Biele mapy na jazyku. Čo to môže byť?

denisocka
29. jún 2008

zakladám tuto temu preto,lebo v teme -povlak na jazyku sa rozpráva o inom 😉

takže,mám taky problem a vygooglila som,že nie som jediná a preto hladam niekoho aj tuna z konika ,snad mi poradí

šimonovy sa asi od 2-3 mesiacov,fakt neviem presne kedy,začali na jazyku objavovať take biele mapy ,ktore sa menili .......... zväčšili sa ,na chvílku zmyzli a na dašlí den zas . Zvyčajne sa mu najprv urobil na jazyku taky červeny fliačik,ako ked si popálite jazyk niečim horucim,za pár hodín sa to ohraničilo nepravidelným blielym povlakom a pomaly sa za pár ní zvyčšilo,červene vymyzlo a to biele sa rozšítrilo "do stranena " a takto dookola doteraz sa to robí.

už som vydobila nejake vytery z jazyka,ale velmi neverim či niečo najdu .

čo som si všimla a nielen ja,ale aj tí ktorý to maju je,že jedine vtedy mu to zmyzne,ked je chorí -teda ked mal nadchu a zvyšenu teplotu - jazyk mnal vtedy uplne krasy,akonáhle sa vyzdravel do dalšieho dna to bolo s5.

je tu ešte niekto s tým problemom?

ináč,podla toho čo som googlila sa potom postupne vdaka "tým mapam" jazyk akoby porezal,je taky ryhovatý .

lyongirl
6. aug 2010

a ešte som chcela dodať, že malý je atopik, nie moc, tak neviem, či to má niečo spoločné, aj imunitu má oslabenú, narodil sa predčasne, ale problémy žiadne nemá, tak neviem, či to je nejaký súvis, alebo nie....

emita
30. sep 2010

@lyongirl už si zistila čo to je? môj malý to má tiež podobné akurát že 2 fľaky naboku. bol teraz chorý. ale mal to už aj predtým len nie takého rozsahu. v lete mal aj kliešťa tak som slušne preplašená kedže tu niekto spomínal boreliozu ☹ .

lyongirl
30. sep 2010

@emita nie neviem, čo to je. Klasika, u dr. sa vždy zabudnem opýtať, lebo neviem, ktoré dieťa skôr vyzliekať, alebo obliekať 😅 a na nete som sa nedopátrala k ničomu...

berenika39
30. sep 2010

@lyongirl
@emita
taky nevím co to je, ale petr to má už rok, pravidelně s každým zubem, slabou rýmou, jakémkoliv oslabení organismu, nemarodí, ale tohle je záhada 😉 😉 . nejdřív malý flíček, ten s ezvětší tak na pětikačku a pak postupně mizí.. nepálí, nebolí, jí i kyselé okurky, citrusy, nic, neví o tom.
pediatr i zubařka mi řekly totéž - neřešit, nic na to není, nevadí.

mirec236
9. jan 2011

@denisocka ahoj ja to mam asi pol roka mam 23 neviem sa toho zbavit zistili mo pneumoniu plucnu ale ze som ju vraj preliecil a stale sa to vracia ..neustale kaslem tak uz som nervozny z toho tebe co povedali dr?

nen
5. jún 2012

moja dcera ma 2 a pol roka na jazyku ma tiez tieto flaky lekar poradil B komplex ale len sa z toho vyhadzala, tiez ma mierny atopicky exem

amadora
20. júl 2012

malý má tento problém už dlhšie a dnes sme boli na imunológii a doktorka mi povedala že je to známka prekyslenia organizmu

bizuka
21. júl 2012

mne lekár povedal, že povlak na jazyku je pri žalúdočných problémoch.

cukroska
21. jún 2014

@denisocka vidim,ze diskusia je založena ešte v 2008 a chcem sa opýtať ako ste dopadli s tými mapami na jazyku,lebo mi stym bojujeme tiez a nepomáha nič...u nás je to kus inak..najviac to má pred chorobou,respektive on to má akoby sprievodný príznak prechladnutia. ..ma to asi od roka ako mu isli zuby dostal afty ,boli sme sa kupat,tyždeň sme chodili na čistenie úst k detskej lekárke a neprechádzalo,az potom zobrala výter a mal bacil,prvy krat na to bral ATB a naozaj prešlo.mu to za 2 dni a od vtedy to máva v podobe tých fľakov na jazyku!Už má 5 rokov chory nebýva,ale akonáhle je kus prechladnutý už to vidieť na jazyku,teda už predtým....Najhoršie,že žiadne lieky,ani vitamíny do neho nedostanem je to večný boj...bral aj cebion pikovit,ale nasilu bojujeme...ani marťankov nič! Muž mi vraví nech nestresujem,an on ma taký biely fľakaty jazyk,vraj to má po ňom...mne to pripadá aj ako nejake kvasinkové ochorenie,často som ho napomínals nech si nedáva ruky do úst,že je to stoho,ale asi nie...ruky si umýva od malička pravidelne,zúbky tiež,v podstate má aj stravu pestrú,papá vitamíny ...tak ja už neviem..ako ste po rokoch to doriešili vy???ďakujem za odpoveď ,lebo dosť ma to trápi...☹

denisocka
autor
21. jún 2014

@cukroska u nas to iste,i manzel to ma a tiez toa pred cjorobou viac,pred nachladenim. mava i afty a je vo velkom bkomplexy.asi to zdedil,ma i popraskany jazyk po nas. uz to neriesim

cukroska
21. jún 2014

@denisocka hmm...tak ani po rokoch sa nič nezmenilo...ani u nas...

pips
21. jún 2014

daju sa najst veci pod pojmom mapovity jazyk-landkartezunge to myslim bolo...docitala som sa /hladala som pre kamaratku/ je to udajne prvy z priznakov alergie ..clovek vsak musi zistit na co je alergicky
horsie je,ze ani testy nemusia ukazat co to je za alergiu,nakolko vseobecne stanovene hodnoty nemusia tie jeho dosiahnut...takze treba asi ist na alergologiu a nechat si spravit testy a co bude zvysene tak riesit..

denisocka
autor
22. jún 2014

@cukroska este k tomu,ako som ti to písala,tak dnes to ma i moj mladsi , cely jazyk a v noci mal kus zvysenu teplotu,asi prechladol,lebo včera bolo o dost chladnejsie ako tie hice po minule dni

cukroska
22. jún 2014

@denisocka hmmm,my sa stym trapime veru tiež,momentálne to nema,ale to je zázrak,ale nie je ten jazyk ako by mal byt...ktovie od čoho to závisí...

svetluska4
23. jún 2014

Tak moj maly ma jazycek tiez ako mapa, je mierny alergik a chodime aj imunologicke. Ja som sa na to pytala aj u obvodnej aj u imunologicky. Jednoducho, nie je to ziadny vazny problem, deti to mavaju, imunologicka mi poradila aby sme pri cisteni zubkov vysuchali aj jazyk, trochu to pomaha.

hawk
30. júl 2014

ahojte, viete co? ja mam tiez tieto mapy na jazyku uz asi 5 rokov (mam 26), presne od casu ako som dostala prvykrat vo svojom zivote mykozu od byvaleho. Vlastne s plesnou suvisia vsetky moje problemy. Takze som uz velmi olutovala toho byvaleho priatela. On to musel mat v sebe, prtoze tiez sa od mala trapi so zaludkom, atopickym ekzemom. Dlho som studovala vsetko okolo a mozno s Vam to bude zdat neralne, no plesne v tele mozu za mnozstvo problemov a chorob. Dari sa im v prekyslenom orgamizme, no aj same prekyslenie sposobuju, vylucuju do tela toxiny. A aj atopici by mali v prvom rade zistit, ci nie su atopikmi prave kvoli premnozenej plesni v creve. Oslabena imunita? To je zivna poda pre premnozenie plesni. Antibiotika? Deto! A ked som akemukolvek dr. ukazala moj jazyk, tak mavol rukou a povedal, to plesen nie je...vlastne to nie je nic...niekto ma taky jazyk...Ale ja som bolo predtym uplne zdrava, bez map, bez mykoz, bez bolesti klbov a toto vsetko mi zacalo po hrozostrasnom zapale tam dole po styku s byvalym..Ked su v tele idealne podmienky pre plesen, tak sa tam prichyti a uz len velmi tazko sa s nou bojuje. Nase stravovanie moze za to, ake mame zamorene telo a tu sa plesni dari. Okrem toho, ze sa jej clovek tazko zbavi, tak je vysoko nakazliva, preto som i ja vzdy uzkostne trpla, aby to moj maly odomna nedostal. V zasade nic jeho neolizujem. Vsetok riad ma svoj, ked varim, tak nekostujem z hrnca a drobec to nema. Preto casto to, co ma na jazyku mamicka, schyta aj Vase mimi. Ale este aby som nezabudla....u mna sa takto na jazyku prejavuje moj zdravotny stav premnozenia kvasiniek. No ako tu uz niekto soomynal, jazyk ako oci tiez ukaze, ze nie ste zdravy....teda kludne mozu mapy znamenat anemiu, ale aj leukemiu, kedze rakovina vznika v prekyslenom tele. Je tu vsade uzka hranica...preto sa toho neviete zbavit, ani drobci, lebo je to velmi tazke. Treba zmenit od zakladov stravovanie. Preliecit sa musi telo, ale teraz co je zdrave? Treba mat vlastnu zahradku minimalne a nejest tie odpadky, co su v obchodoch. Ziadna biela muka a rafinovany cukor. Proste ozdravit telo. A hladat pricinu, neverte tomu, ze to je normalne, nie je...ale nasi lekari povedzme si na rovinu, casto nepomozu..bohuzial....pri akutnych stavoch su nenahraditelni a skveli, ale pokial ide o chapanie tela ako jednoty, kde vsetko so vsetkym ma suvis a pri chronickych stavoch nie...nechcem sa nikoho dotknut

hawk
30. júl 2014

a prepacte za chyby...pisala som rychlo...opravim aspon, co mi bije do oci: *spominal....ze nie ste zdravy clovek 😉

silvia2103
4. okt 2014

@pepemomo
@denisocka ahojte baby mam problem s mapovitym jazykom ,vidim ze je to stara tem len chcem vediet viac vazne je to problem s hormonami??lebo uz mam strach co mi je:/