Biela bodka na bradavke bábätka. Čo to môže byť?

betina1984
12. júl 2008

Moja malá má takmer od narodenia na jednej bradavke biely púčik. Vyzerá to ako uhrík. Je to nejaká zdúrenina? Jednu bradavku má peknú, ružovú a druhú takúto. Je to nebezpečné? Poraďte. Keď sme boli na prehliadke, hádam si to doktor všimol, ale nehovoril nič.

zanetak
14. júl 2008

Ahoj betina
Moja malá má 3 mesiace aj 2 týždne a tiež mala na jednej bradavke taký malý biely púčik od narodenia a asi tak pred dvomi týždňami som si všimla, že jej zmizol. Takže žiadnu paniku, myslím, že to není nič vážne. Takisto mala biele pupáčiky okolo nosa, keď sa narodila a tie zmizli do mesiaca.

betina1984
autor
14. júl 2008

Ahoj zanetak, si ma ukľudnila. Doktor na to nič nepovedal, ale ja som mala aj tak strach.

lindulak
14. júl 2008

Mojej sa to spravilo az neskor, dr. povedala, ze je to podkozny tuk a ze to zmizne, no este stale to nezmizlo...

emjee
18. júl 2008

katka25 • 1d • Dnes o 18:52
Ahojte mamicky .Moja Nicoll ma 5 mesiacov. A na jej lavom prsicku sa jej urobila biela bodka, presne v strede .Vyzera to ako pluzgierik ,ale pri dotyku ju to neboli. Myslela som si ze mozno rastu bradavky ,ale u 5 mes. babatka asi nie !! Na pravom to nema. Dnes nam nasa sestra od babatiek povedala ,ze take nieco este nevidela. Ze sa nemam bat ale mala by som ist k lekarovi nech sa jej nato pozrie.Ze to by tam nemalo byt a mozno jej to len vyrezu a bude to v poriadku. Tak trochu sa bojim. Ma to niektore z vasich babatiek ?? 😢 :

eva4444 • 1d • Dnes o 18:58
ahoj katka. mozno je to trosku mimo, ale mne sa ako ca 3m vyhodila velka cysta na ustach, tak moja mama utekala rano k detskej, ta zhikla ze coto ze to este nevidela tak ma mama vzala na chirurgiu tym to vyrezali a hotovo, never more 😉 neboj 🙂

jarka007 • 2d, 36tt • Dnes o 19:04
Katka neviem, ci je to iste.
Nasmu malemu sa to urobilo nieco podobne tiez priblizne v piatom mesiaci a okolo potom este scervenalo. Potom z toho vytekala taka tekutina, ako hnis. Doktor hovoril, ze kedysi sa tomu hovorilo "hexenmilch" (mlieko bosorky) a suvisi to s hormonmi zien. Takto neskoro to nezvykne byt tak caste, ale stava sa. Nie je to nic strasne, moze to v najhorsom pripade akurat trosku scerveniet a zapalit sa.

katka25 • 1d • Dnes o 19:15
Dakujem baby aspon nieco viem. Zijeme v dansku a tu je vsetko *naturalne * Na moj vkus divne. Po porode sa babatko nesmie kupat tyzden. Je to tu zakazane. Nemoze sa davat babatku zasyp na prdelku ani ziadne olejceky na telicka. A porod keby som si nevydupala epoduralku (rodila som 28 hod. Kazde 4-5min kontrakcie a otvorena na 3 prsty 😢 ) Tak mi ju ani nedaju. Tu ma byt porod naturalni. Nerobi sa tu ultrazvuk ako u nas pri kazdej navsteve u lekara. Vsetko tu je take ine ako u nas. A dokonca znamej dcera mala osypky a ti lekary ju poslali do marketu ,ze nech kupi nejaky krem a natiera ju. |Oni tu nato nic nemaju !!!!

zuka • 1d • Dnes o 19:19
Katka, aj moj maly ma taku malu bielu bodku na bradavke, vyzera ako tukova. Dr. sa na to pozerala a povedala, ze to mame pozorovat. Pokial sa to nebude zvacsovat, cervenat a pod., tak by to nemalo byt nic vazne. A ak sa to bude nejako "vyvyjat", ze nas posle ku koznemu. Zatial je to stale rovnake, uz viac ako mesiac. Myslim, ze je to fakt len tuk.
To musi byt pekne divne, zit v takej krajine, zvyknuta na nase pomery... Tak drzime palce!

betina1984
autor
19. júl 2008

Ahojte. Mojej malej to už zmizlo. Jednoducho to vyšlo von, som jej to len utrela tampónikom a nechala tak a už ho má taký istý ako druhý.