Často si chytá ušká. Je to bežné?

maja22
28. feb 2008

Marek si posledné dva-tri týždne viackrát počas dňa a dokonca aj v polospánku siaha na ušká. Nie je chorý (boli sme síce prechladnutí, ale už to odznelo). Je to bežné? Inak, asi tak pred mesiacom pri prebaľovaní objavil novú "hračku"- pipíka, ale to mi už niektoré mamy potvrdili, že chlapci sa tak v jeho veku zabávajú 😀
Môžu ho na uškách štekliť vlásky?

maja22
autor
29. feb 2008

Hups, chcela som to dať do sekcie pre bábätká, ale neva....

junovka
29. feb 2008

moja to robi casto.Asi 2 x som bola s nou na usne, keby daco....ale nic je nezistili, len to, ze ma nadmerne vela us.mazu a to ju moze svrbiet 😉 ...alebo, ze je to len zlozvyk 😉

rinuska
29. feb 2008

Aj Jakubko si od narodenia chytá ušká , hlavne ked je nervozny , alebo pri kojení sa s nimi hrá 😀

eliade
29. feb 2008

majo,jáchym to dělal okolo 7 měsíce,měla jsem strach,že má otitidu,ale on jen poznává své tělo.Na ty ouška si šahal zhruba měsíc a pak ho to přešlo.Teď objevil piňďu 😀 .

f.nina
29. feb 2008

Myslím že to bude běžné.Kamarádky co mají dětičky si taky na to stěžují.Náš malej to taky dělá a to už od 2 měsíce.Doktorka mi poradila že projistotu více dbát na čištění oušek.Ale taky to může být poznávání sama sebe 😉

tamia
29. feb 2008

nemôže byť, že ho bolia - nejaký zápal alebo tak?

tini
29. feb 2008

Skus mu stlacit miesto na licku tesne tam, kde zacina usko, asi v strede uska, ak zacne velmi plakat, je to zapal.

jabrunko
29. feb 2008

Nas Bru, ked bol mensi, si tiez chytal uska, ked bol unaveny, nikdy s tym nemal ziadny zdravotny problem ... ak nema ine priznaky, tak asi v pohode 😉

bibinka
29. feb 2008

môže to súvisieť aj s rastom zúbkov,sú tam nervové dráhy na "jednej línii" s uškami.pokiaľ je vylúčený zápal,tak je to v pohode,len dbaj aby si ich moc neťahal aby mu potom neyačali odstávať.
aj kamoškin syn si ich takto chytal keď mu rástli zúbky a ťahal si ich tak veľmi,že mu dosť odstávajú.

wladka
29. feb 2008

marek, ak tam nema suchu pokozku, supinky, tak je to "zabavka" 😉 ..keby mal, tak mu to premastnuj.. mala mi skrabkala, tiez v jeho veku.. ale to mala suchu, stacilo par olejcekov, mastna nivea detsky krem, par dni a bolo 😉

jaduska
29. feb 2008

Naša malá si chytá uško, keď chce spinkať.

julia225
29. feb 2008

mala sa chytala za usi ked bola unavena...

ina.b
29. feb 2008

Naše malá si žmoulá pouze levé ouško a jen tehdy, když jí kojim. Tak nevim proč to dělá, ale dělá to už dlouho, takže zánět v oušku mít nejspíš nebude. Nic jí z něj neteče, červené ho také nemá... Asi to je jen zlozvyk 🙂 😀

maja22
autor
29. feb 2008

Ďakujem 🙂

maca793
1. mar 2008

maja22
bola si na ušnom? možno je to nejaký skrytý zápal, my sme to tak mali a dokonca nám museli operovať uško.

evka39
1. mar 2008

Tiež si myslím,že sa treba spýtat lekára aaspoň obv.emka si veľmi natahovala ušká,aj ih mávala plné mazu,vždy som sa bála,či nemá zápal.Obv.ju vždy prezrela a povedala,že sú to zuby,že ušká ju svrbia,ale raz dostala 40 teploty,tak nás poslala na krčné,či nemá zápal.Našťastie to bolo asi fakt zo zúbkov,ale nikdy nevieš.Zápal stredného ucha nie je sranda....Poraď sa s lekárkou

monas
1. mar 2008

Náš malý to taky dělá neustále, poslední dobou čím dál víc, nic mu není, jen si je pořád žmoulá, asi je to normální...

lindda
1. mar 2008

ja som sa nato pytala doki a ze to robia deti ked su unavene aj nas to robi a poslednu dobu si aj oci vypichava 😀

maja22
autor
1. mar 2008

maca ten skrytý zápal sa prejavil jedine chytaním uška? Žiadne teploty, mrzutosť a tak? Nebolelo ju to na dotyk? A ako dlho to trvalo?
Marek je mrzutý, len keď je unavený, vyzerá v pohode...

adris69
11. mar 2008

to jsem se taky uklidnila,máme stejný problém,ale vidím že je jen snad unavený,zatím mě nenapadlo s tím někam jít.... 😉

aponchie
11. mar 2008

ja se chytam za nos 😀 jestli te to fakt znervoznuje jdi na ORL at mas klid 😉

matka307
13. mar 2008

moja dcera si chyta uška od narodenia.teraz ma rok. Aj som bola u DR a povedala mi, že to ma zlozvyk. takže sa nemš čoho bať. 😅

anatanka
13. mar 2008

Mirinka to taky dela, ale vubec me nenapadlo s tim chodit k Dr. Myslim, ze je proste jenom objevila, tak si s nima hraje.

kocurek
14. mar 2008

Pokud si detatko mne ouska, saha, hraje si s nima, byva to dost casto unavou...jako je taky treni ocicek. 🙂
Pokud je to po spinkani, tak muze byt nejaky problem, ale vetsinou je to unavou

putyna
14. mar 2008

Ja si tiez myslim ze iba nasiel usko ako aj rucicky si obzera a pipika chyta proste objavil svoje telo heh mna tiez nenapadlo ist s tym ku doktorke

anatanka
14. mar 2008

Miri, kdyz je unavena, tak si tre nosanek... 🙂

lulu2
14. mar 2008

ahoj, aj my sme boli v stredu tento tyzden u lekara s "chytanim usiek" a nakoniec sa pediater s lekarom z krcneho zhodli ze je to zo zubkov, je to prerazana bolest. a naozaj, na druhy den rano sme objavili novy zubok 🙂
ale k lekarovi som radsej sla (mozno pojdem aj nabuduce), lebo radsej 10 krat zbytocne ako 1 neskoro 😢

digysa
22. feb 2009

tak to je sila...dobre, ze som narazila na tuto temu...moja mala si tiez chyta uska....asi to budu nove zubky...lebo ma 4 biele miesta na hornych dasnach a nie a nie to prerezat.
ja som sa bala, ze si nausnice vytrhne...to by bol iny problem...zasivat usi. 😒

rozela
22. feb 2009

náš malý si od mala drchlí ouška. většinou se tím uklidňuje 🙂

mywiel
22. feb 2009

Maja moja si sklbe niekedy uska ked je uz tak velmi unavena a neviem zaspat, deti si vraj tak este vybijaju poslednu energiu z dna, je to o tom ze nevedia zaspat to mne povedal aspon moj pediater. Urcite to nie je nic vazné pokial nema zapal usiek ze by ho tie boleli. 😉