Červené drapľavé líčka. Z čoho môžu byť?

nobave
25. nov 2008

Chcem sa Vás spýtať či niektorá nemáte s takýmto problémom skúsenosti. Filip má 1 rok. Je ešte kojený. V poslednom čase máva červené jedno líčko prípadne obe a niekedy aj také drapľavé akoby malé pupáčiky - najviac to je vidno po spaní. Keď sme boli v poradni lekárka mi povedala, že niečo mu nesedí v strave. Že vraj žalúdok sa zobrazuje na tváričke. Neviem na to prísť čo by to mohlo byť. Moja mama mi tvrdí, že je to od kojenia... Čo človek to názor ...Neviete mi poradiť??? 😒

srenata
13. nov 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Ak ešte kojíte, skúste červené líčka potierať materským mliečkom. To bol u nás všeliek. Može to byť zavádzaním príkrmov, niektoré detičky to ťažšie znášajú. Zavádzajte príkrmy opatrne a hlavne každú jednu zeleninku a ovocie skúšajte viac dní aby ste zistili či nemá alergiu. Určite sa vyhýbajte kravskému mlieku a citrusovému ovociu

miriamka001
14. nov 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

Ak kúpete dieťatko každý deň, može to byť aj z vody. Niektoré detičky majú citlivú pokožku a a časté kúpanie im ju veľmi vysušuje. Skúste obmedziť pobyt vo vode a hlavne dávajte pozor na príliš teplú vodu. Vyhýbajte sa aj mydielkam, dajú sa kúpiť emulzie na citlivú pokožku

karolinka789
23. nov 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

V tomto období nezabúdajte hlavne na krém proti vetru a mrazu 😉

milota164
24. nov 2015

moja mala tiez take suche lysaje na lickach a pomohol nam Bepanthen, dobre premastuje

branodominika
24. nov 2015

moja to ma z toho ked moc slinta a sucha sa bud o plienku, gauc alebo zuje opraty na jedalenskej stolicke. Je to vlastne vysuchana koza a po vsetkom moznom sa nam najviac osvecila klasicka vazelina Infadolan

milota164
2. mar 2016

skus vyskusat od Bepanthenu Sensiderm krem je specialne na ekzemovu pokozku , ktora je vysusena a svrbi. Je vhodny aj pri alergickych prejavoch a mozu ho pouzivat aj male deti a tehotne .
Da pouzivat dlhodobo .

extrate
5. mar 2016

Ahojte skúšali ste niekto krém imunoglukan? dcérka má jedno líčko už dlhšiu dobu suché a červené, teda len taký fliačik. Dávala som jej doteraz len vazelínu alebo kokos.olej, nič stále to tam je. Ten krém odporučila pediatrička ale pozerám zloženie, sú tam parabény, takým veciam sa vyhýbam ked sa dá lebo aj ja na to reagujem takneviem či to mám natrieť na tvár 1,5 ročnej. Hm?

autumn11
16. mar 2017

syn máva často suché a červené líčka hlavne v zime a potom keď mu idú zúbky. Pomáha mu na to bepanthen care mastička. Pokožku dobre premastí.

lilu74
15. máj 2017

Tiez mam dobru skusenost s bepanthen care kremom nielen na detske zadocky, ale aj na suche miesta po celom tele-premasti a hydratuje pokozku😊

lilu7
1. nov 2017

Maly mava draplave cervene lica doteraz a skusali sme uz rozne masti a nic nepomahalo, uz to neriesim ako mu to vyjde tak mu to aj zmizne, len ked si to skrabe mu natriem tenku vrstvu bepanthen care kremu a ten mu kozu hydratuje a pekne premasti.

sponkaa
1. nov 2017

Moja dcera to tiez mavala, z coho to bolo doteraz nevieme. Vsimla som si vsak, ze sa to vzdy zhorsovalo po pobyte vonku (a to rapidne). Nasadili sme Bepanthen, zima presla a licka sa zahojili. Ked tak premyslam, aj kojit sme prestali. Lekarka nevedela z coho to moze mat. Len tipovala. Dostali sme aj kortikoidy, ale nedavala som ich. zbytocne sa netrapte, to skor ci neskor prejde, len to chce premastovat. Drzim palce👍 😍

sponkaa
1. nov 2017

@extrate ja som imunoglukan skusala rovnako na odporucanie pediatricky,inula som dve balenia, ale nam nepomohol. Viac sa mi osvedcil bepanthen.

bruneta880
1. nov 2017

Po odpozorovaní sme zistili že náš malý to má keď spapá niečo arašidové...najlepší krém na takéto ekzémy je od Laroche cicaplast.

240572
17. dec 2017

A čo Sudocrem nie je dobrý na takéto vysušené cervené líčká?

lilu74
18. dec 2017

Maly nie po jedle ale urcite obdobie- teraz mava na krku tak rano a vecer ked ho obliekam natriem mu ritku aj krk bepanthenom, nesvrbi ho to a casom mu to aj zmizne.

mattkapd
18. dec 2017

@240572 sudokrem isto nie lebo ten vysusuje. .

maria1678
18. dec 2017

používaj obyčajný infadolan, určite zaberie

yanni
18. dec 2017

@240572 Necitala som vsetko, padla mi do oka len tvoja otazka. Sudokrem na suchu pokozku nie. Vsetko co obsahuje Zinok vysusuje. Cize este viac suche.
Dobre su vsetky uplne obycajne kremy. Treba len vyskusat. Aj obyckovy z drogerie. Nasa copana mala tiez jednu dobu trosku suchsie licka a normalne som ponatoerala Hipp kremom a bolo po probleme. len sa musi natierat casto. Vzdy trosku pretriet.
Ono zase treba aj zistit, sledovat, z coho sa ta sucha pokozka tvori. Moze to byt aj nejaka alergia, potravinova atd. U nasej to bolo jednoducho zo zimy, takze ziadny problem.

lilu7
2. jan 2018

Moj maly mava suchr draplave licka v zime, skusala som klasicku niveu, detske kremy na tvar ale v tuhej zime mu to vyjde stale tak to neriesim.hlavne ked pride do tepla mu ich natriem tenkou vrstvou bepanthenu care ten mam rada na pokozku celeho tela