Bolesť hlavy u takmer trojročného dieťaťa

elizabeth453
9. jan 2011

ahoj...potrebovala by som pomoct...mala mala v noci strasne bolesti hlavy, celu noc nespala...a to aj po ibuprofene. mala aj teplotu 38,7 a ta jej za celu noc neklesla. teraz od rana zas spi. obcas sa prebudi, ze ju boli hlava. je to obycajna chripka., alebo ....dakujem

evaviki
9. jan 2011

da sa jej brada pritlacit na hrudnik?
nema nejake vyrazky?
Ak sa ti nieco nepozdava, radsej ist zbytocne na pohotovost, ako lutovat.. pripadne si tam aspon zavolaj, mne takto uz poradili..

elizabeth453
autor
9. jan 2011

neviem, neskusala som...vyrazky nema...len jej tecie z nosa a strasne kycha a je strasne malatna...v popdstate od vcera vecera od 19tej spi, teda lezi, obcas zaspi a potom sa prebudi ze ju boli hlava...presne mi neukaze kde, raz ukaze nad obocim , raz nad nosom...tak neviem...

evaviki
9. jan 2011

to ju moze boliet z dutin.. asi bude poriadne prechladnuta, alebo ma zapalene dutiny.. ale keby sa t nieco nezdalo, tak si radsej na tu pohotovost zavolaj.

elizabeth453
autor
9. jan 2011

len sa bojim, ci to nieje zapal mozgovych blan...kamaratkin syn totiz pred rokom zomrel a mal skoro rovnake priznaky...asi tu pohotovost predsa len navstivim, len teraz spi ako zarezana ...a inak dik

evaviki
9. jan 2011

@elizabeth453 preto som sa pytala na to, ci dokaze dat bradu na hrudnik a na tie vyrazky.. budem na vas mysliet, potom napis, ako ste dopadli..

elizabeth453
autor
9. jan 2011

dik...a ake by mali byt tie vyrazky...?

evaviki
9. jan 2011

@elizabeth453 take akoby mini modriny.. cervene alebo modre bodky pod kozou, vola sa to petechie..
toto som niekde skopirovala:
PRÍZNAKY
Aby rodičia mohli dieťa čo najrýchlejšie dopraviť k lekárovi, potrebujú poznať príznaky zápalu mozgových blán. K tým základným patria – svetloplachosť, vracanie, výrazné bolesti hlavy, strnulosť šije, vysoká teplota, niekedy kŕče z teploty a opuchu mozgu až strata vedomia. Tieto príznaky vychádzajú z toho, že pri meningitíde nastáva opuch mozgu. Okrem toho, malé deti často odmietajú piť, sať, sú apatické, výrazne spavé, dráždivé, majú nefyziologický plač – postonkávajú, pomrnkávajú, tónina plaču je vyššia, dieťa neplače tak ako inokedy. Pri ťažších septických stavoch (sepsa – otrava krvi) sa môžu objaviť aj fľaky na tele, ktoré sa začínajú na dolných končatinách a ďalej sa rozvíjajú.

primaa
9. jan 2011

elizabeth453, citala som tuto diskusiu ako ste dopadli? az mi zimomriavky po chrbte chodia , dufam ze budete cim skor ok, drzim palce...

elizabeth453
autor
9. jan 2011

no boli sme na tej pohotovosti...ale taku neprijemnu fuchtlu ako bola tam, myslim tym dr. som este nestrtetla....akosi ju vobec nezaujimalo co jej je...hned akéo sme vosli vyzliect a na sup na postel...ze ma zapalene hrdlo, tak jej dala ant. to som sa konecne dostala k slovu / a to mam dost vyrazny hlas: 😠 / tak som jej povedala ze ju cely den boli hlava ...ona mi odpovedfala ze to mam riesit u obvodnej a ked zacne vracat tak na neurologiu. a tym skoncila...po ceste sa mi ale mala dovracala tak som jej volala, ze vracala, ze kde najdem tu neurologiu teraz v nedelu...tak nato mi povedala, ze okamzite sa mam pobalit a ist s nou do nemocnice....no mala sa mi vyspala a prestala ju boliet hlava.len zas jej horucka vyskocila na 40tku. tak chvalabohu zatial spi, ale zajtra hned rano s nou idem k obvodnej nech jej da spravit ORL , alebo ako sa to vola.....ale stretnut este raz tu dr. tak jej jednu pri....m. 🙄

evaviki
9. jan 2011

??????????????????? neskutocne.... v noci ju radsej kontroluj, drzim palce.. nepochopim, preco taketo p... isli na medicinu.. krava dementna...
pls, kde si to bola? aby sa vedelo, kam radsej neist 😀

dzeni
9. jan 2011

@elizabeth453 drzim palce, nech sa mala coskoro uzdravi.
aj my sme v sobotu navstivili pohotovost, mala ma vysoke teploty, ktore nie a nie klesnut. presne tak bez zaujmu-vyzlecte- 3sekundy ju pocuvala, dala nurofen, co som vravela ze jej dobre nezabera a mohli sme ist.
Kazdeho sa chcu len sikovno zbavit, zaplat 2 eura a mozes ist ☹ hrozny pristup k detom.
Vsetko pchaju sikovno k obvodnej, ale co ked je vikend.
Ked je chore dieta a clovek nevie co s nim, nic nezabera, je hrozna aj hodina.
Este raz drzim palce.

elizabeth453
autor
10. jan 2011

v nitre na detskej pohotovosti.... 😠 ale to bolo asi posledny krat---ale uz mi spala celu noc bez horcky, ale aj tak som ju zobrala k obvodnej...a ta tiez hned sa pytala na modriny na nohach a ci ju boli sija...tak ze zapal mozgovych blan vylucila...ale vo stvrtok ideme na neurologiu,,,takze dufam , ze to nebude nic vazne...i ked mi dnes zas vracala ked sme vystupili z auta, tak isto ako vcera....ale dr. povedala ze to aj z toho ze je chora....neviem...uvidime vo stvrtok, dufam ze dovtedy bude fit a ze to bude vazne len obycajna chripka

susik77
10. jan 2011

@elizabeth453 -elizabeth: moja starsia dcera tiez casto vracia ked je chora-ked ma nadchu a kasel. dr. nam vzdy odporuca dietu. Najlepsie ryzu a cierny caj, nic sladke.Ani piskoty, ani banany.

evaviki
13. jan 2011

@elizabeth453 ako ste dopadli?

elizabeth453
autor
13. jan 2011

ideme az zajtra, dns mala mala zas zvysenu teplotu, sice len 38,3 ale predsa. a uz aj sucho kasle. takze dufam, ze nas neposle dr. domov, ze je este stale chora,,,lebo uz som z toho nervozna. 😒

elizabeth453
autor
15. jan 2011

no ahoj...vcera sme boli na neurologii, tam nam dr. povedal, zeto az tak normalne neni aby 2,5rocne dieta bolievala hlava . tak sme si museli ist pre termin do nemocnice na vysetrenie CT. a toho sa strasne bojim ☹ tych ziareni.:( ale zas dr. nam povedal, ze ked to odmietnem tak nas nemieni dalej vyserovat. pretoze to moze byt len obycajna migrena, ale nemusi ☹ kedze manzel trpi migrenou tiez. cca od predskolkeho veku. mate s tym CT niekto skusenosti???

elizabeth453
autor
15. jan 2011

a inak je tu vlastne este niekto koho dieta bolieva hlava?alebolen to moje je stale tak "vynimocne"?

evaviki
15. jan 2011

ja som bola na CT hlavy a ak sa nemylim, tak je to menej skodlive ako rontgen. Maleho bolieva iba ked je chory.. Migrena u takeho drobca je skor vynimkou, ale ak ma predpoklady z manzelovej strany, tak to kludne moze byt ono.. Doktor postupuje spravne, dolezite je vylucit nieco vaznejsie a vediet, ze je to len migrena..
(mam znamu, ktora chodila k doktorke, ze ju stale boli hlava, ta ju odbijala tym, ze je v puberte a je to normalne.. Praskla jej v hlave cievka v 17tich a odvtedy nie je uplne v poriadku..aj fyzicky aj mentalne..) - takze na CT urcite chodte

evina313
17. jan 2011

ja by som na to CT rozhodne isla. take male deti urcite uspavaju iba na malu chvilku. dnes vyvolava ziarenie skoro vsetko a aspon budete mat dusu na mieste ak bude vysledok ok a bude to "len" migrena. ale chudatko, je mi to luto, že to ma aj taky malinky drobcek, sama mavam migreny, takze viem, co to je.
urcite na CT chodte, budete vediet, ze ma hlavicku uplne v poriadku 😉

juriva
17. jan 2011

jednoznacne detska lekarka,odbery....necakaj...

elizabeth453
autor
18. jan 2011

tak urcite pojdeme...27.sme objednany,neviem ci sa bojim toho ct alebo, ze nieci nie je v poriadku ☹ uz nech to mam za sebou...tak uspavana uz ona bola tri krat , koli razstepovym operaciam...takze dufam, ze s tym problem nebude...ach,stale len po tych dr. behat...uz ma to pszchycky nici...stale ma niecim strasia...naposledy sme boli u srdciarky, lebo to zas dr. mala podozrenie na selest na srdci...dufa, ze to vsetko raz prejde...

evaviki
1. feb 2011

@elizabeth453 ahoj, tak co, boli ste?

evina313
1. feb 2011

neboj, prejde 😉 selest na srdci ma vela deti. starsi syn byval odmalicka chorlavy, chodili sme na neurologiu, kardiologiu, nefrologiu - pravidelne. a to este neratam alergologiu, ORL, obvodnu lekarku...do svojich 6 rokkov bol 8x v nemocnici, do skolky nastupil az ako 5 rocny, kvoli slabej imunite...proste s nim som pobehala za svoju 5 rocnu matersku kvanta lekarov. v 6 rokoch akokeby utal a neni mu ani certa 🙂 zo vsetkych odbornych ambulancii nas uz davno vyradili. teraz ma 15, imunitu perfektnu a na co sa on hlavne stazuje je to, ze byva malo chory 😉 ale to uz je o inom 😉 tiez mu robili CT, ale to uz mal 4 roky, tak ho uz nemuseli uspavat.
takze hlavu hore, vsetko prejde, len nech sa jej ulavi od bolesti, snad jej daju nejake lieciky, drzim palce

elizabeth453
autor
12. feb 2011

ahoj..tak boli sme....jedna dr. nam povedala, ze bude uspata, druha zas, ze len prispata....ale mam pocit, ze oni boli "prispate" ..no ale...tak tam sme v pohode zvladli, bola len omamena v podstate v to trvalo 5min. ale robili, akoby isla na operaciu...no tak ale, samozrejme dalsi problem......po CT vysledkoch ani chyru ani slichu..pred odchodom z nemocnice povedali, ze podla predbeznych vysledkoch tam nic nevideli, ale ze uplne vysledky budu o tyzden u neurologa...tak som pre ne isla k nemu...tam mi sestra povedala, ze ziadne vysleky jej neprisli...ze sa mam ist opytat na detske , kde sme lezali, alebo si ich vypytat na CT , ale ze za to musime zaplatit.....takze ja nemam slov 😠 to este aby som behala po celej nemocnici a este zaplatila, aby mi dali vysledky a vlastne aby som zistila, ci jej nieco je alebo nie....tak je toto normalne... 🤐

evina313
14. feb 2011

si bola na Kramaroch? 😀
no tak tam je to bezne
ale tak snad je vsetko ok

pakin
28. sep 2014

Ahojte, môj malý dneska už 2 krát sťažoval na bolesti hlavičky ☹ Najprv o desiatej mu bolelo spolu s bruškom. Masírovala som jemu hlavičku a zaspal do pol hodiny, spal tak 2 hodinu. Vstal s dobrým náladom, išie von byciklovať, hral sa. Potom o tretej zase sa sťažoval tak isto na bolesti hlavičky a bruška. Hladkala som ho a za 15 minút zaspal. Teraz spí. Poraďte, od čoho to môže byť? Veľa pozerá rozprávky na PC. Už som mu zakázala aby pred spaním z postielky pozeral. Pije veľa, síce len malinovku a čaj, lebo vodu za svet. Budem ho sledovať, zakazujem mu už natrvalo pozeranie rozprávok na PC aj v telke a keď aj vtedy bude sťažovať na bolesti tak ideme k dr. Vedeli by ste poradiť? Ďakujem Vám dopredu.

mausy21
28. okt 2014

@pakin ahoj...no my sme na tom rovnako.dcérka sa sťažuje už asi 3 tyzdne na bolesti hlavy počas dna.dr nás poslala na očné a neurolog tu sme absolvovali dnes...tam nás dr.poslala ne eeg mozgu tak pondelok ideme som strašne zvedavá a mám obavy aby to nebolo niečo vazne.zajtra očné tak sa ozvem ako sme dopadli...ale tiež si myslím že za veľa mozu tie tablety a podobne.ale včera večer išla po chodbe a chytala bubienky hoci žiadne tam neboli a tvrdila že sú ako z bublifuku..strašný pohľad na ňu to bol.

pakin
28. okt 2014

@mausy21 ahoj, tak mi sme dopadli tak, že jemu bolelo hlavička od počasia. Keď z dobrého počasia veľmi rýchlo mení na zlé, tak bolí jemu hlava. Od vtedy ani raz nesťažoval 🙂 Dúfam, že ani vám nebude nič vážne, prajem len dobré správy 🙂 Daj prosím ťa info, ako ste dopadli 🙂

mausy21
2. nov 2014

@pakin takze očne dopadlo v poriadku a zajtra nas caka eeg vysetrenie mozgu.predvcerom plakala velmi ze ju boli hlavicka sme boli v aute no hrozne...tak uvidime ale verim ze to nebude nic vazne.dam info drzte palce

pakin
2. nov 2014

@mausy21 Aj ja pevne verím, že nebude nič vážne, držím silno palčeky 🙂 a čakám dobré správy 🙂