Používame cookies. Viac informácií tu. OK
marcelkaemmka
autor
16. máj 2019
anavi007
16. máj 2019

@marcelkaemmka ahoj,dcera mala kurie oko na nohe,tiez som ju nechcela brat k dr.,davali sme sodu bikarbonu na noc,za mesiac sme sa toho krasne zbavili 🙂

sissy27
16. máj 2019

@marcelkaemmka na ruke kurie oko určite nie, to vzniká dlhodobým tlakom na jedno miesto.
Takže je to bradavica (alebo nejaký iný kožný výrastok) - tá je vírusového pôvodu, je prenosná a najlepšie je posilniť imunitu. U dcéry výborne zabrala hliva ústricová.

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@sissy27 takze je to bradavica ano ? A ako myslis hlivu papat ? Ci na to prikladat ? Dakujem

sissy27
16. máj 2019

@marcelkaemmka no kurie oko to nie je určite 🙂 či bradavica alebo nejaký iný kožný výrastok, to by posúdil kožný lekár.
Dcéra užívala hlivu ústricovú v tabletkách, konkrétne toto
https://doplnky-stravy.heureka.sk/terezia-hliva...

cca do dvoch týždňov bradavice samé zmizli, bez nejakého mechanického zásahu.

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@sissy27 aha super dakujem a kupim to v lekarni ?

sissy27
16. máj 2019

@marcelkaemmka áno, majú to aj normálne v lekárni. Prípadne možno od iného výrobcu, ale ja mám odskúšané len tieto.

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@sissy27 dakujem za ochotu pekny den ti prajem

ajsha123
16. máj 2019

My sme bradavice potierali propolisovou tinkturou. To bol najjednoduchší spôsob pre nás. Ešte existuje kôra z citrona namočeného na 8 h v octe... Manzelovi som tak odstránila bradavicu z ruky, ale deťom sa ten citron vtdy z nohy zosmykol. Pomohla az tinktura. Aj chceš presny postup, vysvetlím

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@ajsha123 ano prosim ta

beate1
16. máj 2019

@marcelkaemmka je to bradavica. Najlepsie sa toho ihned pokusit zbavit,aby toho nebolo viacej. Mozes ju dostat aj ty,prenasa sa dotykom. Je to virus.

eliskadad1
16. máj 2019

@marcelkaemmka vyzerá to na bradavicu. Treba veľa vitamínkov papať, zašla by som aj na kožné 🙂

veronikazuko
16. máj 2019

@marcelkaemmka moja dcéra to mala presne tiež takto na ruke a vyzeralo to rovnako boli sme na koznom,že nech nám to vypáli dusikom a ona že najskôr skúsime potierať takým gélom volá sa Verrumal a úplne sa to ním odstránilo. Skúste či sa nedá kúpiť aj na voľný predaj v lekarni

veronikazuko
16. máj 2019

@marcelkaemmka bola to bradavica doktorka to pozerala takým pristrojom

marcelkaemmka
autor
16. máj 2019

@veronikazuko dakujem ti kupila som v lekarni kolodium forte tak uvidime dakujem za radu

ajsha123
16. máj 2019

@marcelkaemmka Keď bradavice potieras, vzdy treba dávať pozor na to, aby to nezasiahlo pokožku okolo bradavice. Hlavne, keď sa používajú silnejsie prostriedky, ako duo film, ocot (citrón v octe). My sme to robili tak, že sme do náplaste (najlepšie nepremokavej) urobili otvor vo veľkosti bradavice a to nalepili na pokožku. Trčí len bradavica. Ak pouzivas citron namočeny v octe, resp. Kôru z citrona, tou bielou časťou to položis na bradavicu a prelepis tak, aby citron držal. Na noc, na ďalšiu noc zas, kým bradavica neohnedne. Manzel hovoril, ze v prvú noc v pohode, aj ďalšiu, ale potom to tak zacalo bolieť, ze si musel v noci dat naplast dolu. Vtedy mu bradavica odumierala. Ohnedla a po case (moze to trvať aj dlhšie) odpadla.
Deťom sa citrón z nohy zosmykol, ten istý postup, len na gazu som dala propolisovu tinkturu od vcelara, nie z lekarne. Ak nevies, kde zohnať kvalitnú tinkturu, cez IP dam kontakt na pani, čo vyrábajú tinktury doma. Fakt silná.
Synovi citron nezabral, pri tinkture velmi rýchlo bradavica odpadla, normálne zostala "diera" v nohe, ale to sa zrastlo... ☺️ Tvrdil, ze ho to nebolelo.
Keď som nemala cas robit naplaste, len som tinkturu kvapla na bradavicu. Neuškodila pokožke okolo...
Tak snáď niečo z toho pomôže.

rula
16. máj 2019

@ajsha123 ahoj, môžem Ta poprosiť o kontakt na pani, čo vyrába tu propolisovu tinkturu?, ďakujem.

ajsha123
16. máj 2019

@rula pošlem IP. Nechcem tu robit propagandu ☺️

fatyma2
17. máj 2019

@marcelkaemmka Kolodium forte nie je na takú veľkú bradavice iba na menšie bradavicky . Najlepšie ísť lekárovi moja dcéra mala toto isté na ruke ako 3 ročná a samozrejme že som to začala liečiť po domácky a čo bolo dostupné v lekárni. Veľká chyba ono to rástlo a rástlo nakoniec ju museli uspať a vyrezať. Radšej to riešiť čo najskôr z lekárom keď budeš vedieť že sa to zväčšuje alebo to je stále v rovnakej veľkosti.

susann80
17. máj 2019

@ajsha123 dobry den, po tej tinkture zruba za ako dlho odpadla? A tiez mozem poprosit kontakt do posty na tinkturu? Myslite ze tie z lekarne nie su tak kvalitne? Dakujem velmi pekne

ajsha123
17. máj 2019

@susann80 raz som nevedela zohnat propolis, resp.potrebovala som ho surne a kym by som od tej pani objednala, posta... Tak som kupila v lekarni. Neviem, k comu to prirovnať ale bola to slabota. Akoby propolisom zafarbena voda. Takze ja mam skúsenosť, ze z lekárne nie. Pošlem kontakt

Tu začni písať odpoveď...

Odošli