Candida albicans (kandidóza) u bábätka. Čo by pomohlo?

mywiel
20. jún 2009

Ahojte, moja dcérka mala lisaj v ustach, ten uz je vylieceny, ale pre zmenu ma kvasinky na sexe, doktor vravi, ze to ma z cukru zo stravy a uz sme vyskusali dva antibiotické krémy bez uspechu. Mali ste podobny problém a co vam na to predpisali? Dakujem za kazdé info. 😉

strapco13
18. apr 2011

@hulko kedze odsavas a davas mm ..je mozne ze mas candidozu na bradavkach aj ty ..preliec aj seba, candibene mast po kazdom podsati v tenkej vrstve nemusis umyvat pred odsavanim
Dokladne vydrhnut a vysterilizovat odsavacku, cumle ..tam sa mykoza rada drzi.
Odsavat mozes kludne nadalej 😉

aliza
19. apr 2011

@hulko candida albicans je pritomna v kazdom tele, je jeho prirodzenou sucastou, k problemu dochadza, ked sa premnozi dosledkom oslabenia imunity, takze jednoznacne chodit za imunologom a musia to riesit, je to dost zakerna a nebezpecna choroba, moze napadnut vsetky organy, urcite z toho nevyrastie. Treba zistit, preco nefunguje imunita, ci tam nie je nejaky iny zdravotny problem a ci tie problemy, ktore mala ma, su naozaj kvoli candide. Ona moze byt premnozena, ale to moze byt len nasledok niecoho ineho, nemusi to byt hlavna pricina jej zdravotnych problemov.

alerka
27. jún 2011

@hulko mame ten isty problem, skoncili sme na infuziach v nemocnici a zachranila nas az sonda do zaludka. na to ze su to kvasinky som prisla az ja sama pred mesiacom to sme mali uz 4 mesiace. gencian, nizoral,. mala bola ako vymenena zacala krasne jest.. stale vsak len v spanku,m ale aj to bol pre nas pokrok.. teraz uz tyzden opat nejeme a ked vypije 40-50 zda sa akoby jej to uz islo hore krkom... neviem co jej pomoze, ale pocula som o silnych antimykotikach.,. Velmi ma zaujima ako ste to vyriesili.. moja maal skoro nic neje aj to len v spanku a aj to len niekedy... :(

evoska
13. sep 2013

@tynushqa
@hulko
ahojte kočky, vaše príspevky sú už staršie, ale možno mi budete vedieť pomôcť. Naša dvojročná dcérka mala tri týždne hnačku a zistili jej tiež premnožené kvasinky v črevách. Ako ste sa vy toho zbavili? Malá užíva probiottka+nepapa cukor.

nevenka
28. jan 2016

@aliza ahoj, mame podobny problem, viem, ze to uz je dlha doba...ako ste ten problem nakoniec vyriesili? dakujem za odpovede...

nevenka
28. jan 2016

@hulko ahoj, viem, ze je to uz dlha doba, ale ako ste ten problem nakoniec vyriesili? co vam pomohlo? my mame s dcerkou podobny problem a uz tiez sa bojim, ze sa mi odstavi...a tak pekne zo zaciatku papala...

nevenka
28. jan 2016

@aliza zle som citovala, prepac...🙂

alex2015
22. feb 2017

Ahojte mamicky unas je tiez candida v stolici a ma pliesne na zadku my mame krem candibeme a probiotika a candida dietu ma stym niekto skusenost mame 22 mesiacov