Bieli červík v stolici polročného. Čo to môže byť?

jerika
3. nov 2008

Ahojte maminy mame polrocneho syna ktory mal dnes v stolici bieleho cervika. Neviete mi poradit co to je bolo to len ako taky vlasok a nasli sme len jeden. Nemate s tym niekto skusenosti?
Dakujem za rady

gucz
3. nov 2008

treba ísť k lekárovi, je to najskôr mrla, je na to sirup, po jeho užívaní to zmizne. Ak sa proti tomu nič nerobí, tak sa mrle premnožia a dieťatko je nervózne, lebo ho svrbí konečník. Teda aspoň si myslím, že by sa mohlo jednať o mrlu

petulienka
3. nov 2008

jerika

urcite by som isla dokimu. Mozu to byt hlisty alebo mrle.

Skus zavolat doktorovi

luckam77
3. nov 2008

jerika ano chod k doktorovi...môzu to byt mrle alebo hlisty...hlista je dlhsia a mrla je taka kratucka...aj ja som bola u doktora, lebo sa mii zdala maleho stolica zvlastna ale cervika som zatial nenasla...tak uvidime...drz sa

kattom
3. nov 2008

ak papal banan nahodou, tak to moze byt aj z bananu nestravena cast.. nejaku dobu trva, kym si traviaca sustava na banan zvykne.. ale vacsinou byva "cervickov" viac a nie iba jeden. takze radsej zavolaj lekarke

bibula
3. nov 2008

to bude mrla ak sa hybe- staci ked si das do stravy cesnak,teda ak kojis,ked nie,daj aspon na lyzicku cesnakovu stavu malemu.cervky vykapu-mozno bude ich kakat viac,ale dolezite je aby sa nehybali.
inac to moze byt aj nestravena cast z hustej stravy-pokukaj,ci sa to hybalo,ked si to nasla "v teple" 😉

jerika
autor
3. nov 2008

ahojte mal dnes aj bananik a bolo to dlhsie a hybalo sa to ale skutocne bol iba jeden 😖 aj s manzelom sme hladali 🤐

audreyd
3. nov 2008

a nemá okolo konečníka niečo ako nakladené vajíčka? v lekárni predávajú sirup pyrvínium na mrle a hlísty, ale určite treba so vzorkou k dokymu!!!

bambusko
3. nov 2008

jerika, mate psa?

skolara
3. nov 2008

ja len neviem ako moze mat take male babo mrle 😒
Ja som si myslela ze mrle maju deti ktore jedia vela sladkeho.
Ale vidim ze bambusko nieco skuma tak to som teda zvedava.
Ale ja by som urcite zbehla k lekarke 😉

nevesta
3. nov 2008

Skolara, tak ze maju doma zvieratko, pripadne si nedobre umyli ruky 😉 Nic sa nedeje, treba nazbierat 3 dni po sebe stolicu (niesom si ista kolko dnova ma byt, porad sa s lekarom) a odniest k lekarovi, oni to vysetria a doporucia 😉 Ak to malo cca 1-2 cm, bola to s velkou pravdepodobnostou mrla, ak okolo 10 cm, tak hlista, ale kedze skumate a hladate v plienke, predpokladam, ze bol ten cervicek malinky a bola to mrla... Treba babo odcervit, ale urcite by som nerobila nic na vlastnu past, ale poradila sa s lekarom 😉

nevesta
3. nov 2008

Skolar, mrle mozu mat akekolvek deti, ja teda sladke nemusim skoro vobec, aj ja som ich mala ako 8 - 9 rocna, nepamatam si a to sme doma nemali zviera ziadne 😉 asi zo skoly zo zle umytych ruk 😉

skolara
3. nov 2008

nevesta ved hej uz som pocula o 8-9 rocnych detoch. A aj ja som ich mala ked som bola deco 😝 ale 6 mesacne je malicke. TO moze mat babo aj z UM ale MM 😅

nevesta
3. nov 2008

A kde pise, ze koji? 😕

nevesta
3. nov 2008

Ci som prehliadla niekde? 😕

skolara
4. nov 2008

nevesta boze nie neprehliadla si to to ja pisem jak debo to ale malo by ALEBO MM 😖 😖 😀

titkovamiriam
4. nov 2008

to mozu byt aj hlisty,treba ist do lekarne a kupit na to sirup a musi ho pit cela rodina aby to zmyzlo a este je nato dobre jest surovy cesnak

a to ze koji neva moze to mat niekto v rodine kto to ani len netusi

jerika
autor
4. nov 2008

Nekojim a vzhladom na to ze sme az do piatku mimo sr tak uvidim ked sa znova vykaka a ak to inak nepôjde budem musiet vyhladat lekara aj tu v zahranici inak by som bola uz davno naklusana u lekarky. Podla reakcii to bude mrla. Môze sa stat ze sa vyskytne jedna a tym to konci?

titkovamiriam
4. nov 2008

tak to neviem,aj hlistov byva viac ☹

nevesta
4. nov 2008

Jerika, urcite nie, treba to riesit aj keby si uz dalsiu nenasla 😉 Neboj sa vydrzi to kym sa vratite, ale potom hajde k lekarovi a odovzdat stolicu na rozbor 😉