Červené drapľavé líčka. Z čoho môžu byť?

nobave
25. nov 2008

Chcem sa Vás spýtať či niektorá nemáte s takýmto problémom skúsenosti. Filip má 1 rok. Je ešte kojený. V poslednom čase máva červené jedno líčko prípadne obe a niekedy aj také drapľavé akoby malé pupáčiky - najviac to je vidno po spaní. Keď sme boli v poradni lekárka mi povedala, že niečo mu nesedí v strave. Že vraj žalúdok sa zobrazuje na tváričke. Neviem na to prísť čo by to mohlo byť. Moja mama mi tvrdí, že je to od kojenia... Čo človek to názor ...Neviete mi poradiť??? 😒

berenisse22
17. dec 2008

nobave, nemas zac, ved som to pisala, ze modra indulona je super

suziad
26. dec 2008

juj toto je aj nas problem mala ma miestami cervene licka trosku draplave, je to vidiet hlavne po spanku, tak som dnes kupila v lekarni ten Hiltov krem tak som zvedava ci to pomoze. Dufam ze nema ekzem. ☹ Je plne kojena moze to mat aj z mojej stravy?!

denisocka
5. feb 2009

no my s tým mame bohate skusenosti,určite to nie je od zimy,lebo zima nám to kus zmierny.ale zhoršuje sa to po jablku a jourtoch-teda ml.vyrobkoch,pomaha len mastiť a mastiť modrou indulovou) holt nás štípe,

ja sa tiež "hambim" visť vonku,trebars dnes je +6st a každy že jéééj,ty si ale vyštípany od mrazu

mame to take červene,draplave,suche,teple a dnu take male červene bodky.nemokva to .A už som zrušila Lovelu,nabližšie pranie už ideme skusiť persil sensitiv

berenisse22
7. feb 2009

baby skuste normalnu modru indulonu, je super, nam velmi s tym pomohla

sharlott
7. feb 2009

ahojte aj ja mam trampoty s malou a červenými pupáčikmi na ličkach a ručičkách. Trápime aspoň rok. Kožná nám dala tiež nejakú bielu mastičku, ktorá je super a odporúčila modrú indulónu. Ja ešte odporúčam Oilatum roztok 500ml predávajú ho v lekárni a dokáže ho predpísat aj ob. lekarka. Stoji cca 300 Sk a ked je predpis tak sa doplaca cca 15 Sk. Ale musi byt 500ml, ked je mensie balenie tak doplaca sa viac. Je super na taketo ekzemy .Teraz to má každé druhé dieťa. Nemôžeme poúživať žiadne svetre ani nič z vlny ževraj to podporuje rozširenie. Museli sme vysadit paradajky, hrozno, lebo to mala este horsie. Robi sa to iba v zime a v lete by to malo byt OK. Tak držím palce

junovka
7. feb 2009

pridavam sa k nazoru s modrou indulonou 😎 😉

nicky95
8. feb 2009

Ahoj. Aj my sme s tým mali preblémy. Náš lekár tvrdil, že je to detský ekzém. Keď sa to rozšírilo na ručičky aj nohy dostali sme sa na alergológiu. Výsledky? Silná alergia na vajíčka a banány-Atopický ekzém a strašná imunita a to som kojila malého rok. Tie silné kortikoidné mastičky pomožu tak na dva dni a už je to zasa spať. Nám pomohlo probiotikum-Infants dophilus, každé ráno jedna lyžička. Teraz na tváričke nemáme vobec nič, na zápastí sa ukáže fliačik ak zjeme dačo zakázané. Neverila som tomu, ale je super!!!

denisocka
11. feb 2009

nicky a s imunitou ste teraz na tom ako?

nicky95
12. feb 2009

Denisocka- Užívame Broncho vaxon, najprv sme ho mali nonstop , teraz jedno balenie za tri mesiace. Imunitu sme mali nanič a malý bol kojený rok. Včera sme užili poslednú tabletku a v apríli máme ís´t na krvné vyšetrenia. Som zvedavá. Predtým sme mali každé tri mesiace rotavírusa. Takže, čo sme pribrali za tri dni boli kilečká fuč. doktorka vravela, že to od tej oslabnutej imunity.Ale za dva roky sme ešte ATB nebrali, iba pri každom zúbku sme mali 40-ky horúčky a na krv vysypaný zadoček.Teraz momentálne sme zasa veľmi fľakatý, buď to bude od multivitamínového jupíka, alebo od tých tabletiek. Aj minule som to spozorovala, ešte dobre, že sme ich už dobrali. Na noc som musela dať malému Dithiaden, lebo sa na krv doškrabal-a takto sme už boli veľmi dávno.

denisocka
12. feb 2009

aj mne sa raz vyhodil po nejakom super džusiku v skelenenej flaštičke,čo je pre male deti

martina46
12. feb 2009

tie super dzusiky su robene z koncentratu, nejakym sposobom sa ta ovocna stava skoncentruje a potom to rozriedia, tak je to znovu 100% lenze ta uprava sa ktovie ako robi, kazdopaadne chut toho napoja ma pramalo spolocne so skutocnou chutou.... dobre su dzusy, co dostat v bille, v tetrapaku, z cerstvo lisovaneho ovocia, len jemne pasterizovane, tie chutia ozajstne, maju tam karotku, pomaranc, jablko a ananas.

nicky95
12. feb 2009

Od jahodového nám nič nebolo, ale atopik nesmie!!!!! citrusy, ale on si ho vyplakal.

sakura77
12. feb 2009

aj u nas sa objavili cervene"draplave"licka-vobec neviem zistit z coho 😠 chvilami to mizne,si myslim,ze uz je pokoj a mapr vecer zas mu to vystupi-mame to uz skoro dva mesiace 😒 asi fakt skusim tu indulonu 😉

dudduli
12. feb 2009

ahojte,aj ja sa pridam,mame cervene licka vpodstate od narodenia.skusila som vselijake masticky a mozem povedat,ze nam zabera na noc holtov krem a cez den viac krat nivea sos,je v plechovej krabicke.a som s nou velmi spokojna.ale je fakt ze ked mu to jeden den nenatriem ze si myslim ze netreba,lebo mu to preslo tak to tam ma rano zas.tak neviem.dufam ze to prejde. 😒

nicky95
12. feb 2009

Ahoj sakura77 a dudduli. Aj ja som si myslela ,že to prejde. Mali sme to najprv na tváričke-určite od tepla, potom od čiapočky!!!Ale potom to prišlo na zápastí, v záhyboch ručičky a noh. Neviem ako staré sú vaše detičky, čo papajú.Nespozorovali ste zhoršenie po dajakom jedle?

denisocka
12. feb 2009

podla mna terba zisiť čo to sposobuje,indulona to nelieči 😖

nicky95
13. feb 2009

Denisocka máš pravdu. Možno indulona lokálne pomože, ale príčinu ste nevyliečili.

nicky95
13. feb 2009

Zabudla som dopísať, že ani kožná doktorka nevyrieši problém. Každé dva týždne predpíše iný dobre silný krém, ktorý pomože na pár dní a ešte vždy nie ste vyliečený.

denisocka
13. feb 2009

ano,tak to je,treba proste vylučiť alergeny

sakura77
13. feb 2009

no,ale ako to zistim ze z coho-fakt to chvilu ma,chvilu,nie,ja neviem ....nic nove,co doteraz jedaval nejedol,tak mi je to preto divne.musim sa na to nejak zamerat a zistit to

nicky95
13. feb 2009

Na alergológii vám spravia krvné testy a budete mať všetko vysvetlené. Ja by som nikdy nepovedala, že to môže byť od banánu. A je to tu. Dúfam, že vy nebudete patriť medzi nás atopikov. Tú indulonu možte používať aj na ďalej, ale podľa mňa s tými kortikoidnými mastičkami neexperimentujte. Vybojujte si tie krvné testy!!!Ten odber malé vydrží a po výsledkoch aj keď nič neukážu sa aspoň ukľudníte, lebo takto nad tým budete vždy rozmýšlať.

denisocka
28. feb 2009

ahojtemvraciam sa-vyživy som prestala davať aj ovocne jogurty a líčka sme mali stale škarede.teraz som na 3dni zrušila aj marhulovy džem a teraz kukám,že je tam kyselina citronova aj E110, tak sa mi potvrdilo,že tam kde je ta kyselina citronova-tam začínaju u nás červene líčka

vivien742
1. mar 2009

ahojte, náhodou mi padla do oka táto téma, ale nečítala som ju, môj syn mával červené drapľavé líčka a pomohla mu červená indulona, ani neviem, či to ešte dnes existuje, poradila mi to zdravotná sestra

nicky95
2. mar 2009

Aho vivien. Keď sú to iba červené líčka tak to môže byť aj od počasia, ale keď sa to rozšíri na telíčko už je to alergia a atopický ekzém. Tam už nestačí indulona. Je super na premastenie, ale musíš odstrániť aj príčinu a tu je už potrebný imunológ. Šťastné to mamičky a bábätká ktorým stačí indulona.

aadula
2. mar 2009

ahojte, moj malý to tiež máva posledné dva týždne, ale má to asi také tri dni a potom to zmizne. Dúfam, že to nebude exém, ale dobrý mu bol krémik čo mi tu poradila jedna mamička..bepanten. Ak sa mu to bude robiť častejšie, asi budem musieť s ním k dokine, tak ja tiež dúfam, že to mal len zo zimi.

zucha
2. mar 2009

ahojte, tak sme to mali aj my a uspesne sme sa toho zbavili vdaka kremu Bepanten 😉

darty13
2. mar 2009

Ahojte babenky, neviem či máte to isté ale ja mám 26 rokov a odjakživa som mala červené lica, Dr,mi vravela že su ludia ktorý to proste majú tak.no posledných 5 rokov sa mi začali na nich robiťsuche fliačky, tak som bola s tým teraz na kožnom a mám ekzem na tvári, idem na testy,lebo tie červené líca je alergická reakcia na niečo :(

nana
5. mar 2009

ahoj, aj moj maly mava ervene licka a doktorka nam povedala ze je to atopicky ekzem. dala ,asticku a preslo, a ked sa to niekedy objavi, po nejakom jedle pomaha nechtikovy krem, alebo hojivy zazrak z Oriflame, natieram mu to v hrubsej vrstve vecer ked zaspi a do rana ma pekne licka.

rut
5. mar 2009

nám pomáha krém s kyslinou mliečnou, stojí cca. 50,- Sk, dostať v lekárni, predpisuje nám ho aj kožná na Kramároch.

sakura77
6. mar 2009

ja tak rozmyslam ,ci to nemame z cucoriedkoveho jogurtu,predtym ho nejedaval,teraz obcas,no musim to vycihnut veru,momentalne mame licka ciste,ale neviem dokedy zas