Časté žmurkanie u dieťaťa. Čo s tým?

enilora
1. okt 2009

Maminky ak niektorá máte skúsenosť poradte mi prosím ako mám riešiť tento problém.Moj 8r syn začal žmurkať,buď žmurká sem-tam jedným akom alebo naraz obomi očami.Boli sme aj u očnej ale očká má v poriadku.ďakujem

karolinka2011
8. máj 2015

Aj môjho oči svrbeli, lekárka to prirovnala k pocitu, že má v očiach piesok.

betunka39
8. máj 2015

Moj syn zmurkal z alergie.Ocna nam to vzdy pltvrdila.len nasa obvodacka to nebrala do uvahy.Ked som vymenila lekarku.nova nas potom pkslala na alegologiu.Moj to mal hlavne na jar a vjeseni vdy ked kvitli travy.a bola hmla.Avsak moze to byt aj tik z nervozity.ked sa nieco udeje.Treba odsledovat.kedy najcastejsie to robi.

adka_8
10. máj 2015

@betunka39 vonku len sem tam-akonahle je dnu a sa zadíva do niečoho,sustredi sa už to robí-ani nevnima,ze to robi

stanulienkat
10. máj 2015

To mozu byt aj nervove tiky

betunka39
10. máj 2015

@adka_8 skus vtedy odputat pozornost na nico inr.ci aj vtedy bude zmurkat.Nema nrjake problemy s ucenim?Moj stredny stale hmkal.ked ho v dkole bil spoluziak.Jednoducho si pohmkaval Stale dookola to robil.tak ze lezal hm-hm.Ked sme na to konecne prisli prestal.

adka_8
12. máj 2015

@betunka39 ma 5 rokov,vie čítať 😀 -zatial nema problemy s učením -boli sme pri očnej znova-dostal nove kvapky niečo Purivist a ja som mu zacala davat od piatku ocny framykoin,pretože mal cervene očka-s framykoinom mam pokracovat + tie kvapky -podla nej si vynucuje tymto pozornosť-ma urve asi 😀 😀

betunka39
12. máj 2015

@adka_8 v minulom prispevku som mala preklepy. pislala som z mobilu, tak dufam, že sa to dalo čitať. No ,asi to bude tým, že potrebuje niečim uputať. Uvidiš či pomožu kvapky. Držim palce, ale myslim, že vela deti ma rozne tiky.

adka_8
13. máj 2015

@betunka39 dakujem,každopádne dám vedieť 😉

svetlusa12
13. máj 2015

naša to odpozorovala v škôlke a ako to prišlo, tak to odišlo. Minulý rok sme s ňou boli aj u očnej, ale tá nič nezistila, len povedala, že to decká od seba odkukajú a samé to prejde...

tomasko1997
28. jún 2015

@simka2702 ahoj moj ma teraz 13 mesiacov a zacal zmurkata tucita ze aj tvoj zmurkal ked mal 13 mesiqcov ako u vas sa to upravilo alebo mu nieco zistili

zuzanams
2. sep 2015

kočky, moja bude mať v novembri tri roky, a tiež začala žmurkať, niekedy to robí viac niekedy menej, keď sa jej pýtam, či ju bolia očká tak mi len povie, že nie, že ja na teba len žmurkám, ani si ich nejako extra nepretiera ani nemá červené, u očnej som ešte nebola, keď ju začnem na to upozorňovať, tak to robí ešte viac, píšu tu, že to môžu byť aj mrle, ale to sa mi nezdá, že by mala, ak sa teda dajú vidieť aj voľným okom v stolici, no som z toho zúfalá ☹

adka_8
7. sep 2015

no my mame za sebou,ocne,neurologiu,alergologiu,psychol.vysetrenia a vsetko ok-zvyk-ked chyti nervy,prejavi to tym- a uz 2 tyzdne nežmurka vobec

zuzanams
7. sep 2015

@adka_8 ja idem s nou zajtra na 3ročnú kontrolu, tak sa chcem na to spýtať, len teraz sme začali chodiť do škôlky a zdá sa mi, že sa to nestupňuje skôr ubúda, tak zbytočne by som ju stresovať nechcela, tak uvidím, no ale podľa toho čo píšeš tak u nás to môže mať tiež nejakú podobnú príčinu ...

adka_8
22. sep 2015

sorry,bola som bez pc-okrem odberu na alergologii a testovania na ruke-nebol žiaden stres,ale aspon som tym vylučila pochybnosti

efffca
25. sep 2015

@zuzanams Ahoj, co vam povedal doktor, prosím? Moj syn je rovnako stary a mame rovnaky problem, rozmyslam, ci s nim ist uz teraz k lekarke alebo mam cas pockat do kontroly, ma byt az o 3 mesiace. Zacal teraz chodit do skolky a ja do prace, tak rozmyslam ci to nemoze byt reakcia na zmeny.

zuzanams
25. sep 2015

@efffca Ahoj, doktorka ma odporučila na očné a povedala mi, že to môže byť aj niečo neurologické, alebo zo stresu, ale že najskôr mám ísť na očné, chcela som počkať tak do konca septermbra, lebo sa mi zdalo, že to ustupuje, zatiaľ som nikde s malou nebola, lebo to prestala robiť, tak si myslím či nemohla mať len "suché" oči, lebo v podstate to začala robiť odkedy boli v lete také horúčavy, nechcem ju teraz moc vláčiť po doktoroch, keď začala chodiť do škôlky a už to je dosť stresujúce 😒 mám ten výmenný lístok na 3 mesiace, tak ešte počkám, a ak sa to už neobjaví v priebehu mesiaca, tak zavolám doktorke, že to prešlo, tak dúfam, že aj vy budete mať niečo podobné a rýchlo to prejde 😉

efffca
26. sep 2015

@zuzanams dik za odpoved, napis potom ak by ste nahodou sli, ze ako ste dopadli, drzim palce 😉 ja tiez s nim nechcem teraz behat po doktoroch, ked len nedavno zacal chodit do skolky

zuzanams
26. sep 2015

@efffca jasne, ak nahodou pojdeme dam vediet, ale dufam,ze sa to uz nebude opakovat, lebo som sa veru riadne bala ☹ a presne kedze tiez je malo v skolke tak ju nechcem este viac stresit, ona vobec zle znasa doktorov a to tam fakt chodime len na preventivky, prajem nech ste tiez rychlo o.k. 🙂

vrabciatko
23. nov 2015

@zuzanams
@efffca Ahojte kočky, ako ste dopadli s tým žmurkaním? Malého to drží cca týždeň a stále sa to stupňuje. V piatok máme ísť na očné ☹

adka_8
23. nov 2015

nuž u nas pokoj-ale ked chytí nervy,vtedy sa rozžmurká a zase pokoj

uglybetty1234
23. nov 2015

Ahojte kočky, žmurkanie som tiež riešila u synčeka keď mal dva a pol roka. Boli sme u očnej, tá nič nezistila. Nakoniec som prišla na to, že to má z bodoviek. Tak sme začali zažínať len svetlá s tienidlami a žmurkanie ustalo.

arasana
23. nov 2015

aj dcerka mrkala asi týžden akurá teraz cez vikend prestala ja neviem prečo až mala oči červené ale chodila na plavecký neviem či niez toho som ju stále napomínala 🙂

applede
23. nov 2015

@vrabciatko ahoj, tento problem som riesila u malej ked mala cca 2 roky..isty cas som si vsimla ze vkuse zmurkala....tiez sme s nou hned utekali k ocnemu....ten ju prezrel, vysetril a nezistil ziadny problem....tak nastala hypotéza s psychickym problemom... az ma obarilo, moja mala najspokojnesie dieta pod slnkom...pod mojim slnkom 🙂, takze sme badali dalej....diskutovali s ocnym...ten sa nas pytal na rodinne pomery, domacnost....a posledna otazka padla, ci mame v domacnosti psa alebo macku....a kedze mama ma doma maleho yorka s ktorym je dcera denne v kontakte..... problem sa objasnil.....mala tym ako sa hravala s tym psom, a napodobnovala zvuky atd....co male deti robievaju....napodobnovala aj ako ....psik na nu pozera...zmurka....no to by ma teda absolutne nenapadlo!!!!!!......a skutocne, ked sme prisli od doktora a zacala si vsimat dceru, kedy to robi pri akych cinnostiach.....atd .....ked som sa jej pri hre pytala ze co to robi s ockami, kto to tak robi atd .....tak mi sama povedala ze ...ona je ako Linda...tak sa vola mala sucka nasa 🙂 ......tak som jej vysvetlovala ze to tak robit nesmie, atd....ale nenasilne, na co ma upozornoval aj dok......aj ked to robila bez toho uz aby si uvedomovala, nenapominala som ju ...lebo by to robila...ako aj ine veci male deti...naschval...a mohol je tento "zlozvyk" zostat ...takze ak jedla, alebo isla spat...sme sa rozpravali a pripominala jej co s ockami nema robit a preco.......takze tie priciny su skutocn asi rozne....len zistit co je za tym...drzim palce!!!
@uglybetty1234 ..podobne ako u nas...zo psa ...hmmm 🙂

vrabciatko
24. nov 2015

@applede ďakujem za tip, ale my žiadne zvieratá nemáme :(

zuzanams
24. nov 2015

@vrabciatko u nas to preslo cca po mesiaci, ale s tym napodobnovanin to bude asi pravda, lebo nasa pozerala na pc take tie videa tutitu a pod a tam zmurkaju a on to po nich opakovala. Potom som jej hovorila, ze to tak nemusi robit, ako v tom videu a pomaly s tym prestala

applede
24. nov 2015

@vrabciatko to bol iba priklad, preto som aj pisala ze pricina....moze byt cokolvek....

efffca
24. nov 2015

@vrabciatko Ahoj. S odstupom času vidím veci inak a som presvedčená, že to bolo psychické. Myslím, že to bola len reakcia na zmeny, začal vtedy chodiť do škôlky a ja do práce. Trvalo to asi 2 týždne, potom zrazu prestalo. Odvtedy prešli 2 mesiace a nič, tak to neriešim.
To, že je to psychické som si uvedomila, keď sme ešte vtedy v septembri išli na kone, tešil sa, že pôjde na poníka a keď som ho tam posadila, začal žmurkať a povedal, že sa bojí. Povedal, že chce ísť s mamkou a keď som ho posadila na koňa ku sebe, tešil sa a smial - ani nežmurkol, hneď mi to bolo jasné - žmurkal od strachu.

espresso
24. nov 2015

Ahoj, my sme mali podobny problem od 4 do 9 rokov. Je to tik (https://sk.wikipedia.org/wiki/Tik) a s tym treba ist k neurologovi. U niektorych deti to prejde rychlo, ale lepsie to nezanedbavat. Mozu to sposobit: zlaknutie, problemy v skole, ale aj niektore infekcie. Drzim palce!

estratexia
19. feb 2016

@simka2702 ahoj, prosimta preslo vam to s tym zmurkanim? Lebo pozeram tu ze vsetky deti take starsie a moja mala ma 8 mesiacov a presne to iste. Zmurka a usmueva sa pritom sem-tam. Najskor som to pripisovala tomu, ze som ja na nu casto zmurkala a ze len sa nieco nove naucila odomna, tak ze to teraz stale opakuje. Ale uz to trva aj tyzden a zda sa mi ze to robi castejsie. Tak sa chcem spytat ze ci vam to preslo same alebo ste museli k dr.

vrabciatko
20. feb 2016

Tak u nás žmurkanie bohužiaľ znamenalo očnú vadu, malý má hypermetropiu na jednom očku 6 a na druhom až 7. ☹ Máme predpísanú korekciu na jednom dioptriu 4,5 a na druhom 5. Odkedy máme okuliare žmurkanie prešlo. Boli sme aj na neurológii u MUDr. Megu v Sinalgise v BA a malý je po neurologickej stránke v poriadku. Nikto z rodiny ani staršia dcéra nikdy okuliare nenosíme.