Biela stolica. Stretli ste sa s tým?

womenne
4. okt 2008

Ahojte
Moj maly ma od rana bielu stolicu,polotuhej kon.a je formovana takže nieje riedka,dokopy už 4x a raz len tak trošku do slipkov pri prdnuti.
Neviem z čoho by to mohlo byt kamoška mi spominala zapal žaludka lebo mal aj taky zapach z ust.nasadila som mu probiotika Nutrolin B a davam mu pit,neviem či mam ist do nemocnice alebo čakat lebo je vikend takže žiadne vyšetrenia mu robit aj tak nebudu ale zase nechcem riskovat,ak bude ešte jedna stolica idem s nim k našmu lekarovi.Chcem vediet či ste sa stym nestretli a ako ste boli liečeny pripadne ako dlho a nasledky mam strach aby to nebolo važne ☹ dakujem

zuza.m
4. okt 2008

nechcem ta strašit ale asi by som to nepredlžovala a išla doktorovi.radčej ist a byt kludna ako neist a riskovat ked je to niečo važne.nechcem to prirovnavat k psovi ale mali sme jedno šteniatko s bielou stolicou.tomu nefungovala pečienka.žlč mu ostavala v tele po par dnoch dostalo žltačku...a otravilo sa mu teličko.a to vobec nieje dobre.ale nemusi to byt to iste.

denduska
4. okt 2008

ahojky..mna tiez prva napadla pecienka...to je pri zltacke typicke...skus mi jemne stlacit napravo pod rebrovym oblukom...ci nereaguje bolestivo...nemusi byt zlty totiz, moze mat len bielka nazltkaste alebo sliznicu na dolnom viecku ak mu ho trosku stiahnes dole. teraz vraj ma dorazit hepatitida z ciech 😠 ale drzim palceky nech sa to vyriesi. 😉 a take nie ze je vikend tak cakame do pondelka. Bilirubin a pecenove enzymy z krvicky maju za par minut zistene, tak nech sa nese..u 🤐

womenne
autor
4. okt 2008

idem pre istotu zvolat našmu lekarovi uvidim čo mi povie,mam taky strach že ma až klepe 😢

zuza.m
4. okt 2008

potom napiš čo ti povedali. 😨

andrea78
4. okt 2008

women, volala by som k lekárovi, alebo radšej vezmi plienku so "vzorkou" a choď s malým na pohotovosť, tak budeš vedieť, čo sa deje....pozrú ho a budeš kľudnejšia aj ty

daj vedieť, čo to je a ako ste dopadli, držím palce

womenne
autor
4. okt 2008

Tak som volala povedal mi to čo vy vdaka baby 😉 ale kedže nieje žlty a už skoro 2hodky nekakal a nasadila som mu Nutrolin B mam počkat a dalšia stolica by mala byt už ok uvidime ak by sa mi nezdal ist k nemu alebo do nemocky,je pravda že je lepši ako som mu dala tieprobiotika ale budem ho sledovat a potom napišem.
denduska ked som mu stlačila pod rebrom tak nič a ked som sa spytala či boli sa chytel a au 🙄 uvidime aka bude dalšia stolica.držte palčeky

denduska
4. okt 2008

neboj, ak by to aj bola hepA, tak sa to extra nelieci....tekutinky a lieky na ochranu pecienky....hlavne je aby ste to nechytili potom vy vsetci naokolo, lebo by ste skoncili cela rodinka na infekcnom 😅 . A mozno mal fakt len "pokazeny zaludok" 😉 tak sa ozvi potom.

zuza.m
4. okt 2008

tak držim palčeky aby boli detičky zdrave.

womenne
autor
8. okt 2008

Ahojky tak už je to ok,Nutrolin zabral,fakt neviem z čoho to nakoniec boloale som raa že je to za nami 🙂

danu
21. feb 2010

bramburka • 1d, 29tt • Dnes o 12:49
Holky,

malá má asi 2 dny takovou bílou stolici, uplně jak máslo, na netu jsem četla jako příznak žloutenku, ale jiné příznaky nemá, ani zažloutlé bělmo, ani tmavou moč. Jinak jí nic není. Měla jeden jednorázovej průjem. Máte s tím zkušenost?

babulka • Dnes o 12:54
Bramburka, mne bolo v nemocnici povedane, ze biela (velmi svetla) stolica ma nieco solocne s vylucovanim zlce.. vraj to moze signalizovat poruchu v cinnosti zlcnika a pecene... tak neviem, ale kazdopadne by som zasla za lekarom a nediagnostikovala ju sama podla inych priznakov...myslim, ze ked je zlte belmo, uz je zle... 😔

anta • 1d • Dnes o 12:57
Bramburka - já osobně bych to raději nahlásila dr., ať ti řekne, protože to opravdu může být porucha činnosti jater, i kdyby to byla blbina, tak ať o tom raději dr. ví 😉

lucenek
21. feb 2010

jj jak píšou jolky, je to tzv acholická stolíce ze žlučníku je vývod do střeva jmenuje se to vaterská papila a ttím to jde do střeva a obarvuje stojici, takže problém není v játerech aani žlučníku, ale ve vávodném žlučovodu, řeší se to vždy chirurgicky minininvazivně a to metodou ERCPO endoskopická retrográdní cholangiopankreatikografie....tama se tenoulinkám endoskopem dpostanou až do žlučovodu a zprůchodní ho....
pokud ne dojde ke stagnaci žluči a ucpávaj se následně žlučovody směrem do jater, určo bych nečekala 😉

bramburka
23. feb 2010

lucenek bezva, nikdo nas nevysetril, jsme doma a nevim, co bych mela delat, obehali jsme vse a posilaji nas od certa k dablu. Jedine, co me utesuje, ze se hovinko trochu zhnědlo. Ale zadelala jsem ji na blok a nechce uz kakat, tak ted od vcera nevim, ale zda se OK, tak snad to bylo jen z prujmu

womenne
autor
23. feb 2010

bramburka my sme to prekonaly tiež to trvalo kratko nasad malej probiotika na dlhšiu dobu.Nepachne malej s pusinky tak kyslo?pretože nam povedali že biela stolica je aj priznak zapalu žaludka + ten kysly zapach s pusinky.Naštatsie to prešlo po jednom dni...

lucenek
23. feb 2010

v tomto případě probiotika jsou zbytečná problém je jinde, ale určo byste měli na chiru jít 😉

womenne
autor
23. feb 2010

lucenek nam to prešlo,bol aj na krvy nič sa nepotvrdilo mohlo to byt aj tym že mu niečo podraždilo žaludok ale zapal sa nepotvrdil naštastie...probiotika nam nasadili tam dhodobo uživali ich 2 mesiace...

lucenek
23. feb 2010

wompkud je příčina v atrézií žlučovodu, tak opravdu ne

pavlinok
30. jan 2011

ahoj Danka, mame to iste.
Zo 2 dni mala formovanu zltu stolicu, teraz skoro bielu, pudingovitej konzistencie. Som z toho na nervy.
Idete na pohotovost? Ja neviem co robit. Inak je Ok.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulkabambulkova
29. jún 2011

aj nam dnes brali vyter dufma ze vsetko bude okey

pink_lady
30. aug 2012

3r. maly prekonal (dostava sa z nej) rotavirusovu infekciu, trosku tazsiu, od vecera sa stazuje ze ho boli "chrbatik" - ukazuje na miesto dozadu kde je oblicka - myslela som ci ho aj neboli ta, ale co mal posledne dni taku bledsiu stolicu tak teraz bielu, moc ma svetly, z ust mu trosku zapacha - ale to odkedy prepukla ta infekcia a zvracaval. Mohol by mat podrazdeny zlcnik - 3rocny? lebo vraj aj vtedy je taka stolica. Keby je to pecen tak aj moc by mal byt tmavy. Nechcem hystericky hned volat k dr /aj tak tam uz neni/.

jalla
1. mar 2014

@pavlinok je to uz davno, ale chcem sa opytat ako ste vtedy dopadli s tou bledou stolicou?? dakujem

jalla
1. mar 2014

@pink_lady je to uz davno, ale chcem sa opytat ako ste vtedy dopadli s tou bledou stolicou?? dakujem

pavlinok
3. mar 2014

nam sa to same upravilo, uz je vsetko ok 🙂 Pricinu sme nezistili.

nelinka2009
22. okt 2017

Ahojte kocky. Mane par dni bielu stolicu. Zajtra idem k dr. Ziadne ibe priznaky, len nam menej chuti. Ake mate skusenosti?? Moxe to byt so zubkov?

jalla
29. jan 2018

Nam sa to tiez upravilo, myslim ze niekto mi hovoril ze to moze byt pocas choroby