Červené fľaky na ličkach. Čo to môže byť?

junovka
2. jan 2008

mate niektora s tym skusenosti?Co to moze byt?Nic nove v strave som nezaviedla.Moze to byt od chladu,nakolko tvaricku mojej 7 mesacnej Nelke nanatieram nicim, ked ideme vonku.Doteraz to nemala. ☹

lenkalienka4
2. jan 2008

junovka, aj my mame flaky na lickach, a mame ich zo zimy, natieram jej to modrou indulonou ked ideme vonku... 😉

junovka
autor
2. jan 2008

lienka, a to si jej zacala natierat indulonou, ked uz mala cervene flaky, alebo skor, ked este nemala? 😕

katulienka1
3. jan 2008

Ahojte,aj my máme červené fliačiky na lícach.Myslela som si že je to ekzém,ale je to nejaká kožná choroba,ktorá sa vyskytuje u detičiek často.Predpísali nám masť Bacroban.Zmieša sa s rybacou masťou a jemnú vrstvu potrieť na líčka.Za 2 dni sú fľaky preč. 🙂 🙂 🙂 🙂

riuska
3. jan 2008

ANO LENKALIENKA ma pravdu je to zo zimy, nam ale pomohol bubchen krem z lekarne 🙂 ja som zacala natierat az ked sa mu tie fliacky urobili a za 2dni to zmyzlo - teraz natieram striedmo, ale mala by som vzdy ked idem von, ale ja vzdy zabudnem 😅

vlasa
3. jan 2008

perfektny krem do zimy je od nivea baby,krem do chladneho pocasia.aj ked sme mali flaky od zimy s tymto kremom to zmizlo 🙂 je najlepsi aj pre dospelych.deticky nezabudajte kremovat,tie jemne licka rychlo vymrznu,je to nebezpecne,stipe to.s kremikom im bude teplejsie,aj ked to znie smiesne 😉

tilly
3. jan 2008

jasné, je to zo zimy, domčo to tiež má, natieram ho nivea baby, wind and wetter cream, nesmiete na to zabúdať a treba to natierať krémami na to určenými

junovka
autor
3. jan 2008

aj Niveu som vyskusala, tak sa Nelke urobili cerv.flaky ☹ Dnes som skusila modru indulonu...tak uvidime 😅

martinabarak
4. jan 2008

U nas modra indulona vobec nefungovala, tak davam nivea baby intensiv creme. Ked som zabudla natriet, atk sa to zhorsilo, takze si myslim ze to treba stale mastit a mastit. U nas to zacalo, ked zacala zima, tak dufam, ked zacne jar tak sa to strati.... 😒
🙂

dzidzuska
4. jan 2008

ja natieram alciovkou ta jšesna dobra na vsetko 😀 😀 😀

daduska
10. jan 2008

aj my mame cervene licka a su aj drsne ...natrierame ich holtovim kremom .........ale pomoze to iba na kratku dobu 🙄

junovka
autor
10. jan 2008

predsa u nas zabrala ta modra indulona 😀 😉 /klop-klop/

suziad
26. dec 2008

juj toto je aj nas problem mala ma miestami cervene licka trosku draplave, je to vidiet hlavne po spanku, tak som dnes kupila v lekarni ten Hiltov krem tak som zvedava ci to pomoze. Dufam ze nema ekzem. Je plne kojena moze to mat aj z mojej stravy?!

lyongirl
26. dec 2008

čau suziad, aj my máme červené líca, ani som nevedela, že tu táto téma je. Ako písala katulienka1, že si myslí, že je to exém, tak isto si to myslím aj ja. Neviem, či to môže byť zo zimy, má tie líca také čudné, draplavé a nemá to všade, je to fakt jak exém. Malého stále krémujem, dokonca s prírodným krémom, ktorý je len z byliniek a nič nepomáha, po sviatkoch chcem ísť k dr., čo mi na to povie....
A tiež má tie líca červené hlavne po spánku, alebo ak mu zostane horko, tak vtedy ich má jak Marfuša z mrázika.... ☹

junovka
autor
26. dec 2008

no, nastastie u nas to ekzem nebol.Zmizlo to behom 2 dni odkedy sme zacali uzivat modr.indulonu.

lyongirl
26. dec 2008

tak to je super, že vám to zmizlo, no mne to príde fakt ako ekzém, síce modrú indulonu som ešte neskúšala, ale malý má nejaký exém aj na ruke, aj na celom tele, s tým sme už u dr. boli a teraz toto. Dnes som mu to natrela Infadolanom, vyskúšame najprv ten a potom možno tú indulónu. A myslím si, že to je exém aj preto, že on pupáčiky nemá, sú to také zvláštne flaky a v tom flaku je ďalší flak a ten vyzerá ako exém, čo má na ruke....
Ale na prvý pohlad to vyzerá ako vyštípané od zimy.

junovka
autor
26. dec 2008

lyon....my sme to mali len na lickach troska a na brade najviac.Ale v v tvojom pripade by som radsej sla na kozne, ako experimentovat kadejakymi mastickami, nakolko chces dobre , ale moze sa stat, ze prave tym to este zhorsis.

Trocha od veci:Boooooooze, baby neviete mi poradit, koli comu sa mi nedaju vkladat smajliky???????uz dost dlho to trva.Nedokazem kliknut ani na vase fotky v pase ......:////a admini asi spia, aj ked je pravda, ze som im to napisala 23.12

katka.pn
29. dec 2008

Ahojte
Malá má 8.týž. a aj ona má červené líčka ktoré sú take suché, Dr. nám dala Holtov krém ale ten pomôže iba na chvíľočku. Vyskúšame tú modrú indulonu a uvidíme. A ešte na hlavičke vo vláskoch má stračne suchú pokožku(nie lupiny) a nepomáha ani keď jej ju olejčekujem, snažím sa jej to vyčesať ale má to tam stále neviete mi poradiť?

suziad
29. dec 2008

Katka.pn to by ma tiez zaujimalo asi treba vytvorit novu temu 😉 Aj moja mala ma suchu hlavicku aj olejujem aj vycesavam a nic ono su to neni tie vycesavacie lupiny ale len sucha kozicka.

skalnicka
29. dec 2008

ahojte mamusky!
uz som to sice pisala aj do temy trnavskym mamickam, ale kedze sa tu objavila tato tema, napisem to aj sem. aj nas maly mal take nepekne draplave a cervene licka, dokina nam povedala, ze je to kojenecka dermatitida a vypisala nam krem Locoid Lipocream, neviem, ci sa da zohnat aj bez predpisu, ale kazdopadne nam pomohol. za tri dni bol malinky opat fesak, kozicka je jemnunka a zmizla aj cerven z licok. skuste aj vy, neolutujete... 😉

elizabeth453
29. dec 2008

moja mala ma cervene a draplave licka od 4 mesiacov. kozna nam povedala, ze je to miernejsia forma atopickeho ekzemu a ze ked to bude mat cervene tak jej to mam natierat kremom ADVANTAN ale inak jej to mam natierat kremom LIPPOBASE a pomohlo nam to...ked vydim, ze jej to zacne cervenat tak natrem advantanom a na druhy den tam nic nema
a inak mi povedala, ze indulonou ju nemam v ziadnom pripade natierat...obsahuje to akusi latku, ktora nevyhovuje detskej pokozke/to len tak na okraj/ 😉

l.lara
8. jan 2009

my mame teraz rocik a flaky cca od 5-6 mesiacov. cize od zimy to nie je. pediatricka nam dala zatial letak od nivea, ze si mame od nich nieco vybrat, lebo keby nas poslala koznej, ta uz predpisuje masticky s obsahom hormonov 😒 ja som dcerke dlhsie nic na to nedavala, potom som vyskusala nivea soft cream hydratacny s pant. - samozrejme, ked nemrzlo..nepomohlo. dalej, vyzivny krem od nivea, nepomohlo. teraz, ked je zima, tak som skusala "povestnu" modru indulonu - mala som na nu same dobre odporucania - tiez nepomohlo.ale ta nevyse obsahuje vodu a precitala som si aj prispevok od elizabeth453 😉 takze uz ani s nou nebudem natierat..teraz kvoli mrazu zhanam este nivea ochranny krem proti chladu a vetru a ak sa nam to nezlepsi do par mesiacov, mozno skocime tej koznej.. 😒

denisocka
5. feb 2009

no my s tým male bohate skusenosti,určite to nie je od zimy,elbo zima nám to kus zmierny.ale zhoršuje sa to po jablku a jourtoch-teda ml.vyrobkoch,pomaha len mastiť a astiť ämodrou indulovou) a určite advantan aj locoid je riadne svinstvo hormonalne,treba prisť nato z čoho to je,alebo z toho dieťa hadam vyrastie a nie natierať hormonamy

ja sa tiež "hambim" visť vonku,trebars dnes je +6st a každy že jéééj,ty si ale vyštípany od mrazu 😅

mame to take červene,draplave,suche,teple a dnu take male červene bodky.nemokva to

svenka
24. feb 2009

ahojte. zacala som malemu natierat licka mastickou, ale on si stale strka rucky do pusky a zosucha si vsetok krem z tvaricky a potom ho ma na prstekoch a cmula ho... 😒
ako ste to robili vy,aby vam deticky "nezjedli" vsetok krem z tvaricky?
takisto mu chcem natriet palcek, ktory ma stale v puse, lebo uz je tam sucha a draplava kozicka, ale ako, ked on ho stale pcha do pusinky?

alon111
24. feb 2009

skus mu na tu chvilku pokial sa nevstrebe krem dat na rucky tenucke bavlnene rukavicky a nejako ho zabav.

svenka
24. feb 2009

alon uz som skusila aj to, ale ked on je velmi zivy, nejakym zazrakom si ich stale da dole...

alon111
24. feb 2009

ja ti verim mas to tazke.dakujem bohu ze moje nemalo ziadne kozne reakcie to by som uz pri mojich zivych striebrach bola 😀 na tabletkach

pastuska
24. feb 2009

Aj my sme to mali. A to som používala len prírodný krém resp. len mandľový olej od malička. Napriek tomu bol maličký vysušený, aj na telíčku. Tak mi kožná dala ten zarábaný krém s kyselinou mliečnou a po dvoch týždňoch už nemá líčka ani červené, ani drapľavé...takže ekzém to nebol. Proste len vplyv suchého vzduchu a chladu.

brnka
26. feb 2009

ahojte, a nemali ste cervene, vyhadzane licka ako reakciu na UM???

junovka
autor
26. feb 2009

brnka, aj to moze byt ako rekacia na UM 😉

svenka
26. feb 2009

baby a ako ste im to natierali, resp. kedy? lebo ja malemu aj natriem, ale kedze si stale dava rucky do pusky, tak to hned zlize... 😒 mam skusit mu to natriet ked bude spat? ako ste to robili vy?