Biely povlak na jazyku bábätka. Čistiť ho?

vieroslava
10. mar 2007

Ahojte babule,
chcem sa vas spytat ci cistite a ako biely povlak na jazyku babetiek?
Moje tyzdnove ma z mlieka az biele hrcky na jazyku a pocula som kadejake nazory,dokonca niekto o tom ani nepocul.
Dakujem

marci2603
6. máj 2009

caute baby.neviete mi poradit?som mimo SR a malinka ma biely jazyk neviem ako sa prejavuje ta zabka alebo ina choroba pri ktorej ma babetko biely povlak na jazyku.neboli ju nic nema ani ziadne vyrazky ani teplotu.ja ju nekojim pretoze mam strasne vela dierok a mala sa mi drhne tak pije z flase nemam tolko mlieka tak ju musim dokrmovat ale uz tyzden mi odmieta susene mlieko.neviem ci to suvisi s tou zabkou.caj a moje mlieko v pohode vypije.dakujem za radu

mailinka
7. máj 2009

marci2603-my sme mali biely povlak na jazyku asi do 10 tyzdnov.doktornka nam na to dala nizoral tabletku,vraj jej to mam vytierat.raz sa mi z toho povracala,ptom som jej to leddva nejako na konci jazycka ponatierala,lebo pusu ani za svet poriadnu neotvorila a tak nam to teda vobec nepomohlo.doktorka to nakoniec nechala taka a zmizlo to po tom 10 tyzdni same od seba.
viem ze zvyknu na to davat taku fialovu vodicku,potom je vsetko fialove,myslim ze sa vola gencianka.
ak ju nic neboli tak to skus nechat zatial tak,ako som pisala nam to preslo same od seba.

fifinna
7. máj 2009

marci, skus si zarobit : pol lyzicky sody bikarbony + pol lyzicky praskoveho cukru , pridaj trosku vody, aby bola z toho kasicka a namoc do toho sterilnu gazu a vytri malej stym jazyk. Staci raz za den, pri kupani.

tinus20
7. máj 2009

no my sme to mali tiez,je to ta ZABKA ludovo povedane, inak povedane PLESEN!Mne v lekarni povedalli ze na to nepredavaju bez receptu nic ,max.mu mozem dat trocha sody bikarbony zriedenu s vodou,aj mu to trocha pomohlo,ale na druhy den sme isli k lekarke...
treba ist k lekarke my sme dostali nato nejake VAGINALNE tablety,ano pocujete dobre 😀 a zabralo mu to hned na druhy den bol OK menej plakal,

lllulllka
13. máj 2009

aj náš malý mal tuto "plesen", zasli sme k lekarke, ona mu to vycistila poriadne prvykrat, a my sme mu to doma tamponikmi vytierali par dni este a uz sa to neojavilo. ale urcite to netreba odkladat, moze byt z toho dietatko nervozne, a zevraj to aj boli, takze cim skor aby to zmizlo.

mybambulky
31. máj 2009

Prave som zistila ze mala ma na vnutornej strane pier taky biely povlak moze to byt ta zabka? Jazyk ma zatial cisty - je nedela tak neviem vydrzi to do zajtra? Kojim ju a bojim sa ci sa to este viac nezhorsi...

lllulllka
31. máj 2009

aj nas to mal aj na vnutornej strane pier ale po vytreti sa mu to stratilo. aj ja som ho kojila a bud kludna, v pohode to vydrzi do zajtra, ale moze byt z toho trosku nervozna mala a nemusi papat tak ako zvycajne

danu
22. jún 2009

deniskajakubko • 1d, 43tt • Dnes o 22:18
Mozte mi poradit, ako vycistit jazyk malemu? Ma na nom taky biely povlak. V porodnici pred odchodom domov mu ho cistili ale znova ma ten povlak. Filipko ma 3 tyzdne.

miskachrumka
23. jún 2009

ahijte to mavaju babtka z mliecka ja mi to mamvame a doktorka povedla ze to staci raz za den alebo raz za dva dni cistit ze si das na cisty prst gazu a namocis do cajika a otvoris a pusu a cistis mali mi pritom trosku plakaval ale už ho to ani nestipe mne nechcel papat a nevedela som prečo a až kym som mu nepoobzerala poriadne ustocka a mal ich biele tak som volala dokini a ona mi toto povedala a poma ha to skus!!!!!!!

fifinna
23. jún 2009

deni, kukni vyssie co som pisala, môze sa to robit babätku od narodenia.

deniskajakubko
23. jún 2009

Holky bola som dnes s Filipkom u lekárky a ona nám predpísala Kamistad - Gel. Ja som ho kúpila, ale doma som si prečítala letáčik a tam bolo napísané: "Ak nie je predpísané inak na ošetrenie ďasien naniesť na bolestivé alebo zapálené miesta 3-krát denne cca 0,5 cm prúžok Kamistad - Gelu a ľahko vtrieť". Ale ďalej sa píše: Špeciálne upozornenia: "na zmiernenie ťažkostí pri prerezávaní zubov u detí od 5 mesiacov môže byť v priebehu 24 hodín použitý najviac 3-krát denne".
Tak, keď tam píšu, že od 5 mesiacov na zubky, tak môžem tým gelom potierať jazyk Filipkovi, keď má 3 týždne?
Prosím poraďte. ☹

pajinka23
26. jún 2009

baby moj mali ma uzdruhy tyzden zabu a nejako sa to nelepsi ☹ ☹ ☹ doktorka povedala ze je to ok ze to mozedlhsie trvat kym sa nam to zahoji

mimi21
26. jún 2009

ahoj pajinka
a co ti na to dala?
my sme mali najprv tu fialovu vodicku, malej to velmi nepomahalo a este mi z toho aj grckala
potom mi dr. dala tiez taku namiesanu vodiku, vola sa to mycomax a s tym jej to rychlo zmizlo, a nefarbi to, je to biele
al vraj ak uz o raz mala, tak sa jej to moz opkovat a trochu bieleho povlaku na jazyku je normalne, je to z mlicka
my mame teraz pre zmenu vyrzky na tvarick a sopliky ☹ ☹ ☹

k1k2k3k4k5
7. aug 2009

Ahojte, chcem sa spytat, ako ste si liecili bradavky, ked ste ich mali cervene a bolestive a vase babatko malo soor? Ja som si najprv myslela, ze ide o ragady, tak som to natierala bepanthenom, ale az teraz mi docvaklo, ze to moze byt z tej plesnovej infekcie. Treba na to lieky alebo sa to da znicit nejak "prirodne"? Vdaka za odpovede.

mofer
7. aug 2009

aj ja mám ten istý problém s bradavkami...skúšala som všetko možné, genciánovú violeť, boraxglycerol, ocot a nič mi nepomáha, takže ak niekto vie poradiť, budem veľmi rada.

miskachrumka
7. aug 2009

ahojte mi zas nemame povlak na jazyku ale hore okolo dasien na podneby neviem co to je!ci to tak ma byt ?ja som mu doteraz tak podrobne ustocka napozerala fakt len jazyk a už 4dni dozadu som si to vsimla! malo to nejakej mamicke dietatko? ☹

frola
7. aug 2009

ja som s tym bojovala u malej hrozne dlho (vsetko bolo fialove 😒 ) a pomohlo az ked som rozpustila 1/4 tabletky canesten v asi 5ml prevrenej vody a to som jej striekackou dala vypit. urobila som to tusim rano a vecer a bolo po probleme. mozno by sa tym dali potierat aj bradavky.

pajinka23
8. aug 2009

ahojte moj krpec mava zabku dost casto ja mu nato davam tu fialovu vodicku 🙂 🙂 a raz za cas mu povitieram gazickou namocenou v pras.cukry pomaha to...vyskusajte 🙂 🙂 ani nie do tyzdna je problem prec...a ta fialova vodicka na zabku sa da kupit v lekarni aj bez predpisu 🙂 🙂 tak sup sup kupit a hlavne natierat co najcastejsie a hlavne dokladne lebo ked sa to nenatiera poriadne tak sa to veeelmi dlho lieci 😉

jankapiknova
8. aug 2009

maly tiez mal z mliecka, mali sme na to vodicku a po nej to hned zmizlo

miskachrumka
8. aug 2009

no mi sme zabku vobec nemali ...klop klop klop no mali ale taku bodku a to este vporodnici a odvtedy sa istim kazdodennym cistenim ustociek ze si dam na prst cistu gazu namocim do cajika a vyutieram ustocka a hotovo!aj ked niekedy maleho strasie al ehlavne ze nemame zabkua ani nic ine!klo klop klop klop aby som to neporiekla lebo v poslednom case mam take stastie ze co poviem ze je ok tak sa to obrati naopak 😠

marosko08
8. aug 2009

vieroslava ahoj.aj nas maly maval biely povlak na jazyku,bolo to z mliecka,az raz mal takzvanu zabku.na to nam dala lekarka neaky pudrik a preslo to rychlo.prvdepodobne sme to mali z plavania,netusim,alebo nieco dal do pusy,co bolo neciste.vsetky deti davaju vsetko do pusy a nikdy nevies,ci ten,kto mu cosi poda,ma ciste ruky.ale zase nemozeme tym detom stale vsetko cistit,ako ziskaju imunitu?

bianca7
29. nov 2009

ahojte.neviete niekto poradit?moj malicky ma 3,5 mes.a za ten cas sa mu uz tri krat spravil soor v pusinke,pritom vzdy sa to zacalo bielymi bodkami na perach a do dvoch dni to bolo aj na podnebie a ja na jazyku.Dr.nam davala Diflucan a vzdy to do dvoch dni preslo,ale dnes uz vidim zasa tie bodky na perach-uz 4 krat!!!Nema niekto skusenost co este zabera?nechcem ho stale napchavat liekmi!inac,ma znizenu imunitu(hoci kojim a kojim) a uz sme objednany na alergoimunologiu,ale az zac.januara,tak hladam rady tu. Dakujem 🙂

annag
29. nov 2009

bianca - jedine čo tu spomínajú - sóda, gencián a ešte toto:
http://www.regeneracetabor.cz/obchod/product_in...

bianca7
29. nov 2009

Annag,stihas vsade 🙂 Dakujem.A hoci nemam prejavy kvasinkovej infekcie na bradavkach,nemala by som si natierat nejakou mastickou?Niekedy totiz na zaciatku kojenia ma bradavky trochu stipu...Co povies?Mozno to chyta odo mna?

veronikapp
29. nov 2009

mne poradili taky babsky recept- na cumlik trosku praskoveho cukru. Za 2 dni to pekne zislo a mali sme pokoj.

bianca7
29. nov 2009

aha...zaujimave...ale moze take male babo cukor?ale mozno za pokus to stoji.vsetko je lepsie ako davat babatku protikvasinkove lieky,myslim 😖

katka22r
12. mar 2010

ahoj kocky ma niektora skusenost s ruzovym medom??nemam prilis vela casu citat prispevky do zadu tak len tak naskok...ak ano ako zabralo ta vasmu drobcovi na ten biely jazycek?a ako ste to potierali??

martineckac
12. mar 2010

Ahoj, my sme používali ten ružový med nedávno a pomohlo to, vzala som gázu, namočila v mede a vytrela jazýček a pusinku.

ewikta
24. mar 2011

viete mi niektora poradit?? dnes som si vsimla u dvojmesacneho synceka ze ma na podnebi tak vzadu akokeby nieco prilepene zltobielej farby..plne kojim...skusala som mu to dat dole no viete napina ho..moze ist o tu zabku ci plesen?

xlucia
24. mar 2011

@ewikta ano moze . treba ist k detskej predpise vam asi protiplesnove lieky