Boľavý zadoček. Čo by pomohlo?

dadika13
15. sep 2006

Asi pred 3 týždňami sa malému na zadočku povyhadzovali pupačiky a nemôžeme sa toho dodnes zbaviť. Boli sme aj u lekárky. Predpísala nám masť Imazol. Trošku to malému pomohlo , ale stále sa mu to nezahojilo úplne. Pri kontrole keď lekárka videla že to nie je celkom v poriadku nám poradila kúpiť si panthenol v spray .Mali sme mu nastriekať prdelku asi 1 cm vrstvou panthenolu a nahrievať soluxom. Zasa som badala zlepšenie ale stále to nieje úplne v poriadku .Vymenili sme aj plienky , ktoré mimochodom dovtedy nerobili malému žiadny problém ./ ale skúšame už všetko / Obrúsky používame Tesco od narodenia a tiež nikdy nerobili problém .Teraz ale umývame zadoček pod vodou. Iba v noci keď sa budíme na kojenie, tak utierame s obrúskami lebo keby sme sa išli umyť , už by sme nezaspali. Poraďte nejakú vyskúšanú mastičku , alebo niečo čo nám pomôže sa zbaviť boľavého zadočku.

maaja
18. okt 2007

hej, teraz ma zasa taku detsku prdelku ;)
xi a nasiel si "pipca" - tak ked ho prebalujem, tak vzdycky mu ruka tam skonci ;) no sranda 🙂

melory
18. okt 2007

ano???? to je sranda, nehaj ho, nech sa zoznamuje, 😵

maaja
18. okt 2007

Hugo to nerobil ?

tomaslavka3
18. okt 2007

sisa 30-bola som to ja Trojicky mali rok tak Novy Cas sa ozval.Robi v ceskej firme je to vydrety zarobok.

sisa_30
18. okt 2007

Obdivujem Ta a klobuk dole pred Tebou...zvladnut 3 deti naraz je uctihodne i ked mas pomoc u dcer. Aj tak ...Uz len to, ze si ich vynosila a v zdravi porodila...

tomaslavka3
18. okt 2007

sisa-30-diky.Niekedy myslim,ze sa stal zazrak.Hlavne,ked som sledovala oddelovanie Siamskych dvojciat.Slzy mi padali.Niekto nema to stastie donosit jedno a mne sa narodia tri uplne zdravunke.Clovek za to nemoze a som stastna aj ked su tri,ze su tu medzi nami.

martina46
26. dec 2007

Malej sa urobili priamo pri ritnom otvore také červené akoby prasknuté pľuzgieriky, ako špendlíková hlavička, čo to je? Mala tam pár dní iba jeden a dnes som všimla ďalšie dva, skoro v ritke ☹

snezienka
27. dec 2007

ONDREJOVA MASť - je to zarábaná masť v lekárni,,,, bez receptu,,, ale nie všade to robia... skusili sme asi všetko,,, rybia masť, sudocrem,.. bubchen, nivea,... a toto jediné pomáha.... malý máva často riedke stolice,,, a doslova vrieskal uz pri prebaľovaní, čo ho tá červná riťka tak hrozne štípala..., ale táto jediná masť nám pomohla....

pappo
2. apr 2008

baby stretli ste sa s bielimi vyrazkami na zadocku len v mieste za konecnikom a v strede nikde inde ma ich asi 5 alebo tak neviem z coho co nato ? sudocrem nepomaha ma to od dnesneho rana 😠

julca80
3. apr 2008

ahoj pappo, o tomto vyhadzani by som ti mohla rozpravat. Nam sa to vyhadzalo aj za ritkou v tzv.jarocku alebo ritnej ciare. Mala to uplne husto vysypane po celej ciare, dokonca potom sa jej aj troska natrhla kozicka tesne za ritkou, vyzera to ako ked mas v kutiku roztrhnutu kozicku. Samozrejme hned sme kontaktovali nasu dobru znamu p.doktorku pediatricku co k nej chodime, a ona nam nakazala oplachovat to repikom, po kupeli natriet vatov.tycinkou s fialovou vodickou a asi tak po dvoch al. troch dnoch ked sa to trosku vysusilo, potierat Framikoinovou mastou. To nam zabralo.
aj ja som skusala sudocrem, a absolutne nepomahal, dokonca sa mi zdalo, ze to este zhorsoval!!! 😠
Malej sa dokonca vyhadzala aj suska, mala ju posypanu takymi malinkymi cervenymi pupacikmi, ako krupica. Nato nam zase bolo poradene taktiez mocit v repiku a potom natierat mastou Pityol. Pomohlo to!!! 😉 😀
Ale zial na zaver musim napisat, ze bola som upozornena, ze toto vyhadzovanie vyrazkami mozem ocakavat pravidelne. ☹ P.doktorka mi povedala, ze to sa jej bude robit az dokial sa nezbavime plienok, vravela,ze to je normalne. Specialne u dievcat. 😖 Poslednu radu som dostala, ze: Dbat na zvysenu hygienu!" 😨 Tzn. malo by sa dieta umyvat pod tecucou vodou.
Dufam, ze som aspon trosku niektorej z Vas pomohla. Zial mam s tym skusenosti kazdu chvilu, a vsetko co som napisala, pomaha.

alami
3. apr 2008

nám na ritušky vždy zaberá mastička pityol - stačí 1x-2x natrieť a hotovo 🙂

kojzarik
18. sep 2008

ahojte mozte mi poradit mali dost casto kakava aj 4-5krat za den a ma vystipany zadocek ale pitiol a sudokrem mu nepomaha

olivova
19. sep 2008

kojzarik - skus najkor potriet fialovou vodickou, nechaj uschnut a na to daj pytiol a nechaj maleho spat len tak "na vzduchu" - len mu preloz obycajnu plienocku. (bude to noc nespania ale zabera to)

saara1
19. sep 2008

Nam pomohol Bepanthen, doporucujem - moje prve dieta nemalo zapareny zadocek nikdy, preto som bola uplne zufala z druheho babetka. Maly kakal asi 40x za den, teda stale po troche to z neho vychadzalo... a ten zadocek bol hrozny. Trapila som sa asi mesiac, kupovala masticky (sudokrem, imazol, nivea, veleda...), chodila na kozne, vetrala ci bol den alebo noc. Kamoska z Ciech sa kvoli mne bola pytat v lekarni a tam jej lekarnicka poradila ten Bepanthen. Da sa zohnat aj na Slovensku, ale nie v kazdej lekarni, pripadne da sa aj cez internet objednat. Lenze je dost drahy na kazdodenne pouzivanie, Tak som to vtedy riesila tak, ze tyzden som mastila (inak do 48 hodin bol krvavy zadocek ako z reklamy) a potom som pouzivala beznu rybaciu mast a ak sa to po case zhorsilo, zase som nasadila Bepanthen. Teraz sme uz v poriadku a vystacime si aj s rybaciou mastou.

lencika
16. dec 2012

ja som bola velmi spokojna s bepanthenom, naozaj nam pomohol, samozrejme niet nad cistu vodu a trochu nechat babetko s holou ritkou, to je podla mna na nezaplatenie 😉

ducci
17. dec 2012

aj nam velmi pomahal bepanthen, ci uz na zadocek ale aj na rozne ine vyrazky, ci suche miesta na tele.

modrofuzik11
5. sep 2015

momentalne je dostupna v lekarnach novinka bepanthen extra. je to super kremik vyvinute prave pre pokozku novorodenca. obsahuje olivoly olej aj vitamin b3. pokozka novorodenca je velmi citliva a prave jej pomoze predist zapareninam tento kremik. pri pravidelnom pouzivani by sa zapareniny nemali objavit. drzim palce

milota164
24. sep 2015

bepanthen extra je naozaj dobry, najlepsia ochrana pre malinke babatka do jedneho roku , ktore maju pokozku vo vyvoji. Ma specialne zlozenie aby agresivna stolica neposkodila este nezrelu pokozku, hydratuje a napomaha regeneracii.

autumn11
20. máj 2017

ja používam len bepanthen care. Je šetrný k detskej pokožke, dobre hydratuje a neobsahuje žiadne škodlivé látky. Veľa krát ho malému "ukradnem" a použijem ho aj ja. Minule mi super zabral na popraskané pery.

lubka3232
16. jún 2017

ja nedám dopustiť na bepanthen care, vždy nám pomohol pri podráždenom zadočku 👍