cvicit nimi, az o brusko opierat (moja az stonala, ale ocividne jej to robilo dobre) tiez to zacalo zhruba v 3 tyzdni a trvalo to asi do druheho mesiaca. takze asi bude treba len vydrzat a dufat ze to prejde skôr ako pisu ze v troch mesiach. lebo detom sa vyvija traviaci trakt a nevedia ani prdnut, ani kakat a preto ich trapi brusko. vsetko sa to musia naucit. vela ludi pisalo ze pomaha ked babo lezi na brusku. aj mojej to celkom pomahalo, ale nerada spala na brusku. strasne ti drzim palce, vela trpezlivost zelam, a nech to malemu coskoro prejde.

aju
14. mar 2012

a inak to asi nebude mlieckom. to treba sledovat aj vyse mesiaca ci mu robi dobre. ked som ja nasadila UM, tak sa to zlepsilo o 80% a teraz ma 2,5 mesiaca a uz nemame problem. okrem kakania. ale to je uz o inom 🙂

beton
15. mar 2012

@gabulka15
UM nie je nikdy natolko stravitelne ako MM. mas malinke babatko, si na zaciatku dojcenia. co tak prejst na plne dojcenie? ked dokrmujes, tak cievkou na prsniku, nie flaskou http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...
podla mna tvoj drobec reaguje na vela neprirodzenych latok v svojom brusku. najprv UM a k tomu este kvapky. jeho traviaci system nie je na taku zataz pripraveny a takto reaguje. pri kazdej bolesti a nepokoji v brusku treba babatko prikladat. dojcenie ma aj analgeticky ucinok a dojcenim sa mu poposuva mliecko v brusku, uvolnia sa crievka....takze sa bolesti rychlejsie zbavi. skus kontaktovat laktacnu poradkynu v svojom bydlisku www.mamila.sk.

aju
16. mar 2012

toto je super rada, ked dojcit môze. zazila som presne to iste. preplakala som tyzden( pri kazdom dojceni potoky slz), ze uz nemam mlieko. prikladala som kazdu hodinu aby sa rozbehlo. proste to neslo. keby gabulka nemusela tak isto UM nedava. a espumisan nie je zataz na traviaci trakt. sposobuje v telicku to ze ked sa babo pri papani nahlce vzduchu tak uvolnuje bublinky co sa vytvorili v traviacom traknte. funguje ako piesok ked sa sype na penu. niekomu to pomaha, inemu nie. na trhu su tusim dva ci tri pripravky s rovnakym zlozenim. dietatko nic nema vyvinute a vsetko sa musi ucit. a je to pre nas divne ale musi sa naucit aj kakat aj prdkat. zvierac mame "šitý" pozdlzne, tak sa ho musi naucit uvolnit. a ked to zmakne, tak bude dobre. do tretieho mesiaca sa vyvinie aj traviaci trakt, tak uz bude super.

beton
17. mar 2012

@aju ved pise, ze dojci. kazdy moze dojcit, ak sa rozhodne, ze to chce a pojde si za tym. dojcit sa ucime, aj babatko, aj mamicka. bola by skoda to na zaciatku zanedbat, resp. vzdat. samozrejme, kazdy ma ine predstavy o materstve, to sa neda nikomu vziat. dojcenie riesi vela starosti s detickami nielen kym su malicke babatka, ale aj neskor. preto moje odporucanie, ktorym je mozne situaciu aspon lahsie zvladat, ked nie uplne vyriesit. sama pises o svojom snazeni o dojcenie. kazda to ma v sebe niekde zakodovane ako prirodzenu sucast materstva. zial v dnesnej modernej dobe sa prirode nedoveruje, preto mnohe mamicky nevedia/nechcu/nemozu dojcit. chcela by som len pomoct, aby @gabulka15 nebola dalsou, kym nie je neskoro.
ad. espumisan. moze pomoct, nevravim. len upozornujem, ze obsahuje latky, ktore toto vsetko, co pises umoznuju. ale stale su to len umele latky, na ktore moze traviaci trakt dietatka reagovat takto citlivo, lebo ich neocakava. ocakava najma MM, na ktore je pripraveny a pomoze mu dovyvijat sa.
...moj sukromny nazor na lieciva v detskom tele... 🙂

aju
18. mar 2012

@beton jasnacka, beriem tvoj nazor a nemala som v umysle ho ani nijako napadat. to v ziadnom pripade. pred tromi rokmi som popisala tooolko nestastnych mailov, ked som stratila mlieko. a nepomohlo nic. od babskych rad az po rady doktora. gabulka mala problem asi hlavne s bruskom.a s tym podla mna ona nic neurobi. babetkove brusko si povie kedy je vyvinute a kedy ho brusko nebude boliet. mojej malej to trvalo nastastie len asi mesiac....
ale idem si precitat co si poslala v liinku predtym. mozno sa nieco nove dozviem 🙂

beton
19. mar 2012

@aju pri problemoch s mlieckom VZDY kontaktovat laktacne poradkyne. lekari vacsinou nemaju o dojceni ani sajnu, vobec nerozumeju ako funguje, radia v protiklade s principmi dojcenia a WHO. preto, aj v buducnosti na temu babatko a dojcenie sa treba vzdy v prvom rade otocit na laktacnu poradkynu. rady nasich mamiciek zas vyplyvaju z ich vlastnych skusenosti z ciac, ked bolo UM povazovane za hotovy zazrak a MM len nehodnotna strava. nastastie sa to meni.
my sme boli vsetci kolikovi, takze to chapem, aj to zufalstvo. naposledy nam trvali koliky takmer do polroka, bolo to o drzku, ale vdaka dojceniu sme to zvladli. jednoducho, je to sposob, ako dietatu zapchat usta :o)) preto gabulku podporujem k dojceniu. drzte sa.

aju
20. mar 2012

@beton dik. ale neviem ci uz nie je neskoro. moja bude mat o tyzden tri mesiace. stale prikladam. ale vidim ze sa uz len akoby napije od smadu ale nezasiti ju. dam UM tak aby sa najedla. aj sestry mi povedali ze by uz davno skoncili. ja stale davam , prikladam. ale odchadza. aj mam v hlave to ze nemôze odist, ze nie sme na to stavane aby odislo, ved nic ine nie je, ani matky kedysi nic ine nemali. a nechapem. je stale menej a menej, a mala mi place ked nedostane hned aj UM. neviem ci sa mi este podari rozbehnut to.

strapco13
20. mar 2012

@aju ak chces bojovat tak nie je neskoro..skus osobnu konzultaciu s klaktacnou ako pise @beton ..
je mozne ze napozaj treba dokrmo´vat UM..ale lepsie je cievkou na prsniku..tak bude stimulobta tvoje telo k vyssej tvorbe mliecka

aju
21. mar 2012

@strapco13 ja by som rada. ale neviem si predstavit, ako by som zvladala toto a este aj druhe dieta. mam sice manzela, co mi pomaha, ale zda sa mi to dost narocne. pri prvom som skusala vsetko.................vies co... skusim jej zavolat 🙂 nebudem sa vyhovarat preco to nepojde. mozno bude mat aj ine napady 🙂

strapco13
21. mar 2012

@aju ano na prvy pohlad sa zda cievka zlozita...v reale to cca vyzera tak,ze mas dieta na prsniku,vypije prsnik,vystriedas prsniky a potom ak dieta este chce tak prisatemu babu strcis do kutika ust cievku a ono si bude tahat same
presnejsie ti moze napisat @beton kojila dvojcata jedno s cievkou a este ma dalsie dietatko
cize sa to naozaj da...zaberie to rovnako vela casu ako priprava um.sterilizacia flasiek a pod
paci sa mi tvpj postoj..ze zavolas a nebudes sa vyhovarat, ze preco nie 😉

beton
26. mar 2012

@aju ako teraz stojite? skusala si uz cievku, potrebujes trosku ponavigovat ako na to? nie je to az taka veda, nakoniec som to musela zvladat sama, bo nikto nebol poruke. takze sa da. mne sa maly nevedel prisat, tak to bol boj. ked sa ti dieta v pohode prisava, tak zavedenie cievky podla tohto linku urcite zmaknes.
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
cievka ma oznacenie CN01, predavaju ju v zdravotnickych potrebach.
dokrmovanie cievkou je jediny sposob, ktory zaroven stimuluje tvorbu mliecka. urcite sa oplati to vyskusat. ak mas naozaj zaujem dojcit, zvladnete to. po par dnoch prace navyse sa ti to vrati aj s urokami v podobe usetreneho casu na umyvanie, pripravu, sterilizaciu a pod. a tiez v podobe usetrenych peniazkov na UM :o)) daj vediet, ako na to ste, pytaj sa, s cim potrebujes poradit.

aju
26. mar 2012

@beton dakujem pekne za zaujem, aj za link. nasla som si firmu, ktora poziciava cely ten "pekelny stroj" vola sa to luplementor. tak som zvedava . inak stale prikladam a aj ked nechcem, tak ju aspon patkrat vratim nech saje a nech to rozbeha....
fakt dakujem

beton
26. mar 2012

@aju potom prihod nejake foto s tym "pekelnym strojom". my sme boli na tej klasickej cievke asi 2 tyzdne, ale maly mal problem sa prisat. nebyt toho, tak to dojcenie s cievkou nie je prilid odlisne od obycajneho dojcenia. som rada, ze to zvladate. najlepsie by ti bolo lahnut s malou do postele na tyzden a dojcit sa a spat, kolko sa vam ziada. ale to by si musela mat nejaku opateru pre starsieho, aby ta odbremenili. pripadne si skusala dojcit v satke/babyvaku/nosici, aby si zaroven mohla byt so starsim synom? aj takto sa da zabezpecit caste prikladanie a zaroven nezanedbat ostatne deti a povinnosti. drzim palce, daj vediet, ako vam to ide.

aju
29. mar 2012

@beton zatial sa mi neozvali s tym pozicanim. a mala si mi od vcera nechce prisat... uz si asi zvykla na flasu ☹

beton
29. mar 2012

@aju vsetko sa da zvadnut. zbehni si kupit do zdravotnickych potrieb tu cievku a zacnite bojovat. lahke to asi nebude, ale nevzdavaj.to, co mas v hlave a ako si nastavena je najdolezitejsie. babo je taka potvora, vsetko vyciti a vyuzije. ked si budes verit, aj babu budes verit, podari sa to.
http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pribehy-...
velmi drzim palce, viem, ze to nemusi byt jednoduche, ale urcite si dobra mama :o))

aju
30. mar 2012

@beton pekny clanok. ja som zatial natrafila na laktacnu poradkynu ktora mi napisala straaaaaasne dlhy clanok o tom co viem. v podstate velmi dobry clanok pre mamicky prvorodicky. ale s nicim com pisala som nemala problem. ale k tomu ze mi zacalo odchadzat mlieko sa nevyjadrila, ani k tomu ci ho este rozbeham. tak isto sa este neozvala ta pozicovna, co si robi strasnu reklamu na nete.
aj moja mala sa hnva ked ju prikladam. ale nic ine jej neostava len hnev a skusam ju tam aspon patkrat dat . a potom flaska. do zdravotnickych potrieb sa chystam. horsie je ze mi ochorel starsi syn a je doma. a vek tri roky... a trucovityyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

beton
4. apr 2012

@aju kontaktuj inu laktacnu, ked ti tato nepomohla. mlieka urcite ubuda, najma pouzivanim flasky a z toho vyplyvajucim nespravnym prisavanim. posli niekoho, nech ti cievku kupi, aby si rychlo zacala, lebo kazda sekunda je tu draha. ked aj chces dokrmit, tak nikdy nie flaskou. poharik, lyzicka, striekacka. kym nenabehnete na cievku. neodkladaj to a zacni hned...vela stastia. uvidis, maly ti este mozno bude aj pomahat, aby babatko bolo spokojne. u nas je to dost bezny jav :o))

luciaaa11
10. nov 2014

Dobry den chcela by som poradit mam 2 mesacne dievcatko donedavna som davala Beba AR ale z toho nemohla kakat a ked som jej uz pomohla aj teplomerom tak mala zelenu zapachajucu stolicu tak som zmenila na Milumil pro od vcerajska a vymenila aj iny cumlik na flasku s mensou dierkou lebo z tej vacsej jej to tieklo strasne rychlo ale teraz mi place pri papani strasne je nepokojna a papa max 50 ml co pri Bebe jedla ako nic 120 ml preco taka nahla zmena ?? Bude to tym cumlom zema iny tvar a Nove mliecko?? Neviem co robit ...