Candida albicans (kandidóza) u bábätka. Čo by pomohlo?

mywiel
20. jún 2009

Ahojte, moja dcérka mala lisaj v ustach, ten uz je vylieceny, ale pre zmenu ma kvasinky na sexe, doktor vravi, ze to ma z cukru zo stravy a uz sme vyskusali dva antibiotické krémy bez uspechu. Mali ste podobny problém a co vam na to predpisali? Dakujem za kazdé info. 😉

lucia1004
20. jún 2009

ahoj mywiel, ma kandidózu na cikulke? pises antibioticke kremy, ale na candida albicans sa davaju antimykotika. Napis, prosim, co ste uz vyskusali.

mywiel
autor
20. jún 2009

No presne tak a uz sa to rozsirilo aj k anusu... ☹ Skusali sme pocas dvoch tyzdnov Fucidin-Acidum fusidicum a Multilind-Nystatinum.

mywiel
autor
20. jún 2009

Ten prvy krém bol antimykotikum... 😕

mywiel
autor
20. jún 2009

Nasla som toto ale tu pisu len o dospelych, no aspon viem, ze jej nesmiem davat muku, chlieb a granulovany caj, lebo ten je trochu sladeny. http://www.porodnice.cz/node/33548

lucia1004
20. jún 2009

ak je to fakt Fucidin-Acidum fusidicum - tak ten nie je urceny na kandidózu a neznici candidu albicans...jeho ucinna zlozka je prave Acidum fusidicum-a ta je ucinna na mnozstvo bakterii, ale nie na huby, candida albicans je huba... tam pomôze nieco, co ma ucinnu zlozku - nistatin. Takze ako prva pomoc - Fungicidin mast - trikrat denne v tenkej vrstve (kludne aj na vnutorne pysky daj) - minimalne 10 dni. Malokedy byva alergicka reakcia, aj ked trochu cikulka zacervena, tak davaj dalej.
ALE, vy ste uz teda mali dva tyzdne aj Multilind-Nystatinum? - tam uz je ako pri Fungicidine nystatin...tak to ma prekvapuje... lenze Multilind sa predpisuje velmi zriedkavo - to mas riadne od gynekologa?
Ako ste na to prisli? robili malej vyter? ako sa to prejavuje u malej?

lucia1004
20. jún 2009

ano, prave som ti isla napisat, co smie a co nesmie mala jest - minimalne mesiac to treba dodrziavat... mam s tym vsetkym skusenosti☹

mywiel
autor
20. jún 2009

Nie len tyzden sme mali Multilind co je proti hubam a tyzden Fucidin co je antibiotikum a ani po jednom nevidim ziadne zlepsenie. ☹

mywiel
autor
20. jún 2009

Bola som u nasho vseobecného lekara, ktory je vlastne nas akoby pediater a on je aj homeopat, ked jej pozrel do ust hned videl, ze ma lisaj teda mucnivku, mala biely jazyk a bolelo ju to pri kazdom jedeni a piti, no a o tyzden na to sa to objavilo dolu na pipine najprv som si myslela, ze herpes a on ked sa na to len pozrel tak mi povedal, ze je to candida. Ja zijem v zahranici tak jej predpisal sirup s nystatinom ten v ustach pomohol ale krém na pipinu nie. Uz som z toho zufala mala place pri kazdom prebalovani a vyzera to nepekne, napuchnuté, mokvavé vyrazky co sa rozsiruju aj k anusu a do zahybov na slabinach.

lucia1004
20. jún 2009

mywiel - ja zasnem.... ako môze hocikto podla vzhladu povedat, ze ide o Candidu? ved je rozdiel, ci je to huboviteho pôvodu, bakterialneho alebo ineho - na vsetko zabera ina ucinna latka... a to sa da zistit iba z vyteru, musi sa urobit kultivacia a az potom sa da zistit, co to je... ja som si myslela, ze je jasne, ze je to Candida, potom zaberie väcsinou Fungicidin - mast - po 4 dnoch a potom sa este sest dni dava... ak je to uz zanedbane a dostalo sa to "dnu", tak je potrebne davat tabletky do posvy, ktore obsahuju antibiotikum a antimykotikum spolu, dava sa vecer, do rana vytecie z posvy... a je to aj napuchnute - to môze byt kludne alergicka reakcia na niektoru z tych masti... prosim Ta, navstiv s malou tvojho gynekologa, lebo sa to rozsiri este aj do mocoveho mechura... a davaj jej vela kyslomliecnych vyrobkov a ziaden cukor a biela muka

mywiel
autor
20. jún 2009

Tak aj tu pisu o kandide, http://www.porodnice.cz/node/43016 no dufam, ze nieco najdeme este som nasla na nu homeopatiu Candida 9CH, Sepia 9CH, Mercurius solubilis 9CH 3granule 3x denne, tak skusime aj to, alebo vraj to odstranuju aj biorezonanciou, tak dam potom vediet, mozno pomozem aj druhym maminam. Dakujem lucka. 😉

mywiel
autor
20. jún 2009

No on je bral len sliny z ust, tak neviem preco si myslel, ze to isté ma na pipine aj ked sa to objavilo tyzden po tej mucnivke, tak ja neviem... 😕 ☹

mywiel
autor
20. jún 2009

No jogurty este neje tie chcem zaviest az po prvom roku, vraj kravské mlieko sa skor nema davat, aspon tu v zahranici to tak je. A myslis ze mozem ist ku gynekologovi s 11 mesacnym babom, to ho vysetri? 😅 😕

mywiel
autor
20. jún 2009

No pojdem ku pediatrovi, lebo gynekolog by ju nevysetril.

lucia1004
20. jún 2009

mywiel, kravske mlieko az po roku alebo dvoch - spravne, ale jogurty od ôsmeho mesiaca,jogurt je kyslomliecny, ten sa môze davat, dokonca musi... no, u nas by ju urcite gynekolog vysetril... ved inac sa to neda... jedine, ze pediater urobi ster. Skus kupit Fungicidin mast.

mywiel
autor
20. jún 2009

Dakujem za podporu, skusim ist do nemocky k pediatrovi a budem trvat na tom aby jej urobili ster (aj ked neviem ako ster tych vyrazok, lebo to ma len externe?)tu to je inac ako na Slovensku, domov ideme az za mesiac a tolko cakat nechcem.

lucia1004
20. jún 2009

no, normalne ma na spajli vatu, tou prejde po vonkajsich pyskoch a potom to vytrie na male sklicko...tak sa to robi na Slovensku. Drzim prsty, fakt... a pozor, vracia sa to... tak napr., ak mala bude brat antibiotika, tak hned jej kup aj probiotika a davaj jej spolu s antibiotikami. a nepouzivaj normalne mydlo na cikulku, ani detske - len voda a trosicku gelu na intimnu hygienu.

erikasadek
20. jún 2009

mywiel , neboj to bude dobre..

pridavam sa ani tu sa nerobia stery.. lekar urcuje podla , vizualneho podkladu.. 😉

mywiel
autor
20. jún 2009

Dakujem za podporu holky 😉 😵

lenki33
21. jún 2009

mywiel aj ked mala este neje jogurty, skus jej davat nejake ine probiotika, napr biogaiu
kazde probio zaberaju proti candide 😉

erikasadek
21. jún 2009

mywiel vies co ma napadlo , na ak chces prirodne tak skus , silicu s cajovnika, das do kupelu a malu don polozis.. vyborne zabera na vela veci plesnoveho a ineho povodu.. 😉

zuzacik
21. jún 2009

Mywiel, my sme mali tiez ten plienkovy soor, dobre nam nato zabrali obycajne obklady z cierneho caju. Tiez som v zahranici a v lekarni kupene pripravky nezaberali a na nemeckom webe som potom nasla tento babsky recept. Tak skus vyskusat. Nam to pomohlo.

jarka007
21. jún 2009

Ja davam na akekolvek vyrazky v plienkovej casti Weledu, ale tu bez zinku (teraz neviem, ci baby, alebo pflege krem). Skoro vzdy sa nam to na druhy den zahojilo, ked to nebolo este velmi rozsirene. Raz mal ale najmladsi toho viacej, asi po tyzdni som to chcela ukazat doktorke, ci sa nejdna o candidu. Predtym som ale este chcela vyskusat GKE - grepfruitkernextrakt (2-3kv. na deci vody, ako obklad) a ked sme isli k doktorke, tak som nemala co ukazovat 😝 . Tak som bola vtedy trochu za blbu, ze kde to teda maly ma 😀 .

mywiel, erika, tak u nas sa toho tiez vela nerobi. Telo bojuje samo 😉 . Nasim robili ster snad iba raz, ked manzel uz dlho otravoval lekara.

erikasadek
22. jún 2009

jarka ahooooooooj..
vidis na grapfruitoive kvapky som zabudla, ako cajovnikova silica, obe su na taketo veci ako stvorene.. 😉

este ze ta mam.. 😉

ako hovoris tu sa netrapia , stermi a podobne;. 😀 a naco , ze?? ved su dokonali... 😀

mirjanka
23. jún 2009

mywiel - my na kvasinky v pusince používali genciánovou violeť, vlastně i na prsa, aby se nepřenášely kvasinky kojením
Malá chytla kv. infekci pod nehty těsně po porodu, tam jsme lihovali nebo dávali genc. violeť - žádné antibiotika jen antymykotika...na pipinku se ale nehodí, ještě mě napadla bylina, která je velmi dobrá na veškeré kvasinkové infekce - ostropestřec, jen nevím, zda je vhodná pro malé děti a pak - pozor na mýdla - nesmí přijít do styku s int. částmi těla - my používáme dětskou kosmetickou řadu - Weledu, ale pipinku čistím jen vodou 😉

danu
11. jan 2010

bianca7 • Dnes o 12:15
Ahojte.My mame 5 mes.,z toho asi 3,5 mesiace mame v stolici kvasinky-candida albicans a nevieme prist na to z coho to je... ☹ Uz som fakt zufala!Mate niekto skusenosti s tymto?Ako sa da toho zbavit,resp.najst pricin?Pls!!!

misellll • 1d • Dnes o 13:40
nemáte doma třeba nějaké zvířátko?Mohlo by to být z toho

dadis • 2d • Dnes o 14:46
a uzivate probiotika?? ak ano, tak je to divne...v puske nema soor/zabku? Ak ano, asi treba zacat liecit odtial. Bud vytierat roztokom hypermanganu, alebo my sme na radu lekarky vytierali 1x denne Candibene sprejom jazyk a usta a zbavili sme sa toho (zabky myslim) S tymi zvieratkami by to nemalo mat suvis...

bianca7
11. jan 2010

no nemame ani zvieratka v dome a ani soor nemame...Teda mavali sme soor niekolko krat,ale uz davno nie.A dr.nam bolo povedane,ze pravoze prvovznik sooru je z kvasinky,kt.je v stolici...Na soor sme davali nejaky roztok(uz si nepamatam nazov),za par dni to preslo,a na stastie davno sa neobjavil zasa.Ale zo stolicou je to horsie,stale mame premnozene Candida Albicans a nechapeme preco.Naozaj nikdo nemal dlhodobo lvasinky v stolice?Ze by sme boli jediny pripad?????

tynushqa
11. jan 2010

Bianca skuste probiotika biogaia alebo nejake ine. Mali by pomoct. A vysadit cukor 😉

bianca7
11. jan 2010

tynushqa,biogaju berieme stale...uz 2-3 mesiace a nic.z cukrami sme to tiez skusali,ale teraz jedavam len minimalne.

hulko
18. apr 2011

Ahoj
Ďakujeme
Naša 6 mesačná dcérka Mia má candidu albicans premnoženú v stolici presne 4 mesiace, začalo sa to sorom v pusinke v 2.týždni,prešlo to hne´d po užití genc.roztoku a potom po asi 2 týždńoch začali črevné problémy, hrozné stolice s hlienoma a penou, aj 6 xdenne, každá iná a bolesti bruška. Od 2. mesiaca života nám v stolici zistili túto premnoženú kivasinku.Dcérka začala 6. mesiac, má trvale bolesti bruška, nadúvanie, hlieny v stolici,krčuje a odmieta piť mliečko.Dávame len materské, musím si odsávať, lebo sa kôli odmietaniu sama odstavila, dávame biogaiu trvale 5 mesiacov, začali sme dávať súčasne aj Infant Dophilus(tiež probiotikum) a nič nepomáha.Sme zúfalí, nikto nám nevie pomôcť, dieťatko nám plače aj 6 x za noc, krmime ju mliekom hlavne v noci, lebo cez deň kôli bolestiam odmieta jesť.Gastroenterologička nám povedal, že z toho musí vyrásť a imunologovia tvrdia, že pokiaľ prospieva, nie je to žiaden problém, my ale máme doma doslova pelko a dieťa sústavne plače.Už si nevieme dať rady.Začali sme chodiť aj k liečiteľke s biorezonanciou a zatiaľ bez zlepšenia.Ak niekto má podobnú skúsenosť a dokázal z tohto problému svoje dieťatko dostať, prosím napíšte nám.Už nevieme,ako ďalej.