Boľavý zadoček. Čo by pomohlo?

dadika13
15. sep 2006

Asi pred 3 týždňami sa malému na zadočku povyhadzovali pupačiky a nemôžeme sa toho dodnes zbaviť. Boli sme aj u lekárky. Predpísala nám masť Imazol. Trošku to malému pomohlo , ale stále sa mu to nezahojilo úplne. Pri kontrole keď lekárka videla že to nie je celkom v poriadku nám poradila kúpiť si panthenol v spray .Mali sme mu nastriekať prdelku asi 1 cm vrstvou panthenolu a nahrievať soluxom. Zasa som badala zlepšenie ale stále to nieje úplne v poriadku .Vymenili sme aj plienky , ktoré mimochodom dovtedy nerobili malému žiadny problém ./ ale skúšame už všetko / Obrúsky používame Tesco od narodenia a tiež nikdy nerobili problém .Teraz ale umývame zadoček pod vodou. Iba v noci keď sa budíme na kojenie, tak utierame s obrúskami lebo keby sme sa išli umyť , už by sme nezaspali. Poraďte nejakú vyskúšanú mastičku , alebo niečo čo nám pomôže sa zbaviť boľavého zadočku.

sunny6
25. okt 2006

no dik davidko,este pockam do piatku,tam mam volno,mozno to aj same zmyzne,ak to len bola nejaka reakcia,lebo maly rano kakal ked sa zobudil,a ked som ho prebalila tak to mal mal,mozno teraz ked som mu dala krem a cistu plienku to zmizne-teda dufam,ak nie doktor to isti 😒

davidko
25. okt 2006

a už normálne papkáte ?nemôže to byť alergia z nejakého jedla ? skús ho nechať dlhšie rozbaleného nech sa mu to skor vysuší a uvidíš 😉

verka
25. okt 2006

ale sudocrem by sa nemal pouzivat stale,nie?

sunny6
25. okt 2006

verka-ja ho nepouzivam stale,len ked ma velmi cerv.ritku po kakani,asi 3 az 5 krat do tyzdna.
davidko-papka od 4 mesiaca,papa vsetko,nevybera,takze alergia asi nie 😒

barunka
25. okt 2006

sunny, také vyrážočky sa zvyknú robiť aj vtedy, keď má napríklad aj žabku v pusinke (čo je ale u tvojho dieťatka asi málo pravdepodobné, keďže je už dosť veliký chlap) alebo keď je precitlivený na plienky či vlhké obrúsky ak používate, prípadne pri zmene kozmetiky, ak nevyhovuje... skús napríklad častejšie prebaľovať, ak používaš obrúsky, chvíľku nepoužívaj... my keď sme mali teraz tak strašne vyhádzanú riťku, tak skôr ako sudocream nám zabral krém proti zapareninám od Nivea Baby.

verka
25. okt 2006

uz od 4 mesiaca papka vsetko?
no maly mal raz taku riadne cervenu ritulku, ani sudocrem, ani rybacia mast nepomohla, ale pouzivame weledu a odvtedy nemame problemy, je sice drahsia, ale co uz.
sme si povedali, ze vselijakych veci, co sme si predtym dovolili, sme sa vydali, tak to dame na malinkeho, nie?

sunny6
25. okt 2006

dik barunka,urcite si teraz dam vacsi pozor na vsetko,ale maly byva skoro 4 hod.v skolke,tak neviem ako tam robia-ale zas tam maju tvrde hyg.predpisy,tak dufam,ze sa to upravi a vecer mu konecne doprajem dlhu vanu nech sa tam vymacha po tych 3 dnoch 🙂

adetka
10. jan 2007

mne sa vcera malinka vyhadzala... cervene pupaciky... nie na zadocku... ale na cikulke... lekarka povedala, ze tam nemam nic davat... a v pripade pretrvavania prestat pouzivat jednorazove plienky... co si ja osobne neviem a nechcem predstavit... myslite si, ze by mohol napriklad taky wundschutzkrem od Nivei pomoct aj na tak citlivom miestecku?

iva72
10. jan 2007

No mne asi veľmi neprináleží rozprávať o tejto téme, pretože ja maminou nie som, len teraz sa snažím, ale mojej sestre predpísala lekárka na dcérkinu zaparenú riťku canesten krém. A pomohol... Ja som ho tiež skúšala na zaparené miesta (keď je v lete dlho horúčava a vnútorné miesta stehien sa dotýkajú, občas tam vznikne červený bolestivý fľak až vyrážky) a pomohol mi ihneď. Tiež som na to predtým skúsila všeličo iné.

adetka
10. jan 2007

aj na zaparenu cikulku?... predsa len je to citlivejsie misto ako ritka...

iva72
10. jan 2007

Neviem presne, či jej to teda dávala sestra aj tam, ale pokiaľ som videla, tak sa s tým v rámci prebalovania nejak nepatlala, žeby si nejak dávala pozor, na ktoré miesta áno, a na ktoré nie. Ja si myslím, že v podstate tá masť je vyrobená na citlivé miesta (aj keď dospelé), tak ja by som to určite skúsila. To viem, že canesten používala fakt len výlučne keď tam boli nejaké zapareniny, nie bežne preventívne.

barunka
10. jan 2007

na zapareniny, sčervenanie, vyrážky je veľmi dobrý imazol. Nám pomohol aj vtedy, keď už nič iné nezaberalo. stojí okolo 100Sk

miselinik
10. jan 2007

nám pomohol PASTA CUM OLEI JECOLIS ASELLI G je to s rybým olejom a je to super aspon u nás. A teraz to to používam len preventívne. Skús a uvidíš.

adetka
10. jan 2007

ja zatial skusim iba cikulku umyvat mydlom a repikom... uvidime... ale dakujem za vsetky rady

wladka
10. jan 2007

adetka, neviem ci ti poradim dobre..ale my sme mali tiez podobny problem, doktorko nam kazal kupit fialovu vodicku, tu co sa dava aj do ust babatkam,co maju zabku..

no a tou vodickou som ju vzdycky rano a vecer natierala,nechala trosku uschnut, a potom som ju zabalila do plienok..

iba 3 dni som to mala pouzivat, a naozaj,mozem to potvrdit,perfektne sa jej to zahojilo..klop klop..skus to..

adetka
10. jan 2007

myslis gencianovu violet?... nasla som si to na internete... opytam sa v lekarni... dakujem...

dadika13
autor
15. mar 2007

Babulky ,
ked som pisala tuto temu bol moj maly len taky malilinky uzlicek. Teraz je to veky chlapisko a mame takyto problemikus. Ritulenku ma peknucku , pokial sa nevykaka. Ako nahle sa vykaka (a to je jedno ci kaka do plienky , alebo to vystihnem ked tlaci a odbalim ho aby sa mohol lepsie ponatahovat)vzdy sa mu ritulenka zacervena a vytvoria sa drobne pupienky. Trva nam cca 2 dni kym sa ich zbavime a ked to konecne zmizne , tak ideme znovu kakat.
Mame taky cyklus , ze kakame kazdy cca 3-ti den.No niekedy aj skor.

No co poradite niektora?????

magg
15. mar 2007

dadika nie je on alergik? nemyslim na plienky, ale na stolicu skus mu dat spravit vyter

bibula
16. mar 2007

🙂 my od narodenia pouzivame "detsku pastu" -predavaju bezne v lekarni,je super,zmeni sa na puderovy poprasok a je aj prti zapareninem,vyrazky a pod.vyskusaj.,ved to poprip.zuzitkujes aj inak. 😉

dadika13
autor
16. mar 2007

Magg,

to existuje aj nieco take ze alergia na vlastnu stolicu? To uz je moc aj na kona. No vyskusam povedat lekarke, nech nieco poriesime. Dik!

Bibula ,

detska pasta? Skusim sa spytat v lekarni. To by som mala pouzivat stale , alebo len chvilu, kym sa prdelka nezahoji????

bibula
16. mar 2007

ja to pouzivam stale a poriadne nahrubo-nabielo-hovienko sa potom nedostane ku kozicke.aj pod vajka mu to davam aj pod "volaniky" a pindurka.vyskusaj uz na druhy den sa to urcite zlepsi.ahoj

magg
16. mar 2007

dadika, spoluziacka mala problem na vyske, ked sme spolu byvali, ona najprv nic nepovedala (je to dost osemetne) ale sme si ostatne vsimli, ze ked pride s WC tak si ani nesadne, mysleli sme ze hemoroidy a potom raz povedala, ze ma pocit ako by sa "tam cela" vyhadzala a ze ju to pali, tak sme ju presvedcili ist k lekarke a asi po dvoch rokoch jej zistili, ze je to akasi forma potravinovej alergie (je alergicka na mlieko), tak neviem ale mozno aj u babatka to moze byt

bibula
16. mar 2007

🙂 detske hovienko byva dost agresivne.je to uplne normalne,ze sa dieta vyhadze,myskim,ze s alergiou to nic nema.

dadika13
autor
16. mar 2007

No vyhadzanie len take ,ze niekedy to beriem , ale za kazdou stolicou , to mi nepripada ok.

Magg asi mas pravdu a pojdem k tej lekarke. Az si ma naplasila.

magg
16. mar 2007

dadika nechcela som ta vystrasit, mne to tiez neslo do hlavy ny co vsetko moze byt clovek alergicky, ale ona od kedy vylucila mlieko zo stravy nema problemy

bibula
17. mar 2007

🙂 na materske mlieko nebyva alergia a kedze to ma uz od narodenia,alergia to nebude..

dadika13
autor
17. mar 2007

no od narodenai mal problem , ale takyto a takuto cervenu ritulku ma az teraz, ako zacal mat tuhu kakacku.Ked mal riedku stolicu a podarilo sa nam zbavit tej hnusoby tak bolo vsetko ok
az teraz ako som zacala prikrmovat sa to zacalo pravidelne po stolici cervenat a vyhadzovat

evaka
17. mar 2007

Dadika, ak môžem poradiť, nevráť sa od Imazolu k rybacej mastičke. My sme dávali oboje - Imazol aby napravil to, čo rybacia pokazila a keď som sa vrátila k rybacej, problémy sa zopakovali. Teraz máme Bubchen na zadoček a je super.

bibula
17. mar 2007

😒 uz si vyskusala tu detsku pastu? uvidis,ze budete spokojni vsetci.poriadne mu ponatieraj celu ritulku,vsade kde je vstyku s mocom a s kakackou.

pipo1777
19. mar 2007

suny nám sa to stalo pred pár dňami ale my sme kúpili vlh.obrúsky v lidl a na druhý deň... 😨 no des.ja som dávala rybiu masť a často som prebalovala nechala stále chvílku vetrať zadoček a už je to v pohode ale mala som strach bolo to otrasné chúďatko moje si teda užilo 😒 😉