Bolesti bruška u bábätka. Sú od zmeny stravovania alebo od zúbkov?

bobulka34
26. feb 2008

mam polrocne babo a zacala som prikrmovat. Ma velke problemy, krcke v brusku , stale place, vykopava. Moze to byt spojene aj s rastom zubkov? alebo novou zmenou stravovania. Papala 4 dni varenu mrkvicku mixovanu a dva ni zemiacik s nutrilonom zmiesany

junovka
26. feb 2008

so zubkami nema nic spolocne krce v brusku 😉 asi to bude tou stravou 😒

martinaema
26. feb 2008

bobulka a so stolicou nemá problémy? moju mrkvička zapekala

xxmargaretka
26. feb 2008

to bude stava..

junovka
26. feb 2008

Bobulka, vynechaj prikrmy aspon na 1-2 tyzdne a skus znova 😉 Mozno, este nema dozrety trav.trakt na tuhu stravu.U kazdeho dietatka je to individulane.

lusil2005
26. feb 2008

natalka, ked sme zacali s mrkvickou, 5 dni nekakala 😅

danu
26. feb 2008

krce v bruchu a zubky? 😲 nemaju nic spolocne 😕

zade
26. feb 2008

Skusali ste probiotika?

valhali
27. feb 2008

my mame to iste 😒 ked som zacala s prikrmom,tak zacali aj koliky. Ked zmiesam krkvu so zemiacikom,tak je to v pohode,ale cista mrkva ju nafukuje. Ja davam aj probiotika, na koliku nepomahaju,ale zato pekne upravia stolicu,ze nema problem vykakat sa. Akurat ma problem vyprdkat sa. Nezabera ani sab simpex...tak asi si musi zyvknut na tuhu stravu 😒

susik77
27. feb 2008

my mame zase hrozne hnacky...ale prave ta mrkvicka jej stolicu zahustila...aj banan...

veverica
27. feb 2008

valhali my sme tieto problemy s vyprdkanim mali aj pred tym ako som zacala s prikrmami, vy nie? Davam aj probiotika aj infacol na "koliku a meteorizmus" ale uz som zufala. Zmenila som aj mlieko, ale mam pocit, ze to bude nieco celkom ine, ale nikto nevie co. Snad z toho coskoro vyrastieme 😉

martinaema
27. feb 2008

moja Emka mala koliky ešte v šestonedelí tiež nám nepomáhali kvapkyani iné. Až nakoniec mi lekárka poradila, aby som prestala dávať detské čajíky (feniklový, bylinkový) a vyskúšala buď klasický obyčajný čierny čaj veeeeľmi slabučký alebo len vodičku. A pomohlo... 🙂 Samozrejme sporadicky sa ešte nejaké to bruškabolenie vyskytlo, ale iba raz začas. A gél pupík ste neskúšali? 😉

danu
27. feb 2008

skuste dat rascovu vodicku, pomaha to 😉

westka
27. feb 2008

pokial babo tak dlho nekaka tak je to uz zle na tvojam mieste by som sa poradila s doktorkou 😉

valhali
27. feb 2008

veverica,my kolikujeme od narodenia,takze ten prikrm to este zabil viac 😒 Inac to, co pise martinaema, to asi bude pravda,lebo moja Emma je vecne na feniklovom,alebo detskom caji,ale par krat som jej dala len cistu vodu a zdalo sa mi to ovela lepsie. Myslela som si,ze si len nahovaram,ale ked to citam,tak asi bude nieco na tom

andrea78
27. feb 2008

baby mne detský doktor na prvej poradni po narodení povedal, že namám jesť žiadne zápražkové polievky, rascu, ani dávať feniklové čaje, lebo to vraj koliky len zhoršuje????prestala som vtedy s tým a problémy fakt pominuly...

bobulka34
autor
27. feb 2008

uz som sa tesila, ze nepouzivame rektalnu a znovu sme museli zacat, lebo nemohla vobec kakat. tie probiotika sa ako davaju

andrea78
27. feb 2008

bobukla ešte môžeš skúsiť trochu slivkovej šťavy alebo výživy (hipp), potom deti krásne kakajú, zmäkčuje stolicu, ublížť nemôže, pokiaľ už prikrmuješ

pesi
28. feb 2008

my sme ešte s príkrmami nezačali (nepristúpilo mi mliečko, tak sme od narodenie na umelej výžive - dávam Nutrilon comfort forma 1) ale nemáme problémy so stolicou odkedy jej dávam do mliečka pravidelne čajík (harmančekový a feniklový) nič iné jej na stolicu nedávam .... keď sme prišli z pôrodnice tak mala problém so stolicou aj koliku mala - lekárka je predpísala kapky na stolicu Espumisan L, ale ani raz som ich nepoužila .... čajík všetko vyriešil ....

valhali
28. feb 2008

bobulka, ja pouzivam prebiotika Infants dophilus,je to prasok,ktory rozrobim raz denne v mliecku a dam jej ho