Časté žmurkanie u dieťaťa. Čo s tým?

enilora
1. okt 2009

Maminky ak niektorá máte skúsenosť poradte mi prosím ako mám riešiť tento problém.Moj 8r syn začal žmurkať,buď žmurká sem-tam jedným akom alebo naraz obomi očami.Boli sme aj u očnej ale očká má v poriadku.ďakujem

adka_8
20. feb 2016

@vrabciatko badala si u Vas aj nejaky iny znak,okrem žmurkania-napríklad,potkynanie sa,zamena farieb,pismen alebo niečo?

vrabciatko
21. feb 2016

@adka_8 nie práveže, keď sme sa učili na to očné aj z väčšej diaľky 4 metrov vedel prečítať 5 cm písmenká, číslice, tak neviem ☹ zajtra ideme na kontrolné vyšetrenie do súkromnej očnej kliniky, tak som zvedavá ako dopadneme

adka_8
21. feb 2016

@vrabciatko držím palce-mam kamaratku,co maju tuto diagnozu potvrdenu tiež,ale jej syn sa potkynal stale-už nervozna bola,mu vzdy vravela,ze pozeraj pod nohy človeče-teraz si to vyčíta,že takto reagovala,ale ked jej na červenu farbu povedal oranžova-toto jej nedalo-vraj,ked deti maju tuto diagnozu,nevedia identifikovat jasne červenu farbu,takto jej to dr.vysvetlil a bolesti hlavy maval.....ja uz neviem,co sa tyka mojho-prestane,po čase znova to robí-raz menej,raz viac-neurologia ok,alergologia ok-2 vyšetrenia pri 2 roznych očnych lekarok ok-už fakt netuším,od septembra ide do školy

adka_8
21. feb 2016

aj psychologicke vyšetrenie mame za sebou,som zabudla dopísať-podla nej-takto sa prejavuju jeho emocie,vraj ho mame dopredu pripravovat na danu situaciu-ked sa príliš teší,rožmurka sa,ked plače,rožmurka sa....fakt neviem

samulko1
2. okt 2016

Ahojte maminy...je tu ešte niekto kto má problémy s tikmy u dieťaťa? Synovi to začalo asi pred 3 mesiacmi má 11 rokov. Boli sme u očnej tam je všetko ok a na neurológii mi povedali že je to prechodná tiková porucha že mám dávať magnézium a b6. Začalo to žmurkaním výrazným potom ako keby to ustalo ale teraz začal robiť grimasy..on si zatiaľ z toho nič nerobí a vraj ani v škole nemá problém ale ka som dosť nešťastná.. viem mi niekto niečo poradiť? Vopred ďakujem

lily14
8. jan 2017

@lubakajsova ahoj,mozem sa opýtať po akom čase prestal synček zmurkat?mame ten istý problem

adka_8
9. jan 2017

Ťažko povedať,prestane,po case zacne znova,zase prestane a tak dookola-ale uz viem,ze robi to vtedy,ak sa prilis tesi,alebo nahnevá..teraz bol pol roka pokoj,pri rozbalovani darcekov sa rozblikal aj on 😂 a znova pokoj

gklin
16. feb 2017

@samulko1 ahoj, aj moja 10-rocna dcera ma problem s ocnymi tikmi, presne viem, kedy sa to zacalo, mala 9 rokov a pripravovala sa v kostole na PSP. Vtedy som si to vsimla, bolo to az take pregulovanie, vyzeralo to hrozne, odvtedy to je raz lepsie raz horsie a stale dufam, ze to prejde, lebo su aj obdobia, ze nerobi nic. Bola som z toho nestatstna o to viac, ze som si svoje uzila so starsim synom, tomu to zacalo este v predskolskom veku a tie tiky sa rozne menili, raz to boli oci, potom usta, potom nejake zvukove prejavy, alebo tiky na rukach, chodilo mu to akoby bo celom tele, niekedy sa to celkom stratilo. Absolvovali sme vsetky mozne vysetrenia-ocne, EEG, kardio, psychol., vsetko negat., skoncili sme na neurologii a niekolko rokov, myslim tak do 14. uzival lieky - slabsie epileptika a diagnoza bola Touretov syndrom, ale taky lahsi. Diagnoza znie hrozivo, ked som si to citala, ale skoro sme to podchytili, takze sa mu to po puberte stratilo. Ja to este vidim, obcas mu trosku sklbne hlavou, ale vsimnem si to len ja. Teraz ma 23. Preto dceru pozorujem, ale jej prejavy su velmi mierne, napriek tomu som sa rozhodla aj na doporucenie lekarky, ze pojdem k psychologicke, aj ked synovi to absolutne nepomohlo. Dcera je velmi ziva, vsetko ju zaujima, vsade chce byt, velmi aktivna, nezda sa mi, ze by bola vystresovana, tak uvidim, co mi povie odbornicka na psychiku...

adka_8
16. feb 2017

@gklin ahoj-ano,toto,co si popisovala je turet,kamoskyn chlapcek ho ma,takisto,oci,usta myky hlavou,zvuky-my sme vsade negat.boli aj neuro-prave psychologicka mi ako jedina povedala,ze takto sa prejavuje jeho nadsenie,alebo hnev-poklipka s ocami-zo zaciatku az gulal chvilu,nesmeli sme ho upozornovat,no mne az nedobre bolo,ked som videla a kazdemu dookola vysvetlovat,ze som pochodila vsetko a co je vo veci-lebo kazdy,ze preco s nim neides,ty nevidis? a podob....toto ma najviac stvalo.... a fakt mala pravdu psycho.pozorujem ho-ked sa tesil,zaklipkal,ked sa nahneval tiez,akonáhle sa ukludnil v poriadku,drzim palce s dcerou

palea
15. mar 2017

@felixa
viete mi prosim povedat aj nazov liekov ktore vasa dcerka brala?

felixa
16. mar 2017

@palea
bohuzial, to si uz vobec nepamatam. Neurologicka povedala, ze su to moderne lieky s minimalnymi vedlajsimi ucinkami. U dcerky sa neprejavili ziadne vedlajsie ucinky a lieky brala 3 mesiace, ten 3 mesiac som ich postupne vysadzovala.
Je to uz 8 rokov a tiky sa nikdy nevratili.

gklin
16. mar 2017

aj ja mozem potvrdit, ze navstevy u psychologicky nemali na syna ziadny vplyv, musela to riesit neurologicka

veronika1112
4. nov 2017

Nas syn ma 6 rokov a zacal zmurkat, ked sa na nieco pozera, napr. na telku. Inak zmurkanie nie je badat. Robi to asi desat dni.

shawlin
10. feb 2024

@lericenkam môzte sa mi ozvat??

shawlin
10. feb 2024

@veronika1112 dobrý ako to dopadlo s tým zmurkanie?

shawlin
10. feb 2024

@jane1212 ahoj môžeš mi napísať? Syn tiež.zmurka potrebujem poradit