Biele mapy na jazyku. Čo to môže byť?

denisocka
29. jún 2008

zakladám tuto temu preto,lebo v teme -povlak na jazyku sa rozpráva o inom 😉

takže,mám taky problem a vygooglila som,že nie som jediná a preto hladam niekoho aj tuna z konika ,snad mi poradí

šimonovy sa asi od 2-3 mesiacov,fakt neviem presne kedy,začali na jazyku objavovať take biele mapy ,ktore sa menili .......... zväčšili sa ,na chvílku zmyzli a na dašlí den zas . Zvyčajne sa mu najprv urobil na jazyku taky červeny fliačik,ako ked si popálite jazyk niečim horucim,za pár hodín sa to ohraničilo nepravidelným blielym povlakom a pomaly sa za pár ní zvyčšilo,červene vymyzlo a to biele sa rozšítrilo "do stranena " a takto dookola doteraz sa to robí.

už som vydobila nejake vytery z jazyka,ale velmi neverim či niečo najdu .

čo som si všimla a nielen ja,ale aj tí ktorý to maju je,že jedine vtedy mu to zmyzne,ked je chorí -teda ked mal nadchu a zvyšenu teplotu - jazyk mnal vtedy uplne krasy,akonáhle sa vyzdravel do dalšieho dna to bolo s5.

je tu ešte niekto s tým problemom?

ináč,podla toho čo som googlila sa potom postupne vdaka "tým mapam" jazyk akoby porezal,je taky ryhovatý .

kasis
29. jún 2008

Ahoj denisocka,
ja mam presne taketo mapy od Vianoc, Dr. mi povedal, ze z nedostatku niektorych mineralov,alebo vitaminov po porode a pocas dojcenia sa oslabil organizmus, trosku to niekedy svrbi. Beriem vitaminy,ale nic sa nezlepsuje. SEm tam zmiznu a o par dni su spat 😒 .
Uz ani ja neviem co s tym, ci to nechat tak alebo sa dozadovat nejakych vysetreni.
Asi som moc nepomohla 😒

sylverka
29. jún 2008

No ja len viem že povlak na jazyku sa spraví ak je niekto chorí tak neviem ty to opisuješ že to máte naopak takže neviem ☹

bubba
29. jún 2008

moj drahy ma alergiu na orechy a vzdy ked zje kolac sa mu presne toto robi na jazyku 😅 😅 a to uz je stary konik

zuzana.k
29. jún 2008

Aj ja si spajam biely jazyk s potrebou detoxikacie, ale neviem s cim si mam spojit "mapy" 😒 Myslis Deni, ze ho to boli?

bubba
29. jún 2008

mojho to stipe 😖

zuzana.k
29. jún 2008

Takze predsa je to reakcia, na nieco co nevie telo spracovat... aj my sme museli zmenit stravu "civilizacie" a vratit sa spat k prirode.

jarka007
29. jún 2008

Tento problem mam aj ja. Tiez som si o tom hladala nieco na internete, ale vacsinou sa vraj presne nevie od coho to vznika ☹ . Ja som si ale vypozorovala, ze sa mi flaky vytvoria vzdy, ked mam nejaky virus. Najprv sa mi spravia flaky, potom ma zacne boliet hrdlo a nakoniec aj zacnem kaslat. Ked ma to prejde, mam aj jazyk znova cisty. Moje deti ani manzel to chvalabohu nemaju, prejavuje sa to len na mne.

Na jednej stranke pisu, ze je to hormonmi, a skoro vylucne uz zien (mas tam aj obrazky)
http://images.google.de/imgres?imgurl=http://ww...

inde zase, ze to ma nieco spolocne so zaludkom a stravovanim. Moze ist vraj aj o nedostatok vitaminu B, ale nepotvrdilo sa mi to. Ja na to beriem homeopatika, ktore mi ciatocne aj zaberaju.

denisocka
autor
30. jún 2008

jé baby dík,som vedela že neostanem bez povšimonutia

takže - bubba ,toto čo má tvoj ,má aj moj a žeby to maly zdedil? maj má jazyk ako mix obrázka 8. a 9. a tiež za chodil milion vyšetrení a nikde nič nezistili. a k tomu všetkemu ho priviedol adolescentných čias po všetliakých vyšetreniach kvoli tomu,že ked jedol orechy,že ho velmi štípal jazyk 😀 ,

ja mám žial jazyk č.8 😠 -a smejem sa s maželom,že ešte šťastie že sme sa my dvaja našli,že sa mi nik nesmeje že mám rozstrapkany jazyk 😀 😀 😀

zuzana -no mne už bolo na šimonka povedane že je to bakteria v tele , že je to problem pečene a žaludka - lebo sa chytal za solar pl.,aale neviem . Neviem či ho to štipe,lebo si tam vždy pcha prstty,kedže idu zubky,ale určite to zmyzne len pri chorobe .

idem sksusiť dať foto do albumu -jazyka

jarka007 - prosím ťa,čo pišuu o tých jazoroch 8 a 9,ja viem len po slovensky a spišsky 😀

denisocka
autor
30. jún 2008

ešte kukám žev ta naša mudra dokyna asi dobre pomenovala šimona -že geografia jazyka (č.9 Lingua geographica = Landkartenzunge )

denisocka
autor
30. jún 2008
denisocka
autor
30. jún 2008

sorry 😀 takže ešte kuknite tu ,aj ten druhy je niečo take ,maly to ma ako mix,ale samozrejme to nevyzera až tak http://www.library.vcu.edu/pdfgif/tml/oralpatho...

denisocka
autor
30. jún 2008

no nebudem tu všetko davať,idem študovať -dajte si do googlu - lingua geographica . ale ma zaraža že to spajaju s boreliou

denisocka
autor
30. jún 2008

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=26 😀
no zas tam až tak toho vela nie je 😀 😀 😝

jarka007
30. jún 2008

Lingua plicata
Ak najdete na jazyku (obr. 8), tak je to castokrat znak pre psychycky nestabilnych resp. ustrachanych, citlivych pacientov. Sikme vrasky ukazuju na funkcne a spaznaticke (nieco s krcami) problemy.

Lingua geographica
Tato forma zmeny jazyka sa vyskytuje skoro vzdy u zien. Vacsinou je sposobena chybnou hormonalnou regulaciou, ktora so sebou prinasa problemy so zenskymi organmi. (Obr. 9). Cervena spicka jazyka je naproti tomu signal pre zapal zaudoka, gastritidu.

Borelioza by to nemala byt, amalgam tiez asi neprichadza do uvahy, kedze je este taky maly.
Co som najnovsie citala, moze ist o alergiu na "fruchtsauere" - ovocnu kyselinu ( Co by mozno prichadzalo aj u Vas do uvahy ?) alebo niektore druhy zeleniny a orechov. Testovat sa to da z krvi, ale az po dovrseni aspon 2 rokov.

denisocka
autor
30. jún 2008

jarka.takže podla jazyka som nestabilna 😀 ,al ake krčue to su na mysli neviem,nemámvam -teda neviem o tom aby ma triaslo 😀

no a malý - tak neviem,ale ten žaludok ma napadol,aj to o tej alergii -neviem,nejak nema rad kyslé ,teda banan hej ale nektarinku a jabko nie,takže možno ,ale ináč to len pár dnio prikrmujem,inač vylučne kojím -tak neviem,či to môže mať z mlieka? neviem fakt,ale ja milujem kyslé -ale nejem ,kedže kojím ...... až na sem tam

jarka007
30. jún 2008

To som Ti pisala, ze vsade je to inak. Urcite by som nasla par dalsich stranok, kde by o tom jazyku pisali inac. 🙂
A nepise sa presne o ake krce ide.
To, ze nema rad kysle je len pri tom jazyku normalne. Predstav si, ze je to akokeby si mala odtrhnutu kozu a davala si tam nieco kysle (brutalita). Strasne to pali, preto ja tiez nejem nic kysle, ani paradajky, ked sa mi to vyhodi. A dokonca ani nepijem tolko vela, aj ked mam chut.

denisocka
autor
30. jún 2008

hm hm paradajky a orechy kvoli toomu nec hce jesť moj mažel,ja mam zas jazyk jak rešeto a nevadi mi to

pepemomo
30. jún 2008

Denisocka,mam dcerku ktere budou v srpnu 4 roky a uz tak od sesti mesicu veku mame tento problem.Nejdrive kdyz se to objevilo tak sem spanikarila,nebot bolavy jazyk muze byt prvni znamkou detske leukemie.Sla sem s ni k doktorovi ktery potvrdil tzv.geograficky jazyk.Tento nazev vypliva z toho ze se na jazyku tvori povlaky,neboli mapy.Nikdy se vsak neobjevuji na stejnem miste.Nekdy jsou mensi a nekdy vetsi.Tato kondice je bohuzel nevylecitelna,je to neco podobne jako kdyz se nekomu stale tvori opary,ale neni nijak zivotu nebezpecna.A da se kontrolovat stravou(hodne zeleniny,ovoce.Omezit tucnou a sladkou stravu....)Mala s tim problemy nema,skoro nikdy ji to neboli,stezuje si jen kdyz je nemocna a ma horecku,to se to pak zhorsi.

bubba
30. jún 2008

to co je ze jazyk cislo 8??????????????????a rozstrapkany?ci co?boze to sa tu neda citat opravte si stranu! 😠

denisocka
autor
30. jún 2008

pepemomo -leukemie 😒 😒 😒
-no neviem či ho toboli,manžela nie,iba ho štipe z orechov,ani paradajky mu nevadia. no a ako som písala,jemu to práveže zmyzne pri chorobe , ked je zdravy je to s5

denisocka
autor
30. jún 2008

no už som to bubba vyriešla ,dakujem za zmazanie 😉

bubba
30. jún 2008

no a co si vyriesila denisocka,sak to je este stale natiahnute ako gete....

ale uz sa to aspon da citat,hehe

baby mapy na jazyku a leukemia????to som teda este nepocula.to je len obycajna reakcia na jedlo...no,obycajna alebo neobycajna neviem,elbo my sme este neprisli na to ze z coho to je...ale isto iste je to dedicneho charakteru.

denisocka
autor
30. jún 2008

no vyriešila,moje dva natiahnute kobilince zmyzli 🙂 ostalo ešte od jarky ten www odkaz 😀

denisocka
autor
30. jún 2008

pardon,vybrane slova -kobylince 😀

ináč maly pije len moje MM no a teraz už perikrmy,takže neviem

pepemomo
30. jún 2008

bubbla,no mozna ze jsi nepocula jeste i spoustu jinych veci.Nebo nam snad chces rict ze jsi vsevedouci? 😉

denisocka,bolavy jazyk muze byt jednim z mnoha dalsich prvnich priznaku leukemie u deti!!!!Samozrejmne k znamejsim priznakum patri snadne tvoreni modrin,unavenost,nechut k jidlu......ale i ten bolavi jazyk muze byt znamkou toho ze je oslabena obranyschopnost organizmu.No a prave toho sem se lekla kdyz se to poprve udelalo na jazycku Lillince.Dale podotykam ze to neni zpusobenu jen stravou,ale osoba ktera trpi touto kondici ma v krvi virus ktery,jak uz sem rekla je to podobne jako u lidi s opakovanyma oparama,pusobi toto zmapovani jazyku.O dedicnosti si nejsem jista,nikdo z moji ani manzelovi rodiny to nema,az Lillie-May,tak nevim .

bubba
30. jún 2008

pepemomlo,to plati aj naopak nie 😉 ?
deniska ved si skus precitat ci tie prikrmy neobsahuju stopy po orechoch to moze byt....

zuzana76
30. jún 2008

ja som mala nieco podobne, rok a pol som mala mapy na jazyku, najskor biele potom cervene, akoby zive maso, bolelo to hrozne, nemohla som nic horuce, slane, sladne, kysle, stiplave, takmer nic, chodila som po lekaroch - imunologia, az po roku a pol, ked som sa uz ledva doplazila obvodnej lekarke, ta ma hned naplasila, ze mam zly krvny obraz a mam ist ihned na hematologiu, tam mi chceli brat vzorku kostnej drene, ale nastastie nemuseli a zistili ze mam pernicioznu anemiu

a ano aj pri leukemii krvacaju dasna a su mapy na jazyku

bubba
30. jún 2008

to co je ta anemia a to prve slovo neviem ani odpisat nieto este precitat 😀

denisocka
autor
30. jún 2008

zuzi-a už je všetko oki?

bubba - ved ja prikrmujem len 3 týť´ždne-zelenia + banan a jabko,kdeže orechy

zuzana76
30. jún 2008

bubba, v skratke moje telo nevie z potravy prijat vitamin B12, mam poskodenu sliznicu zaludka, musela som ist aj na sondu, nemam v zakudku nejaky faktor ktory toto vstrebavanie umoznuje a perniciozna znamena zhubna, ale nie ako rakovina,