Červené fliačiky s vodnatými pupienkami

mamaetka
25. nov 2008

ahojte maminky, asi pred mesiacom sa malemu urobil na ramene taky maly fliacik, skor to bola vysusena pokozka - nieco ako lysaj, potom sa mu to zacalo tvorit aj na klucnej kosti. Doktorka povedala, ze je to "jesen" ze nemam panikarit a dala mi taky olejcek s parafinom na kupanie. To mu ale tie flacky len rozdrazdilo a teraz su cervene a maju take leskle pupienky, zacalo sa mu to uz sirit aj na bradu, neviem ci to nemoze byt aj z toho ze strasne slinta
skusila som to vysusat sudocremom a mastou s rybim olejom, aj sa ten najvacsi vysusil, ale stale je tam
nemyslim si, ze je to ekzem, aj ked.......clovek nikdy nevie, ale to by mi uz snad doktorka povedala
chystam sa este skusit holtovu mast, alebo mi poradite nieco lepsie?

denduska
25. nov 2008

mametka, nechcem ta strasit ale radsej zajdi na kozne...takto moze zacinat aj psoriaza..aj ked on je este malicky ani ta lokalizacia sa mi nezda na psorku..ale to ako to opisujes, presne tak to vyzera....radsej nez experimentovat, urcite chod za odbornikom..... moze to byt tisic inych veci, kozne su zradne..
alebo si skus najst obrazky na nete, a porovnat to ci je to take..tazko sa radi na dialku 😉

mamaetka
autor
25. nov 2008

asi fakt pojdem na kozne, aj ked asi nie v nasom meste, lebo tu su kozne take divne
psoriaza!!!!!!!! preboha len to nie!!!!!!!

denduska
25. nov 2008

este nepanikar, vobec to nemusi byt toto! mna to len napadlo, lebo tak sme sa dajak ucili ze je to ako "kvapka vody na ruzovom lupienku" z toho aj nazov lupienka....ale absolutne si nie som ista..takze neboj, mozno je to daco uplne ine a len ja ta strasim 😅
a psoriaza zacina vacsinou na kolienkach a laktoch.

mamaetka
autor
25. nov 2008

vsimla som si, ze po kupani mu to zase scervenalo, tak som mu to teda potrela tou mastou s rybim olejom, ked mu to tak zabralo a uvidim rano, ale ak to bude zase cervene tak uz pojdem k lekarke nech ma posle ku koznej 😢
ale hlavne, ze ho to nejak nesvrbi, aspon sa mi nezda ze by si tam isiel rucickou chrustik moj

dominko1402
12. jún 2010

ahojte,moja sestra je akurat v nemocnici s malou,po celom telicku ma cervene fliacky a doktori nevedia z coho.Doktor jej povedal,ze urcite je na nieco alergicka,dava jej sunar,lebo ma malo mlieka.Myslime si ze to ma zo sunaru,lebo ked jej ho nedavala tak bola o.k.Ma len 2 tyzdne,mamicke porad prosim,dakujem.