Červené fľaky okolo ústočiek

krpcok
28. sep 2012

Ahojte mamičky viete mi poradiť či to majú aj vaše ratolesti okolo úst červené fľaky skor mi to príde ako jemný ekzémik je to také vysušené? Neviem či je to zo zúbkov? ďakujem pekne za rady??

zuj
28. sep 2012

Aj moja dcera ich mala okolo ustociek pomerne dlho, myslela som najprv ze je to nejaka alergia na jedlo, aj ze to moze byt z dudlika, prip.ak si davala spinave rucky do ust, ale casom jej to uplne zmizlo...

sissy27
28. sep 2012

@krpcok ak má dudel, tak z toho... resp. zo slín a dudla... dudel vyvariť, pusu natrieť napr. holtovým krémom

strapco13
28. sep 2012

@krpcok moze to byt z dudla, zo sliniek ako sa drzia pod dudlom..cize dudlika sa zbavit /ak ho mate/
ak nemate dudel tak motze to byt rekacia ako si pcha hracky do pusy

valentyne
28. sep 2012

moja to mavala ked bola mensia... vzdy po jedle sa jej vyhodili fliaciky okolo ust, ktore do polhodky zmizli... Bolo a je to sposobene rastlinnymi maslami - veto, rama, ...

krpcok
autor
28. sep 2012

@sissy27 Dudel máme a pravidelne ho sterlizujem a v lekarni nám odporucili krem bioderma so zincom a pomaha nám.

krpcok
autor
28. sep 2012

@strapco13 dudlik mava a to by bolo este asi teraz tazke zbavit sa ho. A hracky samozrejme ze vsetky dava do ust.

ducci
24. okt 2012

hej aj my sme take mali, jednak to mala z mliecka, ked mala licka take vlhke, alebo potom ked viac slintala a asi z dudlika...a z ruk, ktore davala do pusy. pomohla nam masticka bepanthen - na vsetky takto vyrazocky ju davam

kathy253
24. okt 2012

Ahoj neviem ci je to to iste co mal môj maly su to červene fľaky a drsna pokožka až sucha. Ked ano tak ti viem poradiť my sme skušali všetko možne kremi,géli a mastičky nic nam nepomahalo až raz som vyskušala tu šťavu z aloe kvetu natrela som ju na noc a flaky zosvetleli a potom zmizli.
Tak to skus 🙂 😉 🙂

lucy_liu_19
19. nov 2017

@krpcok Ahoj, viem, že sa tu už nediskutuje, ale i tak skúsim. Zmizli vám tie fliaciky? Z čoho ste ich mali? My ich máme tiež a bolo nám povedané,ze je to spôsobené oslabenou imunitou počas rastu zubkov a keďže v tomto období si pchame všetko do pusinky, zanesie sa tam infekcia.
Ďakujem za odpoveď 😊

krpcok
autor
20. nov 2017

@lucy_liu_19 pravdepodobne to mala z cumlika a tam.masticka z biodermy nám pomohla.

zuska2001
20. nov 2017

my máme ked je malý v jasličkách, akonáhle je pár dní doma, je to ok. asi to bude dáka kožná imunitná reakcia, ale malý ma aj atopický exem, takže možno to. svietim mu to s biolampou....