Biele fľaky na nechtoch. Čo znamenajú?

lilu18
10. apr 2008

Mamičky,viete mi poradiť? Čo znamenajú biele fliačiky na nechtoch,je to z nedostatku vitamínov? ☹ Ď

livia76
13. apr 2008

🙂 niekde som čítala ,že sa robia, keď je zvýšené množstvo cukrov v jedle-takže vraj menej sladkostí 🙂 ale či je to pravda, naozaj netušíííím 😵

lilu18
autor
13. apr 2008

🙂 si zlata,aj by som to vyskušala,ale okrem sušienok/1-2 denne/ jej nič sladkeho nedávam 🙂 aj tak ďakujem za radu 🙂

dididi30
13. apr 2008

no ja zas viem,ze je to malo vitaminov, najma vapnika.....ale kto vie ako to je 🙂
lilu no ked je to tak tak sa necudujem,ze to mala mala, ona na sladkom zila 😀

dididi30
13. apr 2008

a este stale zije 😅 ale zas nie vzdy samozrejma 😉

lilu18
autor
13. apr 2008

oooo 😕 ved hej,neratala som prirodny cukor do sladkosti 🙂 možno jej ozaj skusim dat viac po troške všetkeho/cukor,vapnik.../fakt neviem 😨

vka
13. apr 2008

Biele fliačiky na nechtoch su sposobene rastom nechtikov pripadne ich zosilnenim a biele fliačiky sposobuje vzduch ktorý sa dostava pod platničku nechtu nema s tym nič spoločne konzumovanie vitaminkov

lilu18
autor
14. apr 2008

ďakujem za všetky rady 🙂 najviac ma potešila posledná 😀 ,som kľudnejšia,že sme niečo nezanedbali 😀
Vka,keď to čítam,znie to dobre a logicky,ale sama by som na to iste neprišla 😀 Ď

junovka
14. apr 2008

lilu, je to nedostatok vitaminu B, nakolko aj mne to osbne zistili a ze vraj aj nedostatok tekutin, co u mna neni nic nove 😖 😔

zunna
14. apr 2008

podľa orientálnej diagnostiky to znamená nedostatok minerálov.
Chápem, že je príjemné veriť, že je to spôsobené rastom nechtov, ale to sú podľa mňa lekárske hlúposti, ktoré hovoria, keď nevedia, čo povedať iné. Ako sa tam ten vzduch dostáva??? A prečo sa tam niekomu dostáva a inému nie?
Nehovorím, že mám na 100 percent pravdu (s tými minerálmi), ale s hentakým vysvetlením (o vzduchu) by som sa neuspokojila.
Skús dávať malej čo najplnohodnotnejšiu stravu.

lilu18
autor
15. apr 2008

hmmm ☹ mala som tusenie,že niečo nie je OK ☹ asi to vyzerá,že skúsim zo všetkého dávat o kúsok viac...minerály?ved ked prevarím vodu na mliečko iste všetky zničím! a B vit + tekutiny? kolko? teda mám s toho hokej! ☹

junovka
15. apr 2008

lilu, kludne mozes davat raz denne B.komlex.Pri Nelinke, ked ma kutik, tak tiez jej davam B-komlex asi tak 5-7 dni, a potom jej to prejde. 😉

lilu18
autor
15. apr 2008

🙂 tak idem kupit,ked nepomože isto neuskodi Ď

marorlinko
15. apr 2008

lilu18, biele flaky na nechtov sa robia ak je nedostatok vapnika, to viem uz davno, ak mam niekedy tie flaky, tak doplnam vapnik a zmiznu.

lilu18
autor
21. apr 2008

chcem len...tie fliačiky na nechtoch malej zmizli 😀 hurááá.Niečo s tych vašich rád pomohlo.či už to bol ten B-komplex,vápnik alebo tekutiny-neviem,hlavne,že pomohlo 😀 😀 😀 ďakujeme

milhaus
30. apr 2008

aj ja občas mavam biele flaky na nechtoch ale to je fakt raz za čas

xxmargaretka
1. máj 2008

viem,ze to sem uplne nepatri no je to spojene s nechtami..co mi chyba ked sa mi zacal lupat?doslovne ako ked ste v lete opalene a ide dole pokozka..

lienka.
2. máj 2008

ahojte my s tym mame tiez problem tiez sa malemu dali biele flaky na nechty kupila som multivitaminove kvapky,v lekarni tiez povedali,ze chyba nejaky vitamin,ale tazko povedat aky,tak berieme 2 den tieto multivitaminove uvidime...

danu
28. jún 2009

dididi30 • 2d • Dnes o 09:00
ahojte,
chcela by som sa opytat, co znamena ked sa na nechtach objavia biele bodky, ci ciarky?
viem,ze moja mama vravievala,ze chyba vapnik, je to pravda?
moj syn ich ma a je kojeny...
dakujem za nazory 😉

dididi30
28. jún 2009

danu diky 😉
tak uz viem,ze je to ok 😵

calixia
28. jún 2009

Ahojte maminy, Ja mám biele fľaky na nechtoch odkedy kojím - t.j. asi cca jeden rok, nikdy predtým som ich nemala. Vždy, keď doplním minerály a vitamíny, hlavne vápnik, železo, horčík, B a C, tak mi dočasne zmiznú, ale po čase, keď zabudnem vitamíny dopĺňať tak sú tam fľaky zas. Verím, že keď mi drobček už nebude toľko cucať mliečko, najmä a noci - btw, je kojený od narodenia na požiadanie, niekedy aj každu hodinu... tak tie fľaky postupne úplne vymiznú. To je moja skúsenosť 😀

dididi30
28. jún 2009

calixia, tak my to mame opacne ja som ok a ma to maly, pritom maly ma cuca non stop 😀 a tiez sme tak stari ako vy 😉 😀 ale vraj je to ok, tak neriesim 🙂

calixia
29. jún 2009

Ahoj dididi30, ak tá tridsiatka na konci znamená, že si mala 30 rokov, keď si sa registrovala, tak okrem rovnako starých detí sme aj my dve rovnako staré 😀 No a to, že to má malý na nechtoch to ma celkom prekvapuje, ale je možné, že malému Tvoje mliečko už nemusí celkom pokrývať vitamínovú a minerálnu potrebu, no pokiaľ Ti nebýva často chorý, je v pohode a pekne priberá, tak by som to tiež neriešila 😉 My sme vďaka tomu, že malý mi vehementne odmieta príkrmy a chce len MM zase chudokrvní a musím mu dávať železo v kvapkách. Snažím sa mu kadečo vyvárať, ale on tak dve-tri lyžičky polievky, pár lyžic banána alebo kúsok postrúhaného jabĺčka s mrkvičkou, dva mini-hlty rožteka s maslom a vybavené - to je jeho strava na celý deň mimo MM ☹ Žiadne kašičky ani presnidávky - to mi vypľúva 😝

weblucy
5. feb 2010

Aj moj syn mava biele na nechtoch, ale pediatricka mi povedala, ze to ma z manipulacie s predmetmi, ked sa mu nechtik ohne pritom, ked nieco silno drzi a tak. Poradila mi, ze mu mam nechtiky namocit do nejakeho oleja, napr. olivoveho, budu tak pruznejsie.

bianka234
6. feb 2010

Ahojte, ja som postrehla na sebe takéto fľaky len nedávno, dokojila som pred 4 mesiacmi, a všimla som si aj že mi viac praskajú kosti, takže asi to bude tým vápnikom, myslím. Zas do tej lekárne.

alabu
23. feb 2010

ahojte baby...ak ma niekto, aj dietatko biele flaky na nechtoch nema to nic spolocne s nedostatkom vapnika 😉 nechty nie su zasobarnou vapnika...preto jeho nedostatok na nechtoch nevidiet...biele flaky su sposobene narazmi nechtov...cize to co povedala weblucy 🙂 ked nechty spevneju zmeni sa to..nechtiky vyrastu🙂 a u dospeleho je to rovnake...🙂...toto su najnovsie informacie ktore mam kedze som nedavno absolvovala prednasku s jednou p. doktorkou🙂

vodnarky
24. feb 2010

alabu-tak diky..tiez som si myslela,ze to je nedostatok vapnika..uz to"zatial"nemala velmi dlho.. 😉 😀

lollipop1
16. júl 2012

ahojte mamicky🙂 aj moj maly ma biele ciarky na nechtoch,,, vapniku ma dostatocne mnozstvo, uziva cebion multi kvapky uz viac ako 8mesiacov,papa ovocie, zeleninu, 2l vody denne vypit nie je problem ale aj tak ich ma uz zhruba 3 tyzden☹ neviem si to vysvetlit☹

adrika123
31. dec 2012

Biele škvrny sa na nechtoch vyskytujú pomerne často a sú príznakom únavy alebo vypadávania vlasov. Mnohí sa však mylne domnievajú, že ide o nedostatok vitamínov a minerálov.

8611
3. dec 2021

@adrika123 a co stym urobit???😢

val9
3. dec 2021

Ja som napr.citala,ze su to "modrinky" kde sa akokeby nechtom udrieš. 🙂