Boľavý zadoček. Čo by pomohlo?

dadika13
15. sep 2006

Asi pred 3 týždňami sa malému na zadočku povyhadzovali pupačiky a nemôžeme sa toho dodnes zbaviť. Boli sme aj u lekárky. Predpísala nám masť Imazol. Trošku to malému pomohlo , ale stále sa mu to nezahojilo úplne. Pri kontrole keď lekárka videla že to nie je celkom v poriadku nám poradila kúpiť si panthenol v spray .Mali sme mu nastriekať prdelku asi 1 cm vrstvou panthenolu a nahrievať soluxom. Zasa som badala zlepšenie ale stále to nieje úplne v poriadku .Vymenili sme aj plienky , ktoré mimochodom dovtedy nerobili malému žiadny problém ./ ale skúšame už všetko / Obrúsky používame Tesco od narodenia a tiež nikdy nerobili problém .Teraz ale umývame zadoček pod vodou. Iba v noci keď sa budíme na kojenie, tak utierame s obrúskami lebo keby sme sa išli umyť , už by sme nezaspali. Poraďte nejakú vyskúšanú mastičku , alebo niečo čo nám pomôže sa zbaviť boľavého zadočku.

margita
19. mar 2007

Môj vnúčik mal ten istý problém, žiadna mastička nepomáhala až nakoniec mu dcéra kúpila v lekárni sudocrém stojí okolo 120 Sk ale za 2 dni bolo o probléme, je to fakt výborná masť.

ella32
19. mar 2007

ahojte maminy chcela som sa opytat prečo sa sudocrem nemože pravidelne použivat ??? Dakujem sa info.

margita
19. mar 2007

No tak to ani neviem že by sa to nemalo pravidelne používať, malý ho dostal dokonca aj z pôrodnice, ani v lekárni nič nehovorili, takže to som prekvapená prečo ba sa nemohol používať stále.

ella32
19. mar 2007

margita aj mne je to čudne tu som to čítala. Tiež som ho dostala v pôrodnici, tak neviem a nikto mi doteraz nepovedal, že sa nemá používať pravidelne.

dadika13
autor
19. mar 2007

Evaka,
no ale imazol mi predpisala doktorka a je tam na pribalovej informacii , ze sa tiez nemoze pouzivat stale .

Bibula,
este som sa nedostala do lekarne ale zajtra urcite kupim, idem do mesta, potom napisem co a ako

evaka
21. mar 2007

Imazol podľa mňa stále dlhodobo používať ani netreba - problémy zmiznú po pár dnoch. Teda mali by...

lyzenka
17. okt 2007

babuľky,

používa niektorá z vás na zapareninky obyčajnú prírodnú vazelínu? niekde som to tu dávnejšie čítala, že to niekto používa, ale neviem, či som si to nepomýlila s niečím iným.

A ešte sa chcem spýtať......mávajú vaše detičky zaparené aj tam pri nožičkách - ako sú plienky....lebo môj to tam má také čudné, tak neviem či mu tam mám dať tiež nejaký krémik ako na zadoček?

vavka33
17. okt 2007

Urcite mu to tiez natri,alebo zapudruj 😉

lyzenka
17. okt 2007

vavka, dík, a čo hovoríš na tú vazelínu?

nenka83
17. okt 2007

ahojky.mi pouziva kolorane na ritku, nikdy sme problem so zapalenou prdkou nemali! raz vsak sme pouzili servitky nivea a zacervenala jej ritka... tak sme presli na pampers a je dobre.
lyzenka a ake plienky pouzivas? a ako casto menis?

lyzenka
17. okt 2007

používam zatiaľ pampersky tie najmenšie - no a prebaľujem pri každom kojení (každé 3 hodinky)????

nenka83
17. okt 2007

no tak potm plienockami by to nemalo byt.skus mu zapudrovat prdku alebo iny kremik.my zatial mame ritku fajnu, nikdy som ani iny krem neskusala.len servitky som skusala menit, a najhorsie nam spravili nivea a huggies-tie su total vonave 😒

lyzenka
17. okt 2007

No tie nivea servitky som skusala na sebe - a stipali a stipali...hrúza....
pouzivam pampersky tie zeleno-fialove alebo babylove...., ale tam pri tých nožičkách - tam sa mi aj ťažšie dostane keď stále vrtí nôžkami...možno mu to tam zle utriem 😕 dala som mu tam teraz na to sudocrem, tak som zvedava, co to spravi....

mimma
17. okt 2007

Lyzenka, náhodou som si kúpila krém od Johnson´Johnson, v takom okrúhlom tvrdom obale a ten je výborný. Skús zatiaľ umývať len vreckovkou namočenou v čistej vode, potom dobre osušiť/ale netrieť, len zľaha osušiť/ a nahrubo natrieť. Nám to pomohlo.A natri mu aj to na tých nožičkách.Zo začiatku som používala pampersky sleep and play, ale potom sa mi z nich zrazu začla vyhadzovať, tak používam tesco fialové...takže mlže to byť aj plienkami.Musíš vyskúšať.

vavka33
17. okt 2007

Neviem,ja som o tom nepocula a asi by som to ani nedala na ritku.A zaparenu sme nikdy nemali,ak neviem,ale pouzivam stale po kakani rybaciu masticku a par krat som dala pytiol,uz davnejsie 😉
A ako pisete,moze to byt aj plienkami,my sme mali problemy,ked sme zmenili plienky,lebo sme pouzivali tescove na suchy zips a pomylili sme sa a kupili na lepku a ritula bola cervena!

andy.a
17. okt 2007

vlhké obrúsky my nepoužívane vôbec..mali sme Nivea sensitive,tie sú snáď kvalitné a malá z nich mala veľmi zapálenú ritku..takže teraz zadoček po kakaní utriem papier.vreckovkou namočenou v harmančekovom čaji,utriem do sucha a dám rybaciu mastičku..ak sa ritka zaparí,tak namiesto Yecorisu dávam Imazol krémpastu..ale nie dlho..

lyzenka
17. okt 2007

mimma, myslíš krém penaten od Johnsonu? ževraj je tiež dobrý som počula..

A na tie tescacke plienky sa tiež chystám.....len ešte čakám keď trošku podrastie, lebo neviem, či mu nebudú veľké? 😕 😵
Tiež by som ho radšej v čistej vode vždy okúpala, len sa ho bojím ešte k umyvadlu nosiť a potom zase do izby....je ešte taký krehunký a maličkýýý

andy.a
17. okt 2007

vavka,tie tesco plienky na lepku sú fakt otrasné.. 😠
na suchý zips/fialové/ sú Ok.. 😉

vavka33
17. okt 2007

Na suchac su uzasne,som spokojna.Lyzenka,urcite mu tie najmense nebudu velke a ak aj ano,aspon sa mu tam toho viac zmesti 😀

vavka33
17. okt 2007

Lyzenka,ja som si varievala repik a umyvala som malu s nim na podloze a nikam ju nenosila,skus a ritka sa zahoji 😉

bianca
17. okt 2007

Ahojte.mi sme v praci babatkam davali iba Pytiol,ale kremi na zinkovej baze.
Imazol nie je velmi dobry a uz vobec mi nesedi na detsku pokozku.
Inak tie tuhe pasty sa zlozito zmyvaju.Velmi lahko to pojde s olejom.Najlespie olivovim,alebo klasicky Aviril

ivik77
17. okt 2007

ahojte, my sme bolavý zadoček vyliečili na odporúčanie našej lekárky krémikom BABYBALM. Po pár hodinách bolo vidieť ako sa mu to hojí, veľa sme zadoček aj vetrali a po pár dňoch sa to preliečilo. Malý zase neznáša IMAZOL a teraz používam len rybaciu mastičku. A tiež sa nám riťka zaparila pri zmene vlhčených obrúskov...

sisa_30
18. okt 2007

krem SUDOKREM je na vsetko co je cervene, popalene atd. vyskusaj a je aj velmi dobry na ritku proti zapareninam...vazne superktem...

tomaslavka3
18. okt 2007

skusila som vela kremikov na zadoce ako je pityol,babyaviril,penaten....Najlepsi a s najrychlejsou pomocou bol u nas jednoznacne Imazol.Penaten pouzivam denne na noc,cez den zasyp a ked pride k scervenaniu az potom Imazol.

sisa_30
18. okt 2007

nebola si nahodou v casopise? mam taky pocit, ze ti mena mi nieco hovoria a Tvoj manzel chodi zarabat do zahranicia?

maaja
18. okt 2007

presne take pupaciky mal aj Marek ... sa mi zdalo ze ma moc premastenu ritku, tak som mu na to dala puder - taky z oriflemu na detsku ritku ... a ten nam zabral ... potom som mu zacala davat krem Bubchen ci ako sa vola ta kozmetika ... a teraz je v pohodke

maaja
18. okt 2007

neviem si ale vysvetlit, z coho sa mu ritka tak zaparila - od zaciatku pouzivame tie iste vlhke obrusky pampers a kremik na ritku, ten s rybim olejom ... a prebalujem ho snad kazde dve hodky ...

melory
18. okt 2007

maaja zo stravy....

maaja
18. okt 2007

hm, asi hej, lebo nikdy predtym to nemal ... az ked sme zacali papat ... ale ten puder mu to fakt vyliecil 🙂

melory
18. okt 2007

to je dobre, vysusil a je dobre, ze?