Červené fľaky na ličkach. Čo to môže byť?

junovka
2. jan 2008

mate niektora s tym skusenosti?Co to moze byt?Nic nove v strave som nezaviedla.Moze to byt od chladu,nakolko tvaricku mojej 7 mesacnej Nelke nanatieram nicim, ked ideme vonku.Doteraz to nemala. ☹

dadex
28. feb 2009

My mame s lickami problemy od druheho mesiaca. Az pred tyzdnom sa to zhorsilo tak, ze ich mal cele cervene a az horuce. Zima vonku nam trosku tu horucku z licok stiahla. Dostala som typ od lekarky, ze vo velmi tenkej vrstve treba natriet Pitiol. Ja som ho doma nemala, tak som pouzila Sudocrem. Mozno som nebola dost trpezliva, tak po dvoch natretiach som vyskusala Indulonu modru a ta je naozaj zazrak. Patkrat denne a postupne znizovat davky. Natierat ked dietatko zaspava - uz tak nevnima a je potom dost casu na vstrebanie. Ja som zozaciatku pouzivala mast, ktora sa nesmela dostat do ociek, tak som mala infarktove stavy, co robit. Tak som ho chudacika zaviazala do zavinovacky, aby si nevyslobodil rucky. Potom ked sa uz vyslobodil, tak do plienky a este aj do zavinovacky. Teraz ma uz viac sily, tak nezabera uz ani plienka.

maca793
28. feb 2009

junovka
to môže byť aj tým, ako je to u mon´jich detí, že keď prídeme z chladnejšieho prostredia do vykúreného bytu, tak hneď sa to prejaví na líčkach. fľaky majú aj pol dňa, pokiaľ si zvyknú. ak ideš von, tak natri tvár.

danu
29. jún 2009

ajus • 1d • Dnes o 12:16
ahojte,
malicka sa nam rano zobudila a na jednom licku ma horuci cerveny flak. neviem, ci je to z prelezania, ze na tej strane lezala alebo ju nieco ustiplo. nemizne to, zatial jej to natierame homeopatic.kremom cicaderma. nemali ste uz niektora podobne? zda sa mi,ze po prelezani by jej to uz bolo zmizlo, tak neviem. nema zase ani bodku po vpichu...

miskachrumka
29. jún 2009

baby ktora indulona to je pre babtka najlepsia neviem!napiste mi prosim ktora!

jankajs
1. júl 2009

Modrá - je najobyčajnejšia 😀 , teda s minimom chem. prísad, ktoré by mohli dráždiť jemnú pokožku, či vyvolať alergickú reakciu.

junovka
autor
1. júl 2009

miskachrumka, tiez som uzivala len modru indulonu-v zime. 😉

flima
31. jan 2010

ahojte
Miske (rok a pol) dnes po navrate z vonku vyskocili pod ockami velke cervene polmesiace-flaky... moze to byt tiez zo zimy? a natierate kremom aj rovno pod ockami
dufam ze je to zo zimy.... dost ma to vylakalo

bibione
31. jan 2010

ja ani neviem z coho mal maly tie flaky..skor to vyzeralo na novorodenecke akne...co ja viem,,,draplave licka jedna dve vyrazky...ci zo zimy...nespozorovala som,tak kazde rano uvarim kamilkovy caj,namocim este pekne teply kozmeticky tamponik,umyjem stym tvaricku a natrem licka infadolom...a cuduj sa svete...do rana nebola ani bodka ani fliacik a plet krasne jemna 😅 tak aplikjeme stale

rainee
1. feb 2010

modra indulona + salycilova mast a flaky na kozi + suche miesta su fuc 😀

lul
2. feb 2010

a co tak 100% bambucke maslo? Hned pchat hormony, masticky a ine gebuziny nie je podla mna ok, zacala by som prirodne. Malemu to zatial pomaha.. 🙂

sima19
2. feb 2010

ja netusim, ci to moze byt pravda, lenze moja doktorka mi povedala, ze tieto cervene licka su vraj z toho, ze sa zubky pomalicky predieraju vonku... nasa emka ma teraz 7 mesiacov a obcas sa jej urobie cervene licka - nenasla som ziadne spojenie s jedlom, ci prechadzkou, snad len to, ze mam pocit ze je to viac vecer ako cez den...
nema ich suche ci podrazdene... len akoby vystipane od zimy... tak neviem...

roo
16. jún 2010

Zdravim, moja 4-rocna dcerka ma od vcera take licka - cervene, akoby rozpalene, ale niesu drsne. Doteraz nic take nemala, ani alergik nieje. Nic nezvycajne nejedla, kozmetikou ani pracim prostriedkom to nemoze byt. Zatial som jej to raz natrela Excipialom.
Este ma napada, hrali sa vonku s maciatkom.
Nemoze to byt nieco infekcne?

roo
16. jún 2010

Tak som nahodou nadabila na piatu chorobu. Mam pocit, ze je to ono.

vikazv
2. dec 2011

@elizabeth453 zdravim, rada by som sa informovava ...mojej malej sa tiez objavila cerven na lickach a brade,,,,co vam na to lekarka povedala??...moze to byt nejaka alergia na potravinyy, alebo co?....dakujem....

emkab
15. jan 2012

Caute, nam sa cervene flaky objavuju posledne 3 dni, ale cca po polhodke zase zmiznu....vzdy vecer po kupani, take silno ohranicene skvrny, ale len flaky, ziadne vyrazky ...vcera na krku, predtym na tvaricke adnes opat na tvaricke. Dcera sa ani neskrabka, zrejme o tom ani nevie, ale troska ma to vylakalo. Prebrala som vsetko mozne (nove potraviny, nova kozmetika, praci prasok), ale na nic som neprial ☹ Ma niekto s tymto skusenost? Diky.

roo
16. apr 2012

@emkab co si zistila? Este to mate? Nemoze to byt reakcia na chlor vo vode? Uz mas dcerku asi starsiu... my sme pri malinkych detoch chlorovanu vodu prevarali, aby sa chlor odstranil.

emkab
16. apr 2012

@roo ahoj, no este sa nam to obcas objavi, ale medzitym som bola u koznej kvoli niecomu inemu a spytala som sa jej rovno aj na toto a je to reakcia na zmenu teploty. Fliaciky mizli po cca 20minutach a vyhodili sa vzdy na inom mieste, ale vzdy len po kupeli, ked sme vysli zo "zaparenej" kupelne do kuchane, kde bola predsa len teplota nizsia.
Ja som vodu neprevarala vobec- teda ak nehovorime o vodicke na pitie- to sa mi zda uz privela, to by som musela dcerku drzat v takom sterilnom prostredi cely zivot...ale zase neviem, aka je voda u vas, tak kazdy preda len podla seba 😉

roo
16. apr 2012

@emkab nejde o sterilne prostredie, to ani trochu. Ja sama som proti drzaniu deti v prilisnej cistote a som proti dezinfekcii vsetkeho mozneho aj nemozneho. Ale aj kozna Ti potvrdi, ze chlor drazdi pokozku a novorodenec a male mimino ma pokozku jemnu, citlivu, tenku.... (Ved preto sa aj teraz neodporuca kupat dietatko kazdy den.) Preto som ale pisala, ze asi mas dcerku starsiu, ze sa to vas uz nebude tykat, pretoze to prevaranie sa tyka malinkych deti 😉

emkab
16. apr 2012

@roo No ved hovorim, kazdy podla seba, ja som neprevarala vodu na kupanie ani ked bola dcerka novorodenec, ale zase ak by sme mali nejake kozne problemy, tak by som spravila vsetko, aby som jej pomohla 😉

julinka131993
2. dec 2018

@skalnicka locoid sú kirtikoidy :-/
A pokiaľ to ma dieťa napr. Zo stravy tak sa to opäť objaví a ten krém sa môže používať max 4 dni a dosť.

Naša malá ma tiež červené lica a biele pupacuky a som už zúfalá neviem co s tým. Ci mam čakať ak to zmizne samo. Neviem. Dr nás videla a dala nám tento locoid ale nepomohlo to.
Skúšali sme obmedziť cukor ale asi obmedime aj lepok.