Biely povlak na jazyku bábätka. Čistiť ho?

vieroslava
10. mar 2007

Ahojte babule,
chcem sa vas spytat ci cistite a ako biely povlak na jazyku babetiek?
Moje tyzdnove ma z mlieka az biele hrcky na jazyku a pocula som kadejake nazory,dokonca niekto o tom ani nepocul.
Dakujem

ewikta
24. mar 2011

dakujem

jolla600
3. apr 2011

Ak je infekcia uz starsia, je mozne ze sa rozsirila aj na traviace
ustrojenstvo a dalej na zadok - symtomy: hnacka (stolica moze zavanat
drozdim), male cervene pupaciky s tenkym bielym okrajom na zadku alebo
neskor: cervene flaky s jasnym ohranicenim.

a zaujmalo by ma ci to prejde samo ci treba doktora.moj maly mal tento jazycek asi pred dvoma tyzdnami a potom mu to preslo a teraz ma tie pupaciky po tvari a hrudi. ☹

lia09
16. máj 2011

ahojte uplne nahodou som natrafila na tuto a som zhrozena.Moja mala ma rok a pol a ten biely povlak ma este z babatkovskych cias.Vtedy to lekarka videla a hovorila ze to je len soor a ze to nic.Takze som to ani neriesila ale ako citam,tak neviem.A este co ma trapi je to,ze mne objavili kvasinky v stolici,ci to s tym nieco nema.Aj ked ona to ma uz dlho.A este na ritke mava taku neviem ako to opisat,neni to zaparenina ale po stolici je to cervene.Ked nema stolicu tak to je na dotyk drsne a je to len trocha vidiet,taky cerveny flak s ohranicenim.

kikinkamaminka
12. júl 2011

baby prosim vas poradte mi mala ma na jazyku tie biele flaky,,,,moze to bit ta zaba,,,bojim sa aby jej to neostalo,,,,,

zubrienka1
12. júl 2011

@kikinkamaminka ak su take vystupene, tak je to pravdepodobne zaba - soor. tak sup s malou k pediatrovi, predpise ti na to prasok na potieranie 😉

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria30
9. aug 2011

@helka193 Ahoj.. mne to malý mal tiež teraz pred týždňom.. bola som v lekárni a dali mi nejaké paličky s vatou, ktorá bola v niečom namočená, že s tým mu to mám vytierať.. moc to tiež nepomohlo.. a veľa báb si tu chválilo, že je dobré do vody dať sodu bikarbonu, dať si na prst gázu, namočiť ju do toho a krpcovi s tým vytrieť pusinku.. vyskúšala som to aj ja.. to pomohlo okamžite a do dvoch-troch dní tam už nemal vôbec nič.. skús vyskúšať. 😉

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nickyma
9. aug 2011

@helka193 nutrilon ar je specialne mlieko pre deti, ktore vracaju po jedeni. ja som davala iba tento kedze vsetko co maly zjedol aj vyvratil. velmi to mlieko bolo dobre.

maria30
9. aug 2011

@helka193 ja som tiež najprv skúšala na vatovú tyčinku, ale to skoro vôbec nezaberalo... ale tá gázička na prvý krát stiahla to biele...

alecka
9. aug 2011

@helka193 mysme sa trapili so soorom od 3 tyzdna, najprv sme vytierali diflucanom, potom som ho malej po kvapkach kvapkala do pusy, aby sa jej dostal aj dozadu na podnebie. vratilo sa jej to asi 4x. nateraz mame pokoj a dufam ze to tak ostane, lebo som z toho bola zufala. traba asi cas a skus podporit imunitu probiotikami. drzim palce 😉 .

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alecka
10. aug 2011

@helka193 z jazycka to islo dobre plienkou - traba riadne pritisnut, a jedna kocka mi tu poradila namotat si gazu na nanukovu palicku, ze sa s tym lepsie dostanem aj na menej pristupne miesta a naozaj aj ked som si to najprv nevedela predstavit, dostala som sa aj dozadu na bukalnu sliznicu i podnebie. a hlavne som videla kde zotieram, lebo ked som jej to vytirala prstom, robila som to "naslepo", lebo som nevidela koli ruke 😒 .

ducci
18. aug 2011

my sme to davali dole najprv gazou 🙂 ale teda riadny rev... no a nemala toho tak strasne vela, tak vatovym tamponikom to islo pekne dolu a dostala som sa vsade, kam som potrebovala 🙂

hajanka
23. aug 2011

jasne ze cistit treba, najlepsie kazdy den uz od porodnice a predchadzat usadzovaniu, my sme vzdy cistili borovou vodou na gazovych stvorcekoch a vzdy to bolo ok

nibiru
25. aug 2011

ahojte potrebujem radu malej som dneska objavila v ustočkach bieli povlak mala ho na jazyku,bokoch ust a aj v hrdielku doma som jej hned vytrela gazou a sodou bicarbonou ustocka bo kokoch a na jazyku sa mi to podarilo odctranit no v hrdle to ma stale tam jej prstom nedociahnem stale mi zatvara usta bradavky som si natrela tou fialovou vodickou par dni ma boleli ale vobec ma nenapadlo ze zo 🙄 j zaby myslite že to zatial stací maluj stale kojim naposledy zabu mala ako novorodenec tiez som jej davala tu fialovu vodicku je pravda ze pred 3dnami sme boli na piesku a samozrejme si ho dla do ust moze to bit stoho?vsetky dudle som hned dala vyvarit.

emapol
25. aug 2011

Pred asi 3 tyzdnami sme mali ten isty problem, stale sa nam vracala tzv.zaba, robila som to iste ako ty, ale nic nepomohlo, tak sme isli k lekarovi a mala dostala Diflucan- liek, ktory si pocmulala zo striekacky a odvtedy sa to nezopakovalo. Podla mna zaba sa tvori len po mliecku, nie z piesku.

radlinka
25. aug 2011

@nibiru nam v nemocke odporucali vzdy cistit Borax Glycerinom, dostat v lekarni, zarobia na pockanie. Dala som ho vzdy na gazu, alebo vytierala vatovymi tycinkami, aby som neposkodila podnebie malemu, lebo gaza bola dost drsna na novorodenca, obycajne sa robia biele bodky od mlieka.
Pozor je to Borax nie Borova voda, tou sa vytieraju ocka. Ak nezaberie, tak potom uz iba nieco predpisat u pediatra alebo kupit fialovu vodicku na zabu. Treba vsetko vyvarit a nieked staci vytriet ustocka aj obycajnou prevarenou vodou a vyhnut sa vsetkemu, co.deti skusaju a strkaju do pusy. 😕 😕 😕

nibiru
25. aug 2011

@radlinka tu fialovu mame len netusim ako jej to zotriet s hrdla ☹ ked som ju dala spat jazyk aj boky mala ciste som zvedava rano 😒

radlinka
25. aug 2011

@nibiru no do hrdla sa neda, musela by si ju jej dat vypit a tiez nie si krcny, aby si to spravne vedela aplikovat 😉 Neboj, vsetko bude okej, zleze to aj zhrdla postupne.
Ja by som sa pieskoviska a piesku az tak neobavala a zaby v ustach tiez nie, skor toho, aby baby nechytilo zltacku, alebo dalsi sajrajt, ked sa tam hra. Ako som pozorovala okolo domov su rozlezene zase macky a dalsia zverina, tak bolo skoda aj vymienat novy piesocek...hmmm

janka3a
25. aug 2011

my sme mali len tu fialovu vodicku, co mi smrdelo ako atrament..ale dali sme len raz...davala som a aj doteraz davam malej cistu vodicku pit z flase ...nemame teda ziaden problem

nibiru
25. aug 2011

@radlinka no to bola v pieskovisku 2x strasne tam chcela ist ja som tiez proti pieskoviskam no tolko deti sa tam hralo a oa tak pozerala no hned ako si ho dala do ust sme sa dekovali odtial.ja ked som bola mala dom s piesku dostala taku tazku infekciu ze mi kazdy den pichali pod jazyk inekcie tak ale to bolo pred 28r. rokmi no z rozpravania mami ako som trpela mam pred pieskom hrozu 😀

nibiru
25. aug 2011

@janka3a tiez pieje s flase zo slamkou len cistu vodu 🙂 doteraz sme nemali ziaden problem az teraz po roku ani by ma nenapadlo ze sa to moze spravit aj starsiemu dietatu myslela som ze stym maju problem len novorodenci.

radlinka
25. aug 2011

@nibiru no ved o to ide, clovek nikdy nevie, co si tie deti napchaju do pusy. Ale zase sa neda povedat, ze nechod tam, kazdy chce skusit a zabavit sa, dieta to taha. Ja som proti verejnym pieskoviskam, clovek nikdy nevie co si dieta odnesie domov hmmm. Je to podobne, ako tie klasicke farebne gulicky v nakupnych centrach, kde sa deti veselo hadzali a poskakovali. 😕
Ale snad bude okej, ked nie tak sa porad s lekarkou, nech jej nieco predpise na pusu 😉

zuzuj
17. sep 2011

@maria30 ahoj prosim ta v akom pomere si robila tu sodu bikarbonu? dikes

maria30
18. sep 2011

@zuzuj ahoj. Ja som to robila tak od oka. Asi 1,5-2 dcl vody a jednu kavovu lyzicku sody bikarbony. 🙂

zuzuj
19. sep 2011

@maria30 dakujem vyskusam co to da🙂

vierka01
20. sep 2011

ahoj ten biely povlak sa tvory z mliecka aj moj syncek to mal staci ak mu kazdy den po kupany vycistys ustockka s plienkou namozenou do praskoveho cukru a zmyzne ak to nebudes cistyt moze dostat zapal a to by ho velmi bolelo poradila nam to mamina ale aj jedna vyborna doktorka dufam ze rada pomoze

mravvcek
5. okt 2012

@maria30
@vierka01 prosim ta ten praskovy cukor mam normalne dat na plienku?Ci mam plienku namocit a potom do praskoveho cukru dat?len troska?Moze to 2 tyzdnove babo?Dnes som mu nasla hore na podnebibiele pupaciky ☹