Červené drapľavé líčka. Z čoho môžu byť?

nobave
25. nov 2008

Chcem sa Vás spýtať či niektorá nemáte s takýmto problémom skúsenosti. Filip má 1 rok. Je ešte kojený. V poslednom čase máva červené jedno líčko prípadne obe a niekedy aj také drapľavé akoby malé pupáčiky - najviac to je vidno po spaní. Keď sme boli v poradni lekárka mi povedala, že niečo mu nesedí v strave. Že vraj žalúdok sa zobrazuje na tváričke. Neviem na to prísť čo by to mohlo byť. Moja mama mi tvrdí, že je to od kojenia... Čo človek to názor ...Neviete mi poradiť??? 😒

simaha
25. nov 2008

My to tiez navame a natieram nalemu na licka infadolant.Teraz ked je zima moze to mat od vetra dobry je nato krem proti vetru znacky nivea u nas stoji 110sk.

cucoriedka
25. nov 2008

moze to byt len od zimy, ale aj prejav atopickeho ekzemu. nas kubko take mal, kym sme prisli na to, ktora potravina mu sposobuje alergiu. skus si zapisovat jeho denny jedalnicek a vynechaj potraviny, ktore ste zacali papat len nedavno (predpokladam, ze od 1 roka skusas aj nove veci - soja, paradajky, bielok, exot. ovocie, tvaroh.... - to zvyknu byt alergeny). davaj iba osvedcene veci. a novu vec az po par dnoch. uvidis, ci sa mu vycistia licka a ak sa znovu objavia tie prejavy po nejakej potravine, tak sa skuste objednat na alergologii. ale ak by mal nejaku alergiu na potraviny, tak sa to zvykne prejavit aj inde ako na tvari - suche flaky na telicku, alebo aj mokvave cervene flaky... viac si skus najst v temach o atopickom ekzeme tu alebo na www.babetko.sk

myslim, ze kojenie by to nemalo sposobovat, skor naopak, kojenie podporuje imunitu (aj pri alergiach).

kazdopadne drzim palce, aby to bolo iba od tej zimy!!! 😉

denisocka
25. nov 2008

aj my t máme, teraz som došla od dokyny ,ta nam kazala davať Nutrolin B -probiotikum a na pranie kupiť nejake "orechy" hypoalergenne

čo je ale iste je to,že to má na líčkach po spaní,ked spí na bduchu s lícom na plachte,takže bud to bude prašok alebo latka na ktorej spí

natierať kazala indulonou alebo holtom

monca301
26. nov 2008

aj moj maly to ma a konecne som zistila od coho. Ma alergiu na cokoladu,takze nemoze ani kakao,co je dost tazke,kedze ho zboznuje. Musim len skumat co mu nerobi dobre,mne to tiez dost dlho trvalo.

wali
26. nov 2008

tiez si myslim, ze to moze byt alergia na praci prasok. ta moze zacat aj neskor, cize by som urcite vysadila praci prasok a skusila nieco ine. my sme to mali z Lovely - ta nam robila priserne, ale az od 3. mesiaca. dovtedy to bolo ok. a ak nie praci prasok, tak bohuzial nejaka potravina a to sa tazsie zistuje 😒

denisocka
26. nov 2008

a aky prašik odporučate a stretli ste sa s tými hypoalergénnymi orechami na pranie

tonicka
26. nov 2008

ano stretla kupovala som to kamoske v pezinku v tamo speci obchode s indickymi zalezoitostami 😉
kamoskin maly to mal a pomaha v tomto obdobi mlieko Excipial u Lipolotio dostat v lekarni... aj nam zaberie ked ma cysusene licka 🙂

ankam
26. nov 2008

a my ich mame troska drsne ale nie cervene a aj na ramenach ma troska taku drsnu pokozku-no a vraj to je taka pokozka-neviem ci sa to vytratiiiiiiiiiiiiii 😒

tutifruti
26. nov 2008

My sme mali, kožná nám dala advantan-mastný krém /kúpiš aj bez predpisu/, zabral 😀

denisocka
26. nov 2008

no hej,advantan je na ekzem 😖

ankam
26. nov 2008

to patri mne???
ak ano tak to hned kupim-ale na kozne sa mi nechce ju tahat
no zase aj manzel ma take draplave na ramenach-tak som myslela ze to zdedila-ale na lickach.........neviem.Skusim kupit tu mast-ved za to nic nedam 😉

angua27
26. nov 2008

ahojte, v tomto období to kľudne môže byť "iba" z počasia. akonáhle sa ochladilo, začal mať drapľavé líčka aj môj malý. máme však od kožnej predpísanú kyselinu mliečnu na premastenie pokožky. začala nám ju vypisovať ešte v lete, pretože pri potení pokožka stráca obrannú schopnosť. natierame sa ňou aj teraz v zime. krém od Nivea ani iné nám s tým nepomohli, iba táto kyselina mliečna. zarába sa na predpis a stačí o ňu požiadať pediatra, netreba ísť ku kožnému.
tak držím všetkým detičkám palce, aby to nebolo nič vážne, iba počasie. 😉

tutifruti
26. nov 2008

Nam povedala lekarka, ze to môze byt aj z pocasia, ked sa prudko ochladilo, pouzila som 5 dni a zmizlo... neopakovalo sa.... /mali sme to minulý rok v zime/

vanish1
26. nov 2008

s Advantanom opatrne, sú to kortikosteroidy, dcérka má atop. ekzém a tiež sme ho mali, ale už ho nepoužívame, používa sa pri horších prejavoch a to max. 3 - 4 dni.

denisocka
26. nov 2008

angua ahoj,si predstav že naša peda o kys.mliečnej nikdy nepočula,tak ako naši magistry v lekarni,tak mi ju musela kamoška z BB posielať,ale nevidím zlepšenie s nou,žial,takže Excipial a Holt vedie. Dnes som mu 2x holtom natrela,krasne lička vybledli,ale potom zaspal zas na líci a deka mu ich "vyžrala"zas do červena a narobili sa pupáčiky 😖

angua27
26. nov 2008

deni, to je divné, že o tom nepočuli. v BA je to bežný "krémik" pre deti. ale je jasné, že nie všade pomôže. tak nech sa má Šimík, čo najskôr dobre. 😉 a ukáž sa zase niekedy v oktobrovkách na bábetku. 😀

denisocka
26. nov 2008

angu,rada sa ukážem ked začne chodiť,lebo som stale za ním odkedy padol a sledujem ho jak chorá 😅 -ale určite prifrčím,alebo prifrč k nám 😀

zuzula28
26. nov 2008

tutifruti, keď vám kožná vypísala advantan, tak to je o.k., veď je odborníčka, ale ktorá lekáreň predáva advantan bez predpisu, to je do neba volajúca nehoráznosť a nezodpovednosť...a pre dieťa 😲 😠 😔

susik77
27. nov 2008

ahojte, tak ja si myslim ze to bude asi odtoho, ze mala spala na brusku a tvar mala zaborenu do vankusa. predtym spala na chrbate a nemala to. dnes 1.krat na brusku a rano cervene flaky na licach.

lotos
27. nov 2008

ahojte.moja mala ma 2 mesiace a tiez mala take cervene vyrazky na lickach.dr.povedala ze to je nieco ako "detska puberta" a ze to mavaju babetka.nastastie sa jej to nezhorsilo a co jej osobne zabralo je rumancekova mast.kupila som ju v lekarni a natieram jej nou licka.teraz uz nema ziadne pupaciky.

juliankauk
27. nov 2008

nobave, ja mám 3 detičky a staršie dcérky mali presne ten istý problém. staršej to zmizlo ked mala 5 rokov. mladšia má 5rokov, tak jej to dúfam tiež zmizne. je to detský ekzém, ktorý sa zvykne stratiť, ale môže sa nanovo objaviť kedykoľvek, aj v dospelosti.
žiadne krémy a mastičky od lekárky nepomáhali. steršej pomohlo, ked prestala piť krabičkové džúsy, v ktorých je kyselina citrónová. pri mladšej to nezabralo. veľa šťastia.

nobave
autor
27. nov 2008

ankam - aj môj malý má aj na ramienkach také drobné výrážky - tiež mi väčšina mamičiek hovorí že to zmizne časom ale sledujem malého v strave - dnes bol v pohode... ale zase soplíme ☹ tak sa mi zdá - keď nie je jeden problém tak druhý a k tomu mi malý tak rozhrýzol prso že mi mokvá a začína ma bolieť hrdlo a staršiemu sa vyhodil na hornej pere opar 😢 ... katastrofa

berenisse22
30. nov 2008

ahoj, my sme s tym mali problem minulu zimu, a vycitala som, aby som skusila dat normalnu klasicku modru indulonu, a poviem Ti, ze ju pouzivame doteraz, a je super 🙂 nedam na nu dopustit, uplne mu to preslo, pomohlo, ziadne ine kremy nepomahali veru

nobave
autor
5. dec 2008

Tak Berenisse 22 ďakujem - veľmi nám tá modrá indulona pomohla !!! 😀 😀 😀

zuzka82
6. dec 2008

ahoj, nas maly ma take licka odmala a teraz mi poradil kozny lekar od biodermy, krem zo zinkom a nam pomaha.. 🙂

tana012
14. dec 2008

moj drobec mal cervene draplave licka,az mal suchu kozu na lickach asi od 3.mesiaca.vyskusala som vsetko,zevraj ma ekzem.jedine co pomohlo je BEPANTHEN.vecer natriem skarede licka a rano krasna nova koza ako na zadocku.vrelo odporucam

strociatka
14. dec 2008

mame tiez ten problem, kde sa Bepanthen da kupit? v lekarni?

sveva
14. dec 2008

My sme mali taký istý problém. Malá mala drapľavé a suché líčka a nám pomohol holtov krém. Detská doktorka povedala, že to može byť alergia, takže sme museli dať preč plyšákov, deky atď.

tana012
14. dec 2008

ja zijem v uk,ale moja kamaratka zije na slovensku a ona tiez pouzivala tento krem ,takze sa urcite da kupit.predpokladam ze v lekarni.ja to dodnes pouzivam na vsetko.zadocek,licka...

luciaj
14. dec 2008

my sme mali rovnaky problem a pomohol holtov krem, odporucam🙂