Bolesti bruška, ale len v škôlke! Poraďte!

ivankova
7. okt 2009

ahojte maminky prosim vas o radu lebo sama neviem ako kam dalej.Mam problem s mojou 4r.dcerou,ktoru uz dva tyzdne boli brusko ale len v skolke inac je zdrava nezvracia,nema teplotu ani hlisty proste nic jej nie je ale pani ucitelka zo skolky mi vravi ,ze kazdy den s nou maju starosti lebo akonahle sa napapa tak ju boli brusko a pochvilke to prejde neviete mi niekto poradit?dakujem pekne

lubkaj
7. okt 2009

Ahoj,

Nema v skolke nejake problemy - deti sa s nou nechcu hrat, nestiha alebo nieco take?

Moja dcerka totiz pred rokom a pol mala tiez problemy s bolenim bruska. Nesuviselo to s dennou dobou, jedenim ani miestom - proste raz za dva-tri dni sa stazovala, ze ju velmi boli brusko. Raz mi kvoli tomu zavolali zo skolky do prace, aby som si po nu prisla (kym som prisla, uz jej nic nebolo). Trvalo to niekolko mesiacov, potom som si od doktorky vydupala listok na gastroenterologiu. Robili jej kopec vysetreni, vsetko negativne. Kedze pocas tej doby (vysetrenia trvali dohromady skoro dva mesiace) ju uz brusko prestalo bolievat, to uzavreli to s tym, ze to bolo asi psychickeho povodu...

silvia07
7. okt 2009

s mojim synom som mala tiez take problemy, ze kolkokrat mi volali do prace a musela som ist pre neho...prisiel domov a nic...nakoniec z neho vyliezlo, ze tam nechce chodit na wc, lebo su tam vsetky vedla seba - nema ziadne sukromie... a to mu zostalo az doteraz 😒 a to uz chodi na strednu

bodka13
7. okt 2009

myslím,že to môže byť naozaj tým wckom 😉 ...moji chlapci v škôlke iba cikali,ale "na veľkú" išli vždy iba doma...tiež sú už školáci a je to tak stále 😉

ivankova
autor
7. okt 2009

ano s tym WC mame take iste problemy,tiez chodi len doma resp.je zvyknuta na podlozku na zachode hoci na cikanie ju nepotrebuje,tak som sa dohodla ze jej podlozku prinesiem aj do skolky..
Myslim tiez ze to moze byt aj psychicke, pretoze ako zacala chodit do skolky tak sa tiez zacala pocikavat,pocikavanie preslo a teraz boli brusko skor som myslela ze mozno je prechladnuta ale na vysetreni nic nenasli v moci.A v skolke sa jej od septembra toho vela zmenilo lebo vsetky jej kamaratky dali uz do vyssej triedy a ona nema ziadnu kamaratku pretoze su v triede len 3 dievcata a s toho su 2 nove a ona samucka,ostatok su chlapci.
asi ju necham nejaky cas doma a potom uvidim len neviem ako to riesit ak sa to bude opakovat..

bodka13
7. okt 2009

ivankova...viem,že chceš pre dcérku len to najlepšie ale ja by som ju doma nenechávala...bála by som sa,že to bude ešte horšie lebo tie ostatné deti sa zatiaľ zhrajú=vytvoria si skupinky a ťažko ju budú púšťať medzi seba 😉 ...musíš sa s ňou o škôlke veľa rozprávať-čo robili,ako sa hrala s dievčatami,čo robili chlapci,...možno by bolo dobré prehodiť aj pár slov s učiteľkou aby si všímala ako deti medzi sebou komunikujú,či nie je odstrčená v kúte a aby ich zapájali spolu do hier -na mamičky,kaderníčky,....aspoň my sme mali veľmi chápavé učiteľky v škôlke 😉

ivankova
autor
8. okt 2009

takze dnes som ju nechala doma a ziadne bolenie sa zatial nekonalo dokonca prave tancuje po izbicke..Doma som ju nechala aj z toho dovodu,ze som mala od ucitelky nepriamo naznacene ze naco ju davam do skolky ked ju boli brucho ked ja som na MD!trosku sme sa rozpravali o skolke (kazdy den sa jej opytam ako bolo v skolke a co robili) a povedala mi ze tam nechce ist lebo tam nie su dievcata...chudatko moje.

grevab
8. okt 2009

Ahoj, aj ja sa pridám -
Ja sama som zažila strach zo škôlky, keď som bola malá - a prejavovalo sa to bolesťami brucha. Keď sa ma rodičia pýtali, nič som nepovedala. Nepamätám sa už, ako dlho ma to trápilo, ale do škôlky som chodila len rok, našťastie. Bola som na vyšetrení aj v nemocnici, že čo mi je, preto som si to zapamätala.

No a vlani som mala rovnaké problémy so synom - nastúpil do školy a september a október sa po ránu stávalo, že skončil na WC a hodinu tam plakal a plakal, ako ho bolí brucho...
Doktorka to tiež uzavrela, že psychika. Lenže u neho by som povedala, že bol až priveľmi nadšený školou, veľmi sa tam tešil... Prešlo to za 2 mesiace (skončilo to hnačkou a potom sa to už nevrátilo).
Takže to môže byť psychika v negatívnom zmysle, ale aj pozitívnom.
Jednoducho psychická záťaž, ktorú dieťa nevie spracovať.

Ja by som Ti naozaj odporučila - keď máš tú možnosť - nechať si ju ešte doma.
O pol roka, rok bude viac pripravená na škôlku. Silnejšia, vyzretejšia.
Prípadne môže do škôlky chodiť len 1-2 týždne do mesiaca, prípadne to nejako striedať, ako bude ona sama chcieť. Ale asi by som ju neodhlasovala, keďže teraz je problém dostať miesto v škôlke kvôli veľkému množstvu detí.

silvia07
8. okt 2009

pisala si ze ju brusko boli az ked sa napapá...mozno tam nechce spavat poobede...kamaratkina dcera s tym mala tiez problem, lebo sa stalo, ze sa nejake dietatko cez spanok pocikalo a deti sa mu potom smiali a ona sa potom bala zaspat, ze sa tiez pocika...az ju z toho tiez bolelo brusko....tak ju potom davala do skolky iba doobeda....

ivankova
autor
8. okt 2009

grevab -ahoj dcera chodi do skolky uz 1 aj pol roka a velmi rada chodila do skolky niekedy mi dokonca povedala ze chce ist aj v sobotu. Ja si myslim ze ozaj to bude v tom odluceni od kamaratok.☹((

gabriela147
11. okt 2009

Ivankova- To nemôže byť z toho že nechce v škôlke ,,kakať" ale iba ,,cikať"?????

ivankova
autor
11. okt 2009

gabriela147-s cikanim nema problem v skolke..