Bera vyšetrenie sluchu na Kramároch. Ako prebieha?

silvikam
14. dec 2009

Ahojte maminy, mám na Vás jednu otázočku, ktoré s tým máte skúsenosti. Mám 5 mesačného synčeka, ktorému v pôrodnici pri skríningu zistili nevýbavné otoakustické emisie. Potom sme to absolvovali asi 5x a stále nič. Mne sa všask malý javý, že počuje, reaguje na zvuky. Boli sme na Krmároch, kde nás objednali na apríl, že urobila vyšetrenie BERA v narkóze. Ak máte niektorá podobné skúsenosti, prosím napíšte ako to vyšetrenie prebieha a ako ste dopadli. Veľmi sa už teraz toho bojím a zvažujem, či tam vôbec ísť. ďakujem

sissik
19. jan 2014

@gabika53 my sme boli naposledy pred rokom, vtedy merali sestricky a dr. Kabatova len napisala spravu

kochanka2
17. feb 2014

Ahojte dievcata, citam tu prave Vase prispevky.. Moj maly sa narodil o mesiac skor, bol v inkubatore, mal infekciu, davali mu atb. MIery idealne. O 3 tyzdne po prepusteni z nemocnice mal zastavu dychu, volali sme RZP, ozivovali ho. Nastastie nemal ziadne nasledky, bol to RS virus a mal apnoticke pauzy, takze mu davali kyslik a do 5 mes. sme uzivali coffein.. Sila. V porodnicu mu sluch nenamerali dvakrat, ani opakovane. Chodili sme k usnemu, ten nam stimuloval sluch pristrojom, skusal ladicky, pohare.. maly sa obzeral. Reaguje na kolotoc, hracky, stekot psa, kychanie.. Boli sme 2x v RK. 1x mu zmerali prave usko, druhe bolo nevybavne. 2x boli obe nevybavne, bol nekludny, bol i na prsniku. Tak nas neurologicka poslala na ASSR do BA ku Dr. Zavodnej. Maly mal teraz rok, pred vcerom sme sa vratili odtial. I ked nestastna, ze v celkovej anesteze, hrozne som to tam vsetko prezivala... Hrozneee, nejdem sa ani vyjadrovat... zamenili nam kartu, potom nam stratili zdravotnu kartu maleho.. A zistili nam, ze na prave usko nepocuje vobec a lave ma stredne tazku poruchu. A to iste zistili i 3,5 r. chlapcekovi (ale na nom naozaj vidiet, ze nepocuje), s kt. nam kartu najprv zamenili. Zaujimave. Ale ja tomu velmi neverim, ani priatel, ani okolie. Vidim, ze pocuje, reaguje, dava si knizky k usku, obzera sa, opakuje par slov, reaguje na hracky.. Maly mal teraz rok aj dva tyzdne. O 4 mes. tam mame ist opat. Ale predtym mame ist za pani DR. Chebenovom do Piestan na odtlacok uska.. tak som zvedava ako to vseto dopadne.. Neverim tomu.. Ak tak pojdeme po zvazeni mozno i do inej nemocnice.. Drzim palce.

silvikam
autor
17. feb 2014

@kochanka2 V nemocnici si bola dobrej. Zámena kariet by sa teda stať nemala. Nechcem Ti brať ilúzie, ale ak Vám nevyšli už v nemocnici emisie, tak problém tam zrejme bude. A aj ASSR vyšetrenie sa považuje za vierihodné. Ak chceš poď k nám do utavretej skupiny, tam diskutujeme živšie, sme tam všetko mamy so SP deťmi. Držím palce.

moniatko13
3. mar 2014

@saurian ahoj.10.3. mame isť na vyšetrenie ušiek,ale už vyše mesiaca mame soplíky a nie a nie sa ich zbaviť.Nevieš mi povedať či môžme mat soplíky,aby nám mohli dat narkózu.Dr. povedala že to môže mat od zúbkov aj antibiotika sme brali ale nepomohlo.Zajtra ideme na tympanometriu,mala musí mat krivky A,keď nebudú ačkove ,že sa musíme preobjednať. keď si mu zarábala mliečko horúcu vodu ti dali v nemocnici,alebo si mala kanvicu a príkrmy si ako zohrievala.ďakujem 😉 🙂 😉

saurian
4. mar 2014

@moniatko13
neviem ci mozete mat sopliky, a s tou stravou ja si to uz velmi nepamatam, ked sme sa "objednavali" tak sa aj pytali ako je stary a co je, ale ja som mu aj tak zobrala z domu (UM + prve presnidavky). nepamatam si to uz presne, ale prikrmy som davala na chvilu do teplej vody, mlieko si nepamatam, len viem ze som to robievala v "zamestnaneckej" kuchynke, kde mali aj varnu konvicu aj mikrovlnku.

kwetinka77
12. mar 2014

Ak ma sopliky mozu vyjst horsie vysledky. A co sa tyka mliecka tak ja som zarabala normalka v zamestnaneckej kuchynke, v pohode mi vsetko pozicali, su tam mile sestricky, aspon ja som mala stastie na mile 🙂

kwetinka77
12. mar 2014
moniatko13
12. mar 2014

@kwetinka77 nakoniec nás preobjednali na 23.4.mali sme zlu tympanometriu a dokonca keď pozeral uška tak tam mala nejakú tekutinu.Musíme najskôr vyliečiť soplíky. 🙂 🙂 🙂 🙂

alexela
6. feb 2015

Dobry den mamicky,My mame tiez problem s uskami,uz asi piaty krát nam ich nenamerli ani na jednom usku.Tento týždeň ideme zase na meranie,uz mam s toho hrôzu,lebo ked nam nenameraju tak musíme ísť do BA.
Nás malicky má len dva mesiace,može mi tu niekto poradiť ,mal niekto z vás tento problém,ako vam to dopadlo a hlavne či bude počuť?Ďakujem za každú odpoveď.

pelmira
22. jún 2015

Mamicky zajtra ideme aj mi na to vysetrenie ASSR a mam trochu obavy....poradite mi co si mam zo sebou zobrat hlavne co sa tyka maleho

baby2015
21. feb 2016

@silvikam pridas ma do skupiny? Dakujem

silvikam
autor
21. feb 2016

@baby2015 pozvala som Ťa.

janalv
28. jún 2016

Maminky, idem ku vám po radu. V polovici júla sme boli na vyšetrení sluchu na Kramároch. Výsledky neboli dobré, aj po BERA vyšetrení, takže nás objednali na polovicu júla na ASSR vyšetrenie. Viem, že táto diskusia je založená už dávnejšie, tak by som bola rada, keby ste mi v krátkosti opísali čo nás čaká, ako to je s narkozou, ubytovaním, možnosťami pre rodičov / ako sprievod 3r.dieťaťa/, dlžka hospitalizácie a podobne. dakujem. 🙂

tecko28
28. jún 2016

@janalv ja nemam osobnu skusenost, ale malo by to byt tak, ze jeden den pridete, absolvuje este nejake vysetrenia a na druhy den robia ASSR. A na treti domov. Ja som ASSR v anestezii ako aj vela inych rodicov odmietla, dala som robit malemu v prirodzenom spanku na Antolskej. Odporucam ti tu na MK skupinku
Máme dieťa so sluchovým postihnutím, na fb je skupina: Moje dieta s poruchou sluchu v rannom veku a super portal je: Nepocujuce dieta. Vsade tam je kopec ludi ktori ti velmi radi pomozu a poradia vo vsetkom.

tecko28
28. jún 2016

@janalv akurat som si vsimla, ze uz sme spolu davnejsie pisali v inej diskusii 🙂

janalv
28. jún 2016

@tecko28 áno, už sme si písali pred našim vyšetrením na kramároch. žiaľ, ako som dúfala, že to bude ok, tak výsledky nie sú dobré a tak nás objednali na assr vyšetrenie. najviac sa obávam toho vyšetrenia v narkoze. aj ked ma lekárka ubezpečovala, že to je len ľahká narkoza na navodenie 40min spánku, aj tak s tým nie som stotožnená. až teraz som sa dočítala, že na antolskej robia toto vyšetrenie v prirodzenom spánku. to niekedy večer, alebo ako?lebo naša slečna už veľmi málo spáva poobede, najsilnejší spánok má ked večer zaspí. teraz neviem, či by som mohla nejak zmeniť nemocnicu, ale predpokladám, že by sme znovu museli ísť na tie prvotné vyšetrenia, čo sme absolvovali na kramároch a až potom sa objednať na assr. alebo dá sa toto vyšetrenie preložiť do inej nemocnice? máte s týmto niekto skúsenosti?

tecko28
28. jún 2016

@janalv napisem IP

nonika15
27. okt 2016

@janalv mozem sa opytat ci sa vam podarilo vybavit tu antolsku?aj nas posielaju na assr pod narkozou a nie sme s tym stotozneni takze radsej by sme isli aj my na toto vysetrenie v obycajnom spanku.maly ma 2 roky a dva mesiace.dakujem

tecko28
27. okt 2016

@nonika15 na Antolsku staci zavolat, ale v tomto veku uz asi nebude chciet sam spinkat a splupracovat, tazko sa im taketo vacsie deticky vysetruju, staci vsak aby tichucko lezal a zniesol, ze ma v uskach sluchadla a nalepene diody. My sme boli na Antolskej naposledy ked mal 10 mes a uz vtedy bol velky vykon, aby zaspal a dal sa vysetrit. Takze nakoniec nas predsa cakaju Kramare v uplnej anesteze, aby sme vedeli na com sme, lebo stale mam pocit, ze to v tej rychlosti nebolo urobene kvalitne, 3x sme boli a vzdy iny vysledok

janalv
27. okt 2016

@nonika15 ahoj, nevybavovala som antolskú, nakoniec sme išli na kramáre. Aj ja som to ťažko prežívala, že 3r.dieťa má ísť do narkozy, ale nakoniec strach bol väčší ako realita. síce tam s nou bol manžel a ja som bola s druhým 6mes. bábom doma, ale podľa rozprávania to prebiehalo úplne fajn. do 10h sa mali zaregistrovať, ubytovali ich na izbe. chceli sme súkromnú, ale nebola voľná, tak manžel s malou dostali sami jednu vlastnú 🙂 potom obehli anesteziologiu, našu lekárku ORL,ktorá nás má na starosti. malá to tam super zvládala, majú tam škôlku, kopec hračiek, takže viac ako na izbe boli v herničke. na druhý deň sa išlo na to ASSR, od polnoci nemohla piť, ani papať. to bolo asi také najťažšie, lebo ju brali poslednú o 10,30h. ale naša šikulka to zvládla. išli na sálu, pichli jej náladovku, začala byť uvoľnená, smiala sa a potom jej pomaličky pustili narkozu a do 10sek.zaspinkala. po cca 45min ju doniesli manželovi na izbu, už bola prebratá, v pohode komunikovala. dostala 2infúzie, najťažšie ju bolo udržať v posteli, kým jej tiekli. všetci čakali, že bude malátna, príp. bude spať po narkoze, ale nič, dotiekli infúzky a už behala po oddelení. potom lekárka doniesla výsledky, dohodli sa čo dalej a kedže videla, že malá je čulá, tak po dohode s manželom ich o 18h prepustili domov. takže nemáš sa čoho báť, po tejto skúsenosti môžem povedať, že ani druhý krát by som neurobila inak. 🙂

jana19890
10. feb 2017

Zdravim mamičky.Chcela by som sa informovať ake vyšetrenie bude nasledovat ak sa nám zas nepodarí OAE.Maly ma 4 mesiace a mal nevybavene OAE u nás v DS,tak nás poslali na kramare.OAE mal opäť nevybavene ale BERA mal vybavene,TYMP prave A,ľavé A.
Teraz ideme ešte raz skúsiť OAE,ak sa nepodarí opäť čo nasleduje?

veronikawejka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela2601
10. apr 2019

Assr vysetrenie

matisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza187
22. jún 2020

@silvikam prosím ťa pridas má do skupiny Máme dieťa so sluchovým postihnutím neviem to nájsť. Ďakujem

silvikam
autor
23. jún 2020

@zuza187 Veď si členom.