Bolestivé ušká. Ako mu pomôcť?

katinka201
1. apr 2008

Ahojte maminy. Chcela by som vas poprosit o radu. Mam 16 mesacneho syna, stale si dava prstiky do usi. Doktorka povedala, ze to je kvoli tomu ze mu idu stolicky. Dala mu kvapky BUROW ale nejak mu nepomohli. Neviem ako mu pomoct.Dik

alenik
1. apr 2008

ahoj Kati,ak maly nema bolesti,neplace a tak,nieje dovod sa znepokojovat.Mojej malej teraz vyliezla posledna stolicka a robila to iste.Nesla som s tym k dokini,lebo som uz citala,ze je to koli zubkom.Ak by mal maly bolesti,skus nejake homeopatika 😉

janinah
1. apr 2008

ahoj,pozrel mu niekto do tých uší? ak nie,tak ho daj vyšetriť na ušnom,chytanie za ušká je typické pre zápal uška,ale mal by aj zvýšenú teplotu a plakal by pre bolesť,moja dcéra mala ekzem vonkajšieho zvukovodu asi ako 6-mes.,čiže dala by som ho vyšetriť pre moju istotu a pocit,že som nič nezanedbala

medka29
2. apr 2008

ahoj,
moj maly mal zapal uska, ktory sme mu vyliecili ale nadalej si skrabe az do krvi vonkajsiu usnicu. Boli sme na ORL ale uz tam nic nema, uska su uplne ciste. Myslela som si, ze to je len mozno kozny problem ale takisto mi pediatricka povedlala ze je to v poriadku. Vazne neviem co mam robit, lebo nadalej si to strasne skriabe.

junovka
2. apr 2008

medka, a netvori sa mu vela us.mazu?

medka29
2. apr 2008

praveze mu to stale cistim, ale len zvonku ako mi kazdy vravi... nejdem do vnutra

junovka
2. apr 2008

a na ORL, nepovedali, ze ma nadmerne vela mazu?

medka29
2. apr 2008

nie ze je to normal, ale predpisala mi doktorka teraz nejaku masticku, ze budeme postupne skusat co zaberie, lebo pricinu nevie najst

junovka
2. apr 2008

vies, moja Nelka tiez si stale rype v uchu, tiez som s nou bola na usnom viackrat, jej zistili, ze ma nadmerne usneho mazu a to ju svrbi a stekli.Parkrat do dna som jej kvapkala obyc.stol.olej do usiek, aby sa ten maz rozpustil, to som robila asi 3 dni a vytrela jej poriadne uska.Potom bola pohoda....a nakoniec som zistila, ze u nej je to zlozvyk, hlavne ked papa, sa chyta za uska.Keby to bol zapal, tak by mala teploty, takto mi vysvetlila lekarka na ORL.

junovka
2. apr 2008

a ak ti mozem odporucit, tak kup homeopatika Chamumillu vulgaris ch 15....ono svrbenie a bolenie usiek moze suvisiet aj s rastucimi zubkami 😉

junovka
2. apr 2008

...a za uskom nema cerv.suchu pokozku? 😕 Prepac, ze takto na etapy, ale vzdy ma nieco napadne, ked uz odoslem ti odpoved 😅 😅

medka29
2. apr 2008

nema uska ma uplne ciste...skusim tie homeopatika a dakujem za radu, dufam ze to zaberie