Bolesť zuba na dotyk

cherry1981
24. nov 2013

Dobrý vecer, prosim Vas stretli ste sa uz niekotora s bolestou zuba na dotyk? Zubu sa nemozem ani dotknut, boli pri umyvani zubov, na dotyk ruky, staci doty lica o zub,a iba v klude neboli, boli iba na dotyk. Citim v nom taky tlak, robili mi aj rtg zubov a nic nenasli,

billam
24. nov 2013

@cherry1981 nemáš tam zapal?

malinka0001
24. nov 2013

Dobry vecer, treba zistit vitalitu, zrejme ho mas mrtvy so gangrenoznou drenou.. :/

danjelca
24. nov 2013

@malinka0001 na rtg by videli že je mrtvy..resp. skúškou vitality..

danjelca
24. nov 2013

@cherry1981 robili ti skúšku vitality?

cherry1981
autor
24. nov 2013

@malinka0001
@danjelca dakujem a co je to ta skuska vitality nic take mi nerobili

malinka0001
24. nov 2013

@danjelca to ci je zub mrtvy sa na rtg neda potvrdit...

malinka0001
24. nov 2013

@cherry1981 skuska vitality spociva v prikladani chladneho snehu alebo cognoscin sprej na vaticke,pripadne sa robi aj skuska elektrickym prudom ale nie kazdy zubar ma ten pristroj.. ked pri tom nic necitiy tak je zub mrtvy...

mzov
24. nov 2013

@cherry1981 ahoj, ja ked sm mala presne podobny problem (bolest zuba na dotyk ako to presne opisujes) tak som skoncila u zubara s tym ze mi ho vyvrtla a vytiahol nerv... A povedal ze dobre ze som hned prisla lebo som mohla skoncit so zapalom okostnice 😅

sono2
24. nov 2013

Keď tam nič neni, kúp Meridol a vyplachuj často dlho ako sa len bude dať. Na tej strane nechaj držať ústnu vodu. Čisti zuby teda ten zub neviem, ktorý to je ak vzadu si až ďasno rukou odhň, kefkou ho vyčisti úplne sterilne, poriadne myslím. Potom vodou. Mohlo by za štyri päť dní zmiznúť. Niečo také som mala. Zuby tiež ok.. Neviem čo to bolo. Toto pomohlo.

monika91168
24. nov 2013

no poznám to, je to akokeby ti vystupoval z ďasna, že? cítiš taký tlak, ono je to aj taká divná bolesť, zub ti jednoducho odchádza, zubár ak ti po ňom poklope hneď vie o čo ide, ak to je dobrý zubár, mal by ti ho vyvrtať a dať vložku, tam začína zápal, aj ja som bola na rtg. a nič sa neukazovalo, bývalá zubárka mi zub vyvrtala, zalepila aj to nie celý a o tri dni začala bolesť, vymenila vložku a zase o dva dni bolesť, bola som zase na rtg. vraj tam nič nieje, že to sa ukludni,len mi menila vložky a ja som dupala nohami a trhala si vlasy. Išla som ku inej zubárke, ale najprv som si zisťovala, aká ktorá je a urobila som dobre. Tá mi zub celý otvorila nie len časť, dala poriadnu vložku s takou horkou chuťou a bolo po bolesti. O dva týždne som prišla, vyplnila mi kanáliky-to nebolí a následne zub zablombovala. Zub odumrel, je mrtvy a ja som zbytočne trpela.Je tomu rok a zubárku som zmenila definitívne a som spokojná.

cherry1981
autor
24. nov 2013

@monika91168 presne si to opisala, a co ti teda zistili, mala si zub mrtvy? Alebo zapal si tam mala? 😕 No asi mi nezostava nic ine len ist zase k zubarovi, aj Ti tahali nervy z neho?

cherry1981
autor
24. nov 2013

@sono2 dakujem skusim

cherry1981
autor
24. nov 2013

@mzov nestras sa az bojim ja som si vytrpela so zubami uz habadej, a este toto by mi chybalo

cherry1981
autor
24. nov 2013

@malinka0001 no nic mi neostava len ist znova

monika91168
24. nov 2013

@cherry1981 bol tam zápal drene, nerv mi neťahali, dnes sa dáva umrtvovacia vložka, to je tá horká chuť, potom zubárka vzala o dva týždne takú ihlu a skusila, či to citim, lebo ona musí ísť až do toho koreňa, to keď pichne, tak ešte není umrtvený a dá ešte vložku. Lenže najprv to tiež bolo tak ako u teba, bolel na dotyk, ono to prejde, ale potom nastane tá ukrutná bolesť, lebo zapal postupuje. To záleží aj od zubára aký je. Ak prídeš z bolesťou a zubár ti povie, že tam nič nieje lebo ani snímok to neukázal, to není dobrý zubár. Ja som zmenila zubára a som nadmieru spokojná. Bývalá zubárka i vyvrtala zub za pár sekúnd aj s vložkou som bola do 5 minút von, dnešná zubárka ma drží aj pol hodiny a na robote jej záleží a cenovo je to isté.Držim palce aby to dobre dopadlo.

danjelca
24. nov 2013

@cherry1981 ešte aj zápal dasna to môže byť...mám aj mrtvy jeden a tento rok som si myslela že další vedla neho ale bol to len zápal dasna-a bolest ako ked mi našli mrtvy.

cherry1981
autor
25. nov 2013

@danjelca a ked ti nasli mrtvy zub tiez si mala take iste prejavy ako ja?

danjelca
25. nov 2013

@cherry1981 presne...

afra
25. nov 2013

@cherry1981 mas tam zapal...ja som mala toto pred 4ma rokmi. Bolest bola neskutocna, nemohla som sa k zubu ani priblizit rukou. Jedine, co mi pomahalo bola studena voda v ustach- ale to asi len pol dna. Potom som sa pred tabulou - skusala som ziakov- pekne zviezla na zem. Za tyzden som vypila asi liter vodky, vino, tatransky caj, Lieky od bolesti som jedla ako lentilky a aj tak nepomohlo. Nakoniec mi u zubara pichli injekciu proti bolesti. prespala som 3 dni a potom ma triaslo este dalsie 3 dni. Mala som zapal nervu. Tak sup k zubarovi

cherry1981
autor
25. nov 2013

@afra Ja taku neskutocnu bolest zatial klop nemam, ale tento tyzden sa chystam,len do stredy ma volno tak uvidim co mi povie, skor sa bojim,ze ten zub je ozaj mrtvy, ale tento zub som zacala mat citlivy po zapale trojklanneho nervu tak uvidim

simca06022011
25. nov 2013

ja som toto mala a teraz sa mi to sem-tam objavi, mala som bolesti klbu a teda moze to mat aj s tym suvis, pritom zub nemam mrtvy a nema ani kaz... davam si ked to pride Nalgesin S, to mi zaberie vzdy na zuby a predycham to daako par dni :P Ale vzdy si to davam kontrolvoat zubarke... ja by som si aspon zatial urcite, aj pravidelne, nieco protizapalove. Ci uz ten nalgesin alebo daco ine.

ivanakir
25. nov 2013

Aj ja som minuly rok bojovala s bolestami zubov. Najprv tri mesiace som riesila zuby, potom sa na mna pozerali ako na debila, ze uz ma nema co boliet a ja ja stale brnenie v hornej celusti- bol to trojklanny nerv!!!! Zmenila som zubarku, lebo ta stara vsetko odflakla, co mi pocas 10 rokov robila zuby, nova- proficka, musela vsetko opravovat!!!! Straaasne veeela penazi ma to stalo, no lepsie vela zaplatit a mat pokoj od bolesti. A cistejie kanalikov od nervu neboli- daju ti lokalnu anestezu, potom je to asi tyzden citlive, ale nie bolestive, das si tabletky. Ja som ani to nemohla, kojila som, tak len malokedy paralen.... Zvladnes to

cherry1981
autor
25. nov 2013

@danjelca A potom to ako riesili? Vyberali nerv, alebo vytrhli ub? A zistili ti to tou skuskou vitality?
@simca06022011 JA budem musiet ist k zubarovi urcite si to dat zas pozriet, ale zatial to nieje bolest taka, ze by som si musela dat lieky do bolesti, ono to vlastne v klude neboli, len ked si ten zub umyvam, alebo sa ho dotknem rukou, pri jedeni, piti neboli vobec, mozno je to len otazka casu kedy rozboli aj v klude 😖 Ten zub ostal citlivy po zapale trojklanne nervu, no uvidim len ja a zubar to je panicky strach

simca06022011
25. nov 2013

@cherry1981 no na lieky od bolesti mozno nie, ale co takto zapal?

cherry1981
autor
25. nov 2013

@ivanakir mne tento zub ostal citlivy po zapale trojklanneho nervu 😖 Len uz si nemyslim, ze je to troklanny kedze lieky berem stale, no budem musiet ist k zubarovi zas, nervy mi uz tahali, cela som opuchla, bolesti neskutocne tak mi ho potom vytrhli a to sa este cely zlomil no mam fobiu zo zubarov

ivanakir
25. nov 2013

@cherry1981 mne vyberali nervy z troch zubov, no nastastie som nemala taketo komplikacie.... Skus konzultaciu u ineho zubara, ja som bola tak u ineho na potvrdenie.... Mozno budes mudrejsia. Drzim prsty

kiki68
25. nov 2013

huh, teda vacsinou ide pri takomto zube citlivom a bolestivom na dotyk o nerv,hned k zubarovi,nech posle na RTG a tam sa ukaze zapal a nerv sa vytiahne vacsinou a da sa lieciva vlozka a dren. Robi sa to v lokalnej anesteze,aspon mne to tak dobre napichal,ze som este par hodin necitila polovicu tvare, takze to nebolelo a zub mi vlastne zachranil od najhorsieho. Predtym som mala strasnu zubarku a ta mi takto vytrhla hned dva zuby,pritom nemusela podla mojho sucasneho zubara.

milada300
14. feb 2014

Dobry den, chcem sa spytat , pred 6timi rokmi mi vyoperovali zub mudrosti avsak az teraz nahodou sme zistili,ze mi tam ostalo z jeho korena. bolesti nie su, len v poslednej dobe mavam teploty a sem tam mi vyskocia aj horucky nad 38. je toto moznou pricinou
alebo taketo nieco s tym nesuvisi, kedze ma to neboli..doktorka sa nevedela konkretne vyjadrit a nechcem sa zbytocne
ist dat rezat.

ivuska21
18. feb 2014

Zdravím. Pripájam sa k diskusii už týžden ma bolí polka tváre, vyzeralo to byť na trojklanný nerv, ale začal ma bolieť konkrétny zub a to na dotyk, horúce jedlo, či nápoje mi robia problémy. Neurolog ma poslal naspäť k zubárovi, u ktorého som bola pred týždnom, vitalita toho zuba bola slabšia oproti iným, ale rtg však nebolo nič vidieť!!!! No teraz to bolí aj ked sa nedotýkam zubu v podstate celé líco. Je to zub? je to mrtvy zub? je to zápal? je to trojklanný nerv? nikto nevie. Tie bolesti čo boli hore písané na mna presne sedia, chcem sa spýtať, ak je to zub nemusí byť jediné riešenie si ho dať vytrhnúť, však? Dá sa ešte nejako zachrániť, je to predný zub nerada by som behala bez neho a ten zub vyzerá úplne v poriadku, je zdravý, nemá kaz....

domka104
18. feb 2014

@ivuska21 a nemas v nom hnis?