Červené vyrážky. Čím natierať bábätko?

winki.w
31. dec 2008

neviete z čoho? máme 7týžd.dvojičky a majú to obe. na líčkach, spánkoch, pod bradou, na krku aj vo vláskoch. sú také mierne hnisavé.. doktorka, že je to kontakt.alergia, ale všetko periem v jednom prášku a na tele to nejamú. čím natierate babätká v takom prípade? ja som dávala Holtov krém, trochu to stiahne, ale nie úplne

suzette
31. dec 2008

Ahoj aj moj maly ma 7 tyzdnov a ma tie vyrazky,doktorka povedala,ze to je normalne ze nemam mu nato nic davat ze to prejde same tak uvidime...niekedy ked nieco zjem tak sa mu to zhorsi,minule zareagoval myslim na kecup tak si ho uz nedavam....musim si hlavne davat pozor na jedlo ...tak sa drzte

lilinka76
31. dec 2008

Ahoj winki.w, mas krasne dvojcatka. Aj my mame dvojcatka, prid niekedy "k nam" do temy DVOJICKOVO. A nie su to este tie milie, co by mali zmiznut same???

Jeden nas drobcek ma take vyrazky a suchy lisaj na ramene a dr. nam dala Calciovu mast, potierat dvakrat. Tak skus..

matidami
31. dec 2008

winki, nám predpísala dr holtov krém ale ten malému vysušil pokožku na líčkach,uplne mu pomohla rybilka-masť na zadoček 🙂

winki.w
autor
1. jan 2009

holky, dakujem za tipy 🙂

mojkamirka
1. jan 2009

Winki, ak sú tie vyrážky v prostriedku biele a okolo červené a dá sa to vytlačiť tak to je dôsledkom toho, že sa im vyplavujú hormony z tela, ktoré na seba nabrali počas tehotenstva. Zbavujú sa tak tvojich hormonov ešte. Ja môjmu malému umývam tváričku s prevarenou vodou večer pri kúpaní a natieram potom s Holtovým krémom. Pomáha na to aj sudocrem alebo potierať s materinským mliekom ale to som neskúšala, no niektoré baby to majú overené.

aska
1. jan 2009

ahoj moj maly mal tieto vyrasky vyse mesiaca a nevedeli sme sa toho zbaviť stale nam dr vravela ze sa cisti az raz nam povedala aby sme vyskusali holtov krem a mozem povedat ze po dvoch natretiach boli vyrasky prec je to ozaj zazracny krem kupuje sa bez predpisu a stoji cca25sk 😀 ale ucinok je fakt super, treba natierat v tenkych vrstvach.. 😉

oraia
1. jan 2009

ahoj...moja mala to mala hned od porodu, narodila sa s tym....cervene fliaciky a v strede drobny biely akoby pluzgierik...doktori povedali, ze je to novorodenecka toxicka dermatitida....v porodnici jej davali dithiaden...potom uz nic som jej doma nedavala, vraj to prejde samo...a preslo asi po 3-4 tyzdnoch...a odftedy je pokoj 😉

bubatinko
1. jan 2009

odporucam mast Cicaderma nam pomohla aj na atopicky ekzem

zdenocka
6. jan 2009

Ahojte maminy,
podla mna to ma kazde dietatko. Aj nas maly to mal, ked bol priblizne vo veku Vasich deticiek. Zevraj je to norodenecne akne. V podstate Vam nic nepoze, zmizne to po cca 3 tyzdnoch same. My sme pouzivali a aj pouzivame Johnson baby Naturals.

cherry01
11. jan 2009

aj ja mám Holtov krém, no zatial sa mi nezdá že by pomáhal

1drobcek
28. máj 2012

ahojte mamicky
aj moja mala ma tie vuýrazky neviem cim by som jej to natrela
neviete mi poradit

1drobcek
28. máj 2012

ahojte mamicky
aj moja mala ma tie výrazky neviem cim by som jej to natrela
neviete mi poradit

sabiatko
28. máj 2012

nam dala dokina 2 masticky, ale ani sme ich nakoniec nepouzili. stacilo par dni natierat licka materskym mliekom. vyrazky sa vysusili a zmizli. MM ma totiz aj protizapalove vlastnosti.