Červené drapľavé líčka. Z čoho môžu byť?

nobave
25. nov 2008

Chcem sa Vás spýtať či niektorá nemáte s takýmto problémom skúsenosti. Filip má 1 rok. Je ešte kojený. V poslednom čase máva červené jedno líčko prípadne obe a niekedy aj také drapľavé akoby malé pupáčiky - najviac to je vidno po spaní. Keď sme boli v poradni lekárka mi povedala, že niečo mu nesedí v strave. Že vraj žalúdok sa zobrazuje na tváričke. Neviem na to prísť čo by to mohlo byť. Moja mama mi tvrdí, že je to od kojenia... Čo človek to názor ...Neviete mi poradiť??? 😒

jajka78
25. mar 2009

ahojte,moze vzniknut to zacervenanie aj zo zavadzania prikrmov? zatial mame len zakladnu zeleninku, to by veru nebolo dobre keby bol alergicky 😖 ma draplave cervene licka, ale len tie,keb bola alergia tak je asi aj na inych miestach vyhadzany...davam excipial ale zatial sa to nezlepsilo. pripadne moze to byt aj vody?

luculka
25. mar 2009

my mame takéto lícka od zimy,,,, 😖

enicka
25. mar 2009

no my máme tiež červené líčka, už možno aj pol roka. Bola som aj u kožnej 2x. Vždy mi povedala, že je to z prášku, lebo keby to mala z jedla, tak by to mala aj na telíčku. A naša má telíčko čistučké. že keď spinká tak sa líčkami opiera o plachtu
, aj sa trošku spotí ......no neviem.....Tak používam prášok na pranie batole alebo lovelu a dávam ho menej. Na plnú 5 kg 100ml.
No a na líčkach, je to stále. Niekedy menej, niekedy viac. Dokonca aj na briadke už má. to že zo šálika. Dávala nám krém Advantan. Po ňom ich má vždy lepšie, ale vráti sa jej to.
Keď som jej dala Holtov krém, tak ju to niekedy zaštípalo.

nicky95
25. mar 2009

jajka-u nás sa to prejavilo okolo 6 mesiaca, keď sme začali s príkrmami. Mali sme to na čele,spánkoch-ja som vymieňala čiapky, lebo som bola presvedčená . Ak sa malý trošku spotil v čiapke už to bolo hrozné, ale nepomohla výmena čiapok. Potom sa nám to krásne rozšírilo do záhybov na končatinách. V lete sme to mali strašné, teraz po liečbe a diete to máme iba na rúčke./ak zjeme dačo zakázané, keď ide zúbok.../

fifinna
26. mar 2009

my sme boli dnes u dr. a predpisala nam na cervene draplave licka krem excipial u lipolotio , tak som zvedava, ci zaberie.

shanenka
27. mar 2009

Ahojte mamičky, aj my sme mali podobný problém od 6! týždňov do jendného roka bol malý takmer v kuse vyhádzaný na líčkach. Skúšali sme holtov krém i hormonálnu masť Advantan, ktorú sme dostali od kožnej s vetou že to deti majú a že to prejde.. nič neprešlo, v 4 mesiacoch sme ale prišli na to z čoho to vzniká a aj to len náhodou keď mi kamarátka poradila že mám skúsiť vylúčiť potraviny (mlieko, vajcia) lebo aj iné kamarátky s tým mali problém. A je to tu ! Akonáhle som vylúčila mlieko (včetne všetkých mliečnych výrobkov aj sladkostí kde sa sušené mlieko nachádza pozor aj cestoviny) zrazu bol maličký pekný ako obrázok 🙂 takže reagoval zle na to že jem mliečne veci a dodnes ho kojím. Je pravda že som sa rok vyhýbala mliečnym produktom a vápnik dopĺňala zeleninou či inými vitamínmi so strachom či ho nebudeme mať málo. Malý má rok a 3 mesiace a jeho imunita je silnejšia, je aj pribináčik, aj ja si dám občas jogurt alebo niečo mliečne, nie každý deň ale ak mu niečo vyjde tak len náznakom a už to nie je také zlé. Tiež som napriek kojeniu do neho od 6 teho mesiaca po večeroch tlačila nutrilon imunofortis len na imunitu a jednu dávku večer. Po roku nás konečne pediatrička poslala na imunologiu a zistili mu v krvi že bude alergik a bolo nám povedané že ak nebude brať Zyrtec tak do pol roka môže mať astmu. Trošku silná káva čo poviete ? 🙂

nobave
autor
5. máj 2009

Minulý týždeň som bola u lekárky a všimla si tie líčka - myslím že sa mu to pohoršilo a už to má vzhľad takého jemného ekzému - aj slabo na brade. Mám lístok ku kožnej a hovorila mi aj o imunológii. Nikde inde to nemá - myslím na telíčku.
Som si istá že to má z jedla ale netuším z akého ale podozrenie mám na mlieko a mliečne výrobky. Nastúpila som do práce - malého mám u rodičov a tí sú takí vytešení že dobre papá, že mu dávajú úplne všetko. Ale mne samozrejme, že tvrdia že dávajú pozor. Minule sa mi stalo že som doniesla k našim tortu a za chvíľu za mnou prišiel malý a v plná pusa torty ... Tak som narobila riadny cirkus, že či nevidia ten ekzém na tvári a tak ale i tak.... nemôžem sa na nich spoľahnúť že mu budú dávať iba to čo som ja povedala. Viete si to predstaviť - prídem do kuchyne - a mama schováva jedlo za chrbtom predo mnou, aby som nevidela čo mu dáva- 🙄
Ešte čo som sa dozvedela od mamy, že aj moja sestra keď bola malá mala také líčka a že to mala od mlieka... aj ja mám také podozrenie ale neviem si predstaviť čím nahradím mlieko - to už ráno a večer malý kričí a čaká len na flašku. Skúšala som už všelijaké krémy ale najviac pomáha stále modrá indulona. 😉
Som zvedavá ako dopadneme u kožnej.... 😖

prcek21.3
6. máj 2009

caute mamulky,aj ja mam problem s nejakymi vyrazkami,malicky ich ma na temene hlavicky,je to cele cervene a uz sa vyhadzal aj na lavom spanku a vsimam si,ze sa mu to uz taha smerom k usku.Citala som,ze to maju deticky s pocasia, my sme vonku neboli uz 3 dni lebo prsi.Som v uk,poradite nieco?Skusala som vazelinku,ziadna zmena,nivea baby sos,nic a teraz som davala MM. 😢 poslite mi IP prosim,som vdacna za kazdu radu 😲

valisval
1. apr 2010

ahoj mozem sa spytat mam 15 a stale mam cervene lica ci zima ci teplo to je jedno doktorka mi dala lipobase krem ale nepomaha....

kika27
17. máj 2011

@nobave,no neviem ci je to len od kojenia..my mame teraz taky isty problem,ale nam sa to prejavi skor na vecer.Maly ma 1 rok a 9 mesiacov a kojeny uz nieje.Skusali sme aj telove mliecko Excipial,co nam odporucil nas lekar ale nejak nam to nezabera.Tak sme objednani k dermatologicke,tak som zvedava co nam tam povedia...

modrofuzik11
23. máj 2011

dievcata, aj my s tym mame/mali sme problem. Sarine licka boli velmi suche a cervene. zacala som pouzivat bepanthen a velmi pomohlo. vrelo odporucam, marica

to.beruska
3. jún 2011

ajojte.tak my stym mame tiez problem od 4 mesiaca.zmenili sme aj prasok na pranie,kazali nam vyradit aj citrusove plody.chodime aj na alergologiu ale testy sa budu robit neskor.ale ze vraj je na nieco alergik.mlieko mu ale urcite nevadi.na koznom nam dala excipial aj lipobase.ale cim sme viacej natierali tam tym mal licka este cervenejsie.tak som sa najedovala a vysadila.licka su uz celkom fajn a nicim nenatierame.predtym tie licka vypadali pomaly az zapalene.len my to mame aj na nozickam za posledne tri mesiace

rudka
12. júl 2011

ahojte. no aj my sme mali tento problem a zacalo to s prikrmami... nastastie hned od zaciatku tak som zistila - ze alicka je alergicka na mrkvu a brokolicu. vzdy ked to zje tak ma draplave cervene licka. potom jej to intenzivne natieram bepanthenom a davam pozor na tie alergeny...

ducci
29. júl 2011

ahojte, presne aj my sme mali take male cervene vyrazocky na tvaricke - taku draplavu ju mala ked mala asi 1-2 mesiace... rozmyslali sme ze z coho to ma, ci to nie je novorodecke akne, ale nakoniec to bolo z toho, ze trosku vygrckala mliecko po kojeni a ostalo jej to na lickach ... nam velmi pomohlo jej to aj niekolkokrat denne umyvat prevarenou vodou a natierat bepanthenom.

tinki
29. júl 2011

@ducci ahoj, skôr je to alergická reakcia na niečo, čo si zjedla...moja staršia mala takú reakciu, keď som jedla mliečne výrobky, keď som ich vynechala prestali sa tvoriť..a na ich odstránenie sme tiež používali vodu a mastičky. Ale pôvod je z jedla.

ducci
1. aug 2011

@tinki 🙂 hej moze to byt aj z jedla, len strasne tazko sa mi to hodnoti.. fakt neviem, co mozem a co nemozem jest ked kojim :((.. no ale dolezite je, ze umyvanie a bepanthen super zabrali a uz to nemame 🙂

pe
5. aug 2011

presne aj u nas bol problem s tymi mliecnymi vyrobkami, nemohla som to prehanat, teraz, ked je vacsia uz nie je taka citliva na to, co zjem ja, ale zase ked papa vecer kasu a ma ju okolo celej pusy az na licka, tak jej to podrazdi, ja som si uz davnejsie zvykla davat jej na to bepanthen a nam to tiez zabera, dobre jej to upokoji, nestipe, nedrazdi, ked sa jej dostane nahodou do pusinky, tak to nevadi, lebo ma neskodne zlozenie (netreba ho zmyvat ani z bradaviek pred kojenim)

anja1985
9. feb 2013

tento problem nas uz trapi dlhodobo, maly ma velke cervene flaky na lickach a uz sa mu to taha aj na uska a k pusinke , je to draplave, suche a na dotyk tvrde , niekedy aj teple akoby vypalene ,maly sa skriabe asi ho to svrbi. na inej casti telicka nema nic , od pani Dr sme dostali Fenistil kvap, a kalciovu mast , zo zaciatku zaberalo no teraz uz nie , kamaratka nam poradila Niveu ha , je celkom dobra ale musime mu licka natierat kazdu hodinu . na jedla si davam pozor , teraz skusame gelove pracie prasky bez avivaze, 😒

marienkafilipko
25. máj 2013

Ahojte ,,evedeli by ste mi niektorá poradit,.?? moj syncek ma dnes strasne cervene líčko,.ale iba jedno a je trošku teplejšie ...

adkakk
2. júl 2013

@rudka takže naozaj môže byť dieťa alergické na mrkvu?? včera sme sa začali prikrmovať, samozrejme mrkvou a dnes má malá červené drapľavé líčka..už ich draplavé, ale o niečo menej červené mala, ked bola menšia, natierala som Niveou na vonku aa po čase to prešlo..na tomto fóre som čítala, že bepanthen pomáha na červené vyrážtičky na brade, ktoré sa robia zo zvýšeného slintania, keď idú zúbky a naozaj mi zabral, ked jej ich vecer natriem, ráno sú preč, tak to hádam zaberie aj na líčka..

mart1na26
2. júl 2013

moja mala to mala od vlhkych vreckoviek, pomohol nam krem bioderma z lekarne. Potom nam pomohol aj na pupaciky okolo pusy od dudlika

rudka
9. júl 2013

@adkakk ano moja starsia dcera mala z mrkvy draplave licka - ocerveneli a koza zacala byt draplava. kedze mrkvu sme mali ako prvy prikrm bolo mi to divne ale je to tak. skusili sme o polroka a zase ta ista reakcia. ked neskor zjedla mrkvu stale to iste. mladsej dcerke som skusila mrkvu dat 1x a hnackovala dovtedy kym z nej nevysiel posledny kusok mrkvy. odvtedy som to znovu neskusala. manzel spominal ze on ked zje mrkvu (surovu) tak ho skriabe v hrdle... cize zrejme to dievky zdedili po nom.

luna13
9. júl 2013

My sme to tiez mali sestricka mi poradila klasicku modru indulonu krasne to zliezlo feticky to mavaju a kamoska to mala s malou tiez a poradila som jej tu indulonu a zliezlo to ale musi to byt ta klasicka modra ziadna ina

kamoska79
9. júl 2013

Aj ja radim tu modru indulonu, pomoze na to a liicka budu opat pekne ;) aj mojej malej pomohla....

adkakk
19. júl 2013

taaak nám nakoniec pomáha bepanthen tuším na všetko🙂 na zadoček, na bradu, ak sa jej vyhodia červené vyrážky zo slín, a aj na tie drapľavé líčka.. 😉

milota164
28. júl 2013

aj nam pomaha na suche bepanthen

jankatinkakristinka
23. okt 2014

aj ja som to mala tiež. A dávala som si na to cibuľovú šťavu a biely jogurt a prešlo to. A kúpila som si alverde premastil mi tvár a upokojil. Je to detská mastička.

Ale inak mám zmiešanú pleť niekde je mastná a niekde je suchá. To je aj s jedlom. Zistila som jedno ak budem jesť jedlá bohaté na vitamíny a minerály a kopec zeleniny, ovocia a orechov tak pleť sa vyživuje aj znútra a vitamín C a E zabraňuje tvorenie zbytočných vrások v mladom veku. A znútra premastňuje keď sa je omega - 3 mastné kyseliny A vrásky bijú na poplach nie vekom ale aj zdravotným problémom. Keď som bola zdehydratovaná tak som mala vrásky okolo očí. Bolo to škaredé. Ale keď sa to urovnalo tak vrásky zmyzli. To som mala 7 rokov.

lipka33
2. mar 2015

na draplave licka je super saloos konopny balzam bio,vhodny aj pre male deticky,odskusane
http://www.kupsikondom.sk/kozmeticke-doplnky/bi...

jurly
4. apr 2015

@nobave ako to napokon dopadlo? poradilo sa vam tych cervenych lic zbavit? ako? my sa s tym teraz trapime. vyhadzal sa po istom case z bananov a odvtedy to nie a nie zliezt. mastime vazelínou, ale nic moc. pediater nam kazal vylucit mliecne vyrobky, cukor v akejkolvek podobe, ovocie a zo zeleniny moze iba korenovu zeleninu, kapustu a kel + raz, ovos, jacmen. dlhodobo sa to velmi zle dodrzuje ☹

veronikave
9. nov 2015
Používateľ veronikave je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikave.

Nám pomohol krém na premasťovanie Protopan Local Cream - doporučila mi ho kamoška, ktorej deti majú atopický ekzém. Je určený na suchú citlivú pokožku a krásne ju upokojí 🙂