Čakajú nás testy na celiakiu. Mám malej dovtedy podávať lepok?

strociatka
23. feb 2009

Prosim poradte ak mate skusenost, mame o tyzden ist na testy na celiakiu. Vobec netusim co mam ocakavat a vobec neviem ci malej mam, alebo nemam dovtedy podavat lepok. Moja doktorka sa neobtazovala na moju otazku odpovedat a ja neviem co robit..

strociatka
autor
10. mar 2009

vysadila som vsetko, co obsahovalo lepok, cize rozteky, chlebik a kase Sunarkove, ktore mali v sebe leplok. Davam malej iba ovocie, zeleninu, ryzu, zemiaky, masko, jogurty a zo Sunakrovych kasi len tie bezlepkove (ryzove s bananom, skoricou...)

denisocka
11. mar 2009

tak dnes sme boli na krv,výsledky o 10dni.... a reflux sa nepotvrdil,teda iby mierny 🙂 tak uvidime čo to je

denisocka
11. mar 2009

ešte otazka mimo,

hlavne celiatici-akej farby hovienka Vam kakaju deti? My stale od mala do žlta,svetlo-hneda...ked berie maltofer tak tmave,až čierne.... ale poväčšine žlto....a zeleno niekedy,tak neviem,či to tak ma byť,nebudem to porovnavať so svojim,preto sa pýtam na Vaše deti 😅 😕 😅 😀

strociatka
autor
11. mar 2009

u nas kym bola mala cisto kojena tak kakala strasne vela (novorodenec 14x denne, neskor uz len 6x denne) a bolo to hlavne zlte a obcas zelene. Teraz kaka tiez casto 3 - 6x denne a je to v zavislosti od lepku - ked dam lepok je to riedke, zelene a hrozne smradlave. Ked nedam lepok je to uplne normalne - take zlto - oranzove az hnede, pekne tvarovane a nie tak smradlave.

denisocka
11. mar 2009

aj u nas taky tak,začínam sa bať tej celiakie

strociatka
autor
16. mar 2009

ahojte, tak my este stale cakame na vysledky. Neviete aky je dalsi postup v pripade, ze su pozitivne? A v pripade, ze su negativne a podozrenie pretrvava?

sakura77
16. mar 2009

no,tak drzim palce aby ste to nemali.ked mu vyjdu pozitivne,hned jej nasadia prisnu bezlepkovu dietu-a teda ten lepok je aj v takych veciach co by si si v zivote nepomyslela-napr v horcici,kecupe,praskovom cukre a podobne 😒 tak dufajme ze to nebude mat 😉

denisocka
16. mar 2009

my tiež čakame,v piatok mám volať - a pondelok ideme na liečenie,tiež premýšlam čo bude,ak budeme pozitivny..... či bude aj to liečenie či ako?

strociatka
autor
17. mar 2009

hladala som na strankach celiakie informacie a som sa dozvedela, ze definitivnu diagnozu stanovia az po biopsii. Na to sa treba

strociatka
autor
17. mar 2009

niekde konkretne objednat?

pardon, mala mi tu stlacila enter 😀

denisocka
17. mar 2009

hej,ved tu už aj ktosi pisal,že boli z krvi pozitivny ale biopsia dopadla ok

strociatka
autor
17. mar 2009

tak to mi nejde do hlavy, ked tak nad tym rozmyslam, tak niekde som citala, ze po nasadeni prisnej diety sa vsetko dostane do normalu a vysledky naslednych testov su uz OK, takze asi aj ped biopsiou treba papat lepok

denisocka
17. mar 2009

kedy budete mať vysledky

strociatka
autor
17. mar 2009

z imunologie budu vysledky 6.4. normalne som neista, co dovtedy robit. Mala mi uplne odmieta papat, jedine co ju drzi, ze dobre pije. Nase stravovanie uz 4 mesiace vyzera takto:

rano, obed, vecera - sunarkova ryzovo/mliecna kasa vo flasi
desiata, olovrant - dojcenske mlieko Beba 3
medzi tym cajik

to je zial vsetko, nic viac do nej nedostanem 😖

denisocka
17. mar 2009

😅 fakt? bože moj

strociatka
autor
17. mar 2009

ja len cakam na vysledky a nech Boh chrani moju obvodnu pediatricku, ak sa nieco najde, lebo od 8 mesiacov mojej malej (teraz ma 15m) ju ziadam o tieto vysetrenia. Dnes ma mala uz take krce v brusku, ze v noci nespavame. Dohodli sme sa s manzelom, ze este do vysledkov to nejak vydrzime a potom okamzite menime doktorku. Len problem je v tom, ze nevieme najst nahradu. Hladam len na doporucenie dobru pediatricku/a

denisocka
17. mar 2009

ty si aspon v BA,ale keby si mala hladať tu na Spiši,to by si ešte kukala

strociatka
autor
17. mar 2009

ach denisocka, ani nevies ako mas pravdu, nepochadzam z BA a co tu zijem, som najskor nadavala a teraz som vdacna. Nie je to jednoduche s chorymi detmi, ale tu ma clovek aspon nejake sluzby. My sa od narodenia s niecim trapime. Uz treti krat ideme na hospitalizaciu do nemocnice (aj zakrok v celkovej anest). Vobec si neviem predstavit byt teraz niekde inde

denisocka
17. mar 2009

A co sa stalo?

tenty
17. mar 2009

ahojte, nechcem sa vam do toho miesat, ale po precitani tychto prispevkov som ostala zhrozena, ze vobec este existuju taki lekári
baby, mamicky, nedajte sa odradit a ziadajte si vysetrenia alebo mente lekara, mam s celiakiou osobne skusenosti, dietu mam uz dva roky a straaaaaaaaaaaaasne dlho nevedeli lekari prist na to co mi je, aj ked priznaky som mala ucebnicove a poviem vam neliecena celiakia dokaze organizmus neskutocne vycerpat a poskodit a to som dospely clovek o detoch nehovoriac, drzte sa 😉

mimma
17. mar 2009

Ahojte, tak aj my momentálne riešime celiakiu. Ja som mala ako dieťa dg celiakiu, lenže od 12rokov dietu nedržím, vtedy to bolo tak, že sa skúšalo, čo to spraví,keď sa po nejakom čase začne normálne jest, nebralo sa to ako celoživotné ochorenie. Tak som teda teraz išla na biopsiu...výsledky ešte nemám. A moja mladšia mala pozit. jeden parameter z krvi na celiakiu, čo ešte samo o sebe nič neznamená. Tak čakám, aký bude výsledok a podľa toho môjho budú postupovať ďalej aj u malej.
Čo ma prekvapilo je to, že tu Janka opisovala, ako malému robili biopsiu...to bez celkovej anestézy? Mne povedali, že by to malej robili v CA s tým, že je to v podstate len taká krátkodobá ľahká anestéza, kvôli tomu,že také malé dieťa nevie ešte spolupracovať. A ja som veru aj rada, stačil mi môj zážitok z tohto vyšetrenia a dúfam, že to malá nebude musieť absolvovať a ak, tak určite v CA.

strociatka
autor
18. mar 2009

denisocka, radsej ti to napisem do IP

baby dakujem za podporu, pediatra uz menim, velmi nas zanedbala a to sa da tazko len tak prehliadnut

denisocka
18. mar 2009

ok,budem čakať IP

jana188
20. mar 2009

mimma, robili mu to bez anestezy ani som nevedela ze sa to da aj takto robit.

strociatka, to teda nie je prijemne byt tak casto v nemocnici, drzte sa

denisocka, dnes by mali byt vysledky? drzim palceky a myslime na vas
pa

denisocka
20. mar 2009

nie su !!!!ide ma rozhodiť,že neprišli,mam si zavolať buduci týžden .......... čo mám nato povedať? :(

strociatka
autor
20. mar 2009

pani, mna by asi tiez rozhodilo, prajem pevne nervy deni

denisocka
20. mar 2009

dostala si IP?

zitaje
20. mar 2009

Baby, my mame ist na biopsiu, mate niekto skusenosti s biopsiou na Kramaroch? Vraj 3 dni hospitalizacia?!
A opytam sa to aj tu - neviete ake maju byt hodnoty transglutaminazy ked celiakia nie je? Alebo ta transglutaminaza je v krvi len ak ma dietko celiakiu? Alebo ako to vlastne je? Som z toho jelen. ☹

denisocka
20. mar 2009

Ty si nasa zitaje z bbt?

zitaje
20. mar 2009

Jasne, s takym nickom predsa nemozme byt dve. 😉
Ale inak mi moc do smiechu nie je, a to este len mame ist na tu biopsiu. 😢