Bolesť brucha a hlavy u 7ročnej. Stretli ste sa s tým?

deina2005
15. máj 2009

ahojte chcem sa informovat pripadne poradit:moja 7 rocna dcera sa stazuje na bolest bruska a hlavy.zistila som po mojich pokusoch ze je to ked vypije mlieko alebo kakao.zacalo to aj tym ked nastupila do skoly ako prvacka.ma niekto rovnaky problem alebo radu?dakujem

levy
15. máj 2009

ahoj, aj ja uz dlhsiu dobu presne riesim toto so synom...
hlava ho sice nebolieva, ale na brusko sa stazuje casto a tiez mam pocit ze je to po mlieku...
kdesi som citala ze ak by to pretrvavalo dlhsie alebo sa to nejako zhorsilo, treba s tym ist pediatrovi a urobit "bezne vysetrenia" (neviem ktore su to) a pripadne aj sono brucha... ja som to ale zatial neriesila lebo jemu to vzdy po chvili prejde, ale aj ja mam nieco podobne, tiez mam nejaky tlak v zaludku po mliecnych veciach 😝

danulka2
15. máj 2009

ahojte, po mliecny jedlach to znamena, ze netolerujete mliecnu kyselinu. A ak to nie je z mlieka, tak je to zo stresu zo skoly. Mozno dieta povie, ze chodi do skoly rado, ze tam ma kamaratov, ale asi je tam aj niekto, kto dietatu povie nejaku narazku alebo ma len ,,skaredy,, pohlad a to sposobuje dietatu stres a tym aj bolesti hlavy ci brucha. Mala som podobne problemy s dcerou. Boli sme aj na vysetreni brucha, krvi, stolice /na parazity, lebo aj tie sposobuju bolesti brucha/, ked bolo vsetko negativne, tak som to z nej horko-tazko vytiahla, ze jedna ,,kamaratka,, ju stale podpichuje, robi si posmesky, rype do mojej dcery a pod. Potom nasledovalo stretnutie s jej rodimi a vsetko sa vysvetlilo. Len skoda, ze to trvalo asi 4roky 😝 . Ale nastastie uz je vsetko v poriadku 🙂 . Drzim palce detickam aj mamickam aby to nebolo nic vazne 🙂

edita33
15. máj 2009

no presne je toto iste aj mojmu synovi,,ked vypije mlieko,,a brusko ho boli tesne niekde pod pupkom,,uz sme boli u lekarky ci nema bacila alebo pruh ale nic,,hlava mozno boli od unavy po skole,,,si myslim,,väcsinou koncom tyzdna,,ale brucho vzdy vecer,a hlavne po mlieku,stale mu len poviem ,ze to si musi odgrgnut,ale vidim ze to nielen mojho to trapi ,tak to bude v niecom inom,,,

maca793
16. máj 2009

a nemôže to byť stresového pôvodu?

esem
17. máj 2009

chod k lekarke, nechaj zobrat krv, moze byt bud aletgicka na kazein, co je bielkovina kravskeho mlieka, alebo ma intoleranciu laktozy, pripadne inej zlozky. v jej veku je jej mlieko uz na nic, okrem toho tretina europanov nevie spracovat laktozu....urcite jej daj urobit vysetrenie, ale predtym nic neuberaj z jedalnicka, aby neboli skreslene vysledky. v pripade ak ma problem treba vylucit danu potravinu, pretoze jej to minimalne drazdi creva, co vedie k zapalom...

mirjuma
5. máj 2010

Ahojte.Môjho syna,má 7 rokov,často bolieva hlava a nemôžem zistiť,čo to spôsobuje.Mlieko nepije.Dr. mu zobrala krv a všetko bolo v norme.Viete mi poradiť?Ďakujem

macca5
5. máj 2010

ahojte,ja by som za tým videla stres zo školy.skúste vyhladať psychologa,porozprávať sa s triednou,dieťaťom.Nám to pomohlo. 😉

strapco13
5. máj 2010

mirjuma...dovodov moze byt viac...aj psychicke ako pise macca
ale nepotrebuje nahodou okuliare...lebo casto sa stava, ze tym, ze musi zaostrovat zrak na tabulu..sice este vidi akotak dobre, ale oci sa tym unavia a moze z toho boliet hlava...ak okuliare uz ma, mozno potrebuje silnejsie
moze byt problem aj v dutinach prinosovych...zize by som ho nechala vysetrit u ORL vratane rentgenu dutin..moze tam byt cysta....to je ako balonik vyplneny vodou /nic velmi zle, len to treba operovat/ a jeden z priznakov je prave bolest hlavy, pricom krvny obraz moze byt uplne normalny..ORL lekar vyluci, ci nie je problem v nosnej alebo krcnych mandliach
problem moze byt aj v krcnej chrbtici...deti nosia tazke skolske tasky...su pretazeny
nedostatok tekutin
unava..nema vela uloh, vela zaujmovych kruzkov?

ina123ina
11. apr 2015

moju dcerku 7r tiez boli brucho stale ked sme boli u lekarky povedala ze je to zapal dala jej lieky na cas bolo dobre a zasa v septembry ide do skoly co mam robit mam ist za psychologickou alebo co je to stres pred skolou???

matisekc
20. apr 2015

Ahojte, aj my riesime tento problem, syn mal anginu a odvtedy sa stazuje na bolest brucha a vecer obcas aj hlava, doki mu zobral krv tam nic nevyslo, boli sme aj na sone tiez bez zmien, tiez ma napadlo ci to nie je psychicke, aj som sa ho pytala ci nieco zle nie je v skole hovori ze vsetko je ok. Som bezzradna

mariana0915
13. jan 2016

ahojte 🙂
presne aj my riešime doma bolesť hlavy a bruška ☹ chodime na neuro. a tam nam dr.kazala,že hlavinka ju boli z toho,lebo nastupila do 1ročnika ma iny režim,ulohy pomenovala to zaťažujuca bolest.bolieť ju hlavka začina stale večer okolo 18.00 ,dovtedy sa snažime,aby sa rychlo naučila a šla spať,rano vstane a bolesť je prec,tym,že relaxovala odychla si,sme obj,na EER v marci tak uvidime čo bude ☹ a často sa sťažuje,že ju boli aj chrbatik,tak tasku jej nosim ja,kedže nieje najlahša ☹