Bolesť uška u 4 ročného dieťaťa. Čo pomôže?

monky28
10. mar 2009

Pomoc,nevie mi niekto poradit co na bolesti uska u 4 rocneho?Sme bez zvysenej TT,len ta bolest.

kasami
10. mar 2009

Monky, urcite chod k doktorke, pri zapale nemusi mat teplotu, ak ma bolesti, lepsie je ked dostane kvapky od lekara

ale ak nechces, tak kup v lekarni octanove kvapky do usi, tie su volno predajne a zmiernia opuch, na zapal mu mozno pomoze usna sviecka ... od bolesti sirup ....

laki
10. mar 2009

monky, skús Burrove kvapky, sú v lekárni bez receptu.A keď sa nezlepší jednoznačne by som šla k dr. Držím vám palce.

martija
10. mar 2009

ahoj monky,moj 4 a pol rocny syn prave prekonal zapal uska,teda obidvoch - mal obojstranny zapal stredneho ucha,znie to hrozivo,boli aj teploty,ale nic ine okrem liekov od bolesti sme nebrali,preslo jedno usko po dvoch dnoch cca a druhe tiez tak,takze nam sa to zhruba tyzden tahalo,ale mal teploty on.Moznoze to ma zapal len vonkajsieho,nema silnu nadchu??lebo ta byva pricinou zapalu usi.Treba cistit vela nostek,kvapky a sterimar.Nam dal doktor aj kvapky do usi,ale sme nebrali moc,lebo bol vzdy boj a bitka,tak sme to obmedzili na minimum a preslo to.Zili sme v spanielsku,tam sme do uska nedostali absolutne nic ani kvapky,len od bolesti lieciky a cisiti nos a preslo to.Prajem skore uzdravenie.

alami
10. mar 2009

monky - daj mu od bolesti nurofen - normálne dávka ako pri teplote a bež na ORL, dajú mu kvapky do uška Tá bolesť je na začiatku silná, ale po ošetrení trvá už len 2 - 3 hod a prestane...ale určite s ním choď aby mu neprešlo do zápalu stredného ucha. a ten nurofen - to ked som prišla s týmto ja na ORL tak sa ma pýtali .- dali ste od bolesti? ja že nie...a dr . - a prečo, ked vás niečo bolí, dáte si hneď....a žiadnu matku nenapadne, dať dieťaťu niečo od bolesti, čakám na prvú, čo ju to napadne samú...to mi povedal 😀
takže - nezabudni dať od bolesti a ísť... 😉

monky28
autor
10. mar 2009

dakujem za rady,Burove kvapky sme,dali len s tou svieckou vaham,v navode pisu,ze az od siestich rokov,aj Nurofen sme dali,zajtra pojdeme ku Dr,ak nie este dnes na pohotovost,uvidim ako mu bude.

other_side
10. mar 2009

monky, ja by som na tvojom mieste sla hned.. my sme mali minuly rok zapal oboch usiek a to sme sli s malym na pohotovost hned ako nam sam povedal ze ho cosi boli v usku.. teplotu vtedy nemal ale radsej sme s nim hned sli, doktor mu dal do oboch usiek knoty lebo mal zapal v obidvoch uskach.. nikdy nevies, zapaly usi su brutalna bolest, ja som to mala tuto zimu a nepomahal mi ani nurofen, mna uz z toho boleli az zuby a krk.. hlava.. no hroza.. ale nechcem ta strasit, len som chcela napisat zeby som na tvojom mieste necakala ani sekundu..

katka22r
17. júl 2010

ahoj kocky.....mam 5 mes.dcerku a stale si chyta usko...boli sme na orl mala mansi zapal vonk.zvukovodu dostali sme kvapky burow teraz si ho chyta zasa ale na kontrole nam povedal ze zapal tam uz nieje....noo mam pocit ze ju este boli co este pomaha????neviete niejaku radu?dakujem 😒

junovka
18. júl 2010

@katka22r obrat sa na strapco13, babenka je ORL lekarka 😉

katka22r
18. júl 2010

dakujem idem jej napisat 🙂

brisilda
14. dec 2010

ahojte kocky moj maly ma zrejme zapal boli ho usko ani dotknut sa ho nemozem ☹ kupila sommu burow kvpky no maju sa davat na gazu ja sa bojim,ze mu to vypadne a on si to da do ust 😝 takze mu to davam na vat. tycinku apretrem opatrne a jemne ako sa len da od bolesti somdala nurofen idu nam zubky no ked to do zajtra neprejde ideme k doktorke 😒 dobreze vcera sme tam boli na poradni a nic nam nebolo no mala tam otvorene okno tak neviem ci nechytil prievan ☹ ach jaaaj kiez by to bolelo mna 😔

brisilda
15. dec 2010

takze hadzem info mame zapal uska vraj je to sposobene zubkami nasadili nam kopec liekov + ATB cize maminky nepodcenujte bolest uska aj kedsa vam zda ze to nic neni mne maly neteplotuje je s neho smejko no usko nam neda chytit lebo sa hned rozplace ☹ noinak sme oki a dokina spominala nieco o zapale stredneho ucha + je nutna kontrola aby skontrolovali ci mu to neposkodilo sluch 😒

strapco13
15. dec 2010

@brisilda kukni do mojho fotoblogu na moj clanok o zapale stredneho uska.

brisilda
15. dec 2010

@strapco13 dik

katecameron
5. jan 2011

moj 3rocny mi teraz povedal ze ho bolí usko ☹ ja sa zblaznim furt nieco

najjulinka
13. dec 2011

Baby naša ma 4 a pol a boli ju ucho. .pred dvoma hodinami podaný paralen.......... a skuviňa, že chce už rano a chce k doktorke.. .dam jej ibuprofenum,a le kedy najskor možem??? 😔 😖 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

renca3
13. dec 2011

Nas maly 5 r. ma caste problemy s usami, konkretne aj tuto sobotu. Dali sme na noc po 2 hodinach Ibalgin sirup, lebo stale plakal a do ucha Burow kvapky. Zaspal a rano bolo dobre.

lucinda7
13. dec 2011

@najjulinka meniť liek môžeš najskôr po 4 hodinách 😝
my sme si bolesťou uška tiež prešli pred týždnom....ručal v noci od bolesti.....davala som mu nahriaty uterák na uško....ale určite treba ísť na ORL...u nás uško krvácalo a vyklul sa z toho zápal bubienka☹

zubrienka1
13. dec 2011

@najjulinka mozes dat po troch hodinach, my sme davali paralen a za dalsie tri hodiny nurofen (takto sa to strieda). a samozrejme sme potom sli k dr.

najjulinka
13. dec 2011

@zubrienka1 diky... tak po troch hodinach mi to vychádza, že jej asi dam a hned idu k doktorke..... ale nech ju to čim menej boli, ked sa bude po doktoroch behať duplovane.....

zubrienka1
13. dec 2011

@najjulinka tak drzim palce, nech to malicku, co najskor prestane boliet. my sme si tym presli v septembri... zabrali nam nakoniec antibiotika, a nejake kvapky do uska od dr. 😉

najjulinka
13. dec 2011

Tak ibalgin zabral a lekarov absolvovali uplne bez problemov. Na ORL veeeelmi mila pani doktorka.. Lucka spolupracovala, aj ked sa bala, tak sa dala presvedčiť a nič nasilu sa nemuselo riešiť a kedže ma dnes meniny, tak od pani doktorky odchádzala s čokoladami 😀 A samozrejme od vtedy čo došli domov, tak je živá až až... 😀 😀 😀 Mame kvapky do nosa, uší a ATB 😉 Tak sa teším , že dlho netrpela... Zatial musim poklopať ale od rana pohoda... 😵

malawienka
11. mar 2012

Ahojky, tak u nas sa vyskytla bolest uska pri raste zubkov - rastol mu napravo a bolelo ho lave ucho. Aj lekar nam potvrdil, ze je to bezne a ze usko ma zdrave. Nez sme sa dostali k lekarke, tak som na bolest davala nurofen - stacila jedna davka na celu noc.

mamazuzana
18. mar 2012

Ahojky, uz som to tu niekde na konikovi pisala, ze ja davam do uska vaticku pokvapkanu octom a tiez Nurofen.

kataatak
21. mar 2012

S tym striedanim liekov je dobre byt opatrny. Ja som este nepocula, aby bol paracetamol od bolesti. Ten je na horucku. Nurofen sa podla mna pouziva aj na znizovanie teploty a je aj proti bolesti. Niekde som pocula nazor, ze striedanie tychto dvoch liekov nebola nikdy testovana, takze nikto nevie, co to spravi.

annaf85
23. mar 2012

Aj moja dcera sa stazovala na usko. Zacalo to vecer, takze som jej "naordinovala" nurofen, aby sa dobre vyspala. Ale nepodcenili sme to a druhy den sli k lekarovi. Jeden nikdy nevie. Nas dedko hovori, ze ak je bolest v hlave, tak je to nebezpecne.

emalujza
23. mar 2012

@mamazuzana pouzivas rovnaku metodu ako ja 🙂

mamazuzana
26. mar 2012

@emalujza hej, zabera to! 🙂

zdenulka1
2. máj 2013

ahiojte babenky ja sa chcem opitat ci niekto nemal skusenost z boleni uska a horucky mame to raz za mesiac bolest uska a 39 teploty dcera ma 5 rokou...