Bolesť bruška u bábätka

ivanka117
18. jan 2013

Ahojte žienky, chcela by som sa spýtať čo Vám pomohlo pri bolesti bruška u novorodencov ja som skúšala masírovanie, cvičenie nožičkami aj rektálnu rúrku ale nechcem ju stále používať vraj si na ňu dieťatko zvykne a bez nej sa nevykaká. Máte nejaký osvečený spôsob ako mu pomôcť?

pacica
18. jan 2013

@ivanka117 nic bohuzial.je to normalne s tym sa neda nic robit iba prezit.si zober ze oni maju zaludok ako oriesok a ked sa napije tepleho mliecka tak sa nemozme ani cudovat ze bolest prichadza.u mna to tak tiez pri teplych mliecnych napojov funguje.ja som skusala dat nejake lieky ale nepomohli a uz ani nechcem ziadne.je mi to proti srsti

andrejka1983
18. jan 2013

@ivanka117 na bolesti bruška su kvapky sab simplex alebo espumisan....na masiovanie bruška je mastička Pupík, a potom ak davaš umele mliečko, tak jednu davku denne UM možeš zarobit miesto do vody, do harmančekoveho čaju....pomaha aj masirovanie bruška v teplom kupeli.... 🙂 keby je vačší tak pomáha aj olivový olej, bud jedna mala lyžička rano do pusy, alebo pridávať do varenia, do polievok , príkrmov....

binka79
18. jan 2013

babenky, chcem sa spytat, ako casto sa dava espumisan L ak ho boli brusko?

nikolet_89
18. jan 2013

@ivanka117 ahoj dieta si nezvykne je to hlupost ked bude vacsie bude mat viac sily a vykaka sa samo ja som pouzivala rurku 4 mesiace 2-3x denne a preventívne aj v noci davala som babycalm na vyprdkanie a biogaju na obnovu cervenej mikroflory. Nam to pomahalo ale nepises či kojis nekojis kolko mesiacikov ma dieta. Mozes davat feniklovy a kamilkovy caj záleží od veku dietata. A s tou rurkou nepocula som ani jeden pripad zeby si dieta zvyklo 😉

nikolet_89
18. jan 2013

@binka79 ahoj nam nezaberal espumissan ani sabsimplex iba babycalm

drobcek26l
18. jan 2013

Ahoj. Nám veľmi pomohli kvapky Bio Gaia. Ale úplne bábätku asi nepomôže nič musí z toho asi vyrásť. Aj nášmu to úplne prešlo až keď mal 3 mesiace. Asi som ťa nepotešila

drobcek26l
18. jan 2013

@binka79 my sme dávali Espumisan ráno a večer po 8 kvapiek

sunsun
19. jan 2013

@binka79 ja davam 15 kvapiek pred kazdym kojenim....(asi 7-8x)... niekedy vynecham, ked kojim viackrat, ale lekarka mi povedala, ze musim dat min. 5x denne, ak to ma zabrat...

vefi89
19. jan 2013

@ivanka117 pokiaľ kojíš, kúp si psyllium prach v lekárni, a zarábaj si ráno a večer 1PL do vody, alebo jogurtu. k malému to prejde cez mliečko

laura0
19. jan 2013

@ivanka117 ak davas umele mlieko zmen znacku,moja mala mala velke koliky a ako nahle som zmenila mlieko ako keby utalo ,bolo po kolikach ..tak isto moja kamoska zacala davat malemu Sunar ,maval velke koliky ,zmenila ho na BEBU HA a odvtedy je po kolikach.Ja tomuto verim ze je to z mlieka,proste nieco dietatu nesedi, nejaka zlozka ,staci ze v tom druhom mlieku je tej zlozky trochu menej a uz je dobre.TAk isto tie kvapky BIOGAIA su super ,ja ich malej davam stale a to mame uz pol roka.Neboj sa zmeny mlieka ,moja pediatricka sama povedala ze clovek musi najst to co dietatu vyhovuje radsej ako ho nechat trapit . 🙂

veronika1306
19. jan 2013

ahoj aj my sme ali problem s bruskom maly mi nekakal sam skoro 4,5 mesiaca davali sme vselijake probiotika naozaj vyskusali sme ich asi 10druhov to nemozem povedat ze nezaberali pomohli mu ale nie na 100% najlepsia je rektalna rurka a vobec nie je pravda ze dieta si na nu zvykne my sme ju davali aj 5krat denne ked bolo treba naozaj toho sa nemusi bat lebo my sme boli aj na detskej chirurgii kvoli tomu a chirurgicka nam sama povedala ze mame davat rurku ze dietatku treba pomoct ulavit.....a z kvapiek nam najviac pomohli volalo sa to probioticke kvapky a bolo to od nejakej ceskej firmy vtedy to bola ako novinka ale uz neviem od akej firmy to bolo ak najdem krabicku tak napisem a este aj biogaja je dobra.....a presne ako pise aj predo mnou BEBA HA je asi najlepsie mliecko ake mozes dietatku davat naozaj....a este jedna vec po vsetkom trapeni sme sa dozvedeli ze ja ked som rodila cisarskym rezom tak ze maly mal z toho tie porblemy s kakanim lebo anestetika sa mu dostali do telicka a to mu spomalilo crievka tak ak si aj ty rodila cisarskym tak treba len cakat a mat trpezlivost....je to tazke sa pozerat ako sa take male telicko trapi z bolestami ale jednoducho musi to vydrzat a treba mu pomoct ako sa da...drzime palce a nech to rychlo prejde

veronika1306
19. jan 2013

@ivanka117 ahoj aj my sme ali problem s bruskom maly mi nekakal sam skoro 4,5 mesiaca davali sme vselijake probiotika naozaj vyskusali sme ich asi 10druhov to nemozem povedat ze nezaberali pomohli mu ale nie na 100% najlepsia je rektalna rurka a vobec nie je pravda ze dieta si na nu zvykne my sme ju davali aj 5krat denne ked bolo treba naozaj toho sa nemusi bat lebo my sme boli aj na detskej chirurgii kvoli tomu a chirurgicka nam sama povedala ze mame davat rurku ze dietatku treba pomoct ulavit.....a z kvapiek nam najviac pomohli volalo sa to probioticke kvapky a bolo to od nejakej ceskej firmy vtedy to bola ako novinka ale uz neviem od akej firmy to bolo ak najdem krabicku tak napisem a este aj biogaja je dobra.....a presne ako pise aj predo mnou BEBA HA je asi najlepsie mliecko ake mozes dietatku davat naozaj....a este jedna vec po vsetkom trapeni sme sa dozvedeli ze ja ked som rodila cisarskym rezom tak ze maly mal z toho tie porblemy s kakanim lebo anestetika sa mu dostali do telicka a to mu spomalilo crievka tak ak si aj ty rodila cisarskym tak treba len cakat a mat trpezlivost....je to tazke sa pozerat ako sa take male telicko trapi z bolestami ale jednoducho musi to vydrzat a treba mu pomoct ako sa da...drzime palce a nech to rychlo prejde

veronika1306
19. jan 2013

@binka79 espumisan by sa mal davat pred kazdym krmenim ale tak max 5x denne

zumasi
19. jan 2013

davali sme probiotika Biogaia, ale su dost drahe, daju sa vybrat aj lacnejsie , tiez sme neskor presli na Infant docius ci ako sa to vola, a neviem ci nie su este lepsie. a pomahalo nam najviac nosenie v satke, tam sa brusko vyhreje a je v klbku. ked som ho mala v satke tak som este hopsala na fitlopte a maly sa fajne vyprdkal 🙂 a aj kupanie vo vedierku pomahalo na prdkanie.

ivanka117
autor
19. jan 2013

Ďakujem za rady ja maličkého kojím, je ešte maličký má tri týždne, skúsime kvapky espumisan tie som si kúpila tak uvidíme

hradnapani
19. jan 2013

@ivanka117 kym najdes tie spravne kvapky, ktore mu sadnu, mozno to este chvilu potrva. Ale osvedceny babsky recept je prikladat nahriatu bavlnenu plienku na brusko. Niekedy nam to zaberalo naozaj carovne. Ja som nahrievala zehlickou tu plienku, ale nie prilis horucou a neprikladala som priamo na hole brusko, aby nepalilo, ale cez tricko. Proste musi to byt teple, ale nie horuce.

binka79
21. jan 2013

@drobcek26l
@sunsun
@nikolet_89
babenky, dakujem hrozne moc za vase rady, kupila som teraz sunar, bo z toho nutrilonu mi vzdy aj trosku vyvrackal, aj ked sme davali nutrilon AR, ktory je proti grckaniu, tak uvidime co mu urobi sunar 🙂

drobcek26l
21. jan 2013

@binka79 Ja už len že môžem odporučiť Sunar nutradefense. Je dobrý priamo na bolesti bruška.

binka79
23. jan 2013

@drobcek26l dakujem, presli sme uz na sunar 🙂 tak som zvedava

didi44
23. jan 2013

@ivanka117 ...kozie mlieko

visna264
26. nov 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

my sme na koliky cvicili bruskom/nozickami a uzivali sme coliprev kvappky, odporucam 🙂

igorovazena
4. dec 2014

my uz sme vacsi 🙂, ale pred casom som davala drobcovi coliprev aj sestre som odporucila, pomohol nam pri bolestiach kolikach, teda celkovo napravit brusko 😎

zuzuolej
12. dec 2014

coliprev-ky su dobre kvapky, su vselijake pripravky na problemy s kolikami treba skusit a odporucam trosku rozhybat crievka jemnym masirovanim (to by sa pacilo aj mne :D :D )

adka455
19. dec 2014
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

ano potvrdyujem a tiey odporucam kvapkz coliprev, davala som ich malej, vraj chlapci trpia kolikami viac ako dievcatka, ale je to jedno, kayda maminka chce pomoct svojmu dietatku 🙂 a cim skor tzm lepsie

vrana80
16. máj 2017

Kamoska davala espumisan kvapky, tiez musela casto pouzivat rektalnu rurku ☹ az ked zmenila mliecko tak sa to malemu upravilo. Teraz mu dava Amilk a maly sa vie sam vykakat a brusko neboli.