Biele mapy na jazyku. Čo to môže byť?

denisocka
29. jún 2008

zakladám tuto temu preto,lebo v teme -povlak na jazyku sa rozpráva o inom 😉

takže,mám taky problem a vygooglila som,že nie som jediná a preto hladam niekoho aj tuna z konika ,snad mi poradí

šimonovy sa asi od 2-3 mesiacov,fakt neviem presne kedy,začali na jazyku objavovať take biele mapy ,ktore sa menili .......... zväčšili sa ,na chvílku zmyzli a na dašlí den zas . Zvyčajne sa mu najprv urobil na jazyku taky červeny fliačik,ako ked si popálite jazyk niečim horucim,za pár hodín sa to ohraničilo nepravidelným blielym povlakom a pomaly sa za pár ní zvyčšilo,červene vymyzlo a to biele sa rozšítrilo "do stranena " a takto dookola doteraz sa to robí.

už som vydobila nejake vytery z jazyka,ale velmi neverim či niečo najdu .

čo som si všimla a nielen ja,ale aj tí ktorý to maju je,že jedine vtedy mu to zmyzne,ked je chorí -teda ked mal nadchu a zvyšenu teplotu - jazyk mnal vtedy uplne krasy,akonáhle sa vyzdravel do dalšieho dna to bolo s5.

je tu ešte niekto s tým problemom?

ináč,podla toho čo som googlila sa potom postupne vdaka "tým mapam" jazyk akoby porezal,je taky ryhovatý .

denisocka
autor
28. aug 2008

inač,máme t stae,ked to nie je na jazyku,tak to je po bokoch jazyka

lelenkaa
28. aug 2008

Denisocka, co si citala. Ja tiez kvapka vit. D na jazyk a potom mu dam hned napit sa mlieka

denisocka
autor
29. aug 2008

no serafinka z bbt ísaa,že sa tak nesmie,lebo to ostane riepene na slznici v ustach a nespoji sa to s mliekom - ale kedže už davam na lyžičku tiež som si všimla,že sa to naepí na yžičku a nezje to may komplet

lelenkaa
29. aug 2008

Ahaaaaaa 🙂

denisocka
autor
29. aug 2008

kurnik,nejde mi už nieen P ale aj L

lelenkaa
29. aug 2008

Trpezlivost, ono sa to rozbehne snad 🙂

denisocka
autor
29. aug 2008

hej,obliate kavou -teda klavesnica 😀

lelenkaa
29. aug 2008

Ja som zas dnes obliala novy mobil. Ale viac mi je luto ze som vyliala malemu jablkovo-neviem este aky napoj od hami. Ten kusok co ostal mu chudil, ochudobnila som ho 😖

A ked bol prvy syn maly, tak mal reflux a klavesnicu mi ogrckal 😀 😀 😀

denisocka
autor
20. jan 2009

no my dnes ideme na alergologiu,mame zvýšene igE a mapy vaj su jeden z príznakov alergie 😒

aponchie
20. jan 2009

denis...boreliozu jsem prodelala a zadne mapy jsem nemela ba naopak pri infekci v tele ci zapalu v krku se mapy mohou delat take pri horeckach..jsou mapy bile cerne a ruznobarevne..hlavne proboha nestraste hned s leukemii!!!!predpokladem pro takove konstatovani je az krevni rozbor!!

denisocka
autor
20. jan 2009

my máme biele a vnutri su červene,alebo take ružove,mal to aj teraz ked bol chorý.

aponchie
20. jan 2009

denis to je z te nemoci 😉

denisocka
autor
20. jan 2009

bodaj by,alen nechapem prečo to mal vkuse od 3-9mes?

aponchie
20. jan 2009

co ti rekla lekarka na to?

denisocka
autor
24. jan 2009

no prišli vytery,v puse ma hemofila zas, tak možno z toho ich ma? alergologička na to nič,len sa pýtala ake su-teda biele okraje a vnutro červene

zajo510
24. jan 2009

ajojte, zaujímavá téma. ja mám od malička stále nejaké fľaky na jazyku, raz sa to objaví - polieči a zmizne potom zase dokola. mám problém s trávením diagnostikovaný od 9 mesiacov - od malička - mám celiakiu, neznášanlivosť lepku. ja som počula, že na jazyku sa prejavuje zdravie človeka. v mojom prípade to boli v detstve biele fľaky, také ako kolieska ale nebolelo to. ked sa mi diagnoza stabilizovala pri diete cca od puberty, tak sa mi na jazyku objavovali také červéné fľaky, boľavé. ked som si kusla do jazyka, alebo sa popálila na jedle, alebo zjedla čosi tvrdé čo škrabalo (keksy, vlárany, vločky.....)ono sa to potom nejak hojilo akoby sa ten fľak zväčšoval a bledol až kým sa asi po týždni nevyhojil do stratena. také divné. jasne, že to bolelo, štípalo ako rana. teraz v tehu mám hrozný povlak, ale to som mala aj predošlé tehu, to bola katastrofa, to som si oškrabávala lyžičkou, lebo som mala dojem, že mi až ostalo jedlo na jazyku a fľaky/mapy sa objavujú ako chcú. ale teraz v tehu to neriešim, lebo to je dočasné.

denisocka
autor
24. jan 2009

ahoj zajo,som rada že si napísala,no ale s tou celiakiou mi je luto a kus si ma vystrašila.Lebo nam idu robiť teraz testy na celiakiu 😖

synovi sa robia tak,že sa urobi červena bodka,a okolo je biela,a to sa zväčšuje,to vnutri bledne na ružovo a to biele dookola sa zväčšuje až sa to stratí,akoby sa to zväčši na cely jazyk a zmyzne,potom ho ma taky ružovi.Už to dobre dlhi nemal a zas,ale zas sa mu objavil ten hemofilus v puse,a je aj anemicky,sice len na spodnej hranici ale je .

ake si mala priznaky celiakie? za mala?

laki
24. jan 2009

ahoj denisocka, moja Kika má tiež od malička mapy na jazyku, a tiež jej zistili celiakiu.Nechcem ťa strašiť, veď uvidíte aké budú výsledky. Držím vám pale, aby ste dobre dopadli.

denisocka
autor
24. jan 2009

😕 😔

zajo510
24. jan 2009

deni, neviem, či o teda súvisí priamo len s celiakiou, ale ako som písala, určite to bude niečo zdravotného charakteru. teraz držím prísne dietu a mám to aj tak, vysledky mám dobre takže neviem potom prečo ten jazyk...ja som za mesiac schudla rapídne o 4 kg, hnačky, neprijímala som už potom ani stravu...to boli moje príznaky, ale sú aj iné. to si skorej prečítaj niečo priamo o diagnóze.papa

kasami
25. jan 2009

Babulky, teraz som si vsimla vasu temu ...

moj maly ma tento problem geografickej mapy asi od dvoch - troch mesiacov ... teraz ma 4 a1/2 roka. Skusali sme uz vsetko .... homeopatika, lieky na alergie, probiotika ... bez uspechu

nasa dr. a aj lekar na lieceni aj alerogoimunolog sa zhodli, ze to je prejav znizenej imunity a alergie ... a kedykolvek sa mu to objavuje a mizne ...

nasemu malemu celiakiu neskusali, ale mame gastoreglux 4stupna ... aj ked pochybujem, ze to je tym .... a celiakiu tiez podla mna nema, lebo prejavy mal uz ked som ho iba kojila ...

zatial nam nic nepomohlo ...

denisocka
autor
27. jan 2009

ano,aj my to máme asi od 2-3m , a ma to teraz,ked je chory, to som si všimla.stači že ma nadchu,alebo pred zubami 😒

lukanka
27. jan 2009

aj moja dcera to ma.bude mat 2roky a objavuje sa jej to kazdu chvilu,presne ako vyssie popisane

denisocka
autor
28. jan 2009

a maju to horšie cez chorobu,alebo ked su zdrave ? mne sa zda že pri každom nachladeni je toho viac,najčastejšie to ma po stranách jayka-neviem čo za organy podla čins.mediciny su tie kraje,nikedy to ma ale na špičke a širi sa to do stredu

vevca
16. apr 2009

no tak aj ja sa pridavam..mapy na jazku mam asi od 12-13teho roku..doktori mi nevedeli povedat z coho..ale kedze ma to aj pobolievalo, nedala som sa...zatial som zistila, ze to suvisi s imunitou a s plesnami v tele...zakazdym ked mam vela map, mam aj mykozy...a viem ze ked mi gynekolog riadne preliecil mykozy, mala som na dlhy cas od map pokoj..teraz som mala silne antibiotika pri zapale pluc a mam spat aj mapy aj mykozy...
tak mozno vam to trochu pomoze...

asitka
16. apr 2009

B komplex na mapy pomáha....

denisocka
autor
16. apr 2009

tak aj my mame mapy,teda -šak jasne,ked to je moja tema .... teraz bol chorý,mal nejaku virozu,sople,kašel a mapy nemal,ako sa mu polepšilo tak ich ma ododnes zas . inač,mame prekonany cytomegalovirus,tak je to možno niečo v imunite,možno autoimunitac .... už to nevladzem definovať a sledovať 😔

mooniikaa80
6. aug 2010

ahojte baby, tak aj ja mám taký problem s jazykom od 18 rokov. tiež som chodila po všelijakých vyšetreniach a nič mi nezistili tak som sa na to vykašlala , teraz ho mám popraskaný opúch mi po jedlách a bolí ma , ale naučila som sa s nim žiť. no teraz mám ročnú dcérku a má mapy po jazyku a bojim sa že bude mať to čo ja, no dr. mi povedala že to je kresba na jazyku - male deti to mávajú a že sa to časom stratí. ale ak má niekto s tým skúsenosť a nebodaj sa aj vyliečil privítala by som odpoved.

lyongirl
6. aug 2010

ahojte, teraz som natrafila na túto tému a nestihla som ju ešte ani prečítať 😅
môj malý má flaky na jazyku už dosť dlho, vždy sa na to zabudnem u dr. opýtať, čo to je. Tu je foto, nie je kvalitná, lebo malý nechcel spolupracovať 😉